|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   čist zmešana in živčna....
15.3.2011 19:17:25   
beybk
... ali mi lahko kdo po "kmečko" prosim objasni kaj in kako, ker sem že čist zmešana, ker ne vem kaj je res in kaj ne... po končani porodniški se bom prijavila na zavod, saj sem med porodniško ostala brez službe, ker mi niso podaljšali del. razmerja. In me zdaj zanima, ali bom prejemala kaj nadomestila iz zavoda ali kako? Kako in od česa bom živela, saj prošnje pošiljam in iščem delo že od januarja, odkar sem dobila knjižico...pa nič in nič
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: čist zmešana in živčna....
15.3.2011 19:27:45   
Taddy78
Nadomestilo iz borze dobiš, če si bila zaposlena vsaj 5.let, drugače pa najboljše da greš na socialno. Tam oddaš vlogo, pač ne smeš presegati dohodkov...

(odgovor članu beybk)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: čist zmešana in živčna....
15.3.2011 19:35:36   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Taddy78

Nadomestilo iz borze dobiš, če si bila zaposlena vsaj 5.let,


Ne vem, če drži.
Kopiram zakon:

Denarno nadomestilo
18. člen

Pravico do denarnega nadomestila lahko ob izpolnjevanju splošnih pogojev iz 17.a člena tega zakona uveljavi zavarovanec, katerega delovno razmerje pred prenehanjem pri enem ali več delodajalcih je trajalo vsaj 12 mesecev v zadnjih 18 mesecih.

(odgovor članu Taddy78)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: čist zmešana in živčna....
15.3.2011 19:37:21   
Pepita
Pripada ti vsaj 3 mesece nadomestila, ker si bila 1 leto zaposlena (porodniška se šteje za zaposlitev), razen, če si bila pred nastopom porodniške nezaposlena. 

_____________________________



(odgovor članu Taddy78)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: čist zmešana in živčna....
15.3.2011 19:38:34   
Anonimen
Pravica do denarnega nadomestila lahko traja najdlje:
– 3 mesece za zavarovanje od 1 do 5 let,
– 6 mesecev za zavarovanje od 5 do 15 let,

Denarno nadomestilo zavarovanca znaša prve tri mesece prejemanja 70%, v naslednjih mesecih pa 60% od osnove iz prejšnjega člena.
Denarno nadomestilo ne sme biti nižje od 45,56% minimalne plače in ne višje od trikratnika tako določenega najnižjega nadomestila.

(odgovor članu Pepita)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: čist zmešana in živčna....
15.3.2011 19:43:39   
beybk
Hvala vam, hvala vam, da ste se tok potrudile, res.user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: čist zmešana in živčna....
16.3.2011 9:49:17   
KIKI****
Nobena nima prav. V letošnjem letu je prišel v veljavo zakon, ki določa:

Denarno nadomestilo ti pripada, če si bila pred nastankom brezposelnosti zavarovana za primer brezposelnosti najmanj 9 mesecev v zadnjih 24 mesecih.

Za prve tri mesece prejemanja znaša 80 % in za naslednje mesece 60 % povprečne mesečne plače, ki jo je
vlagatelj zahtevka prejel v 8 mesecih pred nastankom brezposelnosti.

Izplačano denarno nadomestilo ne more biti nižje od 350 evrov in ne višje od trikratnika tako določenega najnižjega
denarnega nadomestila. Tukaj sem prepričana da je mišljeno bruto.

Odvisno je od tega, koliko časa je bil vlagatelj zavarovan za primer brezposelnosti in sicer:
3 mesece za zavarovanje od devet mesecev do 5 let,
6 mesecev za zavarovanje od 5 do 15 let,
9 mesecev za zavarovanje od 15 do 25 let,
12 mesecev za zavarovanje nad 25 let,
19 mesecev za zavarovance, starejše od 50 let in za zavarovanje nad 25 let,
25 mesecev za zavarovance, starejše od 55 let in za zavarovanje nad 25 let.

< Sporočilo je popravil KIKI**** -- 16.3.2011 9:54:47 >

(odgovor članu beybk)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: čist zmešana in živčna....
16.3.2011 9:50:42   
KIKI****
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

Pravica do denarnega nadomestila lahko traja najdlje:
– 3 mesece za zavarovanje od 1 do 5 let,
– 6 mesecev za zavarovanje od 5 do 15 let,

Denarno nadomestilo zavarovanca znaša prve tri mesece prejemanja 70%, v naslednjih mesecih pa 60% od osnove iz prejšnjega člena.
Denarno nadomestilo ne sme biti nižje od 45,56% minimalne plače in ne višje od trikratnika tako določenega najnižjega nadomestila.


Tako je po starem zakonu!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Vaginalne okužbe je treba zdraviti
Najpogosteje vaginalne okužbe povzročajo glivice. Če okužb ne zdravimo, imajo lahko negativne posledice na plodnost in n...
Nosečniška zgodba: Zakomplicirano do konca
Po perfektni nuhalni svetlini se odločim, da grem še na zadnjo vožnjo z motorjem. Končala se je veliko prej, kot sem nač...
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
TOP ponudba počitnic za družine
Kam se boste odpravili letos poleti? Za vas smo zbrali nekaj TOP predlogov, kako ustvariti nepozabne spomine.




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?