|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   DSP vračilo da ali ne
22.5.2011 14:05:00   
skrita
Morda nepravi forum samo vasm je tu ogromno, ki veste veliko.

Kako je z CSD oz z socialno denarno pomočjo! Oddala sem vlogo, čakam odločbo, saj sem brez zaposlitve, nevem pa če se mi splača!
Nebi rada da bi otrok ali kdor od mojih moral v primeru smrti vračati DSP državi zato ker sem jo jaz prejemala oz. jo bom prejemala sedaj ko sem brez zaslužka in dela.
Vem da je bil primer nazaj par mesecev, ko je žena mogla vračat ,moževo DSP. Mi razloži prosim katera kako je na čim enostavneje.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: DSP vračilo da ali ne
22.5.2011 14:39:19   
sazi
Mi razloži prosim katera kako je na čim enostavneje.



Po zakonu, ki velja že več kot 30 let, je potrebno socialno pomoč vrniti po smrti - torej se vzame od tvojega - dediči ne plačujejo nič, le manj dediščine dobijo.
Je pa tako, da se zelo dolgo ta zakon ni izvajal in tudi zdaj se verjetno ne v vseh primerih. Kot pa kaže, bolj migajo v to smer in se bo zadeva izvajala vse pogosteje.

(odgovor članu skrita)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: DSP vračilo da ali ne
22.5.2011 15:31:49   
Anonimen
pa se to v vsakem primeru vrača, al vračajo samo določeni?  al kako? razložte še meni, nevednici, prosim.... user posted image

(odgovor članu sazi)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: DSP vračilo da ali ne
22.5.2011 16:13:13   
Shorty_
onu, ki velja že več kot 30 let, je potrebno socialno pomoč vrniti po smrti - torej se vzame od tvojega - dediči ne plačujejo nič, le manj dediščine dobijo.
Je pa tako, da se zelo dolgo ta zakon ni izvajal in tudi zdaj se verjetno ne v vseh primerih. Kot pa kaže, bolj migajo v to smer in se bo zadeva izvajala vse pogosteje.

IZVIRNO SPOROČILO: tinymaliny

pa se to v vsakem primeru vrača, al vračajo samo določeni?  al kako? razložte še meni, nevednici, prosim.... user posted image
kakor vem v vsakem primeru dejansko za vrednost socialne država postane dedič, če dediščine ni se pa še država pod nosom obrišeuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: DSP vračilo da ali ne
22.5.2011 16:37:35   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: tinymaliny
pa se to v vsakem primeru vrača, al vračajo samo določeni?  al kako? razložte še meni, nevednici, prosim.... user posted image

Teoretično naj bi vračali vsi tisti dediči pokojnih prejemnikov DSP, ki kaj podedujejo. Če pa pokojni prejemnik DSP ni nikomur ničesar zapustil (beri: kar je imel, je že v času svojega življenja zapravil, podaril ali prepisal), pa tudi dediči ničesar ne vračajo, saj niso ničesar podedovali.
Tiste, ki pa le dedujejo nekaj, pa naj bi varovala (kakor bo dejansko s tem, bo pokazala praksa, ki je do sedaj primanjkuje) dva zakona. Najprej tisti, da se premoženja mladoletnikov ne sme zmanjšati (razen v njihovo lastno dobro), potem pa še Zakon o izvršbi, ki na določene stvari preprečuje izvršbo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: DSP vračilo da ali ne
22.5.2011 20:18:07   
ajataja
Ta zakon se do zdaj ni izvajal se bo pa začel s 1.7.2011 in sicer se bo vračala denarna socialna pomoč in varstveni dodatek,seveda s dediščino.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: DSP vračilo da ali ne
22.5.2011 20:22:15   
Kerensa*
Zakon je slab. Luknje v tem zakonu vidim že zdaj. In zagotovo ne samo jaz. Tako, da si kakšnih extra pozitivnih rezultatov ne obetam. Tistih nekaj neukih bo pa pač popušilo. Kakor vedno. Ampak država si od njih ne bo opomogla.

(odgovor članu ajataja)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: DSP vračilo da ali ne
23.5.2011 7:26:03   
skrita
Torej če sedaj prejemam dsp hipotetično 1leto vmes umrem, se spravi država na dediščino v znesku skupno prejetedsp v 1letu?!
Kaj pa če prejemam cca 1leto dsp potem se zaposlim in umrem ko nisem več prejemnik dsp, je treba vseeno vračat?
Za koliko časa nazaj se gleda vračilo?

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: DSP vračilo da ali ne
23.5.2011 8:12:27   
ajataja
IZVIRNO SPOROČILO: skrita

Torej če sedaj prejemam dsp hipotetično 1leto vmes umrem, se spravi država na dediščino v znesku skupno prejetedsp v 1letu?!  JA
Kaj pa če prejemam cca 1leto dsp potem se zaposlim in umrem ko nisem več prejemnik dsp, je treba vseeno vračat?
Za koliko časa nazaj se gleda vračilo? Vračaš v vsakem primeru in sicer od 1.7.2011 naprej ,razen če se v vseh teh letih zakon ne bo spremenil v kar pa ne dvomim pri naši vladi




(odgovor članu skrita)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: DSP vračilo da ali ne
23.5.2011 8:36:04   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: skrita
Torej če sedaj prejemam dsp hipotetično 1leto vmes umrem, se spravi država na dediščino v znesku skupno prejetedsp v 1letu?!

Ja. Razen, če vmes prodaš ali prepišeš svoje rubljivo premoženje.
Kaj pa če prejemam cca 1leto dsp potem se zaposlim in umrem ko nisem več prejemnik dsp, je treba vseeno vračat?

Ja. Razen če vmes prodaš ali prepišeš svoje rubljivo premoženje.
Za koliko časa nazaj se gleda vračilo?

Od sprejetja zakona, torej cca. 35 let nazaj. Že velja.

(odgovor članu skrita)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: DSP vračilo da ali ne
23.5.2011 13:44:52   
Paštetka
               Evo iz zakona o dedovanju      



   128. člen

(1) Dedovanje premoženja osebe, ki je uživala pomoč v skladu s predpisi o socialnem varstvu, se omeji do višine vrednosti prejete pomoči. Ta omejitev se izvede tako, da postane del zapustnikovega premoženja, ki ustreza vrednosti prejete pomoči, lastnina Republike Slovenije, če se je pomoč financirala iz proračuna Republike Slovenije, oziroma lastnina občine, če se je pomoč financirala iz proračuna občine.  

(2) Premoženje, ki postane lastnina Republike Slovenije ali občine, se s sklepom izroči pristojnemu organu Republike Slovenije oziroma pristojnemu organu občine.

(3) Ne glede na določbo prvega odstavka tega člena odloči sodišče, da dedujejo dediči vse zapustnikovo premoženje, če se ti obvežejo povrniti vrednost dane pomoči Republiki Sloveniji oziroma občini. 

(4) Republika Slovenija oziroma občina, iz proračuna katere se je pomoč financirala, ima v zavarovanje svoje terjatve iz prejšnjega odstavka do celotnega poplačila zakonito zastavno pravico na stvareh, ki sodijo v zapuščino. 

(5) Za pomoč v skladu s predpisi o socialnem varstvu se šteje vse, kar je zapustnik zaradi slabega premoženjskega stanja prejel na podlagi zakona ali splošnega akta občine v denarju ali v obliki oprostitve plačila.

< Sporočilo je popravil Paštetka -- 23.5.2011 13:46:05 >


_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: DSP vračilo da ali ne
23.5.2011 14:23:30   
Saša27
Socialna denarna pomoč my ass......socialno denarno posojilo.

_____________________________

True friends are hard to find, harder to live and impossible to forget!

Having a dream doesn't make you smart. Knowing it wont come true, that does.

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: DSP vračilo da ali ne
23.5.2011 16:52:09   
sazi
IZVIRNO SPOROČILO: Saša27

Socialna denarna pomoč my ass......socialno denarno posojilo.


Ja, v bistvu je res tako. Pa verjetno ne bi bilo, če ne bi bilo precej takih, ki DSP jemljejo kot edini vir preživetja in se niti ne trudijo zaposliti, ker so s prejemki zadovoljni. DSP je mišljena kot pomoč za čas, da se postaviš na noge in potem služiš denar sam. Pri nas pa je precej prejemnikov DSP, ki pomoč prejemajo leta in leta, ki se prevesijo v desetletja...

(odgovor članu Saša27)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: DSP vračilo da ali ne
23.5.2011 20:53:08   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: sazi

IZVIRNO SPOROČILO: Saša27

Socialna denarna pomoč my ass......socialno denarno posojilo.


Ja, v bistvu je res tako. Pa verjetno ne bi bilo, če ne bi bilo precej takih, ki DSP jemljejo kot edini vir preživetja in se niti ne trudijo zaposliti, ker so s prejemki zadovoljni. DSP je mišljena kot pomoč za čas, da se postaviš na noge in potem služiš denar sam. Pri nas pa je precej prejemnikov DSP, ki pomoč prejemajo leta in leta, ki se prevesijo v desetletja...


in seveda vsak mesec znova vprašajo, kdaj bo nakazana user posted image

(odgovor članu sazi)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?