|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Dvojno nakazovanje plače
31.5.2011 10:09:20   
Pia*
Pozdravljene,

Rabim eno pomoč, pri mojem sem danes preko klika plačevala položnice in ugotovim, da mu podjetje nakazuje plačo v dveh delih, npr. takole 860€ + 435€ ok skupaj pride znesek točno tak kot ga ima na plačilni listi. Ampak mene še vedno to malo žre, zakaj dvojno nakazovanje(seveda mojega popolnoma nič ne moti) mene pa, ker mi je tole malo čudno.

Rada bi zgolj samo eno potrditev, da je to čisto ok in da ni neko sranje,ki bi naja kasneje lahko vodilo v težave. Saj sama namreč predpostavljam da je prvi znesek njegova osnova oz. neto plača, drugi znesek pa sklepam da je zelooo napihnjen prevoz na delo in malica,ki seveda nista obdavčena.  Ali se motim?

Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Dvojno nakazovanje plače
31.5.2011 10:13:51   
diana 28
Kolikor jaz vem ni nič narobe. Verjetno res nakazujejo posebej neto in posebej materialne stroške(prevoz in prehrana). To pa boš videla, če pogledaš na plačilni listi, kjer je razvidno koliko ima neto plače in koliko mu obračunajo ostale stroške.

(odgovor članu Pia*)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Dvojno nakazovanje plače
31.5.2011 10:14:21   
Katy78
Saj bi se moralo iz plačilne liste videti, koliko dobi prevoza in malice. Drugače pa pri nas nakazujejo tako, da vidiš 3 zneske: plača (neto plača + stimulacija), prevoz in malica



(odgovor članu Pia*)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Dvojno nakazovanje plače
31.5.2011 10:35:42   
Pia*
Plačilne nisem pogledala dobro zgol znesek za izplačilo na osebni račun.
Skrbi me npr. da bi jemala kredit in bi mu zavrnili ker bi gledali npr. samo prvi del plače ali pri pokojnini.

To se pravi je to čisto zakonsko brez kakršnih koli komplikacij?

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Dvojno nakazovanje plače
31.5.2011 10:38:57   
tassika
Pri kreditu bi včasih bila težava, ko so, če so bili dobre volje gledali celotno nakazilo na račun, zdaj pa itak hočejo samo neto plačo. Ne vem sicer zakaj nakazujejo 2x, ker potem je več provizije, ampak, če je res ločeno neto + materialni stroški, mislim, da je vse v zakonskih okvirih.

_____________________________

<3 Zoja in Patrik <3

(odgovor članu Pia*)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Dvojno nakazovanje plače
31.5.2011 11:00:45   
darja.mark
ne spoznam se na to da bi ti lahko odgovorila a je to ok al ine, vendar tudi nam nakažejo v treh delih. pač plača, pol pa posebej prevoz in posebej malica. je blo tut meni čudno na začetku, samo važno mi je da vsaj dobim.

(odgovor članu tassika)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Dvojno nakazovanje plače
31.5.2011 11:08:40   
Teni_
Čisto ok je in, ko sem jaz še delala kredite in če je bila samo plača na dva dela se je seštelo, materialni stroški se pa navadno pri kreditih ne seštevajo oz. čisto odvisno od banke. 

(odgovor članu Pia*)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Dvojno nakazovanje plače
31.5.2011 11:16:35   
Pia*
No sedaj sem kar mirnauser posted image . Res, da ne misliva kredita jemati, do pokojnine imava še ulalala(uprašanje,če jo bova dočakala) ampak raje prej razmišljam o tem kot pa takrat ko bo par let se nakazovalo tako in nama bodo rekli, da bi lahko prej mislila o tem.
Hvala za vse informacije super steuser posted image

(odgovor članu Teni_)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Dvojno nakazovanje plače
31.5.2011 11:17:27   
nena m
To ni nič narobe. Ko jemlješ kredit (vaj v NLB je tako), ti najprej v službi izpolnijo pole in vpišejo zadnje 3 neto plače (brez malice in prevoza!), v banko pa moraš dostaviti plačilne liste, kjer se tudi točno vidi, koliko je neto plače.

(odgovor članu Teni_)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Dvojno nakazovanje plače
31.5.2011 11:18:36   
nena m
Za pokojnino pa se tudi upošteva samo plača, brez malice in prevoza.

Pa če bi bil dalj časa na bolniški, se tudi pozna. Tako da za delavca ni ravno najboljše, če ima nizko plačo in visoko povračilo za malico in prevoz. Ampak, če so se na začetku tako dogovorili, nimaš kaj.

< Sporočilo je popravil nena m -- 31.5.2011 11:20:48 >

(odgovor članu nena m)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Dvojno nakazovanje plače
31.5.2011 11:26:22   
Balerina
Dvojno nakazovanje je bilo včasih več sedaj pa podjetja tega ne upoštevajo več toliko. Drugače bi morala na plačilnih nalogih izpolniti šifro nakazila in ker je šifra nakazila za neto plačo drugačna kot za materialne stroške pride do dveh virmanov in potem tudi do dveh prilivov. To je včasih AJPES kontroliraz z davčnimi obrazci sedaj tega banke ne delajo.
Seveda pa se mora neto znesek ujemati s tistim neto zneskom ki je na plačilni in ki je potem pri prijavi dohodnine, konec leta in pa s podatki ki jih imaš na M4, ko ti dajo potrdilo vsakega aprila za preteklo leto (no ja to veliko podjetji ne dela kontroliraj pa z dohodnino).

(odgovor članu nena m)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Dvojno nakazovanje plače
31.5.2011 11:27:31   
Balerina
Pa še to prevoz in prehrana ste zakonsko določena, z Uredno vlade, maksimalna zneska in ne smeta biti višje. Če ste bo moral ob morebitni davčni kotroli doplačati dohodnino.

(odgovor članu Balerina)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Dvojno nakazovanje plače
31.5.2011 11:48:21   
pikica*
Ne obremenjuj se z dvojnim nakazilom.  Vsekakor pa preveri plačilno listo - pa ne končni znesek, temveč koliko znaša neto brez prevoza in malice. Prevoz in malica namreč ne gresta v pokojninsko osnovo, bruto znesek pa (ker predvidevam, da te muči predvsem to). 

(odgovor članu Pia*)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Dvojno nakazovanje plače
31.5.2011 12:15:38   
m_o_i
kaj pa, ce tvoja mocnejsa polovica stopi do firmske knjigovodkinje in-vprasa?!

_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu pikica*)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Dvojno nakazovanje plače
6.6.2011 20:26:08   
elevitka
Pri nas standardno plačo nakazujemo v dveh delih (neto plača=pod šifro SALA, ter malica z prevozom, morebitnimi potnimi nalogi, kilometrino in drugimi materialnimi stroški = pod šifro PRCP) to pa predvsem zato ker je večina delavcev v tujini in je drugi znesek precej visok ravno zarad PN v tujino z osebnim avtom... in se tudi včasih izplača pred neto plačo ... mislim datumsko.... ko se izplača neto... oddamo tudi rek obrazec na DURS)

za kredit se pa nikjer na nobeni banki ne upoštevajo prehrana in drugi materialni stroški.

_____________________________

Biti pripravljen je veliko, znati čakati, je še več, toda izkoristiti pravi trenutek, je vse.

(odgovor članu m_o_i)
Neposredna povezava do sporočila: 15
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Vaginalne okužbe je treba zdraviti
Najpogosteje vaginalne okužbe povzročajo glivice. Če okužb ne zdravimo, imajo lahko negativne posledice na plodnost in n...
Nosečniška zgodba: Zakomplicirano do konca
Po perfektni nuhalni svetlini se odločim, da grem še na zadnjo vožnjo z motorjem. Končala se je veliko prej, kot sem nač...
Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
TOP ponudba počitnic za družine
Kam se boste odpravili letos poleti? Za vas smo zbrali nekaj TOP predlogov, kako ustvariti nepozabne spomine.




Vrtec.
пеперутка16

Hodi/jo vaš/i otrok/ci v vrtec? V kateri?