|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Izpolnjevanje neuresničenih želja na hčeri
23.8.2005 11:54:45   
puncica
Evo pa sem spet žalostna a zdaj je drug razlog.
Moja mami je vedno izpolnjevala svoje želje na meni, v šoli sem bila pridna, po končani srednji sem šla študirat, povsod je govorila ja moja hčera bo revizorka, bila ponosna ko pav. Ampak mene je to vedno težil. No kot sem rekla končala sem študij in to redno v roku, se mi zdi da čedalje bolj nisem hotla razočarati svoje mamice, ki mi je v vsem pomagala, tako da sem zdaj zelo nesamostojna oseba,
Skratka zdajj imam službo, rada hodim sem, ne vem če je to glih za mojo stopnjo izobrazbe, počutim se tukaj domače kolektiv je res super, majhen in večina se nas razume in zaposlena sem za nedoločen čas. Ko zjutraj vstanem, mi ni težko se peljat 30 km do ljubljane ker mi je tukaj všeč. Ampak mami mi pride danes na dan da je na MF polno razpisov za notranjega revizorja in da jih ful iščejo da zakaj se ne bi prijavila. pa ji rečem, ne mami, men je tukaj čist vredu. Pol mi prjavi a pol boš to celo življenje delala al kaj, pa rečem, ja ne, ne vem zakaj bi zdej nekaj novega iskala če mi je tukaj čist fajn. Pol mi pa še plačo vrže naprej, kot da bi tam imela ne vem kolk več, to je itak državna uprava in plače niso bajne. Skratka zdej se pa spet sekiram da kaj če ima pa prav, kaj če si bom pa čez 10 let rekla ja zakaj se nisem takrat prijavila na razpis, zakaj nisem tako naredila kot je rekla. Ma nič spet bluzim in spet sem čist potrta. Grem raj delat.:((:((:((
Neposredna povezava do sporočila: 1
   Izpolnjevanje neuresničenih želja na hčeri
23.8.2005 11:58:50   
Jančika_
Ne vem, kaj ti rečem. Odrasla si, imaš svojo družino. Verjetno sama veš, da se moraš v glavi odklopiti od mame. Vem, da živiš daleč od nje, a kilometri niso vse. Važna je razdalja v glavi.

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   Izpolnjevanje neuresničenih želja na hčeri
23.8.2005 11:59:30   
CatJa
A je mami ze v penziji? Ce se ji sluzba zelo dopade, naj se prijavi.
Puncica, ti sama najbolje ves, kaj je dobro zate. Lahko, da te je mama res veliko dobrega naucila, sebe naj nauci, kako spostovati tvoje odlocitve!

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   Izpolnjevanje neuresničenih želja na hčeri
23.8.2005 12:03:33   
CUKRČEK
Naredi to, kar je tebi všeč in ne tvoji mami. Saj je življenje tvoje.

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   Izpolnjevanje neuresničenih želja na hčeri
23.8.2005 12:07:54   
Anonimen
it's your life!
sama več kaj ti pomen. karjera al familija. premisl kaj lahko pridobiš z novo službo in kaj izgubiš. nared plus minus listo pol se pa odloč ne glede na mat.

lp, lara

(odgovor članu puncica)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   Izpolnjevanje neuresničenih želja na hčeri
23.8.2005 12:15:49   
Annny
Ne poslušaj mame, saj vem, da ti hoče dobro, ampak da na vsak način hoče uveljaviti svojo voljo in ti vsiljuje svoje ideje- povej ji, da je dovolj in reci ji že enkrat 'NE'. Boš videla, ko boš to rekla, ti bo takoj lažje pri srcu.
Lp

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   Izpolnjevanje neuresničenih želja na hčeri
23.8.2005 12:19:11   
puncica
ja sej imate prav in tudi jaz to vem, da moram delat svojo glavo a kaj ko sem zdej kr slabe volje, ker vem da je ona užaljena:zmeden2:

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   Izpolnjevanje neuresničenih želja na hčeri
23.8.2005 12:23:36   
Anonimen
ja to pa poznam. moja mat je majster v zbujanju krivde in s tem tut znajo velik dosežt. k sreč sem enkrat prebrala nekej na to temo pa se ji ne pustim več. in sem ji to tut povedala enkrat in zdej je bl gmah! prej je blo pa tko da če ni blo po njenem pa nos do tal pa krivdo zbujat! groza!

lp, lara

(odgovor članu puncica)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   Izpolnjevanje neuresničenih želja na hčeri
23.8.2005 12:26:48   
Pupica
ojej puncica, kj je danes s tabo??Recmo da je lunca:)-
Ej ne se SEKIRAT bejba. To je tvoj life. Če boš večno poslušala starše, pol je sploh brez veze da si se osamosvajala.
Ti boš delala v tej službi do konca življenja. In marsikatera bi ti lahko potrdila, da so dobri odnosi v službi vredni 70% plače. Toliko povečane plače pa mislim, da niti ne bi imela!!!

Evo en :obejm in :rozica: zate pa ne bit več :(

LP:love:

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   Izpolnjevanje neuresničenih želja na hčeri
23.8.2005 12:30:27   
Anonimen
Puncica, za voljo božjo ne uresničuj želja drugih s svojo službo.

Jest sem to naredila (sicer mi ni žal) ampak mislim, da je to predvsem slabo zate. Meni je moj očital javno upravo 8češ oba ne moreva bit v javnem sektorju) in sem šla v privat firmo. Je fajn to ja, sam kaj ko ni ziher (v smislu plače in podobno), pa plača je ista ko v javnem sektorju in se ne viša. Pol pa se je hotu ločit in kaj imam jaz od tega - ne preveč zihr (no sej je za nedoločen čas, pa tud dohodki so zaenkrat redni, je*** pa plačilna nedisciplina) službo in konec koncev delo, ki mi ni toliko všeč kot prejšnje. Njemu se ni spremenilo nič, je pač za svojo rit kar ornk poskrbel.

Misli s svojo glavo in samo zase - ti boš tista, ki boš naslednjih **** let delala - zase in za penzijo od tvoje mame. Tko, da kr pogumno po svoji pameti. Užaljenost gor ali dol.
Tud jest sem igrala harmoniko, dokler me ni le-ta prerastla. ;)

(odgovor članu puncica)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   Izpolnjevanje neuresničenih želja na hčeri
23.8.2005 13:04:35   
dory
Tud jaz mam takega manipulatorja doma....pa vendar...stara si dovolj,mas svojo hrbtenico...delaj kar ves da je zate dobro..ne kar bo dobro za tvojo mamo...jest sem bla tud tiho...kar je mal krize,saj se sele zadnjih nekaj let postavljam zase....so boji,ma meni ful pase,ker je koncno dojela,da sem odrasla oseba in da ne morem razmisljat po njeno...


(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   Izpolnjevanje neuresničenih želja na hčeri
23.8.2005 13:10:19   
puncica
ma ona ne bo nikol dojela da mam jst svoje življenje ona pa svoje. Pa skos to gon, ja jaz ti hočem najboljše, zakaj me pol ne poslušaš:zmeden2:
Sej vedno je bilo tako, če ni bilo kaj po njenem ni govoril z mano en tedn, pa sem ji že tolikokrat povedala da bom delala tako kot jaz hočem in ne tako kot ona, pol pa sam reče ja da ti ne bo žal evo pa smo tam, da se počutim krivo in pol sam premišljujem in premišljujem, mogoče pa ima res prav. zato pa pravim da imam taščo ki je res cukrček, nič pameti ne soli in nobenih pametnih nasvetov ne daje, dobro da smo tako daleč doma in se vidmo na 14 dni, ker bi drugač znorela. Pa ne zdej mislit da je nimam rada, zelo rada jo imam in odnosi so se kar popravl, ko sem se preselila 110 km stran, ampak zdej pa spet:((
Ma sej bo.

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   Izpolnjevanje neuresničenih želja na hčeri
23.8.2005 13:18:04   
soncece24
Vem kak ti je, tak je moj foter svoje poklicne želje bratu vsiljeval - pa je šlo vse po zlu... Ne poslušaj je, ti samo reči, ja, ja mami, al pa reči, da si se prijavla, pa te niso vzeli, pa bo mir v bajti. s takimi morš včasih malo po ovinkih, pa je volk sit in koza cela... Sicer pa vsi vemo, da je boljše manjša plača in služba, ki te veseli, ko pa miljoni za delo, ki ga ne maraš. Pa ne sekiraj se zaradi mame.

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   Izpolnjevanje neuresničenih želja na hčeri
23.8.2005 13:45:36   
jazz
Povej ji, da če ti hoče res vse najboljše, te ne bi silila v kar ti dvomiš. Če ti do sedaj paše tvoja zaposlitev, potem ni potrebe po spremembi! Lahko pa ona napiše prošnjo, če jo tok firbec matra kako je tam!

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   Izpolnjevanje neuresničenih želja na hčeri
23.8.2005 13:57:05   
Anonimen
Bodi srečna, da imaš takšno službo. Res, saj veš, kaj sve se dogaja z ljudmi zaradi službe, kakšne travme doživljajo. Danes biti tako zadovoljen v službi, kot si ti, je res nekaj enkratnega.
Kar se pa mame tiče, pa ji kar reci, ko ti bo očitala, da ti pozneje ne bo žal, da ti mogoče res bo, čisto možno, ampak da pač moraš ti sama do tega priti. Pri vsaki stvari je tako. Sama moraš doživeti posledice nečesa, da si boš s tem pridobila izkušnje in boš vedela, kako ravnati vnaprej. Si odrasa in pač sprejemaš svoje odločitve, po svoji pameti. Lahko da so kdaj napačne, ampak nič hudega, pa naslednjič ne bodo. Vsak se hoče osamosvojiti in edino prav je tako. Če pa je malo užaljena, tale tvoja mati, pa nič hudega. Jo bo že minilo, vedno bo tvoja mati, pa če hoče ali ne.:)
Premišljujem, kako je po eni strani dobro, da imam malce starejša otroka, ker sem že pozabila, kaj sem hotela za svojega otroka, ko sem bila še mlajša in ga še nisem imela. Mater, pa vem, da sem nekaj hotela ...:)-

(odgovor članu puncica)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   Izpolnjevanje neuresničenih želja na hčeri
23.8.2005 14:33:43   
Gina
Jaz bi ji rekla takole: Mamica moja, jaz te imam resnično rada in vem, da hočeš meni samo dobro. Vendar jaz čutim drugače kot ti, meni zelo veliko pomeni, da se v službi dobro počutim in grem vsak dan z veseljem tja. Ne jezi se name, vendar moram narediti tako, da bo moja duša srečna. Zdaj nisem več majhna punčka. Vesela sem, ker vedno skrbiš zame, ampak pusti mi, da naredim po svoje, ne da me zraven čustveno izsiljuješ in kaznuješ, kadar se s tabo ne strinjam. Lahko se pa muliš, če želiš. Ampak nima smisla. Jaz te imam rada in najbrž imaš tudi ti mene, ne glede na to, ali naredim po svoje ali po tvoje, kajne? Lahko me pa začasno nimaš, če ti tako ustreza. Jaz tebe ne bom nikoli na enak način kaznovala. rada te imam ne glede na to, ali me pokličeš ali pa ne, pa poklicala te bom tudi vsak dan. Ali velja, mami?


(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   Izpolnjevanje neuresničenih želja na hčeri
23.8.2005 15:14:08   
puncica
Gina hvala bom sprintala, pa prebrala:)-:)-:)-:)-:)-

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   Izpolnjevanje neuresničenih želja na hčeri
23.8.2005 15:26:04   
soncece24
:bravo::bravo:Gina

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   Izpolnjevanje neuresničenih želja na hčeri
23.8.2005 15:37:45   
Gina
:):):)

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   Izpolnjevanje neuresničenih želja na hčeri
23.8.2005 15:55:44   
Jutra
Ja, Gina, mislim, da bi morala jaz tudi tvoj komentar sprintat, si ga vcepit v glavo in večkrat zrecitirati svoji mami.:)


(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   Izpolnjevanje neuresničenih želja na hčeri
23.8.2005 21:53:00   
cmokec
Gina, ti bi mogla delat kot kak terapevt. Za asociacijo sem dobila pa Dr. Phil-a od Oprah. :bravo::bravo::bravo::bravo:

Če bi vse tvoje odgovore en skupaj zbral, bi bili lahko izdani kot priročnik za skupno življenje in ustvarjanje lastne družine. :bravo::bravo::bravo:

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   Izpolnjevanje neuresničenih želja na hčeri
24.8.2005 9:56:31   
Pajaca
Ha ha poznamo to, smo šli skoz... s to razliko da sem se jaz uprla pri 14 in šla na SŠ ki sem si jo želela in mi je bilo čisto vseeno kaj si mislijo moji domači. Mama je hotla vsaj oblikovno... pa sem šla delat sprejemce in jih zanalašč padla... tko da mislim da se še ni sprjaznla da ma gradbenico doma, sam ha ha je pol na isto SŠ šla še sestra.....

Point... enkrat se moraš upreti in enkrat moraš narest po svoji vesti. Jaz sem pri 14, ti boš kasnej. Pač sama se odloči a bi imela tisto službo al ne.... pa če je odgovor ne ji pač to povej pa je. Al pa reč da si dala prošnjo pa da so te zavrnil ker pač imaš otroka in so raje vzel enga frišnga pripravnika.

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   Izpolnjevanje neuresničenih želja na hčeri
24.8.2005 12:03:26   
puncica
Ja sej imate vsi prav, pa sem šla razpise gledat in kaj zahtevajo vsaj 5 let izkušenj pa še en certifikat, tako da bi itak odpadla že na začetku. A ona men, ja pa zakaj pa ne bi poskusla.
Pajaca pa si zdej srečna v svoji branži, no je to to kar delaš to (mater kak stavek :)- )

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   Izpolnjevanje neuresničenih želja na hčeri
24.8.2005 12:25:37   
Pajaca
Meni je bila in SŠ in kasneje faks v užitek. So bile stvari ki so me zanimale. Trenutna služba ni moja sanjska, a za njo rabim predvsem izkušnje, te pa je treba nabrati v nesanjskih službah. Nekoč mi bo uspelo. Mi je pa pač gradbeništvo všeč in si ne predstavljam da bi bila kje drugje.

Pač mal jim je blo čudn da sem si zbrala moški poklic.... čeprav sem bila že od nekdaj predvsem in samo tehnični človek. Težko je sploh dojela moja mami in pa nona da pač ne bom tovaršica al pa ekonomistka al pa kaj tazga žeskega. Ampak če me je takrat zanimal samo to, mar bi bli veseli, da se otrok zna odločit kam na SŠ in da ni problemov s tem.

Tako da ja, bi izbrala isto pot. Ker sem si to želela in ker se drugje nisem našla.

Pač puncica... enkrat moraš prekint.... po mizi usekat in rečt ne, pa če ti ta služba ki jo imaš ni čist ok, ma išči v smeri ki ti je ok, pa boš že našla tisto tapravo službo zate. Men je najhuj ko starši silijo otroka v nekaj kar ga ne veseli. Ma najdi stvar ki ga veseli in ga tam spodbujaj in naj dela kar dela z veseljem ne pa kot neka obveza.

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   Izpolnjevanje neuresničenih želja na hčeri
24.8.2005 12:32:12   
Gina
Veš punčica, moj oče je bil tudi strašno razočaran, ker sem jaz po OŠ hotela na srednjo vzgojiteljsko šolo. Je rekel, da to pa ne, da se to za odličnakinjo pa ne spodobi, da je pod mojim nivojem in kaj vem kaj še vse. On bi me na ekonomsko ali vsaj novinarsko poslal ali pa jezike študirat, ker po njegovo je bil folk tam čuden in stvar slabo plačana. Pa je moja mami rekla, da so že njo starši tako zaj..., da je zelo važno, da delaš tisto, kar te veseli, pa da naj grem tisto, kar želim sama, ne glede na to, kaj to je. In je imela prav. Jaz sem zelo srečna v tem poklicu. Nikoli v življenju mi ni bilo žal, da sem šla v ta poklic. Še enkrat bi isto izbrala.

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Vaginalne okužbe je treba zdraviti
Najpogosteje vaginalne okužbe povzročajo glivice. Če okužb ne zdravimo, imajo lahko negativne posledice na plodnost in n...
Nosečniška zgodba: Zakomplicirano do konca
Po perfektni nuhalni svetlini se odločim, da grem še na zadnjo vožnjo z motorjem. Končala se je veliko prej, kot sem nač...
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
TOP ponudba počitnic za družine
Kam se boste odpravili letos poleti? Za vas smo zbrali nekaj TOP predlogov, kako ustvariti nepozabne spomine.




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?