|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Belo perilo zopet BELO
22.3.2012 9:28:08   
dana
Opažam, da razne majice in bluze postajajo sivo bele, zato bi rada, da bi bile zopet bele kot morajo biti.
Tu sem našla že veliko nasvetov: varekina, soda, bombice...

Poskusila bi s sodo, samo nisem nikjer zasledila količino, ki jo dodam prašku. Pa tudi - ali uporabit navadno ali pralno sodo?

Če imate pa še kak drug nasvet, bom pa tudi vesela.

Hvala!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Belo perilo zopet BELO
22.3.2012 16:02:16   
babylove
To pa tudi mene zanima, imam vse brisače sive, fuj. belo perem samo z belim, poskusila sem z vanish oxi, ki v reklami povrne belino, pri meni pa ne...
A da se soda bikarbona doda prašku? To tudi moram poskusit, pa če je še kak nasvet, je dobrodošel!

(odgovor članu dana)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Belo perilo zopet BELO
22.3.2012 19:52:43   
Paštetka
Ne vem zakaj mene ne jemljete resno. user posted image
Poskusila sem s sodo, kisom, z vsemi možnimi x- reklamiranimi proizvodi za belino, z pecilnim praškom, bombico, varikino.

1. Kis - niti približno neki belini
2. Razni proizvodi... - kar nekaj ...bla, bla, bla
3. Plenice sem probala z varekino - ja so bile bele vendar preagresvno sredatvo, poleg tega nevarost poškodbe drugega perila.
4. Pecilni prašek - recimo 20% bolj belo
5. Bombica - recimo 40 % bolj belo. Sicer je ne rabiš, če uporabljaš ariel prašek, ker tudi ta vsebuje sdstvo enaki bombici


6. Pralna sol - zakon! Belo je belo, barve so še vedno barve,pa še fleke odstrani. Vse v enem.
Odkar uprabljam to sol, ne rabim več nobenih posebnih odstranjevalcev madežev.
Je pa res, da je pomembno še tudi kaj drugega zraven.
- belo perilo perem vedno samo z belim skupaj. Belo perilo z raznimi rdečimi rokavi,belo pisane gate... Perem posebej.
- belo perem na 40 stopinj vedno obvezno predpranje
- dam zraven še kakšno krpico sploh, če perem belo perilo z pisanimi rokavi
- inpa obvezno za belo perilo uporabljam prašek ariel ( tudi pri prašku sem naredila celo študijo)

Žal precej kompliciram pri pranju, ker je to moje najljubše opravilo. Belo mora biti belo, barve pa barve. user posted image

(odgovor članu babylove)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Belo perilo zopet BELO
22.3.2012 20:50:32   
marsovcek
Kje se pa dobi ta sol, jo prodajajo poleg pralnih praškov? Daš direktno v stroj ali v predalček?

_____________________________

Ti si moj b..

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   [Brisano sporočilo]
22.3.2012 21:59:13   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu marsovcek)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Belo perilo zopet BELO
23.3.2012 8:47:59   
dana
Pralno sol sem zadnjič vidla v Mullerju. Sem že hotla dat v košaro, pa sem rekla da bom najprej mal povprašala kako je z uporabo le-te. Količina je pa najbrž zapisana na embalaži.

Paštetka - kaj pa agresivnost te soli? Ali opažaš, da bi kaj poškodovala tekstil?
Zakaj pa ravno Ariel? Kaj pa drugi praški, ki so izrecno za pranje belega perila?

Jaz sem delala to napako, da sem včasih dala med belo perilo kak kos, ki ni bil popolnoma bel in je kljub lističu oddal malce sivine na ostale bele kose.


(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Belo perilo zopet BELO
23.3.2012 9:05:39   
Paštetka
Pralno sol kupim v Muller. To sem sprobala in je kvalitetna in je učinek. Kupim najcenejšo, Mullerjevo znamko. So tabletke in prašek. Najprej sem imela tabletko, zdaj uporabljam prašek. Nakj dam soli v predpranje, nekaj v pranje direkt k prašku.
nisem opazila, da bi mi poškodovala oblačila. Je pa res, da jo večinoma uporabljam samo na belih cunjah in belih z barvnimi kombinacijami.

Zakaj Ariel Mountainfresh? Ker sem sprobala že vse praške in gele in mi je ta najboljši. REs je, da je precej dražji, vendar kupim največjo pakungo in to ponavadi takrat, ko imam kakšen bon za 10% popust, pa se mi potem izide glede na učinkovitost.
Pa še diši neverjetno. Aha, pa ta prašek ima noter take modre pikice (enako kot učinek modre bombice).
Če ne uporabiš mehčalca je perilo malo bolj trdo kot ob navadnem pranju (ampak res malo bolj), vendar ob mehčalcu in sušilcu, razlike na koncu ni. No razlika je le v belini.
Glede teh lističev, pa ... k čisto belemu perilu jih ne dajem, saj sem potem opazila, da se ti modri delčki v prašku ulovijo na listič (listič je svetlo moder) in ni takega učinka.

(odgovor članu dana)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Belo perilo zopet BELO
23.3.2012 9:19:22   
dana
Paštetka, hvala za izrčpnouser posted image  poročilo. Bom sprobala.

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 8
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Vaginalne okužbe je treba zdraviti
Najpogosteje vaginalne okužbe povzročajo glivice. Če okužb ne zdravimo, imajo lahko negativne posledice na plodnost in n...
Nosečniška zgodba: Zakomplicirano do konca
Po perfektni nuhalni svetlini se odločim, da grem še na zadnjo vožnjo z motorjem. Končala se je veliko prej, kot sem nač...
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dojenje...
пеперутка16

Do kdaj ste dojile?