|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   sharpei
6.10.2006 16:01:08   
tinčica
ma sej ne vem kako se pravilno napiše, šarpej al kako ma ne vem, u glavnem tega bi jaz i9mela sam so dragi, ko žafran, tok so cute k so lepo nagubani.
a katera ve kje se ga da dobit za zmerno ceno- mladiča.

< Sporočilo je popravil ribicaRR -- 6.10.2006 17:48:35 >


_____________________________

Jah takle mamo za tale dnar....
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: šarpei-j?????
6.10.2006 16:12:07   
Petraa
bolha.com mogoče
Ampak ti ga ne pripročam.In zakaj ne?zato ,ker z njim imaš res dela.še posebno zaradi njihovih gub,kjer se mora redno dnevno čistit,saj potem lahko dobijo razne glvice,vnetja ipd.
premisli.pereberi si o njihovi negi ,pa boš videla

(odgovor članu tinčica)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: šarpei-j?????
6.10.2006 16:24:47   
Anonimen
Predvsem ne kupuj psa, kateregakoli, za "zmerno ceno", ker bo pes najverjetneje trpel zaradi slabega zdravja ali psihičnih motenj, posledično boš imeli z njim tudi velike denarne stroške.

(odgovor članu Petraa)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: šarpei-j?????
6.10.2006 16:57:40   
Shania
Zakaj bi pa imela Shar Pei-a? Zaradi karakterja ali zaradi gub (katerih odrasel shar pei mimogrede sploh nima, dovoljena je le ena ali dve)? Ali veš, da je to "azijski" pes katerih psihofizične značilnosti so drugačne od tipično "evropskih" pasem?

Shar pei ima karakter, ki je povsem nekaj drugega od karakterja, ki si ga ustvarite ob gledanju reklame Garnie. In ne pozabite, da gre za čez 30kg težkega psa.

Ali se zavedate da na bolhi oglašujejo v večini preprodajlaci in šteparji in zelo lepo bi bilo, da nehate dajati takšne nasvete, ker na bolhi kupiti psa, je pa res poden od podna (razen redkih, redkih izjem, ki oglašujejo tam!).

lp,
Shania

P.S. Če se boš vseeno odločila za nakup, pa je tukaj za moje pojme edina prava vzrediteljica Shar pei.ev v Sloveniji, kateri jaz izjemno zaupam (je tudi predsednica SKŠP), saj jo poznam tudi osebno: www.golding-kennel.com

_____________________________

Najhujši greh v odnosu do živali ni v sovraštvu, ampak v brezbrižnosti. To je bistvo človeške nehumanosti. (G.B.Shaw)

http://www.zavetisce-horjul.net/index.php

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: šarpei-j?????
6.10.2006 17:28:39   
Petraa
Shania  s tabo se pa ne strinjam.Sicer se pa na tebi vidi oz, na tvojem pisanju da si samo za RODOVNIŠKE živali.vsi ki pa niso rodovniški so pa bolani in ne vem še kaj.
To ni res!!!!

(odgovor članu Shania)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: šarpei-j?????
6.10.2006 17:31:57   
Shania
Aja?user posted image

Petraa, čemu služi rodovnik? Kaj so PM-ji? Kaj so šteparji? Preprodajalci? Kaj je genetski pool? Katere teste pasmesko zahteva vzrejno dovoljenje, konkretno za pasmo Shar pei?

O dednih boleznih veš kaj?

lp,
Shania

_____________________________

Najhujši greh v odnosu do živali ni v sovraštvu, ampak v brezbrižnosti. To je bistvo človeške nehumanosti. (G.B.Shaw)

http://www.zavetisce-horjul.net/index.php

(odgovor članu Petraa)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: šarpei-j?????
6.10.2006 17:38:47   
tinčica
ne se kregat, sej sem imela doma pitt bulla oz. moj fant pa sem bila ful zadovoljna pa čeprav je tok kritik na ta račun. tko da ne mi neki pridigat ja pa to pa to, enostavno ne morem dat za psa 300.000 sit imela bi ga pa ful, doma sem iz vasi tko da prostor ni problem sploh pa ne mislim da bi imela psa za gledat itak da bi skrbela za njega.

_____________________________

Jah takle mamo za tale dnar....

(odgovor članu Shania)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: šarpei-j?????
6.10.2006 17:39:49   
Petraa
Potem sem jaz tudi preprodajalka .
in veš kaj ti moram povedat: naši psi nimajo rodovnika in vsem ki smo psa prodali smo v kontaktu in veš še kaj.Niti enkrat ni bil pes bolan,noben.Čudno a ne?
jah,štepamo pse ,so v obupnem stanju,psice komaj stojijo na nogah in ne vem še kaj....
daj prosim te.jaz tudi osebnno nikoli ne mislim kupit psa z rodovnikom,samo za tist list papirja(ja zame je to list papirja) in daš še zanj 100 tisočakov več.
imela sem veliko živali,mogoče še več kot ti in noben ni bil z rodovnikom in niso bili bolani.
psi z rodovnikom nikoli ne zbolevajo a ne user posted image .Sem jih videla še preveč
Debato zaključujem,ker s tabo se ne da prit do konca kakor sem videla po tvojih postih.
LP

(odgovor članu Shania)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: šarpei-j?????
6.10.2006 17:47:32   
Shania
Aaaa tukaj kuža tačko moli...user posted image

Se bojimo za svoj kruh, ne? Ja seveda, zakaj zagovarjati rodovniško (odgovorno!!!) vzrejo, če pa tako zategnemo pas tvoji denarnici ne? Verjetno vaši oglasi dobro na bolhi dobro laufajo ne? Zato je bilo pa treba tako v luft skočit.

tinčica, to da si imela pitt bull-a (o čem pravzaprav govoriva, ker pasma pitt bull ne obstaja! Obstaja AST, APBT itd...) nima veze s shar pei-em.

Drugače pa - zaradi mene kupujte kjer vam paše. Zdaj nimaš 300 jurjev za psa - glede na ostalo vzrejo shar pei-ev jih boš potrebovala vsaj še 2 x toliko, ko bodo veterinarji zdravili vnetja, ki to sploh nisouser posted image

LP,
Shania

_____________________________

Najhujši greh v odnosu do živali ni v sovraštvu, ampak v brezbrižnosti. To je bistvo človeške nehumanosti. (G.B.Shaw)

http://www.zavetisce-horjul.net/index.php

(odgovor članu Petraa)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: šarpei-j?????
6.10.2006 17:51:30   
Shania
Saj vem, da je utopija pričakovati, da bom dobila odgovor, ampak bom vseeno vprašala: Petraa, katere pse pa imate?

lp,
Shania

_____________________________

Najhujši greh v odnosu do živali ni v sovraštvu, ampak v brezbrižnosti. To je bistvo človeške nehumanosti. (G.B.Shaw)

http://www.zavetisce-horjul.net/index.php

(odgovor članu Shania)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: šarpei-j?????
6.10.2006 17:52:15   
Petraa
Draga moja,moja taca nikamor ne moli,ker naši mladiči so rezervirani že preden se skotijo in sploh ne potrebujem dajati oglasov zanj user posted image
a veš moti me to,ker praviš da so nerodovniški bolani in ne vem še kaj in nikoli ne izpustiš te besede pri nobeni temi,ko se gre za nerodovniške živali.preveč forsiraš rodovnik in zdravje z njim,kar pa ni res.
Tinčica v iskalnik ali google daj shar pei prodam in se ti bo izpisalo ven.Sicer pa imaš še na zoodoget male oglase in daj tam,tako da če jih bo nekdo imel te bo obvestil

LP


(odgovor članu Shania)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: šarpei-j?????
6.10.2006 17:53:14   
Petraa
Odgovor lahko pričakuješ ga pa ne boš dobila user posted image
Uživaj

(odgovor članu Petraa)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: šarpei-j?????
6.10.2006 17:54:37   
Anonimen
Ne se kregat! user posted image  Nocem brisat, niti zaklepat - zato obdrzite vse skupaj na normalnem nivoju.

No, jaz imam krasen primerek beaglcka brez rodovnika - pri veterinarju smo ze 3x preplacali tisti rodovnik (list papirja?), ''vzrediteljica'' se nam ne javlja, ne glede na maile (in poslane fotke), odgovorila je le enkrat, ko sem na mojpes.netu podvomila v zdravje mame in oceta. Lepo, a ne?
Sicer je Luna vizualna krepko lepsa in bolj po standardu kot marsikateri beagle z rodovnikom, ampak ok. Sola za drugic (ne kupim vec psa brez rodovnika).

Ja, rodovnik ne zagotavlja zdravja, te pa vsaj malo usmerja v to, kaj lahko pricakujes in vsaj kaj ves o stasrih in ''druzinskih'' napakah/boleznih.

LP, Ribica


(odgovor članu Shania)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: šarpei-j?????
6.10.2006 17:58:47   
Shania
Posel torej laufa, ne?

Veš, včasih so rekli, da je nasvete delit največji greh. Ko berem tvoje odgovore, mi je kristalno jasno, da je to živa resnica!

Še zdaj ne vem, kaj je zate rodovnik in čemu služi? Če ga vidiš kot list papirja, potem se strinjam, da je neuporaben. In če ga ne znaš uporabljat, je še bolj brezvezen. In očitno pri tebi je tako, drugače ne bo vsetovala takšen nakup psa, kot si ga.

Se pišemo v temi "Zdravje" na kakšen pasemskem forumu...Začelo se bo v stilu: Mojemu shar pei-u se nekaj koža vnema...nadaljevalo se bo, veterinar mu je vrizgal injekcijo kortikosteroidov...in končalo s prazno denarnico in nepozdravljenim psom. Vem kaj govorim.

S tabo, kot prodajalko nerodovniških psov, je pa brezveze, da karkoli komentiram. Me zanima katere pasme prodajate, in kakšne teste imajo narejeni psi. In po kakšnem principu parite...Potem pa vsi jokajo, kako pasme izgubljajo svoje značilnosti...Ah ja...Brezveze.


lp,
Shania

_____________________________

Najhujši greh v odnosu do živali ni v sovraštvu, ampak v brezbrižnosti. To je bistvo človeške nehumanosti. (G.B.Shaw)

http://www.zavetisce-horjul.net/index.php

(odgovor članu Petraa)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: šarpei-j?????
6.10.2006 17:59:08   
Shania
IZVIRNO SPOROČILO: Petraa

Odgovor lahko pričakuješ ga pa ne boš dobila user posted image
Uživaj



Sem vedela, da ne boš upala...user posted image

_____________________________

Najhujši greh v odnosu do živali ni v sovraštvu, ampak v brezbrižnosti. To je bistvo človeške nehumanosti. (G.B.Shaw)

http://www.zavetisce-horjul.net/index.php

(odgovor članu Petraa)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: šarpei-j?????
6.10.2006 17:59:28   
Petraa
user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Shania)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: šarpei-j?????
6.10.2006 18:13:47   
tinčica
user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Jah takle mamo za tale dnar....

(odgovor članu Shania)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: šarpei-j?????
6.10.2006 18:33:04   
Slončica
V tej temi dam 100% prav Shanii, ker smo tud sami doma vzreditelji pasemskih psov in vem, kako pomemben je rodovnik, tud če maš kužija sam za domačega prijatelja, se pravi, ga ne vodiš na razstave in podobno.Tud pri nas smo že zavračali kupce, beri družinice katerih otroci so navdušeno navijali za psa, starši pa so hoteli samo ugoditi razvajeni mulariji, prav tako psa nismo prodali, če je družina živela v bloku...imamo pač kriterije od katerih ne odstopamo.Kar pa se tiče bolhe pa samo najslabše.Če si želiš takšnega psa, se prvo pozanimaj za njegove karakteristike in sama pri sebi oceni, če si ga sposobna vzdrževat, ker obiski veterinarja so nujni vsaj 2krat letno, če pa še kakšne glivice stakne, si pa itak napol doma v ordinaciji.Rodovnik pa je garancija, da je s psom vse ok in da ni bilo nobenih mešanih ras oz.medsorodstvenega parjenja.

(odgovor članu tinčica)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: šarpei-j?????
6.10.2006 19:21:40   
Anonimen
Ne vem, če je slučajno, ampak primer: imam rodovniškega višavca. Moji dve znanki imata tudi višavce, ki pa niso rodovniški, in imajo blazne težave s kožo. Aja, eni je prvi umrl, ker je imel "preplozano" črevesje, pa je na "reklamacijo" potem dobila drugega. Za tega pa je pri veterinarju dala že celo premoženje, pa ni nič bolje. Od druge znanke pes se pa skozi praska, tako da sploh ne more hopdit. Da o denarju, ki ga je pustila pri veterinarju, ne govorim.
Res sem srečna, da sem se odločila za psa z rodovnikom in preverjenimi dobrimi lastnosmi njegovih prednikov. Stara je pet let in pol, pa še nikoli ni bila pri veterinarju, razen zaradi rednih cepljenj.

(odgovor članu Slončica)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: šarpei-j?????
6.10.2006 19:34:25   
Shania
Uh Splišni, takšnih zgodb je dobesedno na tisoče. In to samo tu, v Sloveniji. Zato napisano ni naključje. Daleč stran.


IZVIRNO SPOROČILO: Splišni
. Aja, eni je prvi umrl, ker je imel "preplozano" črevesje, pa je na "reklamacijo" potem dobila drugega. Za tega pa je pri veterinarju dala že celo premoženje, pa ni nič bolje. Od druge znanke pes se pa skozi praska, tako da sploh ne more hopdit. Da o denarju, ki ga je pustila pri veterinarju, ne govorim.


Dnevno se "srečujem" s takšnimi "problemi" in nakupi. Skoraj garantiram lahko, da je šlo vsaj v prvem primeru za psa iz PM.-ja. Bog ve, kaj je bilo z ostalimi iz legla - tistimi, ki so sploh preživeli.

Zavetišča pokajo po šivih, določeni pa zaradi lastne koristi producirajo nove in nove nerodovniške pse, nepreverjene zgodovine, nepreverjenih bolezni v njihovih linijah. In seveda je veterina danes zlata jama.

lp,
Shania

_____________________________

Najhujši greh v odnosu do živali ni v sovraštvu, ampak v brezbrižnosti. To je bistvo človeške nehumanosti. (G.B.Shaw)

http://www.zavetisce-horjul.net/index.php

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: sharpei
10.9.2010 13:24:19   
massaa
SHANIA se popolnoma strinjam s teboj .Teden dni nazaj mi je nemška doga samček umru--hemofilija devet mesecev star  -nerodovniški-sicer lep,živahen! bolezen je podedoval!!!
hotla sem te pa vprašat čisto nekaj drugega.po smrti kužka sem si rekla nikdar več psa-pred petimi leti mi je prau tako nemška doga pet let samček umru-kostni rak.
ČEPRAV SEM REKLA NOČEM VEČ PSA SEM CELE DNEVE SLIKCE GLEDALA,PA STRAN ZAVETIŠČA ODPREM IN zagledam šar pei samička ..pokličem kako je s psičko....z zavetiščem sem zmenjena za torek-baje jo morajo še sterilizirat ,oddana v zavetišče zaradi pomanjkanja časa!!!!!
Ko pa sedaj prebiram me je kar malo strah....bolezni teh psičkou...poznaš pasmo imaš izkušnje?
Zelo bi vesela bila vsakršnih informacij
hvala !  masa.

(odgovor članu tinčica)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: sharpei
10.10.2010 14:05:00   
Samoyed lover
Da napišem nekaj o rodovniški/nerodovniški vzreji.

1. Kliknite pod google " Čistokrvni brez rodovnika" ( kao) in si VSE preberite in boste ugotovili, da takšnih psov NI. To je samo napizdovanje šteparjev po oglasnikih! Čistokrven pes je lahko samo rodovniški.

2. Pri rodovniku imaš dokaze, da so vsi predniki enake pasme in da so vsi npr. samojedi. Kakšen dokaz, pa imaš pri nerodovniškemu, da je čistokrven, da predniki nimajo bolezni, da ni v samojede vkrižan karelijski medvedar...? NIMAŠ.

3. Rodovnik ni samo za razstave. Ljudje, ki parijo rodovniške pse, torej vzreditelji se trudijo v mladičke vložiti veliko časa, truda, veliko več kot pri nerodovniških. Jih hranijo z KVALITETNO hrano, dober vzreditelj, da lastnikom pogodbo o morebitnem odvzemu psa, če ta zanj ne skrbi primerno, zato so strašno redki primeri, da rodovniški pes konča na cesti, ZARADI VESTNIH vzrediteljev, ki mladičkom najdejo PRAVE IN DOBRE domove. Rejci, torej ljudje z nerodovniškimi psi, pa se ne pozanimajo in NE pridejo na dom pogledati mladička ( vsakega), kar je napaka.

4. Vsak pes lahko zboli, pa če ima rodovnik ali ne. Ampak vzreditelji se trudijo hibe in bolezni odpraviti z vestnimi pregledi, kolkov oči, itd. KAJ PA REJCI??? A OPRAVIJO TESTE? NE!

5. V kinologiji izraz " čistokrven pes brez rodovnika" NE OBSTAJA, to so si IZMISLILI preprodajalci psov!!!!!

In še bi lahko naštevali. V šoli sem imela učiteljico iz biologije, ki tudi ve vse o rodovniku in nam je vse to razlagala. Povedala nam je, da so si sosedje omislili yorkija brez rodovnika, ki pa je potem končal z vsemi mogočimi hibami, ni bil podoben yorkiju, teveč bolj jazbečarju, ker je bil podolgovati, vse žive okvare itd. Prav tako POZNAM primer, ko so si omislili dogo, seveda brez rodovnika, ki je potem poginila, največja finta pa je bila v tem, da je bila velika do kolen!!!! Doge pa so eni izmed največjih psov. bi morale bitiuser posted image

KUPUJTE PSA ODGOVORNO, KUPITE PSA PRI VESTNEM VZREDITELJU. Poglejte koliko je zapuščenih, zanemarjenih NERODOVNIŠKIH ovčarjev, prinašalcev, labradorcev in drugih pasem....

(odgovor članu massaa)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: šarpei-j?????
16.10.2012 12:58:36   
Optimus
Moram komentirati ker sem postala kar živčna... Amm zakaj tako misliš o shar-epijih? Shar-pei je zelo dober pes odvisno je od človeka kako ga ti vzgajaš in kako se obnašaš do njega....Sama osebno ga imam in sem ga kupila po zelo ugodni ceni in ne prek bolhe ker tudi tam pomojem imajo dobre pse sam osebno se moraš prepričati. Shar pei je nekaj najlepšega in verjami mi da ni tko slab

(odgovor članu Petraa)
Neposredna povezava do sporočila: 23
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?