|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   MISLIM..... PA KAJ SE ZDAJ GREJO????
26.10.2005 12:05:13   
tanaja*
Prosim, če si preberete tole in mi pomagate s kakšnimi koristnimi nasveti in linki:  http://www.ringaraja.net/forum/tm.asp?m=660595

Hvala!!!user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Voli me iz inata voli me bez ostatka voli me bilo gde sam bas takvu kakva jesam

Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: MISLIM..... PA KAJ SE ZDAJ GREJO????
26.10.2005 12:22:27   
daddy
    To je eden od obrazov države kakršno smo  ( menda ) sami želeli ( tako nas vsaj prepričujejo - in spomni se na to ko bo naslednjič minister za delo, družino in socialne zadeve spet jamral kako rodnost v Sloveniji nekako noče in noče rast, še več, veselo upada ).
   Poskušaj si dobiti občinski odlok o delovanju vrtcev v vaši občini - to je javna listina in mora biti dostopna vsem. Potem pa, če drugače ne, po nasvet k pravniku, odvetniku ( seveda ne občinskemu ). Noben občinski odlok namreč ne more biti nad zakonom.
   Res bi ti rad kaj več pomagal, no. Več kot razumem pa tvojo upravičeno jezo.

(odgovor članu tanaja*)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: MISLIM..... PA KAJ SE ZDAJ GREJO????
26.10.2005 12:30:05   
eva1
Jst se pa strinjam s tem, da imajo otroci zaposlenih staršev prednost v vrtcu...tudi midva oba delava, in kam za hudiča naj dam jaz otroka, če ne dobim vrtca...pa tudi midva nimava ne vem kašne plače-tako da privat varstvo skoraj odpade, stari starši še vsi v službi, oba delava triizmensko delo...torej...če je en od staršev doma pa res lahko popazi otroka...kam pa jaz dam otrokauser posted image user posted image user posted image user posted image ....se naj enoletnik sam paziuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu daddy)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: MISLIM..... PA KAJ SE ZDAJ GREJO????
26.10.2005 12:38:41   
špelin@
user posted image user posted image user posted image

_____________________________

~ NeVeR RuN FaStEr ThAn YoUr GuArDiAn AnGeL cAn FlY ~

(odgovor članu tanaja*)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: MISLIM..... PA KAJ SE ZDAJ GREJO????
26.10.2005 12:38:42   
daddy
  Eva, če pustima vnemar da si lahko jutri ( bognedaj ) brezposelna ti ali tvoj partner, se kapaciteta vrtcev planira glede na potrebe populacije ( število vseh otrok torej, ne število otrok zaposlenih staršev ). Ravno v izogib diskriminaciji, ne glede na to s čime se strinjaš ti ali jaz ali kdo drug.

(odgovor članu eva1)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: MISLIM..... PA KAJ SE ZDAJ GREJO????
26.10.2005 12:40:50   
tanaja*
Ja, eva1, sej te razumem. Amapk moj otrok ni nič slabši, če je mož nezaposlen. Nima nič manjših pravic! vsi otroci bi MORALI hoditi v vrtec, tako kot MORAJO hodti v šolo! O tem govorim! Vsi bi morali biti enakopravni, ne glede na zaposlitev in status staršev!

Daddy, hvala za nasvet. Jih kličem ob 15h in bom tudi zahtevala ta odlok! Hvala še enkrat!


_____________________________

Voli me iz inata voli me bez ostatka voli me bilo gde sam bas takvu kakva jesam


(odgovor članu eva1)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: MISLIM..... PA KAJ SE ZDAJ GREJO????
26.10.2005 12:52:39   
eva1
Ja seveda se strinjam, da bi vsi mogli imeti možnost za vrtec, ampak žal temu ni tako...in ne tanaja tvoj otrok ni nič slabši ko moj...jaz gledam samo iz vidika, da ti imaš nekoga, ki ti otroka lahko čuva, jaz pa nimam nikogar...in daddy, če bi bila doma, se vsaj nebi obremenjevala kam naj dam malega in ga sigurno pri enem letu še nebi dala v vrtec, ker se mi zdi kar veliki šok za otroka in še zelo je izopostavljen okužbam...kar pa za tašnega malega otroka ni dobro...se pa strinjam da pri 3 letih pa bi vsi mogli hodit v vrtec, da se socializirajo, družijo z vrstniki...

(odgovor članu tanaja*)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: MISLIM..... PA KAJ SE ZDAJ GREJO????
26.10.2005 12:57:20   
tanaja*
Ne, eva1, jaz nima zagotovljenega varstva za hčerko. Se pravi, da sem na istem kot tiuser posted image

_____________________________

Voli me iz inata voli me bez ostatka voli me bilo gde sam bas takvu kakva jesam


(odgovor članu eva1)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: MISLIM..... PA KAJ SE ZDAJ GREJO????
26.10.2005 13:04:19   
Teni_



Mene pa pri tem moti to,da jambrajo, kako ni dovolj otrok in da rodnost pada, pa še za te, ki so nimajo prostora. lp,mojcauser posted image  



(odgovor članu tanaja*)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: MISLIM..... PA KAJ SE ZDAJ GREJO????
26.10.2005 13:04:38   
eva1
Ja tanaja, ja sej vem...ni prav da je tako...kaj čmo...sej tut jst nisem dobila še nobenega odhovora iz vrtca, razen to kar so mi po tel. povedali, da je gužva...

(odgovor članu tanaja*)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: MISLIM..... PA KAJ SE ZDAJ GREJO????
26.10.2005 14:45:01   
lex
K nam jo vpiši - mi smo veseli vsakega otrokauser posted image  - vem da je predaleč, ampak meni ni jasno pri nas na podeželju primankuje otrok za vpis in se vsako leto tresemo ali bo ali ne bo dovolj otrok. Potem smo tu še začetnice, ki nimamo službe za nedoločen čas ampak določen in se vidi vsako leto ko je vpis končan ali bo služba ali ne.
Mene zanima kaj bi potem vsi ti pametni župani in ravnatelji naredili, če ne bi noben otrok bil vpisan in bi morali vzgojiteljice poslat domov? A pol bi tud odklanjali otroke????????? jaz jih ne razumem. Mi smo odprli nov oddelek in sedaj imamo pokrito ( je bil spomladi malo problem, pa so prišli od tam kjer jih je preveč in je OK). Apak imamo pa svetnico, ki ji gre strašno vnos, da nas je toliko in toliko zaposlenih in toliko in toliko otrok vpisanih - ona bi rajš lukne flikala na cesti, kot otrokom omogočila vrtec. MENI NI VEČ JASNO KAJ JIM GRE VRTEC V NOS!!!!


_____________________________

Najlubkejša stvar, ki se nam lahko zgodi, je dojenčkov smeh. (Sigmund Freud)
-----------------------------
Takole pa napreduje naša hiška. http://www.podsvojostreho.net/weblog.php?w=120

(odgovor članu eva1)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: MISLIM..... PA KAJ SE ZDAJ GREJO????
26.10.2005 14:54:42   
niki5
IZVIRNO SPOROČILO: eva1

jaz gledam samo iz vidika, da ti imaš nekoga, ki ti otroka lahko čuva, jaz pa nimam nikogar...



kaj pa če v tem času dobiš zaposlitev in jo moraš zavrniti, ker za otroka nimaš varstva user posted image
v tem je problem..

na srečo nimam teh težav, mi je pa hudo za ostale...

še nekaj.. pri prvem otroku pred 6 leti po porodniški in pred nastopom v službo, sem bila 1 mesec nezaposlena, na srečo sem dobila zelo hitro novo službo, ne predstavljam pa si, da bi me v vrtcu zavrnili in tako svoje nove službe ne bi mogla sprejeti. 

(odgovor članu eva1)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: MISLIM..... PA KAJ SE ZDAJ GREJO????
26.10.2005 19:35:20   
Anonimen
Se podpišem pod Daddyja.

Nikakor mi ne gre v glavo, kako lahko politiki govorijo o premajhni rodnosti, po drugi strani pa dobesedno preprečujejo vsakršne možnosti za povečanje rodnosti.

Če bi bila v čakalni vrsti za npr. operacijo srca in bi bila brezposelna, ali bi tudi tam morala odstopiti svoj prostor zaposlenemu z isto boleznijo? Ker zaposleni več prinese v državo, brezposelni pa v zrak gledajo? Ali bi se morala kot brezposelna tudi na cesti umakniti zaposlenim, zato, ker imajo manj časa in se jim mudi po opravkih? In v trgovini? Karikiram. Izvajati diskriminacijo na odraslih, to se že nekako preživi, ker odrasel se lahko bori za svoj prav. Ampak diskriminirati otroka???!!!!! Samo zato, ker so njegovi starši brezposelni???
Ali sem, ker sem brezposelna (in ne prejemam prav nobene podpore od države) manjvredna? Ali zato moj otrok nima pravice, da spoznava nove prijatelje, se socializira? Kje se bo to nadaljevalo?

Tanaja, probaj še na Ministrstvu za šolstvo.

(odgovor članu niki5)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: MISLIM..... PA KAJ SE ZDAJ GREJO????
26.10.2005 19:47:57   
Primoza
Za tovrstne plane manjka denarja. Denarja pa manjka zaradi naslednjega:

Trditev 1: vrtci so predragi

Trditev 2:predragi so zaradi predrage izgradnje in opreme novih vrtcev
            predragi so zaradi stroškov poslovanja

Rešitev: poceniti gradnjo oz. zmanjšati standarde za izgradnjo
           znižati stroške poslovanja

Žal se lahko stroške poslovanja zniža le z radikalno ukinitvijo predšolske vzgoje kot samostojne enote in priključitve v šolski sistem k devetletki. Nato se prerazporedi kader znotraj predšolske vzgoje, za katerega ni več potrebe po poviševanju izobraženosti in temu posledičnem velikem porastu mase plač. Masa plač je temeljna postavka stroškov vrtcev. Visokošolsko izobražene pa bi se morale prekvalificirati na devetletko, ker se jih v vrtcih davkoplačevalci ne moremo privošiti.

Zdaj pa hop po meni.


(odgovor članu daddy)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: MISLIM..... PA KAJ SE ZDAJ GREJO????
26.10.2005 21:56:14   
piščanc
jaz  tem ne vidim diskriminacije zaradi nezaposlenosti. veliko staršev je, kjer sta oba redno zaposlena, pa otroka kljub temu zavrnejo, če ni prostora v vrtcu. neka pravila morajo biti
poišči bližnjo občino, kjer je več prostora v vrtcu in jo tja vpiši za par mesecev, dokler ne bo pri vas prostor

za otroke smo dolžni sami skrbeti, zato jih tudi imamo - če ni varstva tudi službe ne moreš sprejeti, seveda ne. če je pa služba pomembnejša, potem pa ne imejte otrok.

vedno se najde rešitev

_____________________________

iz malega zraste veliko

(odgovor članu Primoza)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: MISLIM..... PA KAJ SE ZDAJ GREJO????
27.10.2005 8:41:10   
tanaja*
Hvaležna sem vam za vse komentarje, kritike, spodbudeuser posted image ....
Da povem, kaj se je včeraj potem dogajalo: kličem in dobim spet isto gospo, ki mi pove, da je gospe **** razložila mojo situacijo, a ni nič določenega rekla. Vprašam, če lahko govorim z njo, pa mi reče, da ima zdajle nek sestanek. Potem sem zahtevala občinski odlok o delovanju vrtca (hvala daddyuser posted image ), pa mi reče, da prvič sliši za kaj takegauser posted image . Jaz kar vztrajam, da želim to videti, nakar mi reče samo trenutek in spusti musko v telefon (grrr, to mi gre na jetra...). No po 2 minutah pravi,da je gospo **** ravno ujela na vratih (ja itakuser posted image ) in, da lahko govorim z njo. Potem še njej razložim situacijo in kaj mi je rekla: da občina nima veze s sprejemom otrok v vrtec, da je vodja vrtca to rekla samo zato, da se je izvadila ven. Občina je samo investitor in edina stvar, ki jo ima z vrtcem je znižano plačilo vrtca. Da naj vztrajam, vztrajam, vztrajam... Da če sem jim poslala prošnjo, mi morajo v zakonskem roku pisno in uradno odgovoriti. Ne pa, da me kličejo po tlf. Se pravi se mora sestati komisija za sprejem otrok v vrtec. Tega glede brezposelnosti ni želela komentirati. Povedala je tudi, da ona ni njihova pravnica, ter da imajo oni svojo pravnico , ki jo pozna iz sestankov in mi povedala njeno ime. Na koncu mi je rekla še, da se lahko obrnem tudi na CSD in, da bi v mojem primeru skoraj gotovo morali narediti izjemo. Ter da če želim in se stvar ne bo uredila, lahko računam na njeno pravno pomočuser posted image user posted image user posted image .

Hmmmm, zdaj sem pa malo zmedena. Ne vem zakaj mi je ponudila pomoč; ali je iskrena ali ima kaj za bregomuser posted image . Vaše mnenje????


_____________________________

Voli me iz inata voli me bez ostatka voli me bilo gde sam bas takvu kakva jesam


(odgovor članu piščanc)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: MISLIM..... PA KAJ SE ZDAJ GREJO????
27.10.2005 8:50:16   
viv_
IZVIRNO SPOROČILO: tanaja*

Hmmmm, zdaj sem pa malo zmedena. Ne vem zakaj mi je ponudila pomoč; ali je iskrena ali ima kaj za bregomuser posted image . Vaše mnenje????



Tegale pa raje ne bom več komentirala!


(odgovor članu tanaja*)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: MISLIM..... PA KAJ SE ZDAJ GREJO????
27.10.2005 8:58:03   
karmy
v ljubljanskih vrtcih še ni tega...no jaz sem študentka in moram bit brezposelna če hočem u študentskem domu živet...ampak poznam tud nekatere k niso študenti in so brezposelni da nimajo takih problemov v ljubljani...user posted image

_____________________________

~Ladies, if a guy ever tells you, he wants to cover you from head to toe in honey, and lick it all off inch by inch, that's the man who hasn't done it before. ~ Love you CT ~

(odgovor članu tanaja*)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: MISLIM..... PA KAJ SE ZDAJ GREJO????
27.10.2005 9:32:44   
daddy
    Pokazala si da ne pustiš da nekdo manipulira s tabo in najbrž te bodo zdaj bolj resno jemali. Vsekakor seveda vztrajaj, tudi ponujeno pomoč sprejmi, zakaj pa ne. Izgleda da ti dobro kaže ( pravilno ). Ti držim pesti.

(odgovor članu tanaja*)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: MISLIM..... PA KAJ SE ZDAJ GREJO????
27.10.2005 17:40:47   
Gina
Tanaj še enkrat:
- Nihče ni manjvreden, če ga ne sprejmejo v vrtec! Nehaj s kompleksi, ki so neosnovani in nimajo veze z realnostjo.

- Vendarle imaš ti veliko večje možnosti za varstvo otroka, kot dva zaposlena, saj mož lahko vsaj nekaj časa čuva otroka najbrž, torej ne rabiš varstva za cel mesec ponavadi. Jaz sem bila zaposlena samohranilka, pa nisem dobila vrtca za otroka, zaradi ene kvazi brezposelne, z zaposlenim možem, ki je imela prednost pred mano. V bistvu zaradi več takih. Sicer so po dolgih prošnjah in moledovanjih vendarle našli mesto za mojega otroka, vendar v drugem vrtcu, pa še to le zaradi tega, ker so bili tam zaposleni ljudje s srcem in dušo.

- Lahko pa se obrneš na druge argumente pri tej zadevi, ki so mnogo boljši, namreč na to, da če hoče država imeti podmladek, ki jo bo živel, naj vendarle mladim družinam pomaga. To je najbolj trezen razlog in tudi utemeljen.

- Lahko se pa obrneš na človeški faktor in greš težit v vrtec in težit in težit. Ali bolje: prosit, prosit, prosit....to bolj zaleže


Primoža, število vzgojiteljic, se pravi visokoizobraženega kadra so zmanjšali, zato je vzg. preveč. V šolah je samo pol vzgojiteljice za 6-letnike oz. 1,5 učiteljice vse skupaj, v vrtcu pa sta morali biti 2 zaposleni. Tako da denar že šparajo - in to na račun otrok.
Še manj ljudi zaposlit bi bilo totalno neodgovorno.
Odgovorno bi bilo kaj naredit za to, da imajo ljudje otroke, tako pa smo vsi, ki jih imamo več, samo povsod prikrajšani. POVSOD. V bistvu ni nobenega motiva za imeti otroke s strani države. Naj raje malo manj dajo za oslarije denarja, pa malo več za spodbujanje rodnosti. Tudi za vrtce pa nižje normative v njih pa tako naprej....lahko napišem še cel roman, na to temo, pa ga danes ne bom več.

(odgovor članu daddy)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: MISLIM..... PA KAJ SE ZDAJ GREJO????
27.10.2005 18:04:02   
artista7
draga tanaja!če se v službo voziš, ti predlagam, da poiščeš drug vrtec, ki ti je na poti ko greš v službo. naj pa samo nekaj pripomnem; grdo je kaj si naša država privošči in da vodilne teh vrtcev nobeden ne nadzira.. ja, nadzira se samo pomočnice, ki delajo njaveč, to je dejstvo..diskriminacija je to, kar se ti dogaja, nedvomno, tako na kratko.Če rabiš varstvo za malo samo občasno in ne boš dobila vrtca do nadalnjega nikakor, mi piši na privat.. Poznam dekle, ki je tudi varovala privatno otroka in mislim da bi te prišlo isto kot vrtec. 

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: MISLIM..... PA KAJ SE ZDAJ GREJO????
28.10.2005 2:08:38   
Anonimen
Takole bom rekla... Razumem to, da je vrtec državna lastnina. Razumem to, da gre državi za denar. Razumem to, da je tudi vrtec samo profitna organizacija. Razumem, da je treba zaposlene v vrtcu od nečesa plačevati.

Ne razumem pa, kam naj brezposelni starši dajo svoje otroke, ko in če dobijo službo? Vrtca se čez noč ne da dobiti, službo pa teoretično lahko. Kaj potem? Zavrniti zaposlitev, ker ni varstva za otroka?  Privat varstvo seveda odpade, ker (še) ni plače.

To je dvorezen meč. Po eni strani država jamra, koliko je brezposelnih in kako je treba uvesti zaposlovalno (učinkovito) politiko, po drugi strani jim pa očitno ne kapne, da nobeden normalen starš ne bo svojega otroka pustil samega, ampak bo raje z njim doma, pa čeprav bo moral zato životariti od socialne podpore.

Če bi bila jaz v taki situaciji, bi ostala doma. Pa naj mi kdo od države potem poskusi kaj rečt...

(odgovor članu tanaja*)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: MISLIM..... PA KAJ SE ZDAJ GREJO????
28.10.2005 7:06:25   
sarči
Se absolutno spet podpišem pod Gino!
Pa dejte no mir,logično je,da imajo starši ki so zaposleni prednost!
Pa privat varstva ne boste rekle,da so tako hudo draga,mislim da je vrtec fuuulll bol drag kot pa privat varstvo(vrtec 78.000,privat pa max 50.000)!
Bolj je za pomiselt,da mogoče pri 3 letih(in ne pri enem,kot je govora)otrok začne spraševat zakaj pa on ne sme v vrtec(hudo za otroka),do takrat pa je lahko prošnja izpred dveh let že ugodena!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: MISLIM..... PA KAJ SE ZDAJ GREJO????
28.10.2005 16:19:07   
ronja5
Pa ti veš, da 70 jurjev plačujejo samo tisti s "težkimi" plačami???? In veliko je takih, ki plačajo precej manj kot 50 jurjev.

(odgovor članu sarči)
Neposredna povezava do sporočila: 24
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Vaginalne okužbe je treba zdraviti
Najpogosteje vaginalne okužbe povzročajo glivice. Če okužb ne zdravimo, imajo lahko negativne posledice na plodnost in n...
Nosečniška zgodba: Zakomplicirano do konca
Po perfektni nuhalni svetlini se odločim, da grem še na zadnjo vožnjo z motorjem. Končala se je veliko prej, kot sem nač...
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
TOP ponudba počitnic za družine
Kam se boste odpravili letos poleti? Za vas smo zbrali nekaj TOP predlogov, kako ustvariti nepozabne spomine.




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?