|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Gobe
23.8.2005 13:25:36   
ribica.
Ali nosečnice lahko jedo gobe? Slišala sem namreč, da naj ne bi. A katera ve kaj o tem? Je to spet larifari?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   Gobe
23.8.2005 13:34:09   
jazz
Jaz sem si jih naredila enkrat, in to zvečer, ko naj se ne bi jedle, pa ni bilo nič narobe. Če so prave, jih lahko kamot:)-

(odgovor članu ribica.)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   Gobe
23.8.2005 13:36:47   
ribica.
Prave so sigurno, lisičke.

(odgovor članu ribica.)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   Gobe
23.8.2005 13:53:05   
jazz
Ti si jih kar privošči!

(odgovor članu ribica.)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   Gobe
23.8.2005 14:10:03   
Anonimen
Kaj pa vem, jaz jih nisem, ker sem se jih malo bala.:)

(odgovor članu ribica.)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   Gobe
24.8.2005 17:00:40   
KMALU
Jst sm zadnjic pecene jurcke jedla- ampak samo malo, ker me je bl otud strah.. Sem nekje prebrala, da naj jih ne bi jedle, sam nimam pojma zakaj,...

(odgovor članu ribica.)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   Gobe
24.8.2005 17:21:39   
Talči
Kaj pa doječe mamice, lahko jedo gobe?
Kdo ve?
LP
Talči

(odgovor članu ribica.)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   Gobe
24.8.2005 18:31:55   
sezam
Jest jih raje ne - že v nosečnosti in tud zdej, ko dojim ne. Se mal bojim.:ups::zmeden:

(odgovor članu ribica.)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   Gobe
24.8.2005 20:17:01   
KMALU
Vse se bojimo... Ampak a katera ve cesa?:zmeden:

(odgovor članu ribica.)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   Gobe
24.8.2005 21:13:26   
Anonimen
Da kakšna goba ne bi bila prava, prav pripravljena, stara, v bližnji preteklosti sparjena ... otročkova jetra so tako majhna, vsak strupek je usoden.

(odgovor članu ribica.)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   Gobe
1.9.2005 18:15:26   
KMALU
Jaz ce ze jem, jih pojem samo malo pa se to so samo jurcki ali pa lisicke. OK, pa sampinjoni bi se sli, ceprav jih ne maram prevec...

(odgovor članu ribica.)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   Gobe
3.9.2005 8:33:30   
puri
Jaz jih ne jem, ker sem tudi že večkrat slišala, da so med nezaželjenimi med nosečnostjo.

(odgovor članu ribica.)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   Gobe
19.9.2005 16:33:49   
BarbikaB
Pušenjak je zadnjič napisal, da so gobe in morski sadeži (npr. školjke) nezaželjeni med hrano nosečnic, ker so v bistvu "čistilci" zraka oz. morja in je v njih dostikrat lahko kar precej težkih kovin in ostale packarije, ki se nalagajo v tej hrani......,

(odgovor članu ribica.)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Gobe
5.10.2005 15:46:02   
baklica
Zdravo punce!
Sej gob je en miljon vrst, jest mislim, da jurčki (tisti majhni pa trdi) ter lisičke (saj jih komaj dobiš) kot začimba - kakor naj bi jih dejansko uporabljali ne bi smeli škodit. Jest jem samo frišne (direkt z gozda ven) pa še to po malo pa tud malokrat. Do zdej je blo vse OK. user posted image
Torej če kateri zapaše za željo potešit res ne bi smele škodit, kaj pa jaz vem. user posted image

(odgovor članu BarbikaB)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Gobe
5.10.2005 16:31:12   
Marogica
JAz sem jedla v obeh nosečnostih VSE, tudi gobe,vendar zmerno, kot vednouser posted image user posted image . Moj G je rekel, da se ne more zgoditi nič, razen zastrupitve, ki pa ne vpliva na razvoj ploda. S tem nič mislim, da lahko tudi restavraciji dobiš salmonele, pa si nekaj jedel, kar bi v bistvu lahko. Torej možnosti prežijo povsod, vendar ni nevarnosti za plod. Je pa res, da če se teh stvari izogibaš, je verjetnost manjša.

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu baklica)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Gobe
5.10.2005 16:34:01   
Aleksandrin
Jaz sem nora nanje in se jim nisem odpovedala, tisto je bolj mišljeno, če nisi prepričan o domačem nabiranju, če jih kupiš v trgovini je vse preverjeno, ti kar.

(odgovor članu ribica.)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Gobe
6.10.2005 15:52:31   
Klarissa
zadnjič, ko je sončicaT skopirala mnenje od Pušenjaka je pisala, da gobe odsvetujejo: pa še enkrat njegovo mnenje:
Naj bo takoj jasno, da od razpoložljivih živil nobeno ni prepovedano, nekatera pa iz določenih razlogov odsvetujemo oziroma priporočamo določene prilagoditve v obliki uporabe teh živil. Vseh omejitev in priporočil na tem mestu ne morem zapisati, ker je premalo prostora in tudi časa za širše razlage zaradi številnih vprašanj nimam. Lahko vam le zagotovim, da so vsa živila, ki so pridelana v industrijskih živilskih obratih, dovoljena, tudi mehki siri, salame in drugi suhomesni izdelki, ker so preverjeno brez morebitnih škodljivih ali nevarnih klic oziroma parazitov, drugače pa je pri nepreverjenih domačih oblikah pridelave mlečnih in suhomesnih izdelkov. Zelenjavo z vrta priporočamo blanširati ali zelo dobro oprati, odsvetujemo pa vse vrste drobovine, školjk in gob, ker se v njih lahko koncentrirajo določene škodljive snovi kot so težke kovine in organski strupi, ki so v zraku in vodi prisotne v bolj razredčenih oblikah.Preko hrane je pod določenimi pogoji mogoča tudi okužba s toksoplazmo in z listerijo, ki sta tudi lahko nevarna plodu.

user posted image

(odgovor članu Aleksandrin)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Gobe
27.11.2005 1:50:11   
KODA
Jaz sem enkrat v začetku druge nosečnosti pri tastu jedla omako iz jurčkov,pa me je tako tiščalo potem v želodcu,da jih kasneje nisem več jedla.

_____________________________

Celemu svetu si le ena oseba,eni osebi pa si ves svet...

(odgovor članu Klarissa)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Gobe
28.11.2005 15:40:27   
MATEJA
Gobe so težka hrana, še posebej zvečer in za nas user posted image , ki imamo mal slabšo prebavo. Osebno pa mislim, da si jih enkrat toliko lahko mirno privoščiš, če le niso srupene (npr. mušnice user posted image ). Ne pa pretiravat v nobeni stvari in ne bo problema.

_____________________________

MOJ OTROK ME JE IZPOPOLNIL...

(odgovor članu KODA)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Gobe
22.12.2005 22:44:39   
KMALU
zakaj pa bi uporablajli lisicke samo suhe in kot zacimbo?
Meni so prav fajn sveze z jajcem. Ali pa odmrznjene ( direktno iz gozda v skrinjo) in prav tako z jajcem...

(odgovor članu MATEJA)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Gobe
22.12.2005 22:49:59   
Anonimen
Jaz jih nisem, ker za gobe nikoli ne veš, kdaj je z njimi kaj narobe.  Lahko so samo stare, s teboj je vse v redu, z otrokom pa ... ker ne vem 100-odstotno, jih nisem.

(odgovor članu ribica.)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Gobe
23.12.2005 12:51:27   
Reja
Jaz sem sicer nora na gobe, zato si jih sem in tja privoščim. Jih pa vedno sama naberem, sama očistim in shranim in potem še pripravim, da so sigurno dobro prepečene ali prekuhane.

Če so ti všeč in če ti ne povzročajo težav, si jih sem in tja privošči, pretiravati pa tako in tako nikoli ni dobrouser posted image .

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Gobe
23.12.2005 12:52:21   
Reja
Včeraj sem si za kosilo naredila gobovo rižoto in je bila odlčna!user posted image

(odgovor članu Reja)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Gobe
23.12.2005 16:36:46   
KMALU
Saj gobe o katerim sem jaz govorila so iz gozda pri hisi in sem jih jaz nabrala, ocistila in shranila...
Na trznici jih sploh ne kupujem. Ne vem zakaj.., nimam te navade..

(odgovor članu Reja)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Gobe
2.1.2006 19:15:05   
Anonimen
js jem šampinjone - ponavad iz konzerve. zaenkrat mi še niso nč škodval. ostalih gob pa itak ne maram.

(odgovor članu ribica.)
  Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Pregled nuhalne je priporočljiv za vse nos...
S presejalnim pregledom nuhalne svetline v času od 11. do 14. tedna nosečnosti lahko licenciran ginekolog odkrije veliko...
Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...




Vrtec.
пеперутка16

Hodi/jo vaš/i otrok/ci v vrtec? V kateri?