|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Se ljudje lahko res spremenimo?
17.1.2006 12:27:32   
Anonimen
Prosim vas za mnenje. Nekaj dni nazaj sem končala vezo s partnerjem. Ves čas, kar sva bila skupaj sem ga opominjala, da mi ni všeč da se ga tako zelo napije ob vsaki priliki, pa moje prošnje niso nič zalegle. Vedno je bilo eno in isto, žurka, dokončna pijanost, s tem pa tudi nesramnost, obtožbe in kreganje. Je tudi zelo ljubosumen in posesiven. Tako sem vsako leto sklenila kakšen nov sklep kot je npr. nikoli več z njem na praznovanje roj. dne od kakšnega njegovega prijatelja itd., ker se je čisto čisto vsaka žurka končala z njegovo pijanostjo in najinim kreganjem. Pa vedno sem mu drug dan, v stanju treznosti, povedala, da me to moti, da naj se vzame v roke... Je komentiral - a spet boš težila? In to se je dogajalo 1x na mesec, mogoče 1 x na dva meseca celoten čas najine veze. Dokler se me ni zadnjič v navalu te pijanosti zaradi čisto nedolžnega stavka lotil tudi fizično... porinil me je po hodniku pred vso svojo žlahto in če ga ne bi zadržali bi najbrž tudi kakšna priletela.... In to me je strlo, in sem odšla, takoj. Ko sem objokana odhajala se je gospod pijano smejal v telefon kao eh, naj gre.... Sedaj pa me prosi naj se vrnem, da ne bo več tako pil, da me ljubi, vse bi obljubil da bi šla nazaj.... Jaz pa dvomim da je sposoben spremembe... Mislim da če bi me imel res rad, bi se že prej potrudil zame in stvari ne bi šle tako daleč... Kaj pravite punce? Ima katera kakšno podobno izkušnjo? Jaz nočem iti nazaj, mi pa je tako hudo ko vem da trpi, ker drugače ni slaba oseba... Ja, zmedena sem, in prosim za kakršen koli komentar!
Hvala vsem že vnaprej!
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Se ljudje lahko res spremenimo?
17.1.2006 12:34:19   
soncece24
Težko, da se bo spremenil. Za nekaj časa že mogoče, prej ko slej bo pa spet ista pesem. Sploh če se te je fizično lotil: leti kolko te noge nesejo. Jaz ne bi šla nazaj, čeprav vem, da ti je ful hudo.

_____________________________

Idealni moški ne pije, ne kadi, ne vara, ne kvartopiri, ne obstaja. (ruski aforizem)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Se ljudje lahko res spremenimo?
17.1.2006 12:43:19   
Anonimen
Se strinjam s soncecem24. Pojdi naprej, najdi svojo pot.
Po tvojih besedah to ni clovek, ki bi ti stal ob strani, ko bi ga potrebovala, se posebej takrat ko bos imela druzino.
Drzi se! user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Se ljudje lahko res spremenimo?
17.1.2006 12:47:23   
Anonimen
Jaz nočem iti nazaj, mi pa je tako hudo ko vem da trpi, ker drugače ni slaba oseba



In ti bi šla nazaj...... zakaj točno? Zaradi njega? Ker on trpi in je njemu hudo? user posted image

Kje si pa tukaj ti? Spoštovanje do tebe? Spoštovanje do sebe? Ljubezen?user posted image  Kaj in kje točno si ti v tej vezi?

(odgovor članu soncece24)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Se ljudje lahko res spremenimo?
17.1.2006 12:47:37   
darja72
Samo stran...in ne poslušaj praznih obljub. Da se ti smili? Zakaj pa? Ker je drugače fajn človek, ampak tebe je pa skoraj fizično obdelal. Verjemem, da ti je težko, ampak pomisli najprej nase in na svoje življenje.
lp

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Se ljudje lahko res spremenimo?
17.1.2006 12:52:57   
Anonimen




Kot bi brala svojo zgodbo.. jaz sem takrat spakirala in me nikoli več ni bilo nazaj. Gospod se je zapil do konca in našel novo partnerko, ki jo alkohol in obračunavanje ne motita.. user posted image
Ne hodi nazaj, ker se ne bo spremenil, življenje pa imaš samo eno !



Mislim da če bi

(odgovor članu darja72)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Se ljudje lahko res spremenimo?
17.1.2006 12:55:01   
beba76
Vstran od njega, kolikor je le možno.
A si se ti njemu kdaj smilila, je kdaj uslišal tvoje prošnje, se je kdaj kesal za svoja dejanja??? A zdaj mu je pa žal, pa rad te ima, pa ne more brez tebe. Ob prvi priliki pa bi se ga itak spet napil in bi bilo, kot prej - ali pa še huje. Jaz nebi šla nazaj!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Se ljudje lahko res spremenimo?
17.1.2006 12:56:35   
temboli1
Draga anonimna,

najprej ti čestitam, da si pokazala, da se vendarle ceniš, s tem ko si odšla. Čeprav v joku.
Ne hodi nazaj, jaz na tvojem mestu ne bi, preveč življenske energije imam, da bi mi jo alkohol(ik) uničil. Ni šans.

Če se zdaj vrneš, ko te vabi z lepimi obljubami, bo vedel, da se mu prepuščaš in da s tabo lahko dela kot hoče.
Noben alkoholik se ne spremeni zaradi drugih, odločiti se mora zavestno sam. Mogoče je tvoj že spoznal da ima problem, mogoče ne. Lahko mu stojiš ob strani, vendar ne za ceno svojega življenja. Res ne.
Ni stvar v tem, da te ima ali nima rad, SEBE nima rad. Potem takem nikogar nima rad.
Sama praviš, da nočeš nazaj, torej poslušaj svojo intuicijo. Verjamem, da ti je hudo in si zmedena, praviš da ni slab človek. Nihče ni, dokler.....!
Zdaj si najbolj ranljiva, prvi dnevi sama po takem dogodku. Bodi močna, najboljše te šele čaka.
Lep pozdrav

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Se ljudje lahko res spremenimo?
17.1.2006 12:58:46   
lucika
mislim, da človek, ki se ob vsaki žurki totalka napije lahko spremeni. tako, da gre na zdravljenje alkoholizma.
imam kolege, ki jim je normalno vsak vikend pozret vsakemu kak litercek...saj je zurka, saj smo mladi, saj to ni nic... njihovi otročki po varstvih, oni se napijavajo; hkrati pa se tolažijo, da je to čisto normalno, le jaz ne zastopim, ker sem preveč zapeta. niti otrok nimava, pa mi ni za pit kar tako, sploh se mi pa ne zdi normalno, da bi ljudje to delali...

se mi pa zdi, da naša družba na veliko podpira alkohol in se jim zdi, da je vse ok. jap, in potem ti 25, 30 letniki odrastejo, in sploh dedi veselo pijejo naprej; potem se pa žene bunijo, kakšni so. jap, to je prišlo čez noč.

torej; če mu je do tebe, si naj prizna, da ima problem, in ga reši. če ga imaš rada, in on tebe, res iskreno, bo to naredil, ti mu boš pa v oporo. če se mu zdi, da je normalen, mu nimaš kaj pomagat. in si lahko samo srečna, da szta šla narazen.

vedno si predstavljam, da ce me moj kdaj vdari ali potisne, da ga taaak zarežem nazaj, da se mu bo zmotlo:) samo to bi se naredlo samo enkrat:) pač pogledam  kak akcijski film. pa mi je smešno, ker vem, da me ne bo/ga ne bom.

(odgovor članu darja72)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Se ljudje lahko res spremenimo?
17.1.2006 13:00:45   
petra a
prav si naredila, ne vračaj se

(odgovor članu lucika)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Se ljudje lahko res spremenimo?
17.1.2006 13:09:02   
ZARA
Ne nazaj, naprej moraš. In prav je tako.

Srečno!

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Se ljudje lahko res spremenimo?
17.1.2006 13:16:10   
nejcko
Kako že pravi star pregovor?

VOLK MENJA DLAKO, ČUDI (značaja) NIKOLI!



(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   [Brisano sporočilo]
17.1.2006 13:16:11   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Se ljudje lahko res spremenimo?
17.1.2006 13:22:28   
Anonimen
Se strinjam z luciko in kar ne verjamem, da se to pri vas dogaja enkrat na 2 meseca.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Se ljudje lahko res spremenimo?
17.1.2006 13:22:46   
Anonimen
meni se dogaja dost podobno kot tebi in vsakič znova poslušam kako se ne bo več ponovilo...naslednič ko sva nekam povabljena pa kljub že pred pogovorom da se danes ne sme napit,ker jst ne zahtevam da čisto nič ne spije ampak da ima mejo,na koncu komaj hodi rata ekstremno pameten in pogumen in bog ne dej da bi mu kdo kej reku,nasledni dan ga tut pogledam ne,pol se pa vrti okol mene kot mačka okoli vrele kašeuser posted image meni pa vre...čisto nič ga ne izuči kljub temu da je imel pred kratkim prometno nesrečo ker je pijan ko čep zaspal in zapeljal v drug avto-matr sm bla jezna!!!!mislm da se ne bo spremenil to mi je že tut en možakar starejši reku,da jih me ne bomo spametovale sami pa se bodo tudi bolj težko sploh če imajo njihovi kolegi dost močn vpliv na njihovo obnašanje kot je to pri mojem recimo....ampak jst nisem še čist dojela,ker čene bi že spokala in nebi zapravljala časa z njim-dokler ga pa vsaj malo držim stran od svojega domačega okolja kot sedaj ko trenutno živiva pri meni je razlika zelooo opazna,pa vendar pride spet dan ko naju nekam povabijo in je tu nova priložnost za pitje brez konca in krajauser posted image user posted image -madona sej že dolgo nima več 18let pa ga še kr meče...u glavnem vidm da nisem edina s temi problemiuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Se ljudje lahko res spremenimo?
17.1.2006 13:28:20   
ma-ja
Jaz bi šla nazaj pod pogojem, da se si poišče pomoč. Alkohol je ena grozna stvar in se samo stopnjuje.
Ne verjemi mu na besedo, res naj si poišče pomoč!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Se ljudje lahko res spremenimo?
17.1.2006 13:28:55   
lucika
prosim te lepo, anonimna, kriva je sruzba??????????????? daj no, kdo mu vliva pijaco v grlo, druzba???????
jaz imam tako sreco, da vsi, ampak res vsi okol mene kadijo. to je sicer druga zgodba, o meni in kadilcih, ki jih želim spreobrnit. vem, da ne bo slo, in se lahko le jezim. in sem ziv dokaz, da za take stvari ni kriva "družba". nisem kadila, in niti ne bom.
nehaj se tolazit s tem, da ce ga bos stran od druzbe drzala, bo pa ok. dokler ne bo ugotovil, da lahko tud doma pije:)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Se ljudje lahko res spremenimo?
17.1.2006 13:29:21   
čopek
Pojdi in ne glej nazaj, četudi bo zelo hudo in se ti bo zdelo , da je konc sveta.
Prav zaradi alkohola sem končala zvezo v kateri sem bila 14 let in verjemi ni bilo lahko. Nikoli me ni udaril, so me pa besede bolele bolj, kot bi me verjetno udarci in nenehne obljube ne bom več pil so bile dnevno na sporedu, dokler nisem rekla štop. Šla sem in tudi on se je smejal in bil frajer- vendar samo  do naslednjega dne ko se je streznil.Prosil me je  naj se vrnem, da ne bo več tako pil, da me ljubi, vse bi obljubil da bi šla nazaj , ampak nisem, bilo je dovolj- bila sem egoist in bila sem pomembna samo še jaz.
In zdaj - jaz imam krasna dva sončka , družino in mirno življenje, on pa še vedno nadaljuje po starem z novo partnerko, ki ji tak stil življenja zgleda ugaja.

Meni ni in sem šla - hvala bogu.

LP Čopek.


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Se ljudje lahko res spremenimo?
17.1.2006 13:37:39   
dory
Hja to da si odsla je pokazatelj,da se cenis...clovek se ne spremeni, sploh pa bolj ko je starejsti tezje je...se le prilagodimo, seveda vzajemno...ce se imamo radi...zato ne glej vec nazaj...ce bi te imel dovolj rad, bi poskusal narediti nekaj v tej smeri, vsaj kar se alkohola tice...

Ti imas svojo hrbtenico...ne glej nazaj, ampak samo se naprej!


Pa srecno!

(odgovor članu čopek)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Se ljudje lahko res spremenimo?
17.1.2006 13:40:37   
mamči
Prav si naredila in ne vračaj se !!!!!!!!!!!!

Zapomni si, da volk menja dlako, narave pa nikoli! Mogoče bi začasno lahko brzdal svoje pijančevanje ( kao tebi na čast), samo pol bi se slej ko prej spet vdal in pol bi pa lahko bil res rompompom. Ali bi pa naskrivaj srkal in se pred tabo skrival, pa še bolj te bi sovražil, ker ga ti kao " ne razumeš".
Ker taki tipi so slabši, kot kroničarji - ker se pač tu in tam "sprostijo",  ženska doma pa za brezveze scene dela in ga ne razume. Še če bi šel h kakemu terapevtu, bi to v takem stilu verjetno povedal - malo se pač sprostimo fantje....
Razmisli, da ob takem tipu nikoli ne bi bila varna - pa niti tvoji otroci! Zamisli, da po pijanski noči ti nujno moraš kam skočit, pa gospoda okoli poldneva zbudiš, da naj ta čas popazi na otroke. Mislim, da niti pod razno ne bi bila ziher, da se ne kriči nad otroki ali pa bog ne daj celo fitično loti. Pol se pač vprašaj, kaj bi imeli ti pa otroci od življenja- pekel. Poleg vsega :
- taki moški non stop zamujajo- vedno morjo še kam na pijačo skočit
- niti pod RAZNO se ne moraš zanest na njega
- najprej popiva, pol pa se 2 dni zdravi, pa spi pa nerga po hiši, pa je življenje en, dva, tri okoli, ti pa si lahko samo srečna, da imaš čim manj modric
- taki moški se zapletajo z ženskami- povsod, za šankom in še kje
- dela ti sramoto, te blati okoli
- če boš ti bolana, še s k..... ne bo mignil, če ga pa pokliče pivski bratec, bo po luftu poletel
- otroci se ga bodo bali in imeli travme vse življenje!
- isto ti
- in da ne govorim, da bo trajno brez denarja, ker to tud nekaj stane............

Prav si naredila, da si odšla, ker slej ko prej bi se te lahko res lotil. Ne nasedaj mu - on mora to SAM rešit, v svoji glavi in s kako terapijo, ampak še prej mora njemu bit jasno, da tak ne mora it naprej.
Je pa ponavadi res tak, da ti tipi najdejo sebi "primerne" partnerke in jim je tako luštno živet v popivanju.

Pa, če bi te res ljubil, bi vsaj malo delal na tem, da se loti svojega problema, tak pa se bojim, da so ga samo prazne besede.........

Čuvaj se, življenje je prekratko, da si ga tako uničiš.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Se ljudje lahko res spremenimo?
17.1.2006 13:43:42   
wawa
Ljudje se spremenijo- vem!

Ampak draga moja ne v treh dneh, to kar ti sedaj obljublja je površinsko in zgolj za to da bi se ti vrnila, ni se spremenil in če se vrneš se niti ne bo. V treh dneh ni niti premislil, kje so razlogi za njegovo  početje! Za take spremembe so potrebni meseci mogoče celo leta. Pa ne za to da bi se nehal napivati na zabavah ampak zato da te bo začel spoštovati.

Poglej ne imej slabe vesti če se ne vrneš k njemu, dala si mu veliko možnosti, povedala si mu kaj dela narobe, če se ni uspel v tem času spremeniti zato da bi se bolje razumela se mu tudi sedaj ni potrebno da bi se vrnila...................

Pojdi naprej!

(odgovor članu čopek)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Se ljudje lahko res spremenimo?
17.1.2006 14:05:03   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Kaj pravite punce? Ima katera kakšno podobno izkušnjo? Jaz nočem iti nazaj, mi pa je tako hudo ko vem da trpi, ker drugače ni slaba oseba... Ja, zmedena sem, in prosim za kakršen koli komentar!



Kaj pravite punce???!!! Pa to je pa ze visek.... !!!!!!!!!!!!!! HALO??!? grrrr&#%&$/G#&T%& Pa niso tuki same punce.. pismo...

Bom cist kratek... Clovek se lahko spremeni, ce se hoce.. ampak tale se ziher ne bo, ker je prevec nezavesten. 1 krat na mesec se napit.. ADIJOS!!! Kako lahko sploh pomislis, da zivis s totalnim pijancem?

Nooo ce ti bo pevec hudo, ker trpi.. pa le pojdi nazaj..  Sej ce ti trpis.. itak ni pomembno.. a ne.. vazno, da drugim ugajas..

Aha.. lahko pa ga prijavis k Ruglju.. on obicajno dost dobr spuca taksne pijandure...

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Se ljudje lahko res spremenimo?
17.1.2006 14:13:03   
lucika
tjazy nooo, saj se ne gre zato, ker se 1x na mesec napije. gre se zato, ker se za vsako ko se lahko, napije ful. ej, to pa je mal drugac, pa tud ce je sam trikrat na leto.

sicer pa, ja, anonimna, ce ti je uspelo spakirat, pa ce on ni spakiral ze za v kak vojnik...ti samo uzivaj in si najdi enega, ki te bo vreden. prazne obljube...joj, prevec jih gledam pri kolegih, tetah...mi je samo slabo. ker so al slepi, al pa se delajo. boljse bit sam, kot da se celo zivljenje prvo sekiras, ker ni tak kot si ga zasluzis, vmes sekiras, ker je bogi bolj od tebe...zivljenje pa je en dva tri okoli, in ti nimas nic od njega:(

najboljse od vsega pa itak je, da ne poslusas nasega blebetanja v tri dni,ampak svoje srce. ki se je zadnjic odločilo!!!!!!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Se ljudje lahko res spremenimo?
17.1.2006 14:46:18   
Gina
STRAAAAAANNNNN!!!!!!!

(odgovor članu lucika)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Se ljudje lahko res spremenimo?
17.1.2006 14:52:49   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: lucika


jaz imam tako sreco, da vsi, ampak res vsi okol mene kadijo. to je sicer druga zgodba, o meni in kadilcih, ki jih želim spreobrnit. vem, da ne bo slo, in se lahko le jezim. in sem ziv dokaz, da za take stvari ni kriva "družba". nisem kadila, in niti ne bom.




Tudi jaz sem bil delezen te srece v sluzbi in sem najprej plakate limal na omare, in sem vsakemu, ki je prisel s cigaretom s svincnikom pokazal na plakat in je sel lepo cigaret ugasnit.. potem je pa prisel nazaj in povedal kaj bi rad.. in predno je sploh lahko kaj rekel, ga nisem nikoli pozabil vprasati zakaj kadi? To sem vse izpeljal na hecen in humoristicni nacin in vedno sem mu izracunal letni prihranek, ce bi zevel brez cigarete in tudi vedno sem mu serviral kam vse ga lahko kap ali pa rak useka.. ce takoj ne neha..

In danes izmed 7 kadilcev ne kadi vec niti eden.. Ne mores verjet.. v oddelku nas je 15.. 7 jih je bilo kadilcev.. danes ni nihce vec kadilec.. En vsem ljudem pove, da ja zaradi mene nehal kadit.. tko pac v hecu.. niso pa vsi nehali samo zaradi mene..
Tko da lucika... splaca se vstrajat..


(odgovor članu lucika)
  Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?