|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Ajda: kam spada?
27.1.2006 11:35:33   
Anonimen
Hej hej deklice!
Mene pa nekaj zanima. V tej ločevalni dieti: kam spada AJDA. Baje, da ne spada med žitarice ampak zelnarice (kot zelje). Kam jo uvrščate ve? V katerem dnevu bi si jo pripravile?
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Ajda: kam spada?
27.1.2006 11:51:14   
muki1
Jaz si jo bom jutri za škrobni dan privoščila. Ajdovo kašo, mislim.

_____________________________

Veliko več muh se ujame na med, kot na kis.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Ajda: kam spada?
27.1.2006 11:56:58   
cmokec
Jaz bi jo tudi dala med škrob.

_____________________________

Moje srce grejeta dva mala sončka: Sara (2001) in Pia (2005).

(odgovor članu muki1)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Ajda: kam spada?
27.1.2006 13:05:08   
Anonimen
Jaz tudi.

(odgovor članu cmokec)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Ajda: kam spada?
27.1.2006 13:59:59   
Anonimen
zakaj pa v škrobni dan? saj v ajdi ni škroba... hm...

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Ajda: kam spada?
27.1.2006 17:08:06   
gojska
Jest sem jedla ajdove žgance in kakšno solatao namesto špagetov, se pravi na ogljikove hidrate. 

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Ajda: kam spada?
27.1.2006 18:42:19   
Anonimen
Takole pravi iskalnik:
 
Žitna zrna vsebujejo približno 75 % škroba in od 7 do 14 % beljakovin, ki pa nimajo tako velike biološke vrednosti kot živalske beljakovine. Izjema je ajda.
 
Ajda ima enako aminokislinsko sestavo kot meso in jo lahko uporabimo kot nadomestilo zanj. Ima prav identične aminokisline, kot jih ima meso. Prav tako ima veliko količino lizina in drugih za življenje nujno potrebnih aminokislin. Polna je mangana in magnezija, ki krepita živčevje in mišičje, vsebuje rutin in vitamin C, ki varujeta žilje. A to še ni vse: rastlina vsebuje med drugim tudi kalcij, železo, baker, silicijevo kislino, kobalt, vitamine B1, B2 in B3 ter vitamin E in aminokislini lecitin in lizin, ki sta nepogrešljiva gradbena kamenčka beljakovin.

Ajda vsebuje 18 odstotkov beljakovin, ki se koristno uporabijo od 80 do 90 odstotno.
Meso vsebuje od 15 do 35 odstotkov beljakovin, njih izkoristek je le okrog 40 odstotno.

***
Iz tega sledi, da v bistvu ne spada nikamor saj je mešanica škroba in beljakovin.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Ajda: kam spada?
27.1.2006 21:59:37   
Anonimen
Mogoče ne spada nikamor, je pa izdredno zdravo živilo, ki pomaga telesu, da se razkisli. Ajda je odlična čistilka telesa :)

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?