|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   HSG??
1.12.2005 14:02:05   
mihi33
Živjo punce!
Sem mamica tri leta in pou starega škrata, zdaj pa se z možem že osem mesecev trudiva, da bi ponovno user posted image , pa žal nič. Ker sem imela pred kratkim vnetje in obiskala G, mi je rekel da naj pridem po novem letu in bova naredila preiskave, če bo potrebno tudi HSG.
Sedaj sem prebrala že vse živo o tem, da je to slikanje jajcevodov, kjer ti vbruzgajo snov, ki je potem vidna in tako vidijo prehodnost (tako nekako na kratko).
Zdaj pa me zanimjo vaše izkušnje glede HSG. Kako ste jo prestale, kaj točno so vam delali, kako dolgo traja, ali je boleča, ali je potrebno biti nekaj dni na bolniški oz. celo ostati v bolnici, kako hitro lahko imaš po tem spolne odnose.....skratka vse user posted image .

Upam da nisem prezahtevna, hvala vsem za pomoč in odgovore, pa lep čatrtek še naprejuser posted image user posted image user posted image .
M.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: HSG??
1.12.2005 15:12:24   
petraz
Rada bi ti povedal kaj več o tem, pa ne vem. Upam, da katera ve o tem kaj več in ti pomagala.user posted image

(odgovor članu mihi33)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: HSG??
1.12.2005 19:52:06   
Massa26
Pozdravljena!

Sicer se je o tem že ful pisalo, ampak z veseljem ti opišem svojo izkušnjo.

En dan pred HSG sem šla k svoji splošni zdravnici oz v laboratorij na pregled krvi in te izvide pokazati, ko prideš v bolnico (v Postojni ti to lahko naredijo isti dan zjutraj kar pri njih).

No, zjutraj sem prišla v bolnico (tešč, pa še prejšnji dan je dobro, da ne ješ veliko, bolj kakšno juho), najprej na pregled k G, potem pa na oddelek, tam so mi dali protibolečinsko injekcijo, izmerili T, pritisk. Potem sem šla na rentgen. Tam sem se vlegla na mizo, razkrečena kot žaba user posted image , potem mi je G na mat. vrat pritrdil tisto ˝šalčko˝, to se čuti kot en blag krč pri M, potem vbrizgal kontrast, bolelo me ni praktično nič, malo neugodno je vse skupaj, ampak nič hujšega.. v glavnem potem so me slikali, mi pokazali slike (kaj dosti se nisem znašla, sem pa bila presenečena, kako so jajcevodi tanki, jaz sem si predstavljala orng cevi user posted image ). Potem sem mogla par ur ležat, malo sem bila ˝zadeta˝ od une injekcije (aja, sestra je rekla, da je ta injekcija bolj za sprostitev kot proti bolečinam), in okrog dveh, treh popoldne sem šla domov s popotnico, naj par dni z ničemer ne pretiravam.

Aja pred samim posegom mi je G rekel ˝bolelo ne bo, če mi ne verjamete sedaj, mi boste potem˝ user posted image .

Pri meni HSG ni bil noben baubau.

Glede user posted image  je pa ful različnih priporočil. Na splošno mislim, da velja, en teden naj raje ne bi, ker je vse skupaj bolj dovzetno za kakšno okužbo, potem pa za seks ni več ovir, le zanosit v glavnem tisti ciklus ne priporočajo. Čeprav tudi tu so mnenja deljena user posted image ..

Če te še kaj zanima, kar vprašaj.

LP! user posted image

(odgovor članu mihi33)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: HSG??
1.12.2005 22:56:43   
KODA
Postopek je bil enak kot pri Massi 26,samo da imam jaz bolečinski prag zelo nizek.Zanosila sem pa 6 mesecev po HSG.user posted image

_____________________________

Celemu svetu si le ena oseba,eni osebi pa si ves svet...

(odgovor članu Massa26)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: HSG??
2.12.2005 7:08:56   
ameli
user posted image  mene je bolelo. Bolečina je trajala kakšnih 15 sekund, je blo za vzdržat. Ko se bilo postopka konec, je pa tudi bolečina minila. Sama sem si vzela potem 3 dni dopusta, da sem lepo preležala.
Zanosila sem pa 1 leto po HSG

(odgovor članu KODA)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: HSG??
6.12.2005 8:28:13   
mihi33
Hvala punce za odgovere, sicer pa upam da bom zanosila že kmalu in mi ne bo treba na HSG.

Lep deževen pozdrav vsem, M.

(odgovor članu ameli)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: HSG??
9.1.2006 20:36:17   
soni
Lep pozdrav!

Mene pa samo zanima, kakšen postopek ste imele pred napotilom na HSG? Seveda mislim pri svoji ginekologinji.
Prosim vas za odgovor!

(odgovor članu mihi33)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: HSG??
9.1.2006 22:55:17   
Anonimen
soni!
Na dan Hsg naredijo klasičen ginekološki pregled, vzamejo bris in odvzamejo kri.
Potem si ves dan tam. Če je vse ok, greš zvečer domov.
Mene je bolelo, ko mi je vstavil instrumente. Tekočina pa ne boli.

(odgovor članu soni)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: HSG??
10.1.2006 6:45:13   
Massa26
Soni, ali mogoče misliš,  kakšno ˝zdravljenje˝ je pred HSG? hSG naj bi bil med prvimi preiskavami v okviru zdravljenja neplodnosti, sicer pa je na začetku še hormonska slika krvi pri ženski in spermiogram pri moškemu.

(odgovor članu soni)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: HSG??
10.1.2006 8:32:43   
naja78
ojla.tale HSG, ni bav bav,je pa neprijeten za tiste,ki imajo zamašene jajcevode.mojo sestrično je bolelo ko sam vrag.ampak hitro mine.....user posted image

mene ni bolelo,pač pa čutiš močan materični krč,in ful me je kakat prijelo. samo filing.

pri nas LJ si hitro fertik,ni se ti treba sčistit in tud tešč ti ni treba bit.bolniške imaš 3 dni,malo si napet,malo boli,ni pa hudga.pa merkat se morš,da se ne prehladiš.

(odgovor članu Massa26)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: HSG??
10.1.2006 8:53:07   
Sulfinija
Pozdravljena!!!!

Tudi jaz sem imela hsg podobno kt maša imam izkušnje.Pri meni je bil lvi jjcevod zamašen in je bolelo vendar sem prestala.
Jaz sem bila v bolniški 3dni.Ko so mi pa hsg naredili pa sem še isti dan zvečer po viziti šla domov lačna kot volk.

LP Mojcauser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Najin sonček Val, rojen 9 tednov prezgodaj v 31. tednu nosečnosti, velik 39cm in težak 1600g, z obsegom glavice 28,5cm.

(odgovor članu naja78)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: HSG??
10.1.2006 14:53:56   
soni
Lp
Punce, hvala lepa za odgovore! Ste me kar malce pomirile. Midva sva imela skupni pogovor pri ginekologinji zaradi neuspešnosti pri zanositvi po 13 mesecih, ona naju pa je kar takoj poslala na spermiogram in HSG. Prijateljice so me malce prestrašile, da bi morala ginekologinja narediti malce več preiskav sama. Zato sem bila malce v dilemi. user posted image
Hvala

(odgovor članu Sulfinija)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: HSG??
19.1.2006 22:08:20   
muzika
POZDRAVLJENA

TUDI JAZ SEM POSKUŠALA MALO VEČ KOT 1 LETO, PA NI ŠLO, VENDAR JE MENE G. BREZ KAKRŠNIHKOLI PREISKAV POSLALA V AMBULANTO ZA NEPLODNOST. O SPERMIOGRAMU NITI GOVORA. TOLIKO O KOLIČINI PREISKAV, KI JO NAREDIJO GINEKOLOGI. KOT VIDIŠ, SEM JAZ ŠE NA SLABŠEM KOT TI. BOM PA KMALU NA VRSTI V BOLNICI (1 MESEC).

LP

(odgovor članu soni)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: HSG??
22.1.2006 16:12:09   
Meka
Zdravo,

tudi za mano je HSG. Jaz moram povedati, da me je poseg zelo bolel. Neprijeten skeleč občutek in občutek kot da mi bo ušlo blato. Groza. Ne da strašim, vendar  je tudi dejstvo, da če je kaj narobe v  notranjosti, postopek bolj boli. Pri meni so ugotovili zamašen desni jajcevod. Kar malo me je šokiralo, saj sem pričakovala, da ni nič narobe z mano.
Zanima pa me naslednje, če mi katera lahko pove. Glede na to, da imam zamašen jajcevod, je verjetnost moje zanostive 50 %. V marcu imam posvet pri dr. Reljiču in kaj menite, na kakšne preiskave me bo dal? Po predvidevanjih naj bi to bila laparoskopija. Kaj pa  pravite glede čakalne vrste za umetno oploditev? Ali mu lahko sama predlagam, da me da na čakalno listo? Prosim za vsakršno informacijo in malo vzpodbude, saj nimam najbolj optimističnih misli.
Držim pa seveda pesti za vse vas, ki pridno delate na pikicah.
lp

Meka

(odgovor članu mihi33)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: HSG??
23.1.2006 17:28:35   
soni
Naja, a si šla v Ljubljani takoj po posegu domov, ali so te čez dan obdržali?
Soni

(odgovor članu Meka)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: HSG??
29.1.2006 14:36:06   
maybebaby
Hojla!

Jaz sem tut preživela HSG.
V Trbovljah.
Je neprijetno, a bolj kot to je mogoče boleč občutek nemoči in strahu... Če je to, to, če greš po kalvariji neplodnosti?...
In zdaj... po poplavljenih jajčnikih-še čakamo na Srečka, da bo imel srečo:)

_____________________________

caučk...

(odgovor članu soni)
Neposredna povezava do sporočila: 16
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kaj način spanja v postelji pove o partner...
photo
Spita s partnerjem/-ko tesno drug ob drugem ali vsak na svoji strani postelje? Spita v 'stoličko/žličko' ali s hrbtom dr...
Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?