|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Prijaviti se skupaj ali ne?
15.5.2006 13:30:52   
saraja
Ojla!!

Rada bi vas prosila za nasvet!
Prijavljena sem še pri starših, toda že nekaj let živim s fantom! Avgusta bom rodila in ne vem ali se naj prijavim k fantu z otrokom ali naj bom kot mati samohranilka! Fant je zaposlen in vem, da bi prejemki vplivali na otroške dodatke! Jaz sem trenutno prijavljena na zavodu in prejemam socialno pomoč, po porodu pa porodniško (40.000)!

Na moje prejemke mislim, da ne bo vplivalo nič, na otroške pa bo, po porodniški se imam namen zaposliti, tako, da se bomo potem vseeno prijavili skupaj! Kaj mi svetujete in kako se potem to uredi s papirji!

Prosim vas za odgovor!


_____________________________

Samo pravi prijatelj si upa povedati prijatelju tisto resnico, zaradi katere ne bo več njegov prijatelj!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Prijaviti se skupaj ali ne?
15.5.2006 14:22:50   
tinatona
Hej!

Če se boš prijavila kot ˝samohranilka˝, očeta pa priznala; boš morala na sodišču urejat še preživnino, da boš sploh lahko dobila otroške. Sploh pa ne vem če se splača za 10000 morda 15000 utajit da ste družina. Razmisli...

LP Tina

(odgovor članu saraja)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Prijaviti se skupaj ali ne?
15.5.2006 14:41:28   
Bubamaraa
Jaz pa mislim, da se splača da se prijaviš kot mati samohranilka....Nekaterim veliko pomen da dobijo 25.000sit otroškega dodatka kot pa 4.000sit....In tle sploh ne gre, da zatajiš družino,.HALO...Prvič slišim, da je katera zatajila družino, ki se je prijavila kot mati samohranilka pa jih veliko poznam...... V današnjih časih se je treba mal znajdit... Pa če razliko otroku nakazuješ na račun pa nekaj imaš od tega....To je moje mnenje....

_____________________________

...KO TI ŽIVLJENJE PRINESE LIMONE ,ZAPROSI ZA TEQILO,SOL IN SEVEDA ME POKLIČI…



(odgovor članu tinatona)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Prijaviti se skupaj ali ne?
15.5.2006 14:53:32   
piščanc
če si zdaj prijavljena pri starših, potem je treba k otroškemu dodatku upoštevati njune dohodke, če se pa prijaviš k fantu, potem bodo upoštevali njegove dohodke. premisli, kaj ti bolj ustreza.

lahko pa da se motim, glede dohodkov staršev.

midva sva se prijavila skupaj in ne izkoriščam statusa matere samohranilke

vsak pa naj se odloči sam

_____________________________

iz malega zraste veliko

(odgovor članu saraja)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Prijaviti se skupaj ali ne?
15.5.2006 15:04:45   
April
če živiš pri starših, ni potrebno prijaviti njihovih dohodkov za otroški dodatek.

(odgovor članu piščanc)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Prijaviti se skupaj ali ne?
15.5.2006 15:27:14   
Jančika_
Za razmisliti je tudi to, da oče v primeru, da niste prijavljeni na istem naslovu, ne more dobiti bolniške za otroka (ponekod sicer dajo baje, a na to se ni za zanašati). Midva sva poročena, pa mu je niso dali, ker smo bili stalno prijavljeni na različnih naslovih. Pol sem se pa brcnila v rit in končno šla spremenit stalno bivališče.

(odgovor članu April)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Prijaviti se skupaj ali ne?
15.5.2006 15:30:14   
NinKa
Se prijavite skupaj boš finančno na slabšem. Ampak iz lastne izkušnje ti povem, da je pa vest mirna. Jaz bi tut imela občutek, da sem zatajila otrokovega očeta. Zato pri nas to nikakor ni prišlo vpoštev. Smo raje kdaj pa kdaj malo stisnili pa je šlo.

Ampak, da bi se podila po sodiščih in lagala, da ne živim s človekom, ki ga ljubim pa mi še na kraj pameti ni prišlo. Zato "kvazi" samohranilk ne razumem. Vendar pravim vsak po svoji najboljši vesti!

(odgovor članu saraja)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Prijaviti se skupaj ali ne?
15.5.2006 16:24:26   
Anonimen
Jaz kot samohranilka nimam prav NOBENE koristi. Bolje bi bilo, če bi se nam štel zraven očetov dohodek, ker po merilih države itak preveč zaslužim. user posted image  Itak.
Tako da se bova z rojstvom naslednjega user posted image  prijavila skupaj.

(odgovor članu NinKa)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Prijaviti se skupaj ali ne?
15.5.2006 20:51:48   
lelaval
Jaz  bi na tvijem mestu uredila, da smo prijavljeni na istem naslovu.

_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu saraja)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Prijaviti se skupaj ali ne?
15.5.2006 20:51:57   
Anonimen
Če boš ostala prijavljena pri svojih starših in bila "kvazi" samohranilka, potem na CSD prijavi ločeno gospodinjstvo in ti za noben prejemek ne bodo upoštevali ne dohodkov staršev ne dohodkov otrokovega očeta. Po porodu boš prejemala cca. 40.000 SIT starševskega dodatka, cca. 7.000 SIT DSP zase, cca. 14.000 SIT DSP za otroka, cca. 14.000 SIT dodatka za samohranilstvo in cca. 21.000 SIT otroškega dodatka, povišanega za 10%, ker boš samohranilka. Boš pa res morala na sodišču priznati partnerja za očeta oz. on otroka za svojega in ti bo moral (vsaj uradno) plačevati preživnino.
Če pa se preseliš k partnerju, ki je (predvidevam) zaposlen, potem pa ti pripada samo starševski dodatek cca. 40.000 SIT, vse ostalo je pa potem odvisno od višine njegove plače. Zagotovo ne dobiš 10% več pri otroškem dodatku in dodatka za samohranilstvo, DSP pa je odvisna od njegove plače. Pa tudi preživnine mu ni treba plačevati. V vsakem primeru pa morata na sodišču urediti očetovstvo, ker nista poročena. Tudi, če živita skupaj.

(odgovor članu saraja)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Prijaviti se skupaj ali ne?
16.5.2006 8:48:06   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa

Če pa se preseliš k partnerju, ki je (predvidevam) zaposlen, potem pa ti pripada samo starševski dodatek cca. 40.000 SIT, vse ostalo je pa potem odvisno od višine njegove plače.


Čaki mal. Če je brezposelna, z otrokom, v skupnem gospodinjstvu s partnerjem, teh 40 tisočakov dobi ne glede na njegovo plačo????

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Prijaviti se skupaj ali ne?
16.5.2006 9:03:34   
Anonimen
Verjetno ne boš nezaposlena v nedogled....Trenutno bi se ti finančno verjetno nekaj poznalo, če bi bila samohranilka na drugem naslovu, ampak za to "plačaš" ceno sodišča.

Kaj boš pa naredila, ko dobiš službo? Živela pri fantu, "se delala", da si samohranilka in to zato, da boš dobila nekaj tisoč več otroškega dodatka? Ne vem, razmisli, ali ti to res toliko pomeni?

(odgovor članu saraja)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Prijaviti se skupaj ali ne?
16.5.2006 10:20:28   
jasnika
te čist razumem, vsak tolar je pomemben, tud jaz sem še sedaj kot samohranilka, in to mam namen jeseni-os razlog prekinit in se skupaj prijavit saj baje že na veliko kontrolirajo in pol baje moraš vse za nazaj vrnit, pa še pazit moram ko hudič da se kdaj kje ne zaj....
lp

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Prijaviti se skupaj ali ne?
16.5.2006 12:36:58   
saraja
Vsem, ki ste dale kakršenkoli nesvet se vam zahvaljujem!
Je res, da ne bom nezaposlena v nedogled, ko sem zanosila sem bila en mesec preveč noseča, drgač bi me vzeli v službo, tako, da imam potem resen namen iskati zaposlitev!

Doma pri starših imam že urejeno ločeno gospodinjstvo, konec septembra lani ko sem diplomirala sem si to že vse uredila, da sem lahko potem dobila socialno pomoč.
Po eni strani me je pa ful strah, da bi me dobili in bi morala plačevati za nazaj!
Sorodnica, ki je na občini zaposlena kot računovodkinja mi je pač svetovala oziroma pojasnila sedajšnje stanje, da jih bo pač država začela kontrolirati! Pri njih se vse začelo samo zaradi plačevanja vrtca!

Saj ne vem kaj naj naredim, bom šla malo na CSD pognjavit, mislim, da mi kaj koristnega tak ne bojo povedali!

Hvala še enkrat!


_____________________________

Samo pravi prijatelj si upa povedati prijatelju tisto resnico, zaradi katere ne bo več njegov prijatelj!

(odgovor članu jasnika)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Prijaviti se skupaj ali ne?
16.5.2006 15:24:00   
Anonimen
Ja, Hothien. Ta denar dobi v vsakem primeru. Kajti starševski dodatek, ki trenutno znaša 40.950 SIT, je takorekoč državna porodniška za brezposelne, in jo mati/oče dobi ne glede na dohodek partnerja/partnerke. Tako, kakor so plače neodvisne od plač partnerjev/partnerk.
Vse ostalo (zneski) pa variirajo.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Prijaviti se skupaj ali ne?
17.5.2006 7:56:01   
Anonimen
Aha, to je potem kao porodniška, ko pa je ta mimo, pa tega ne dobiva več. A prav razumem tole?

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Prijaviti se skupaj ali ne?
17.5.2006 8:06:41   
April
ja starševski dodatek je pravica, ki pripada brezposelnim in študentkam 12 m po rojstvu otroka.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Prijaviti se skupaj ali ne?
17.5.2006 18:57:35   
Anonimen
kako bi pa bilo če oba prejemata samo dsp, se pravi če noben ni zaposlen... namreč men so ze tko odbil 30% dsp ker živim s fantom pa čeprav v najemu? potem sem pa razmišljala ali mi ne bi bilo bolje, če bi rekla da sem sama in dobivala vsaj celo socialno... ne pa 33.000!!! ...potem mi najbrž po porodu pripada nekaj socialne in starševski dodatek... nič mi ni več jasno... a ni to tko da ti socialno lahko odbijejo samo ce je partner zaposlen... a mam sam jz tak primer?user posted image bed no zdej sm pa res use zbrklala...
KERENSA help...  ti o tem veš ogromnuser posted image

(odgovor članu April)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Prijaviti se skupaj ali ne?
17.5.2006 22:34:04   
Anonimen
Na-a, ni tako.
Je pa narobe, da so ti odbili 30% od DSP zato, ker živiš s partnerjem v najemu. V zakonu piše, da če prejemnik DSP-ja živi v skupnem gospodinjstvu s komerkoli, ki mu na kakršenkoli način pomaga pri preživljanju (so-plačevanje najemnine se obravnava kot pomoč pri preživljanju), se od DSP-ja odbije 15%. In ne 30%. Po zakonu lahko socialna delavka "ugotovi", da ti oseba pri preživljanju "pomaga" manj in ti lahko od DSP odbije manj kakor 15%, več pa ti nikakor ne more, ker je maksimum določen v zakonu.
To, ali je tvoj partner (v tem primeru tudi sostanovalec) zaposlen ali ne, pri tem ne igra nobene vloge.
Je pa tudi res, da če ti nekdo pomaga (v tem primeru spet tvoj fant) ne samo pri plačevanju najemnine (torej pri stroških bivanja), ampak tudi pri prehrani, ti lahko odbijejo še naknadnih 40% (maksimum), skupaj torej 55% od polne DSP.
Ker predvidevam, da tvoja socialna delavka ve, da sta s partnerjem oba nezaposlena, da oba prejemata DSP in da živita skupaj, ti je očitno skalkulirala to dvoje skupaj in ti s 55% znižala na 30%. Torej si še kar v redu prišla skozi.
Kako je pa z njegovo DSP? Predvidevam, da nimata prijavljenega istega stalnega bivališča in da on oddaja svojo vlogo za DSP na drugem CSD. Kaj je pa on povedal tam? Ali tudi njemu kaj trgajo?

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Prijaviti se skupaj ali ne?
20.5.2006 22:23:36   
Anonimen
kerensa...
stvar je taka, da je tud on prijavljen na istem csd-ju kot jaz in prejema isti znesek dsp-ja, ker je prijavljen doma, tam kjer je živel prej... na socialni pa ni povedal da živi v najemu... hmmm... kr neki vse skp... upam da si poštekala... lahko pa ti še povem da sem javila na csd (ker sem morala ravno podaljšati pogodbo) češ, da sva šla s fantom narazen, da sem sama v najemu, on je tako in tako že na začetku rekel, da živi doma in tega sedaj ne spreminja... mu je tko bolš, ampak ne mene sprašvt zakaj... no pa mi je delavka rekla samo da mi zdej tko in tko ne bo podaljšala dsp, ker tako in tako junija dobim starševski dodatek...kva? in zato ker dobim ta dodatek bom zdj brez dsp, al kaj? njej neki očitn ni jasn!!! sm sam rekla ok in šla dam... kaj mi svetuješ?


(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Prijaviti se skupaj ali ne?
21.5.2006 5:57:40   
Anonimen
No, tule pa svojo socialno delavko kar lepo popravi. DSP ti namreč še pripada.
Kadar oseba, ki prejema DSP, začne prejemati periodični dohodek (starševski dodatek to JE), potem se ji ta dohodek prve tri mesece po prejemu NE šteje v DSP, naslednje tri mesece pa se ji šteje v polovičnem znesku.
To pomeni, da če ti junija prejmeš prvi starševski dodatek, ti za junij, julij in avgust pripada DSP v enakem znesku, kakor si ga prejemala do sedaj, v septembru, oktobru in novembru pa ti pripada v polovičnem znesku. Od decembra dalje pa ti pripada razlika od starševskega dodatka do polne DSP, kar je približno 7.000 SIT.
Takoj po rojstvu otroka pa ti pripada še DSP za otroka v znesku cca. 14.000 SIT in pa dodatek za samohranilstvo v enakem znesku. To dvoje ni odvisno od starševskega dodatka niti od višine preživnine za otroka.
Ti kar lepo še zdaj, v maju, odkorakaj nazaj na CSD in tole pojasni svoji socialni delavki. Ura je še malce zgodnja, da bi ti zdajle poiskala člen zakona, ki tole določa, ampak če se ti da, pa poglej na stran www.mddsz.si" in klikni najprej na "Sociala", potem pa na "Zakon o denarni socialni pomoči" ali nekaj takega, pa boš sama našla. Sprintaj si in daj svoji socialni delavki to na mizo. Pa da vidimo, kaj ti bo podaljšala ali česa ne.
V nasprotnem primeru pa kar pokliči (že zdaj, v maju, da ne bo potem problemov) gospoda Uroša na MDDSZ (na oddelek za družinske prejemke, se mi zdi) in mu povej, kaj se dogaja. Pa bo hitro urejeno.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Prijaviti se skupaj ali ne?
22.5.2006 18:11:17   
Anonimen
joj jz se tuki gor nč ne znajdem, v bistvu sm najdla vse ostalo sam tist kar sm iskala pa neuser posted image ... najprej se mi stran sploh ni odprla tko da sm jo poiskala prek googla... ministerstvo in bla bla bla... no pol na sociali se mi je odprla sam ena stran od kere nism mela nč koristi sm pa pol iskala tale zakon prek "išči"... pa mi je spet vn vrgl sam taka stvari k so mi že znane, nikjer pa nobenga člena... aja pa še to, ko bom klicala na ministerstvo a kr rečem da bi rada govorila z g. urošem al kako? a majo sam enga? za znoret kva je treba vse zganjat da dobiš kar ti pripada...

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Prijaviti se skupaj ali ne?
22.5.2006 23:38:49   
Anonimen
Z Ministrstvom še malo počakaj. Mogoče sploh ne bo treba. Najprej pojdi do svoje socialne delavke in ji povej, kaj pravi zakon. Ona bi se morala na to spoznati in naj kar sama pobrska po členih. Saj bi morala imeti Zakonik najmanj v predalu svoje mize. Če ga pa nima, ima pa vsak CSD svojo pravno službo, pa naj pokliče v sosednjo pisarno. Če bo pa zakon ignorirala, potem ji pa kar daj na znanje, da se boš obrnila na MDDSZ na g. Uroša Pikla, pa da bo on uredil. No, predvidevam, da bo, ker meni je, ko sem pred časom nekaj potrebovala, pa imam tudi malce bolj "izobraženo" socialno delavko.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Prijaviti se skupaj ali ne?
23.5.2006 9:04:46   
Anonimen
js pa mislim, da tiste, ki živite s partnerji in izkoriščate državo, da ste mati samohranilke, zelo škodujete tistim, ki so res samohranilke..sama poznam primer ko mati samohranilka, niti od očeta ne more iterjat preživnine...otroške dodatke ima najmanjše, vrtca plačuje največ...  to bojo mogli začet kontrolirat inšpektorji pa malo preverjat na domu kako in kaj.....

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Prijaviti se skupaj ali ne?
23.5.2006 13:56:25   
Anonimen
Jaz nisem tukaj zato, da bi ocenjevala, kaj je moralno sprejemljivo in kaj ne. Če vem, potem samo povem, kaj se da in česa ne. Odloči se pa vsaka sama, kaj bo dejansko naredila.
Se pa, kakor sem že nekajkrat napisala, zakonodaja na tem področju vztrajno spreminja in je/bo možnosti za goljufanje vedno manj. Luknje v zakonu bodo vedno in državo se bo vedno dalo prinašati naokrog, ampak bodo pa te možnosti skrčene na minimum.
Sama imam še bolj "simpatičen" primer. Ločena sem (uradno) šele od pred kratkim, ampak z bivšim možen nisva skupaj že od decembra 2003. Od leta 2004 imam novega partnerja, kar pomeni, da nikoli nisem bila samohranilka (tudi med ločitvenim postopkom ne). Partnerja nisem nikdar zanikala in sem na CSD vztrajno dokazovala, da ga imam. In kaj je sledilo? MDDSZ je izdal odločbo, da sem samohranilka, ker če sem še poročena (to sem, dokler nisem pravnomočno ločena), potem "ne morem" imeti novega partnerja, saj me lahko obtožijo bigamije. Partnerja mi niso priznali kakor partnerja, ampak so določili, da je moj sostanovalec. Tudi kot očeta otroka ga niso priznali, ampak so za očeta določili mojega bivšega moža, ki se me že tri leta ni dotaknil. Saj sem jih vprašala, če poznajo osnove biologije, pa so rekli, da jih to ne zanima in da je tak zakon. Potem sem pa "rahlo znorela" in rekla, da če sem že samohranilka, naj mi pa zvišajo otroške dodatke. No, tega pa niso hotela in kar na lepem pa, v tem primeru, nisem bila več samohranilka. Ker imam sostanovalca!
No, pa naj to logiko kdo razume.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Vaginalne okužbe je treba zdraviti
Najpogosteje vaginalne okužbe povzročajo glivice. Če okužb ne zdravimo, imajo lahko negativne posledice na plodnost in n...
Nosečniška zgodba: Zakomplicirano do konca
Po perfektni nuhalni svetlini se odločim, da grem še na zadnjo vožnjo z motorjem. Končala se je veliko prej, kot sem nač...
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
TOP ponudba počitnic za družine
Kam se boste odpravili letos poleti? Za vas smo zbrali nekaj TOP predlogov, kako ustvariti nepozabne spomine.




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?