|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Orhideja - lahko porežem korenine?
22.4.2006 17:47:22   
Teja N
Doma imam nekaj orhidej, ki mi lepo uspevajo. Eno (rumeno phalenopsis) sem pa dobila pred par meseci in je bila že takrat zelo velika. Sedaj  mi nekam hira in mogoče bi jo rešila, če jo presadim. Ima pa res ogromno korenin in so v lončku čisto zavite in nagnetene. A jih smem porezat, malo skrajšat pri presajanju? Vem, da se to lahko naredi pri marsikateri rožici, za orhidejo pa res ne vem. Edino za  zračne korenine vem, da jih moram pustiti pri miru.
 
Hvala,
 
Tejauser posted image

_____________________________

Oglasno sporočilo:
Zakaj uporabljati nekaj umetnega, če pa je naravno toliko boljše?
www.aubrey.si
Strupi v otroških izdelkih
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Orhideja - lahko porežem korenine?
22.4.2006 18:42:29   
Anonimen
Po mojem da ne. Sicer itak ni dobro, da ima rastlina prevelik lonček, ker gre potem vsa moč v korenine, ki se še razraščajo. Sploh pri orhidejah pa naj bi bil lonček prozoren, ne vem že zakaj, ampak če je okoli korenin zemlja, potem ni svetlobe in to ne bi imelo pomena. Pa ga ima. Upam, da razumeš, kaj hočem povedat.user posted image

< Sporočilo je popravil Splišni -- 22.4.2006 18:43:28 >

(odgovor članu Teja N)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Orhideja - lahko porežem korenine?
22.4.2006 20:12:33   
Magi*
orhideji ne rezat korenin, presadiš pa jo komot v malo večji lonček. večina orhidej se presaja v prozorne lončke zato, da do korenin pride nekaj malega svetlobe. menda. pri presajanju pazi, da korenin ne poškoduješ, uporabi poseben substrat za orhideje (zelo rahel in zračen) in pazi, da ne zalivaš preveč - pomembno je, da voda ne stoji, ker korenine zelo hitro zgnijejo.

_____________________________

Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe. Albert Einstein

(odgovor članu Teja N)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Orhideja - lahko porežem korenine?
25.4.2006 20:52:04   
bamby
Orhideja ima menda zato prozoren lonček, da lahko vidiš, če ima zadosti vlage. Če jo je zadosti, potem je lonček orošen, drugače je suh. Korenine poreži samo slabe, ostale bolje da pustiš. Veliko sreče pri vzgajanju še naprej.

(odgovor članu Teja N)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Orhideja - lahko porežem korenine?
26.4.2006 20:32:33   
Sulfinija
Mi imamo doma kar 22.orhidej jih nikoli,nikoli ne presajemo in ne režemo korenin.

LP Mojcauser posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Najin sonček Val, rojen 9 tednov prezgodaj v 31. tednu nosečnosti, velik 39cm in težak 1600g, z obsegom glavice 28,5cm.

(odgovor članu bamby)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Orhideja - lahko porežem korenine?
27.5.2006 15:20:48   
frrrr
tako je... prozoren lonček zaradi lažje kontrole vlage.

korenin ne rezat... saj če jo presadiš, ne vem zakaj bi rabla rezat... potem bo lonček hitro prevelik in bo rastlina propadla... mislim, da so orhideje ene tistih rastlin, ki zelo dobro uspevajo v utesnjenih posodah

(odgovor članu bamby)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Orhideja - lahko porežem korenine?
29.5.2006 6:52:14   
zaljubljena23
Korenin ne porezati, saj boš tako orhidejo uničila, glede presajanja, presadiš jo takrat, ko je lonček res pol korenin in to v prozorni lonček, da boš lažje kntrolirala vlaga. 

_____________________________

23.4.2009, plusek...17.5.2009 si odšel med angelčke...
23.4.2010, plusek...17.12.2010 si prijokal na svet...
23.4.2012, plusek... 26.12.2012 PDP...

(odgovor članu frrrr)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Orhideja - lahko porežem korenine?
3.6.2006 22:57:23   
mlavla
ja men je pa po dolgem mirovanju ravno v teh dneh zacvetela ena od mojih orhidej. se je sploh nemorem nagledati. ma že kar čez 10 cvetkov odprtih, tolk jo je lepo gledat.... se opravičujem moji navdušenosti

jst drugač stran poberem sam tiste suhe korenine, ki bi tako ali tako same slej ko prej odpadle.
glede prozornega lončka pa ste kar zadele, to je zato da lažje nadzorujemo vlažnost...

pa naj vam/nam lepo cvetijo

mlavla

_____________________________

Za dežjem vedno posije sonce. :)
Eden je za naju posijal 29.02.2008!
Drugi pa je posijal 22.04.2009 :)

(odgovor članu zaljubljena23)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Orhideja - lahko porežem korenine?
7.6.2006 11:57:05   
Lusa
Orhideje rasejo na drevesih in vlago si vzamejo  s koreninami  , zato jih sploh ne potrebujemo presajat.Vec korenin ven iz loncka gleda ,bolje je zanjo.
Orhidejo cimbidium je pa ze fajn ,ce jo presadimo ,njo pa je kar potrebno.

lp

(odgovor članu mlavla)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Orhideja - lahko porežem korenine?
11.6.2006 21:32:00   
pajčolanka
prozoren lonček tudi zaradi enega procesa ki ga vse poznate-fotosinteza, da korenine dobivajo svetlobo-prosec fotosinteze, zelene korenine so posledica klorofila ki se sprošča pri tem procesu... no naj vam lepo rastejo, sama imam 4 phale in morm priznat da sm presenečena kako prilagodljiva in nezahtevna rastlina je to... seveda sem navdušena nad njimi....user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Lusa)
Neposredna povezava do sporočila: 10
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?