|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   POLYCAL
21.7.2006 17:10:51   
StBarbara
Zdravo,

danes je za nama zadnji dan preiskav na gastro oddelku, saj naš mali ne pridobina dovolj na teži. Vsi izvidi so bili hvalabogu negativni, edino prašek Polycal moramo dodajati.
Ma pa zanima, če je tu katera, ki je tudi svojemu otroku to dodajala, koliko časa približno, in ali kaj "deluje"?

Najlepša hvala user posted image



_____________________________

In sreča je, da je pred mano pot, in to da vem, da je slast v tem, da grem.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: POLYCAL
21.7.2006 18:26:41   
oka
Hoj!

Tudi jaz sem morala naši mali madam dodajati Polycal in to 8 meric v večernem obroku.  Čeprav sem ji nerada dodajala P., moram priznati, da se je začela po tem dodatku zelo lepo rediti. Trenutno ji ga ne dajem, bom počakala do tehtanja v avgustu, da mi povejo, ali bo potrebna še kakšna doza, dodajala pa sem ji nekje od marca do maja.  Pa še to: če kupiš Polycal v Hospitalii, je bistveno dražji kot v lekarni. V Hospitalii je nekje 2.500, v lekarni pa ga dobiš za 1.800,00 SIT.

LP

< Sporočilo je popravil oka -- 21.7.2006 18:28:48 >

(odgovor članu StBarbara)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: POLYCAL
21.7.2006 23:46:55   
Lusa
Naša Ajša ga je tud papcala in ji je pomagal na teži.Škoda ,da nisi prej povedala za polycal,sem imela enga zapakiranega in sem ga v zdravstveni dom odnesla.

oka ,to se mi pa zdi ogromno ,koliko si dodajala polycala.Ajša je imela na 600ml 2,5merici polycala.

(odgovor članu oka)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: POLYCAL
22.7.2006 10:20:16   
KBM
Tudi mi smo nekaj časa približno 1 mesec dodajali Polycal in sicer na 200ml eno žličko - samo zvečer!!
Mi smo dobili sedaj izvide in je vse ok tako da nam Polycala tudi ni treba več dodajati!!

_____________________________

17.10.2005 ob 18.40 je na svet prijokala Karin in od takrat naprej je za naju življenje postalo še lepše!!

(odgovor članu Lusa)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: POLYCAL
23.7.2006 21:34:35   
oka
Sem šla prav na izvid gledat koliko Polycala je bilo potrebno. Piše 40 gramov v večerni obrok in glede na to, da je merica 5 gramska je to 8 meric. Začeli pa sva s šestimi mericami. Sliši se res veliko proti vajinima 2 mericama.

LP

(odgovor članu Lusa)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: POLYCAL
24.7.2006 15:49:31   
Hana2
Mi polical uporablajmo že pa mescev. Uporablaji naj bi ga pa še vsaj pol leta. Količino dodanega policala zdravnik določi glede na težo otroka. Mi zdaj naj bi dodajali že 50 g policala, punča bo kmalu stara 18 mesecev. Pri nas je problem da polical v hrani zazna in noče jesti, tako da ji dodajam v tekočino. Problem pa je da ji lahko dam največ dve merici v 100 ml tekočine da ga ne zazna, tako da smo prej razporedili doziranje čez dan, kar pa je zdravnica osvetovala saj jo je to zasitilo in je manj jedla čez dan. Nekako ne najdemo prave rešitve kako bi dodali 50 g policala v večerni obrok da ga otok ne bi zaznal. Je pa res da tudi brez policala večinoma zavrača hrano in količinslo zelo malo poje. Nima apetita in nima. Polical ji dodajamo ker poje premalo.

(odgovor članu StBarbara)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: POLYCAL
27.7.2006 14:02:23   
StBarbara
Hana2 tudi mi se matramo z dodajanjem Policala, ker mali zazna okus. Moramo pa dajati 9 meric v večerni obrok, kar se mi zdi  veliko. Saj niti ne spije toliko tekočine, da bi to lahko "skrili". Do zdaj sem mu uspela dat samo 5 meric user posted image .

_____________________________

In sreča je, da je pred mano pot, in to da vem, da je slast v tem, da grem.

(odgovor članu Hana2)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: POLYCAL
1.8.2006 14:01:58   
2cmokca
Tudi mi bi morali jesti Polycal, pa ga ni marala, niti v hrani, niti v pijači. Se pa normalno razvija, in je pravi vražiček, tako, da sem se pač sprijaznila s tem, da je mal bolj suha... Jo probamo čimbolj nahranit s tistim, česar ne pljuva ven, trenutno je to pomfri namočen v juhi, in vsake 3 mes. gremo na kontrolo na gastro.
Lp, Pikca

(odgovor članu StBarbara)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: POLYCAL
1.8.2006 22:20:30   
nanka
Naša bi tudi morala jesti Polycal, 5 meric. V začetku sem ji ga dajala v čaj, pa potem ni cel dan nič jedla. Zdaj ji ga ne dajem in sem to njeni zdravnici tudi povedala. Bo pač bolj dročkena. Polycal ji dajem samo takrat ko je bolna in nič ne je ali pa bolj malo.

(odgovor članu 2cmokca)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: POLYCAL
9.3.2007 11:24:02   
DeVilla
Naša Lucija je imela pri 10.mesecih 7,200 kg pa smo dobile polycal. Rečeno nama je bilo 4gr/kg - se pravi 28gr v večerni obrok.. Prej je tako lepo spala celo noč, zdaj se pa prebuja in jo moram futrtat okoli 4h zjutraj.. Pa sej je kul, ker ima tako en obrok več, sam jest bi mal spala!! user posted image
Je pa začela spet boljše jest in sva po enem tednu na 7,400 kg!! Polycal moramo uporabljat še 2 meseca..

_____________________________

Ena in ena je šest... :)

(odgovor članu nanka)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: POLYCAL
9.3.2007 21:47:44   
eya
O, DeVilla, tudi naš aprilček je dobil Polycal. Nam so sicer rekli 5g na kg telesne teže, tako da to znese 40g, ampak ga nikoli toliko ne damo. Damo samo v večerni obrok in potem pride čisto preveč škrobnato in noče jest. Tako, da ponavadi damo kakih 20 g.

Sicer pa se mi polycal ne zdi nek magični pripomoček, itak 5 g vsebuje samo kakih 20 kalorij, to res ni veliko...

_____________________________

Razvajeni otroci vedno kaj zahtevajo, ustvarjalni vedno kaj ušpičijo.

(odgovor članu DeVilla)
Neposredna povezava do sporočila: 11
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Danes sem slaba mama
Slaba mama. Danes sem slaba mama. Zjutraj sem ti oblekla prvo stvar, ki mi je prišla pod roke, niti pogledala nisem ali ...
BLOG: Pogovori z otrokom v trebuščku
V tistem trenutku sem se odločila, da sploh ni pomembno, kakšni bodo rezultati amniocenteze, jaz bom tega otroka obdržal...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?