|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kako naredite ČUFTE?
11.8.2006 12:35:36   
Tejči
Ojla,

zanima me kako jih naredite-potrebujem en fajn recept, pri katerem ne bom dobila ven "čuftovske omake", ampak lepe dobre krogliceuser posted image  Do sedaj sem jih delala enkrat in so mi kroglice razpadle, zato pravim, da sem naredila  "čuftovsko omako", danes bi pa rada naredila prave čufte-kroglice v omakiuser posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kako naredite ČUFTE?
11.8.2006 12:45:30   
LuLu
Ojla!
Jaz jih delam tako:
1 jajce, pol čebule (srednje velike - takšen je recept, jaz dam celo čebulo, prej jo prepraži malo) 1-2 česna, vegeta, sol, poper, pest riža (5 min ga skuhaj prej)
vse skupaj zmešaj, oblikuj kroglice, nekje velikosti biljard kuglice (po želji), jih daš v vroče olje, da se popečejo, obrneš in nato zaliješ z prežganjem - svetlim, dodaš mezgo (pol velike tube) ali kečap - po želji, po okusu sladkaš (npr. 3 žlice) in vse to kuhaš na malem ognju pol ure. lahko kasneje malo zgostiš še z moko - spet po želji...
Meni so vedno uspeli in so zeeeelo dobri

(odgovor članu Tejči)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   [Brisano sporočilo]
11.8.2006 12:56:52   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu LuLu)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kako naredite ČUFTE?
11.8.2006 12:59:32   
LuLu
Aja user posted image user posted image
te sestavine se zmešajo z pol kg mešanega mesa (sv. in gov.)
user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kako naredite ČUFTE?
11.8.2006 13:07:51   
vesna.com
Jaz jih bolj na simpl.Kupim meso(cca 1/2kg),vrečko za čufte,pest riža,eno jajce in po potrebi drobtine če je zmes preredka in se ne delajo lepo kroglice.Omaka:na olje žličko sladkorja, karameliziraš,zliješ gor enparadajz(beri.tisto 1/2l kartonsko),začiniš in zaliješ z vodo.Ko zavre daš not čufte in to je to.Kuhaj počasi na malem ognju.Tudi od prehudega vretja se lohk razpadejo.LP

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kako naredite ČUFTE?
11.8.2006 13:08:29   
TONČI.
Tejči, čufti so ti v prvo verjetno razpadli zato ker je bilo premalo jajc ali pa si jih dala v ne vrelo omako. Naredi po zgornjem receptu, raje dodaj kakšno jajce več kot premalo. Če imaš preveč "žmohtno" tekočo maso ji dodaj drobtine, da popivnajo tekočino. Čufte pa obvezno daj v VRELO omako. Lahko pa poskusiš tako, da daš v omako najprej en čuft in če ne razpade po parih minutah, je masa ok. Če pa razpade pa dodaj jajček.user posted image

(odgovor članu Tejči)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kako naredite ČUFTE?
11.8.2006 13:29:39   
Tejči
V vrelo omako res nisem dala, mogoče je to krivo..Tonči. bom se držala tvojega nasveta, hvalauser posted image  
Pa hvala vsem za recept!!!user posted image  Grem jih pol proti večeru pocat, da bodo jutri za kosilo-njami, se mi že sline cedijouser posted image

(odgovor članu TONČI.)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kako naredite ČUFTE?
11.8.2006 13:33:56   
Pikabu
Jaz jih kar pogosto delam. Mislim pa, da najbolj pomaga to, da jih prej dam v vroče olje in jih kar dolgo pustim, da se fino popečejo, potem pa v omako. Do sedaj niso še nikoli razapadle.

(odgovor članu Tejči)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kako naredite ČUFTE?
11.8.2006 15:27:15   
Anonimen
V pol kile mletega mesa zmešam eno celo jajce, dodam eno pest riža, ki prej vre 4 minute, malo olja, čebulo v prahu, česen v prahu, sol.
Naredim omako: prepražim zvrhano veliko žlico moke, zalijem s hladno vodo, dodam paradižnik v tubi, mleko sladko papriko, začinko, česen, čebulo (vse spet v prahu). V VRELO (kot je že Tonči poudarila) omako namečem kugle.user posted image  Nikoli ne razpadejo.
Res mora biti omaka vrela, da jajce takoj zakrkne, potem ne razpadejo.

(odgovor članu Pikabu)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kako naredite ČUFTE?
11.8.2006 21:27:48   
mikina
Kupim 1/2 kg mesa (pol svinjskega pol govejega), vrečko začimb za polnjeno papriko od Fanta. To dvoje zmešam dodam riž in naredim kroglice ali pa napolnim papriko, nato pa da v pečico, da se lepo zapečejo, da jih lahko dam v omako. Omako pa naredim tako: na olju prepražim moko, ko je že fajn rjava dodam mezgo iz tube in eno šalotko na drobno narezano, eno žličko sladkorja in zalijem z vodo, solim in popram in nato dodam čufte ali pa papriko in še nekaj časa kuham. Zraven pa obvezno pire krompir in za user posted image obvezno zeleno solato. Vedno vse zmanjka.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kako naredite ČUFTE?
11.8.2006 21:29:43   
Anonimen
Kupim jih v konzervi. Od Ete. Zakon. user posted image

(odgovor članu mikina)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kako naredite ČUFTE?
11.8.2006 21:38:20   
Marogica
IZVIRNO SPOROČILO: Pikabu

Mislim pa, da najbolj pomaga to, da jih prej dam v vroče olje in jih kar dolgo pustim, da se fino popečejo, potem pa v omako. Do sedaj niso še nikoli razapadle.


Vse pišete o  rižu, jaz ga še nikoli nisem dala v čufte. Pa tudi se mi zdi, da nisem riža nikoli v čuftah čutila, ko sem jih kje drugje jedla.

(odgovor članu Pikabu)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Kako naredite ČUFTE?
11.8.2006 21:41:37   
rija
Mi riž dajemo v polnjene paprike, v čufte pa ne.

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Kako naredite ČUFTE?
11.8.2006 21:42:29   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa

Kupim jih v konzervi. Od Ete. Zakon. user posted image


Probaj te od pogrej in pojej, maš še pire zravenuser posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Kako naredite ČUFTE?
12.8.2006 15:07:25   
Tejči
Včeraj zvečer sem naredila čufte, danes dopoldan omako in je full full dobrouser posted image  Sem pa naredla iz 1 kg mletega mesa in sem dala kuglice v zmrzovalnik za drugičuser posted image

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Kako naredite ČUFTE?
5.2.2008 12:54:02   
frutka_
Kako bi čufte pripravila s sojo. Lahko tudi z melo mesa+soja.user posted image

(odgovor članu Tejči)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Kako naredite ČUFTE?
5.2.2008 17:40:04   
Anonimen
V čufte namesto riža dam namočen in ožet kruh v mleku. Se mi zdijo boljši. Lp

(odgovor članu frutka_)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kako iz kuhinjskih ostankov ustvariti rast...
Tale priročnik Naj zraste spet bi moral biti v vsaki družinski kuhinji! Zakaj, preverite v članku.
Kako pripraviti popolno pokovko?
photo
Se tudi vi sprašujete, zakaj so 'kokice' v kinu vedno tako okusne, doma pripravljena pokovka pa se kar nekako ne more pr...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?