|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Iz enega stanovanja dve enoti
5.10.2006 22:37:19   
nejcko
Mene pa zanima, kaj vse se potrebuje, če želiš iz enega večjega stanovanja narediti dve stanovanjski enoti. A je potrbno zaprositi za kakšno soglasje sosede? Je potrebno zaprositi za kakšno dovoljenje na občini in kako je s priglasitvijo del?
Zanimajo pa me tudi okvirne cene arhitektov za projekt oz. izris načrta?

A ima morda kdo kakšne izkušnje s tem?

Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Iz enega stanovanja dve enoti
5.10.2006 23:20:22   
Anonimen
Če ne posegaš na fasado ne potrebuješ nič.

Če vrtaš in šariš po nosilnih stenah pa rabiš gradbeno dovoljenje.

Drugače ne rabiš nič.

(odgovor članu nejcko)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Iz enega stanovanja dve enoti
6.10.2006 8:13:13   
petra a
jaz sem pa kr prepričana da potrebuješ (verjetno) gradbeno dovoljenje, pojdi vprašat na UE

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Iz enega stanovanja dve enoti
6.10.2006 9:04:11   
Anonimen
Takole je:
- če posegaš na fasado v smislu zasteklitev balkona in podobno, za to po ZGOju ni potrebno nič. Po stanovanjskem zakonu pa soglasja sosedov oz. lastnikov stanovanj.

- če znotraj stanovanja rušiš in urejaš pri tem pa ne posegaš v nosilno konstrukcijo ne potrebuješ nič, ker gre za investicijska vzdrževalna dela. Seveda pri tem pa ne sme biti spremembe rabe. To je iz stanovanjske rabe v poslovno rabo, kar pri tebi seveda ni problem.

- če posegaš v nosilno konstrukcijo, proboji ali rušenje nosilnih sten, potem pa rabiš gradbeno dovoljenje, ker s posegem vplivaš na statično nosilnost vsega objekta in ne samo svojega stanovanja. Gradbeno dovoljenje ni istovrstno kot GD za hišo, ampak je ornk skrajšano - bistven je statični izračun nosilnosti po opravljem predvidenem posegu.


Nejeverni Tomaži pa lahko grejo prevert na UE user posted image

(odgovor članu petra a)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Iz enega stanovanja dve enoti
6.10.2006 11:26:33   
petra a
ne bo držalo...spremeni se namembnost iz enostanovanjske v dvo-stanovanjsko...tukaj so potem problem še vsi priključki za vodo, elektriko in ostalo...poznam par primerov, ko so imeli gradbeno dovoljenje npr. za dvo-stanovanjsko, potem pa so naredili 4-stanovanjsko hišo in je bila na koncu cela štala in problem legalizacije

ona sprašuje o spremembi iz ene v dvo-stanovanjsko enoto in ne o adaptaciji stanovanja

potem pa naj se "nejeverni" Tomažek sam odloči ali bo preverjal ali ne

LP in z dobrimi željami

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Iz enega stanovanja dve enoti
6.10.2006 12:28:35   
nejcko
Mislim, da ima Pikec kar prav, ampak sem bila mogoče premalo jasna. Torej, gre za stanovanje v večstanovanjski hiši (celotna površina stanovanja je v eni etaži) in meri cca 85 m2.
Iz tega stanovanja bi radi naredili ven 2 manjši stanovanji. To je v bistvu trenutno samo ideja, vprašanje pa je, če je zadeva sploh izvedljiva predvsem zaradi sanitarij. Zato me pa tudi zanima, koliko bi približno stalo mnenje oz. izris kakšnega projektanta, da ne bi ravno ne vem koliko denarja stran vrgli, potem pa zadeva sploh ne bi bila izvedlljiva.

Še nekaj bi vprašala - na kakšen način bi človek izvedel, kako je v hiši potekal stari odtok/odvod iz wc-ja v kanalizacijo, ki je sedaj zazidan? Ali bi ga bilo mogoče na kakšnen način obnoviti? Za ta poseg bi se v hiši odločili 2 od 3 strank, problem: proti bi bila prav spodnja strankauser posted image

(odgovor članu petra a)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Iz enega stanovanja dve enoti
6.10.2006 16:52:06   
Anonimen
Ja Nejck,o valjda da mam prav (vsaj mislim), ker sem urejala papirje za sošolko.  Ki je iz 110m2 delala stanovanji po 60m2 in 50m2. Ker pa ni posegala v nosilno konstrukcijo ni rabla gradbenega. Aja stanovanje je bilo v dvostanovanjski hiši.

Če ne bi tega urejala 14 dni nazaj bi tud jst preverila - no je še varianta da so me nategnili.


Sprememba namembnosti=rabiš gradbeno dovoljenje=izvedba del, ki ne predstavljajo gradnje in s katerimi se tudi ne spreminja zunanjega videza objekta, predstavljajo pa takšno spremembo rabe objekta oziroma njegovega dela, da se z njo posledično poveča vpliv objekta na okolico;


Sprememba rabe=ne rabiš gradbenega dovoljenja ampak samo lokacijsko informacijo=izvedba del, ki predstavlja spremembo namembnosti, vendar se zaradi nje ne spremeni velikost in zunanji izgled objekta ter ne povečuje vplivov na okolico, ali takšna sprememba namembnosti, ko se opravljanje dejavnosti v poslovnem prostoru nadomesti z drugo, takšni dejavnosti podobno dejavnostjo



čisto možno je da sem prej razlagala narobe, ker ta dva pojma konstantno mešam.user posted image

Zdej je zihr prou (razen če pristojni niso zabluzili). No jst sem za taka vekslanja vedno pisala da se ne rabi GD, po navodilih ki smo jih dobili z mn. (lahko pa da so navodila spremenjena) že dolgo ne delam več v JU.
  


(odgovor članu nejcko)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Ime za fantka
Mesečnica

Katero od teh imen bi izbrali?

Gabrijel (28%)

Nikolaj (19%)

Benjamin (53%)


Število vseh glasov: 809

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!