|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  4 5 [6] 7 8   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Vztrajne 2 (90 dnevna dieta)
30.11.2006 8:46:51   
mala Tinka
Kooooooooooooončno se mi je uspelo priklopit na Ringarajo! Neki me skoz ven meče. user posted image

No, včeraj sem imela OH dan in sem za kosilo naredila zelenjavno lazanjo. Seveda, ker ni lazanje brez sira, sem namesto večerne sladice jedla solato.

Danes imamo sadni dan. Ta starejša že par dni sanja o zelenjavni juhici in bo 100% to za kosilo. Drugače pa imam na razpolago klementine, pomaranče, grozdje, jabolka, mislim da bi mogla še bit kaka banana kje,... Tako, lačna že ne bom. Za rezervo pa imam še nekaj semen, suhih sliv in veliko sveže zelenjave v hladilniku.

Sinderela, s to 90 - dnevno dieto so že mnogi izgubili več kot 14 kg. Sploh pa so rezultati hitro vidni pri tistih, ki imajo malo več odvečnih kilogramov. Poskusi, me smo tu, da se malo medsebojno bodrimo in sigurno nam bo uspelo!


Glede grehov, sarazan,  mene že kar stiska. Začenja se nori december, kjer je poleg božiča in silvestrovanja še rojstni dan moje prvorojenke, moje sestre in svakinje. Pa tašča ga ima danes in ker pride domov šele v soboto, bo "fešta" v nedeljo (še dobro da imam takrat OH dan - bom vsaj sladico mirne vesti pojedla).

Lianna, držim ti vse možne pesti in figice. Ti pa javi, kako je šlo!

Dajmo, vztrajajmo naprej! user posted image

(odgovor članu tinkatonka)
Neposredna povezava do sporočila: 126
   RE: Vztrajne 2 (90 dnevna dieta)
30.11.2006 8:51:12   
Saša27
Danes pa je moj OH dan

Z: 100% anansov sok
M: mandarini
K: rdeče praženo zelje + mlinci (upam, da so dovoljeni)
V: marmeladni rogljički ter kos jedilne čokolade

Včerja sem imela pa krizo zvečer, sem se malo pregrešila, ker sem pojedla pest arašidov, upam, da se ne bo poznalo.

(odgovor članu mala Tinka)
Neposredna povezava do sporočila: 127
   RE: Vztrajne 2 (90 dnevna dieta)
30.11.2006 14:18:05   
Lianna
Ojla. Izpit mi je šel še kar vredu. Malo premalo časa je bilouser posted image  No sej bomo videli. Jutri imam še enega.

Drugače pa imam danes škrobni dan. Ampak me grozno bolijo modrostni zobje, tko da mi hrana ne paše. Se bom pol odločila kaj bom pojedla.

lp

(odgovor članu Saša27)
Neposredna povezava do sporočila: 128
   RE: Vztrajne 2 (90 dnevna dieta)
30.11.2006 19:47:22   
katjandraž
Čer!

Danes imam Š dan in sem spt jedla polnjene paprike, ki sem jih imela še v zamrzovalniku. Mislim, da jih je končno zmanjkalo, ker niso preveč dobre. Naslednjič si bom spet skuhala dušen riž z zelenjavo, ki je mnjami.

Jutri me čaka oh dan, ki ga imam najraje. Problem je v tem, da imam od 13.30-19.30 faks in ne vem, kako čem to naredit. Mislim, da bom že pred 13h kosila, ko pridem domov, si bom pa tortico privoščila, ki mi jo je mami že včeraj iz Lucije prinesla. Se bojim, da bo po 20h, samo se ji ne odrečem. Danes nisem čisto nič grešila in sem ful ponosna nase.user posted image

Lianna, srečno jutri na izpitu. Jst sem čist nervozna, ker grem jutri po 7ih letih na faks. Imam ene module za devetletko za naredit, če bi kdaj hotela učit v 1. razredu devetletke.

Grem povečerjat, predn bo že preveč ura.

(odgovor članu Lianna)
Neposredna povezava do sporočila: 129
   RE: Vztrajne 2 (90 dnevna dieta)
30.11.2006 22:30:25   
sarazan
Lianna ... držim pesti za oba izpita.

Danes sem imela sadni dan. Nič posebnega... jedla sem sadje. Se mi pa na ta dan ne da kuhat "kosila". Na začetku sem si še pekla jabolka ali banane, zdaj pa največkrat samo pojem nekaj kosov sadja. In cel dan sem brez tople hrane user posted image . Se moram poboljšat.

Jutri sledi B dan. Pomoje si bom naredila jajčno omleto in gor naložila zelenjavo. Pa kakšno solato za zraven. Po jedilniku naj bi imela ribe, ampak mi sploh ne dišijo.

V soboto me čaka greh. Hja, praznujem RD po eni strani familije, (naslednjo soboto pa po drugi strani). Bom precej slaba gostiteljica, če ne bom jedla z gosti. Sploh, ker gremo v gostilno na kosilo.
Eh, saj sem se že sprijaznila, da bo toliko in toliko nujnih grehov do konca. Glede na moj značaj, me bo to kar žrlo user posted image .

... grem kar spat, ker kar nekaj filozofiram user posted image .

(odgovor članu katjandraž)
Neposredna povezava do sporočila: 130
   RE: Vztrajne 2 (90 dnevna dieta)
1.12.2006 8:22:26   
Saša27
Dobro jutro.

Jaz pa imam danes sadni dan. Danes si verjetno ne bom nič kuhala toplega, greva z mojim možekom nakupovat za miklavžauser posted image
Vikend bo pa verjetno minil z večjimi grehi, greva z mojim za dva dni na en kongres pa si tam ne bom mogla zmišljevati kaj bom jedla, tako dauser posted image

_____________________________

True friends are hard to find, harder to live and impossible to forget!

Having a dream doesn't make you smart. Knowing it wont come true, that does.

(odgovor članu sarazan)
Neposredna povezava do sporočila: 131
   RE: Vztrajne 2 (90 dnevna dieta)
1.12.2006 11:02:27   
tinkatonka
Živjo!
 
grehi...če mene vprašaš so sestavni del diete. Kdaj pa kdaj se moraš pa tud mal pregrešit za dušo. user posted image  No vsaj jaz se tolažim s tem. user posted image

lianna..držim pesti za izpit!!!

Danes imam B dan (25 dan).

Z: kava + ananasov kompot
K: se še odločam
V.: ostanek kosila

Šibam gledat kaj lahko danes vse je, da vidim kaj bo za kosilo.

LP Tina



_____________________________

Ponosna mamica Aneju in Jakobu.
--------
Vsaka mama je prava mama, dana za srečo in veselje. Prava. In ena sama. Za vse življenje.
(T. Pavček)


(odgovor članu Saša27)
Neposredna povezava do sporočila: 132
   RE: Vztrajne 2 (90 dnevna dieta)
1.12.2006 13:41:20   
Lianna
Ojla. Pa sem opravila z izpitom. Danes mi je šlo veliko bolje.

Danes je moj OH dan, tako da so za kosilo makarončki. Jutri pa zopet sadni dan...se že veselim. Teža se mi nič ne premakneuser posted image  Upam da bo kmalu spet kakšen napredek.


(odgovor članu tinkatonka)
Neposredna povezava do sporočila: 133
   RE: Vztrajne 2 (90 dnevna dieta)
1.12.2006 20:04:02   
mala Tinka
Živjo!

Lianna super za izpit!

Jaz sem včerajšnji sadni dan preživela brez grehov. user posted image  Se mi zdi, da veliko lažje preživim ta dan, če pojem nekaj toplega - zelenjavno juhico.

Danes pa seveda B dan.

Z: kavica, malo grozdja
K: pečena kurja bedrca in motovilec, pa krožnik kurje juhice
V: sem malo prej na hitro pojedla hrenovko - ni bilo časa za kaj drugega

Glede iste prehrane za kosilo in večerjo. Večinoma ne jem isto. Se pa trudim, da na B dan ne mešam beljakovin. Za škrob pa menda ni take panike in se lahko sestavine mešajo!

Nič, gremo malo prebrskat, kaj naj jutri pripravim, da bodo tudi otroci siti.

(odgovor članu Lianna)
Neposredna povezava do sporočila: 134
   RE: Vztrajne 2 (90 dnevna dieta)
1.12.2006 23:26:47   
sinderela
Punce, sem se odločla, da bom probala.

1. dan : beljakovine  - zjutraj sem pojedla 4 mandarine, ker sem bila lačna kot volk
za kosilo sem popapcala tri jajčka, mešano solato brez vsega, kos kruha in kozarec vode

Za večerjo piše polovica  - torej je to 1/2 kosila ??? No, pojedla sem 2 jajca, ker nihče ni hotel pol, pa malce manjši kos kruha kot za kosilo, pa skledo mešane solatke ( radič, mtovilec endivja ) , sam da sem tokrat krepko polila bučnega olja + malce Ašičevega kisa. Piše nič vode, sam sem bla žejna kot Sahara, tko da sem popila ene 1/2 litra na eks. user posted image

Kaj je jutri nimam pojma, ker se mi kar blede od lakote.

Ndaljevanje sledi.  Imam občutek, da bo tole pri meni zelooo zabavnouser posted image



_____________________________

Mamica dvema srčkoma in ljubeča žena mojemu lubiju
MOJ ITM 27,8 ( 72kg)
SANJSKI ITM 22,4 ( 58kg)

(odgovor članu mala Tinka)
Neposredna povezava do sporočila: 135
   RE: Vztrajne 2 (90 dnevna dieta)
2.12.2006 9:40:34   
Lianna
Ojla. Danes je moj sadni dan. Sem že pojedla eno jabolko. Ker mi med tednom ni uspelo imeti vodnega dne premišljujem da bi ga imela jutri. Res, da bo malce težje ker bom večino časa doma, ampak je vseen bolječe se mi bo slučajno spet kej vrtelo. Tehtala se že neki časa nisem. Trenutno sploh nimam želje po tem. So mi pa postale ene hlače, ki sem si jih kupila malo premale prov. Tako, da zdej je najboljš da si še kakšno stvar, ki mi bo premajhna kupimuser posted image  Mam potem vsaj en ciljuser posted image

tinkatonka upam da prideš danes

sinderela verjetno če bi jedla meso za kosilo oz. ribo bi bila manj lačna in bi ti bilo lažje. Drugače pa je danes že boljši dan. Mislim, da boš zaradi krompirja ali riža (rižote npr.) veliko bolj sita. Jst jem za večerjo samo sadje in nisem nič lačna. Sem se lepo navadila. So pa lahko prvi dnevi malo hujši, ampak sej bo šlo. Te bomo me malo vzpodbujale.

mala Tinka mene pri sadnem dnevu tudi najbolj moti to, da ne pojem nič toplega. Potem pa pijem vsaj topel čaj, topel kompot. Ampak tudi zelenjavna juha je dobra ideja. Bom poskusila.

(odgovor članu sinderela)
Neposredna povezava do sporočila: 136
   RE: Vztrajne 2 (90 dnevna dieta)
2.12.2006 16:49:11   
Lianna
Ojla. Jst sm se po dolgem času zopet tehtala in je kazalo 62kg. Sem fulll veselauser posted image

(odgovor članu Lianna)
Neposredna povezava do sporočila: 137
   RE: Vztrajne 2 (90 dnevna dieta)
2.12.2006 20:52:29   
mala Tinka
Sinderela, super, da si se nam pridružila. Jaz ponavadi, ko mislim samo še na hrano, popijem kozarec vode in je kar bolje.

Sarazan, vse najboljše in upam, da si si dala duška danes! user posted image

Jaz pa sem preživela Š dan.
Z: kavica in sok ene pomaranče
K: pretlačen krompir in polnjene paprike - hvala za idejo katjandraž
V: solata s krompirjem - se mi zdi, da na vsak Š dan večerjam isto

Jutri pa user posted image ! Komaj čakam!

Dajmo vztrajat še naprej!!!


(odgovor članu Lianna)
Neposredna povezava do sporočila: 138
   RE: Vztrajne 2 (90 dnevna dieta)
2.12.2006 20:55:35   
mala Tinka
Še eno vprašanje!

Glede na to, da z dieto zaključim v drugi polovici januarja, bom na božični večer in silvestrovo še na dieti. In takrat seveda jemo po 8. uri zvečer, predvsem na silvestrovo. Ali je že katera razmišljala o tem? Jaz bom morala grešiti! user posted image

(odgovor članu mala Tinka)
Neposredna povezava do sporočila: 139
   RE: Vztrajne 2 (90 dnevna dieta)
2.12.2006 21:18:57   
katjandraž
Čer!

Sarazan, user posted image !

Lianna, superca, vidiš, da grejo kg tudi tebi lepo dol!!!!

Mala Tinka, sem že fejst razmišljala. ravno danes sem si napisala datume do konca diete v tabelo. Ja, nič, bomo grešili, kaj čmo. 23.12. gremo marčice žurat, jaz imam pa sadni dan, pa še jest bomo šle po 21h. Na božični večer bom jedla narezek in beljakovine fejst mešala med sabo (pa tudi kruha ne bo samo en košček). Potem se bom fejst trudila biti pridna do silvestrovega, ko imam spet sadni dan. Če bomo slučajno doma, ne bo panike, če pa v zadnjem hipu dobimo apartma in gremo še z eno družino kam na dopustu, potem bom najbrž kar fejst grešila. Še dobro, da ne maram alkohola, če ne bi me še nazdravljanje neslo.

Sem pa danes, na svoj sadni dan, fino grešila. Spet so me nesli piškoti. Večerjo sem potem raje kar izpustila, čeprav mi je mami dala za domov 2 že pečeni polnjeni jabolki. Jih bo user posted image  jutri pojedel. Včeraj za večerjo sem namesto 1 koščka torte in rebra temne čokolade pojedla, 1 kos in pol torte, pa še milijon piškotov, pa nekaj haribo bombonov. Kriza!!!! V ponedeljek me bo kap, ko bom stopila na tehtnico.user posted image

Grem še kaj pametnega naredit, preden bom že čist user posted image .

(odgovor članu mala Tinka)
Neposredna povezava do sporočila: 140
   RE: Vztrajne 2 (90 dnevna dieta)
2.12.2006 21:50:27   
sinderela
Živ,

Se kar držim.  Zajtrk sem kar spustila, samo vode in nesladkanega žajbljevega čaja ( boli me grlo, da ne morem požirat ) sem se napila. Za kosilo sem pa jedla pire in špinačo, večerja bodo pa jabki ( mehki, ker me še vedno boli grlo ) in pa veliko žajbljevga čajčka.

Tko, men se zdi da je pol kilce že manj. Se ne upam z očali tehtat, da ne bo kaj viška  kilc user posted image

Aja, pa na orbitreku prelaufam vsak dan ene 5 km. 

Malce pa tudi probam kakšno žličko , ko kuham za moje fante, ampak to res samo PROBAM, da jim ne bi kaj žbljk skuhala.


_____________________________

Mamica dvema srčkoma in ljubeča žena mojemu lubiju
MOJ ITM 27,8 ( 72kg)
SANJSKI ITM 22,4 ( 58kg)

(odgovor članu katjandraž)
Neposredna povezava do sporočila: 141
   RE: Vztrajne 2 (90 dnevna dieta)
3.12.2006 14:41:19   
sarazan
Hvala za čestitke. RD imam šele sredi tedna, ampak ne sfolgam vso familijo naenkrat počastit. Tako smo včeraj "feštal" s prvo polovico. In sem prav ponosna na sebe!!! Zakaj?
Včeraj sem imela škrobni dan. V gostilni sem si naročila zelenjavo pečeno na žaru in tenstan krompir (ki sem ga delila s svojo princesko user posted image ), pa eno veliko solato sem si prinesla iz solatnega bara (delila sem jo z možem, ampak pojedla večinoma sama user posted image ). Sladici sem se odpovedala.
In tako nisem v bistvu čisto nič grešila. Bravo jaz user posted image  user posted image  user posted image .

Danes sem pa na OH.
zajtrk: polovica svežega ananasa
kosilo: polžki s paradižnikovo omako
večerja: par piškotkov in rebro čokolade

V torek imam pa že 2. načrtovani vodni dan (58.dan). Komaj čakam, da se spet malo prečistim. Ker v sredo, ko je res moj RD, bom 100% grešila. Se greva z možem v mesto razvajat... 

(odgovor članu sinderela)
Neposredna povezava do sporočila: 142
   RE: Vztrajne 2 (90 dnevna dieta)
3.12.2006 14:45:10   
sarazan
Za vse, ki se bolj lovite okoli te diete in niste čisto prepričane, ali delate prav, sem iz interneta skupaj potegnila to:
 
Uvod
Dieta, ki je pred vami ni dieta v pravem pomenu besede. Gre bolj za sistem pravilnega prehranjevanja, ki ima za posledico spremembo metabolizma v organizmu in s tem posledično izgubo odvečnih kilogramov. Sprememba metabolizma je pomembna zato, da lahko po prenehanju diete obdržimo pridobljeno težo.
Opozorilo: Dieto uporabljate na lastno odgovornost. Avtor teh spletnih strani ni odgovoren za posledicami, ki bi jih pustila ta dieta, zato je ključno, da se pred dieto in med dieto posvetujete z vašim zdravnikom!
Predstavitev diete
Ciklus diete traja 180 dni oz 6 mesecev. Pojem ciklus diete se nanaša na obdobje od začetka in konca diete. Po koncu ciklusa lahko začnete z novim ciklusom. Upoštevanje ciklusa diete je pomembno in se ga ne sme spreminjati, drugače je dieta lahko neučinkovita in ima posledice za zdravje. Z 90 dnevno presnovno dieto lahko izgubite v enem ciklusu tudi do 25 kg, vendar je gibanje izgube teže odvisno od posameznika. Dieta je uspešnejša pri ljudeh z višjo prekomerno telesno težo, kot pri tistih z manjšo prekomerno težo.
Drugi učinki diete poleg izgube telesne teže so lahko tudi občutno znižanje krvnega pritiska (ljudje, ki jemljejo zdravila za krvni pritisk se morajo o prenehanju jemanja zdravil posvetovati z zdravnikom, zato je med izvajanjem diete zaželeno kontroliranje krvnega pritiska in krvne slike), boljše počutje, zmanjšanje apetita in manjša občutljivost na vremenske spremembe.
-------------------------------------------------------
Prvih 90 dni
V tem obdobju se dejansko izvaja 90 dnevna dieta. Vseh 90 dni se je potrebno striktno držati prehranjevalnih dni po vnaprej določenem zaporedju. V tem času se bo telo očistilo in se navadilo na nov način prehranjevanja. Pred zacečtkom diete je dobro vedeti kako poteka prebavni ciklus.
Prehranjevalni dnevi: Prehranjevalni dnevi so najpomembnejši element diete. Njihovo zaporedje in pravilna kombinacija hrane sta odločilnega pomena.
Dieta je sestavljena iz 4 rednih prehranjevalnih dni in enega občasnega. Tako imamo beljakovinski, škrobni, ogljikovo - hidratni ter sadni dan. Vsak 29. dan (se ponovi 3x v 90 dneh) pa pride vodni dan.
Dieta se začne vedno z beljakovinskim dnem, nadaljuje z škrobnim in konča z sadnim dnem. Ko je 4 dnevni ciklus končan se začne znova in tako ponavlja 90 dni. 29. v mesecu. oz. po sadnem dnevu je vodni dan. 
-------------------------------------------------------
Drugih 90 dni
Ti dnevi veljajo za dneve normalnega uživanja. To pomeni, da začnete spet jesti normalno, začnete mešati beljakovine, škrob in OH. Samo zjutraj za zajtrk jeste sadje. Nekateri se v 90 dneh navadijo na novi način prehranjevanja, zato ostanejo na sistemu ločevanja, vendar je treba tu poudariti, da lahko ločujejo hrano, ne smejo pa nadaljevati z dieto!.
Ločevanje poteka npr.: da za kosilo pojejo samo beljakovine, za večerjo pa samo škrob. Naslednji dan OH in za večerjo spet beljakovine, itd...
Splošni nasveti

- Dieto morate prekiniti po 90 dneh in počakati 90 dni do novega ciklusa!!!

- Za zajtrk je obvezno sadje (tako v 90 dnevni dieti, kot 90 dnevnem premoru), saj organizem iz njega črpa integrirani sladkor, s katerim se hrani živčni sistem in pomaga pri presnovi hrane!
- V kolikor vam teža v prvih 10. dneh ne pade ne izgubite upanja in volje in izpeljite dieto do konca, saj lahko nenadoma izgubite tudi do 4 kg. Ljudje z večjo prekomerno težo hitreje izgubijo kg!
- V času diete se lahko pojavijo alergije, zato je potrebno pojesti košček jedilne čokolade
- Ne menjajte dnevov, ampak se striktno držite zaporedja beljakovinski dan, škrobni dan, OH dan in sadni dan
- Pred začetkom diete obiščite zdravnika in si izmerite krvni pritisk in preglejte krvno sliko. Vsaj 1x mesečno obiščite zdravnika, ki bo izmeril vaš pritisk in krvno sliko.
- Dieta je primerna tudi za osebe z zvišanim krvnim pritiskom, vendar če jemljete zdravila proti pritisku jih ne prenehajte jemati brez vednosti in posvetovanja zdravnika!!
- Za kuho uporabljajte kakovostno olje (priporočamo olivno olje), seveda v čim manjših količinah in začimbe
- Upoštevajte čas med obroki. V kolikor vas zvije, si privoščite manjšo količino sadja ali pa spijte vodo ali sadni sok.
- V kolikor pijete svež, naravno izstisjen sok morate vedeti, da je to isto kot bi pojedli sveže sadje in se šteje kot en obrok! V kolikor ne zdržite brez kupljenih sokov, priporočamo GAZIRANE pijače, ker imajo manj sladkorja. Prav tako lahko pijete nesladkani čaj ali črno, nesladkano kavo.
- Dnevno morate spiti vsaj 1,5 l vode
- Ne pozabite na rebro čokolade pri OH dnevu, zaradi alergij
- Pri zaužitju obroka si vzemite čas in vsak košček dobro prežvečite
- Pri zauživanju obroka ne pijte vode ali čaja, saj s tem razrečite prebavne sokove in jim tako preprečite uspešno razgradnjo. Vodo ali čaj spijte vsaj pol ure po obroku
- Nikoli ne pijte mleka med obrokom, saj mleko preprečuje želodčnim sokovom razgradnjo hrane. Nasplošno mleko pijte samostojno, v čim manjših količinah saj deluje kot samostojen obrok.
- Ko boste na dieti ne pozabite na razgibavanje, saj že preprost polurni sprehod pomaga vašemu telesu
- Preveč soli v dnevni prehrani preprosto ni zdravo. Pri mnogih ljudeh lahko prevelika količina soli dvigne krvni tlak na nezdravo stopnjo in zadržuje vodo v telesu. Poskušajte sol nadomestiti z okusnimi začimbami
-------------------------------------------------------
 DAN 1 - BELJAKOVINSKI DAN
 
Kaj spada pod beljakovine:
Meso, sir, jajca, mleko, špinača, ohrovt, brstični ohrovt, repa, cvetača, soja, sojini kalčki, zelje, paradižnik, pesa ...
Beljakovine so velike molekule, sestavljene iz manjših enot imenovane aminokisline. Aminokisline navadno najdemo v rastlinskih ali živalskih beljakovinah. 8 aminokislin telo ne more samo proizvajati, zato jih moramo dobiti iz hrane, ki jo jemo. Beljakovine so potrebne za ohranjevanje tkiva in za vzdrževanje rasti, saj so naša telesa (lasje, mišice, nohti,..) v glavnem zgrajene iz njih. Služijo tudi za izdelovanje hormonov in drugih psihološko aktivnih sestavin.

Prehranjevanje:

ZAJTRK:
za zajtrk pojemo eno vrsto sadja (primer: 2 pomaranči ali 2 mandarini ali skodelico jagod ali 2 breskvi ali 2 hruški ali skodelico borovnic, skodelico ribeza, ...
Kot ste verjetno opazili je potrebno jesti na enkrat samo eno vrsto sadja!! Torej če pojeste za zajtrk hruške morate jesti samo hruške in ne mešati recimo hruške in jabolka. Za malico lahko pojeste drugo sadje kot za zajtrk vendar spet istovrstno sadje, torej recimo banano. To je pomembno, ne mešajte sadja!!
KOSILO:

Za kosilo je potrebno jesti beljakovine. Primeri jedilnikov:
1. 2 kuhana ali pečena nemastna svinjska zrezka (tudi govedina, perutnina, ribe ali morski sadeži) temu dodajte kos kruha in zelenjavo (lahko kuhano - korenček, ohrovt, brokoli, ... ali pa neomejeno količino sveže zelenjave - solata, paprika, zelje, ...)
V solato ne mešajte fižola, koruze ali graha, ker je to škrob in spada pod škrobni dan!!!
2. 2-3 večje kose sira, košček kruha, solata, voda
3. 2-3 jogurte (čisti jogurt), solata, kos kruha, voda
4. 2-3 kuhana jajca, solata ali kuhana zelenjava, voda ali nesladkani čaj

Ob vsakem jedilniku na koncu pride še čista juha (zelenjavna ali goveja, kokošja, gobova, brez rezancev, fritatov ali drugih nezelenjavnih dodatkov). Juho je potrebno popiti na koncu, ker se prebavlja dlje kot ostala hrana.
VEČERJA:

Za večerjo pojeste polovico tega kar ste pojedli za kosilo! Obvezno je, da pojeste samo polovico in nič več.
 
DAN 2 - ŠKROBNI DAN
 
Kaj spada pod škrob:

Riž, fižol, grah, koruza, soja, leča, čičerika, krompir ...
je kompleksen ogljikov hidrat, ki sodi v skupino polisaharidov. Rastline tvorijo škrob in ga skladiščijo kot rezervno hrano. Ko pojemo škrob, ga telo razgradi v glukozo, vir energije.

Prehranjevanje:

ZAJTRK:
za zajtrk pojemo eno vrsto sadja (primer: 2 pomaranči ali 2 mandarini ali skodelico jagod ali 2 breskvi ali 2 hruški ali skodelico borovnic, skodelico ribeza, ...
Kot ste verjetno opazili je potrebno jesti na enkrat samo eno vrsto sadja!! Torej če pojeste za zajtrk hruške morate jesti samo hruške in ne mešati recimo hruške in jabolka. Za malico lahko pojeste drugo sadje kot za zajtrk vendar spet istovrstno sadje, torej recimo banano. To je pomembno, ne mešajte sadja!!
KOSILO:

Za kosilo je potrebno jesti škrob. Primeri jedilnikov:
1. pasulj (brez mesa), dodajte kos kruha in zelenjavo (lahko kuhano - korenček, ohrovt, brokoli, ... ali pa neomejeno količino sveže zelenjave - solata, paprika, zelje, ...)
2. pečen (v pečici, ne ocvrt) ali kuhan krompir, kos kruha, zelenjava
3. kuhan ali popečen riž, solata, kos kruha, voda
4. mrzla mešanica fižola, koruze in graha (brez jajc ali drugih beljakovin), začinjena, kozarec vode ali nesladkanega čaja, kos kruha

Ob vsakem jedilniku na koncu pride še čista juha (zelenjavna ali goveja, kokošja, gobova, brez rezancev, fritatov ali drugih nezelenjavnih dodatkov). Juho je potrebno popiti na koncu, ker se prebavlja dlje kot ostala hrana.
VEČERJA:

Za večerjo pojeste polovico tega kar ste pojedli za kosilo! Obvezno je da pojeste samo polovico in nič več.
OPOZORILO: na rižu, krompirju ali pasulju začinite z soljo, poprom, vegeto, origanom, pelati ali ketchapom. Po okusu seveda, vendar naj bodo začimbe prisotne saj so dobre za vaše telo.
 
DAN 3 - OGLJIK. - HIDR. DAN
 
Kaj spada pod škrob:

Sladkor, testenine, pice, sladkarije, ...
Ogljikovi hidrati dajejo našemu organizmu energijo in so nepogrešljiv vir energije za normalno delovanje možganov in centralnega živčnega sistema. Če uživamo več ogljikovih hidratov kot jih telo lahko pretvori v glukozo ali glikogen (v jetrih in mišicah), se kopičijo v maščobnih celicah.
Delimo jih na:
- Monosaharidi so ogljikovi hidrati, ki jih sestavlja samo ena molekula, rečemo pa jim kar sladkorji. Najdemo jih v kot glukozo v medu in sadju, ter fruktozo v sadju), ter v melku kot galaktoza.
- Disaharidi so ogljikovi hidrati z dvema molekulama in to so beli sladkor iz sladkorne pese ali sladkornega trsa; dobimo jo v pivu in koruzi.
- Polisaharidi so ogljikovi hidrati z več molekulami: glikogen v jetrih in mišicah (meso); škrob, ki je sestavljen iz več molekul glukoze, vsebujejo pa ga sledeče rastline: žitarice (pšenica, koruza, riž, rž, ječmen), gomolji (krompir), stročnice (posušen grah, leča soja). Te ogljikove hidrate imamo v škrobnem dnevu zato jih v tem dnevu ne jemo!!
Slabosti OH:

- enostavni ogljikovi hidrati stimulirajo pankreas (trebušno slinavko), da proizvaja velike količine insulina. Insulin znižuje količino sladkorja v krvi in s tem povzroča občutek lakote. Poleg tega pa visoka proizvodnja insulina stimulira proizvodnjo maščob. Insulin dela in skladišči maščobe. 
- enostavni ogljikovi hidrati zvišujejo trigliceride (maščobe) v krvi, kar pospešuje nastanek kardiovaskularnih obolenj; 
- enostavni ogljikovi hidrati zvišujejo holesterol v krvi;
- enostavni ogljikovi hidrati zvišujejo sečno kislino v krvi, kar lahko povzroči nastanek protina (oblike artritisa).
Ker so OH najbolj krivi za naše kilograme, je tu potrebna stroga vzdržnost in prava izbira ogljikovih hidratov. To ne pomeni, da jih moramo popolnoma odstraniti iz jedilnika, saj so pomembni za naše telo, potrebna je samo prava količina, zato v našo dieto spadajo naslednji OH: Naravna pica z sadjem ali zelenjavna (brez beljakovin), testenine z paradižnikovo ali gobovo omako brez mesa ali drugih beljakovin, slano pecivo v velikosti pice, ...

Prehranjevanje:
ZAJTRK:
za zajtrk pojemo eno vrsto sadja (primer: 2 pomaranči ali 2 mandarini ali skodelico jagod ali 2 breskvi ali 2 hruški ali skodelico borovnic, skodelico ribeza, ...
Kot ste verjetno opazili je potrebno jesti na enkrat samo eno vrsto sadja!! Torej če pojeste za zajtrk hruške morate jesti samo hruške in ne mešati recimo hruške in jabolka. Za malico lahko pojeste drugo sadje kot za zajtrk vendar spet istovrstno sadje, torej recimo banano. To je pomembno, ne mešajte sadja!!
KOSILO:
Za kosilo je potrebno jesti jedi z OH. Primeri jedilnikov:
1. pica z enovrstnim sadjem ali pa paradižnikom (ter drugo zelenjavo) in
začimbami, kozarec vode
2. slano pecivo v velikosti pice, voda
3. testenine z zelenjavno, paradižnikovo ali gobovo omako brez mesa

VEČERJA:
Sladkarije! Da, prav ste prebrali, majša količina sladkarij. Primeri jedilnikov:
1. 3 kosi peciva
2. večji kos torte
3. 3 kepice sladoleda

Na koncu pa obvezno 1 ali 2 rebri jedilne čokolade za preprečevanje alergij!
 
DAN 4 - SADNI DAN
 
Sadje je polno vitaminov in energije, zato bo vaše počutje dobro in bo preprečevalo prehlade, ki so v zimskih dneh pogosti. Kmalu bo postal sadni dan vaš najljubši dan v dietnem ciklusu, saj se bo apetit zmanjšal in bodo sadni dnevi olajšanje po 3 vsebinsko bogatih dnevih.

Prehranjevanje:

ZAJTRK, KOSILO, VEČERJA in MALICA:
za zajtrk pojemo eno vrsto sadja (primer: 2 pomaranči ali 2 mandarini ali skodelico jagod ali 2 breskvi ali 2 hruški ali skodelico borovnic, skodelico ribeza, ...
Kot ste verjetno opazili je potrebno jesti na enkrat samo eno vrsto sadja!! Torej če pojeste za zajtrk hruške morate jesti samo hruške in ne mešati recimo hruške in jabolka. Za malico lahko pojeste drugo sadje kot za zajtrk vendar spet istovrstno sadje, torej recimo banano. To je pomembno, ne mešajte sadja!!
V SADNEM DNEVU JE POTREBNO POJESTI MEŠANO SADJE, TOREJ ZA ZAJTRK ENO VRSTO, ZA KOSILO DRUGO VRSTO, ZA MALICO TRETJO VRSTO SADJA IN ZA VEČERJO 4 VRSTO SADJA!!! 
 
29. DAN - VODNI DAN
 
Ta dan pride po sadnem dnevu, vsak 29 dan od začetka diete. Torej boste imeli v 90 dneh 3 vodne dneve. Namenjen je popolnemu očiščenju telesa. Vodni dan je najtežji, vendar pa boste njegov pozitivni učinek čutili najmanj dva tedna. Pri vodnem dnevu lahko shujšate tudi do 2 kg!

Prehranjevanje:

ZAJTRK, KOSILO, VEČERJA in MALICA:
spijte ogromno naravne, čiste vode!

< Sporočilo je popravil sarazan -- 3.12.2006 14:48:54 >

(odgovor članu sarazan)
Neposredna povezava do sporočila: 143
   RE: Vztrajne 2 (90 dnevna dieta)
3.12.2006 18:56:57   
ninocka
Dober vecer!!

Jst sem ze 3 dni v krizi, ker moram jutri v sluzbo user posted image user posted image user posted image user posted image Porodniska se mi je iztekla in jutri se zacne zares user posted image

Sem se pa na sadni dan (petek) malo pregresila - moj si je speku ponfri in sem na koncu ga jedla, zato ker sem pojedla enega in je tko pasal neki toplega (razen kav) v zelodcku user posted image user posted image Sej sem bla ful jezna nase, ampak j... ga, po grehih se sekirat je prepozno user posted image user posted image
Uceri sem mela B dan in sem si nardila piscancje raznjice, pojedla sem jih 5! user posted image user posted image user posted image , ampak sem pol ugotovila da je to mal vec kot polovica piscancjih prsi in paradiznike z mozzarelo (vem, da ne bi smela). Vecerje ni blo, ker je blo kosilo tolk pozno in obilno.  Pa kupila sem si od potujoce pekarne kremsnite za v ponedeljek in so se zmeri v hladilniku user posted image user posted image user posted image
Danes sva pa z user posted image nardila tolk dobro gobovo rizoto (jurcki, sampioni), da jo je se tamal jedu user posted image . Se mal pa bo vecerja (smajli, ki se oblizujeuser posted image ).

Jutri se tehtamo, upam, da je slo kaj dol.


Aja, pa to vam moram povedat - sem zadnjic dobila posto od Poste (Oglasna posta) in je bla not ena zgodba o zenski, ki je shujsla z enimi tabletami kao 36 kg. Pisal je pa na nacin Preberite napeto in pretresljivo zgodbo ...bla bla bla...jst sem se tolk narezala zraven...ne vem, jst tem raznim tabletam in cudeznim dietam, s katerimi shujsas v 1 tednu 10 kg nekak ne verjamem...

Uzivite, upam, da bodo tehtnice juti pokazla cimvec zgubljenih kilogramov.

PS: kam pa te zgubljene kg posiljamo? user posted image


_____________________________

Never argue with an idiot. They drag you down to their level and beat you with experiences.

(odgovor članu sarazan)
Neposredna povezava do sporočila: 144
   RE: Vztrajne 2 (90 dnevna dieta)
3.12.2006 19:44:57   
Lianna
Ojla. Jaz si bom jutri privoščila vodni dan. Upam, da mi bo šlo dobro. Hrana mi sploh ne paše. Učeri smo mel eno zabavico in smo šli ob 1h zjutraj na burek. Seveda sem grešila. Ampak me je to tako kaznovalo, da mi je bilo celo noč grozno slabo. Sploh nisem mogla spat...samo čakala sem kdaj bo minilo. Zadnj čas moj želodec kr grdo reagira če pojem kej kar je malo bolj mastno. Tako, da morm kr fajn pazit. Sem imela pa dons potem kr sadje, ker sploh pomislit nisem mogla na meso.

Opažam, da se mi je želodec kr fajn skrčil. Npr. s težavo pojem celo žemljico s sirom. Sem kr vesela, da se je to zgodilo na lep način brez stradanja.

lp

(odgovor članu ninocka)
Neposredna povezava do sporočila: 145
   RE: Vztrajne 2 (90 dnevna dieta)
4.12.2006 11:37:33   
mala Tinka
Hojla!

Jaz imam danes sadni dan, ki ga že res komaj čakam. O včerajšnjem dnevu raje ne bi izgubljala besed, ker sem FUUUUUULLLLLLLLLL grešila in mi je bilo celo noč slabo. user posted image

Danes bom kar na tekoči hrani: kavica (je kljub vsemu zjutraj pasala), kak čajček, da se pogrejem in sok sveže iztisnjenih pomaranč - > da bo malo vitaminčkov prišlo v telo. Če pa bo kriza, imam pa na zalogi še malo suhega sadja.

No, sedaj se pa grem še stehtat in ne bom presenečena, če ni šlo nič dol! user posted image  

(odgovor članu Lianna)
Neposredna povezava do sporočila: 146
   RE: Vztrajne 2 (90 dnevna dieta)
4.12.2006 11:43:37   
Lianna
Ojla. Jaz imam danes vodni dan. Eno skodelico čaja sem že spila. Malo mi kruli po želodcu, ampak upam da bom zdržala. Samo ne morem se pa odločit kaj naj jutri potem jem. Mogoče zopet sadje? Me je strah zarad želodca, ker zadnj čas res težko prenašam kakšno malo težjo hrano. No sem se glihkar spomnla, da bi lahko pojedla navaden jogurt, glede na to, da lahko to jemo na B dan.

Tahtala se bom pa šele konec tedna...verjetno kar v nedeljo, da vidm če bo kakšna sprememba.

lp

(odgovor članu mala Tinka)
Neposredna povezava do sporočila: 147
   RE: Vztrajne 2 (90 dnevna dieta)
4.12.2006 11:43:57   
mala Tinka
Sarazan! To, kar si prilepila z interneta ima nekaj lukenj in napak. Soja je napisana pod škrob in beljakovine, pa ohrovt je napisan, da spada pod beljakovine, potem pa je pri škrobnem dnevu kot dodatek za v pasulj! user posted image


(odgovor članu mala Tinka)
Neposredna povezava do sporočila: 148
   RE: Vztrajne 2 (90 dnevna dieta)
4.12.2006 13:55:02   
sarazan
mala Tinka!
Ja, se strinjam, da so odstopanja. Na internetu se na različnih naslovih najdejo različni podatki o tej dieti, ki se tudi ne ujemajo z napotki, ki so v Rinini knjigi (npr. enkrat je jedilnik po Rini za sadni dan cel dan samo jabolka, čeprav se po zgoraj navedenem opozarja, da je treba jesti različne vrste sadja tekom dneva. Ali pa za kosilo Rina predlaga sadne solate, zgoraj pa piše, da se znotraj obroka sadja ne meša user posted image ).
No, hotela sem le pomagati tistim, ki se še odločajo za dieto in tistim, ki nimajo praktično nobenih informacij, kako se hujša s to dieto.

Tehtanje ... v enem tednu spet 0,7 kg dol user posted image . Pa jutri računam še na dodatno kilco, ker bo cel dan samo voda. Potem sem pa že skoraj na cilju, čeprav je pred menoj še kar nekaj tednov diete (bom šla še naslednjih 90 dni skoz, da ne dobim takoj vse kg nazaj in upam, da spremenim svoje prehranjevalne navade za vedno).

Danes je sadni dan.
zajtrk: jabolčni kompot
malica: bučna semena in čaj
kosilo: sadna solata
malica: 2 klementini
večerja: 2 kivija


Pridne bodite in čim manj grešite user posted image . Vključno z menoj!

(odgovor članu mala Tinka)
Neposredna povezava do sporočila: 149
   RE: Vztrajne 2 (90 dnevna dieta)
4.12.2006 17:04:10   
tinkatonka
Hojla punce!

Mene jutri čaka vodni dan in pojma nimam kako bom jaz to zdržala.

Se bom trudila, obljubim in upam, da mi rata.

Če preživim jutrišnji dan sporočim zvečer.

Papa

Tina



_____________________________

Ponosna mamica Aneju in Jakobu.
--------
Vsaka mama je prava mama, dana za srečo in veselje. Prava. In ena sama. Za vse življenje.
(T. Pavček)


(odgovor članu sarazan)
Neposredna povezava do sporočila: 150
Stran:   <<   < Prejšnja stran  4 5 [6] 7 8   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  4 5 [6] 7 8   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Vaginalne okužbe je treba zdraviti
Najpogosteje vaginalne okužbe povzročajo glivice. Če okužb ne zdravimo, imajo lahko negativne posledice na plodnost in n...
Nosečniška zgodba: Zakomplicirano do konca
Po perfektni nuhalni svetlini se odločim, da grem še na zadnjo vožnjo z motorjem. Končala se je veliko prej, kot sem nač...
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
TOP ponudba počitnic za družine
Kam se boste odpravili letos poleti? Za vas smo zbrali nekaj TOP predlogov, kako ustvariti nepozabne spomine.




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?