|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   brežični internet
16.1.2007 21:19:18   
jana26
Kako si ga urediš oziroma kaj potrebuješ?

Hvala

< Sporočilo je popravil Flavia RR -- 8.2.2011 18:17:07 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: brežični internet
16.1.2007 22:34:58   
Anonimen
Modem (to itak), ruter (brezzicni), wireless kartico.

(odgovor članu jana26)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: brežični internet
17.1.2007 10:06:53   
Nixxon
Tako. Edino namesto wireless kartice lahko kupiš wireless USB adapter, je cenejši. Mislim da košta okoli 6kSIT.

Za wireless router priporočam Linksys.

ZELO POMEMBNO je, da ima router požarni-zid, da se ti ne bo kak tujec gor logiral preko tvojega routerja na tvoj internet.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: brežični internet
19.1.2007 19:12:28   
Anonimen
Če si da naredit v routara geslo ne more nišče priti noter razen,če ve geslo.Mi imamo tudi Linksis in je dober.imava dva rač.priklopljena nanj in deluje v redu.

< Sporočilo je popravil Alika01 -- 19.1.2007 19:13:38 >

(odgovor članu Nixxon)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: brežični internet
27.1.2007 11:30:39   
delfinčica
Na brezžičnem kanalu je potrebno vključiti enkripcijo ter po možnosti izključiti oddajanje SSID.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: brežični internet
3.2.2007 20:00:50   
Mimika1
Preko koga pa imate brezžični internet? Koliko plačujete?

(odgovor članu delfinčica)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: brežični internet
8.2.2007 19:47:46   
Anonimen
Kako to misliš preko koga imamo brezžični internet????
Saj maš itak doma modem,če maš internet preko kabelske ali telefona.Routar se priklopi na ta modem.Plačuješ pa itak tako kot zdaj.Nimaš nobenega dodatnega računa saj gre vse preko internetnega modema.Routar pa si moraš kupit.

(odgovor članu Mimika1)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: brežični internet
9.2.2007 21:24:26   
Mimika1
Alika01!!! Jaz poznam le tisti brezžični internet preko Mobitela in Simobila, kjer imaš omejeno porabo. Sem ga imela 2 meseca na probi, pa MB prehitro letijo user posted image (najceneje je 5.000 sit za 500 MB na mesec). Tole kar pišete je zame znanstvena fantastika user posted image  ampak se dobro sliši, zato sem mislila, da mogoče obstaja kakšna cenejša in bolj prijazna oblika interneta. Pri nas imamo možnost Siola in Lastovke, nočemo telefona, hočemo pa kabelski oz. kakršen koli internet in tv.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: brežični internet
10.2.2007 19:27:04   
Anonimen
Aja tako si mislila preko simobila ali mobitela.Uh ne je predrago.Mi imamo kabelskega in plčujemo 4165 na mesec in je 24-urni.Sva si pa kupila routara zaradi tega,ker mava prenosnike in potem ne vlačiš tistih kablov po hiši.Ali ga pa moraš pač meti tam kjer je modem.

(odgovor članu Mimika1)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: brežični internet
16.3.2007 21:56:31   
frka
Mismo v hiši in si s sestro deliva in plačujeva vsaka pol prek siola pa je neki cenej ker je na mojega nečaka ,ker hodi v šolo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: brežični internet
16.3.2007 22:03:17   
Miss Piggy
Mi smo pa glih vcer brezzicni  linksys router kupli, zdej se bo pa treba spravt to instalirat - oz. karkoli se s tem narediuser posted image . V glavnem tudi zame znanstvena fantastikauser posted image . Bom pa lahko prek laptopa rr-jala, mi gre tle tko na zivce, k mi sumniki ne delajouser posted image .

(odgovor članu frka)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: brežični internet
19.10.2007 11:02:36   
mala pikica
Kaj mi lahko kdo pove, kako daleč vleče ta brezžični internet? Starši so v sosednji hiši, tam je telefonski priključek, internet pa je v drugi hiši zraven. Pa me zanima, če bi to vleklo tako daleč...

_____________________________

Vsak dan nam sije sonček Gašper!


(odgovor članu Miss Piggy)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: brežični internet
13.11.2007 20:22:35   
totimato
IZVIRNO SPOROČILO: mala pikica

Kaj mi lahko kdo pove, kako daleč vleče ta brezžični internet? Starši so v sosednji hiši, tam je telefonski priključek, internet pa je v drugi hiši zraven. Pa me zanima, če bi to vleklo tako daleč...


Načeloma bi. Odvisno od lokacije tvojega računalnika (je v kleti, na drugi strani hiše) in brezžične točke v hiši staršev. Z razdaljo se zmanjšuje hitrost prenosa podatkov. Sprejem lahko izboljšaš tako, da dokupiš boljšo anteno ali postaviš točko bližje... če boš želela lahko napišem kaj več.

lp

(odgovor članu mala pikica)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: brežični internet
4.1.2008 13:49:20   
mighi
IZVIRNO SPOROČILO: Mimika1

Preko koga pa imate brezžični internet? Koliko plačujete?


Imam 10/10 prek T2 za 14€ na mesec. Ker je optika, drugače mislim da imajo VDSL paket 1/256 za ta denar. Za domačo uporabo vrh glave. Telefona pa TV kot slišim se ne obnese prek IP vzet (kakovost slike/zvoka, zaneslivost).

Brezžični internet, kot so že napisal za 100-200€ kupiš wireless router in priklopiš (če ne poznaš dobro win, rajši pokliči kakšnega računalničarja da ne izgubljaš živcev). Če rabiš samo za 1 PC in imaš možnost je kabel še vedno zakon (hitrost, varnost).

(odgovor članu Mimika1)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: brežični internet
6.1.2008 11:09:59   
Anonimen
Jaz imam kartico že v prenosnem, in sem samo dala nastaviti na iskanje omrežja, je našlo moj router, in zdaj imam brezžičnega... Vleče kar daleč, nevem točno, na koliko, je pa res odvisno kje si. Naprimer tu v kuhinji mi internet zelo počasi dela, v sobi, kjer je router, pa hitro... Če greš pa v klet, pa ziher signala ni... 

(odgovor članu mighi)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: brežični internet
23.2.2008 22:52:00   
ona
Meni je en računalničar rekel,da z nakupom rutarja oz,če hočeš,da ti nevem kam lovi jo ni variante,da no lahko še tako dober rutar oddajal skozi zidove!Torej,če hočete imetim signal npr skozi 3 stene bo že stežka loviluser posted image
Ni toliko važna razdalja,ampak zidoviuser posted image

(odgovor članu mighi)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: brežični internet
23.2.2008 23:27:33   
Anonimen
Ja, zidovi fejst vplivajo na signal.

(odgovor članu ona)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: brežični internet
24.2.2008 8:22:26   
šnucika
Mi imamo brezžično povezavo med dvemi računalniki. Eno nadstropje je vmes,signal je vedno dober...pa nam kljub temu večkrat na dan izginja povezava. Sistem kaže,da signal je in tudi povezava...ampak na net ne moreš.
Ker smo na siolu, je velikokrat vzrok ravno izpad omrežja...kar jih niti najmanj ne briga,ko jih pokličeš...user posted image (drugega ponudnika ni v naši vasi,da bi šli drugam...)
Se pa zgodi,da tudi,ko siol ne šteka povezave ni.Enostavno vse dela,ampak ni šans,da bi se povezal.
Tako,da razmišljam,da bi si uredili svojo linijo,ker tako ne gre....da si brez razloga pol dneva brez neta.

_____________________________

kaR te ne ubije,te okrepi!




(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: brežični internet
9.7.2008 20:35:36   
Andreja221
A  ni brezžični internet tud UMTS preko mobitela? Po mojem, da se to najbolj splača user posted image

(odgovor članu šnucika)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: brežični internet
14.7.2008 12:31:32   
Nixxon
IZVIRNO SPOROČILO: Andreja221

A  ni brezžični internet tud UMTS preko mobitela? Po mojem, da se to najbolj splača user posted image


Ja, je neke vrste, vendar ta gre preko GSM omrežja in zanj ne rabiš routerja, ker se prijaviš direktno v Mobitel oziroma Simobil.

Tu pa je govora dejansko o domačem mini brezžičnem omrežju, kateri gre preko tvojega ADSL/kabel priključka.

(odgovor članu Andreja221)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: brežični internet
27.4.2009 9:55:10   
AndrejBiz
Tale router je tak, da ni treba nič misliti. Priklopiš in dela. Varno. Linksys Wireless WRT54G2 Router je vse v enem, dovolj zmogljiv in hiter, tako da tudi SIOL TV dela brez težav.

(odgovor članu Nixxon)
Neposredna povezava do sporočila: 21
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?