|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Vedno enaka malica
3.2.2007 14:20:32   
Jessy
Moja 18 mesečnica se je "odločila", da bo za malico jedla izključno čokolino ali grisolino ali samo mleko in sicer vsak dan isto. Sem ji probala že vse živo ponuditi. Včasih je oboževala jogurte, skutke, kruh, sadje... zdaj pa noče več niti probat. Vstraja pri čokolinu, grisolinu ali mleku.
Sem probala tudi, da ji nisem dala nič od tega kar hoče in upala, da ko bo dovolj lačna, da bo jedla....pa ni hotela!

Ne vem več, kaj naj naredim. Imam kar slabo vest, ker vsak dan isto malica. Je pa res, da so ostali obroki pestri, tako da ji ničesar ne manjka.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Vedno enaka malica
3.2.2007 14:42:52   
total
Veš kaj,nič se ne sekiraj,jo bo že minilo,otrok pač je tisto kar mu paše.Moj Nik tut ko se vstane bi jedel samo puding,pa kaj čem....drgač vse jemo.

_____________________________

Kaj naj rečem...srečna sm!!!


(odgovor članu Jessy)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Vedno enaka malica
3.2.2007 17:08:35   
nuala
Če je to malica, po moje verjetno ni treba skrbeti.

_____________________________

Zakaj bi učil prašiča letati; izgubljaš čas in vznemirjaš prašiča.

(odgovor članu Jessy)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Vedno enaka malica
3.2.2007 17:13:02   
Seven*
Jessy. Kupi Alnaturine kosmice, ki niso sladkani in poskusi z njimi. Tam ne rabis imeti slabe vesti. Imajo pa pirine, polnozrnate, rizeve in jabolko-hruska. Ce bo sila, lahko dodas tudi zlicko kakava (Alnaturin je drag, ampak kvaliteten)

_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu Jessy)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Vedno enaka malica
4.2.2007 16:04:50   
Jessy
IZVIRNO SPOROČILO: Seven

Jessy. Kupi Alnaturine kosmice, ki niso sladkani in poskusi z njimi. Tam ne rabis imeti slabe vesti. Imajo pa pirine, polnozrnate, rizeve in jabolko-hruska. Ce bo sila, lahko dodas tudi zlicko kakava (Alnaturin je drag, ampak kvaliteten)


A se to da naštimat tudi v flašo? Naša je čokolino, grisolino samo preko flaše, če ji pa z žlico dam, pa že na daleč odkimava. user posted image

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Vedno enaka malica
8.2.2007 21:16:05   
cuma
Ko sem videla naslov...sem se našlauser posted image .
jessy: pri nas imamo isti sindrom glede kosmičev: keksolino ali grisolino v mleko ampak zellooo malo kosmičev v veliko mleka in na flašo...
Pri nas je to zajtrk, ki pa drži ravno toliko, da si jaz pripravim svojega...in potem ima gospodična 2.del user posted image
seven: bom poskusila tudi jaz alnaturine, hippovih namreč tudi več ne mara...pa je včasih oboževala ovsene, riževe...

Imamo pa drugi problem: glede na to da ima že 14 mesecev in je skozi v akciji, bi ji jaz rada ponudila malo bolj kalorično malico. Ker ima zelo rada skuto a jo je navajena jesti za večerjo, ji dopoldan in popoldan dam sadje oz. sadni jogurt..kruh  in tu se ustavi. Ne mara več masla in marmelade, ne mara več sira ne namazov, jaz pa ji nočem dajati salam, paštet ipd. Poskusila sem tudi že gres na mleku, puding ... pa ji nič od tega ni všeč. Ona bi samosadje,jogurt ali/in kruh. user posted image
Pri kosliu običajno nimamo težav, pridno je večino stvari.
Dodajam še svoj piskrček:Kaj še dajete vi otrokom za malico?
 
lp Cuma
 

(odgovor članu Jessy)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Vedno enaka malica
9.2.2007 7:05:42   
Taja Nagaja
Jessy: ne sekiraj se. Kar nekaj otrok ima zelo omejen jedilnik in dobro uspevajo user posted image Naša deklica ima zaradi alergije dovoljeno le par živil in ima vsak dan enak jedilnik pa vseeno raste in tudi hemoglobin ima super. Jo bo že minilo takrat pa bo jedilnik spremenila. 

(odgovor članu cuma)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Vedno enaka malica
9.2.2007 7:32:26   
Marogica
Tvoja je vsaj čokolino in grisolino. Naš ta starejši je jedel do skoraj 4 let izključno čokolino in to za zajtrk in večerjo(razen čez teden, ko je bil v vrtcu). Ni pomagalo nič.

Tako, da se ne sekiraj.

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Jessy)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Vedno enaka malica
9.2.2007 16:15:00   
Dadi
Hehe Marogica...jest mam tut eno tako doma...čokolino je zakon. Jo komaj kdaj prepričam da poje kaj drugega za večerjo. Za zajtrk je pa vedno čokolino...že celo leto.

_____________________________

May you be strainghtened by yesterday¨s rain, walk straight in tommorow¨s wind and cherish each moment of the sun today.

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Vedno enaka malica
9.2.2007 22:28:48   
Jessy
Ste me kar fajn pomirile, ker sem se že resno začela sekirati zaradi tega. Sploh pa mi je nelagodno, ko me kdo vpraša, da kaj je za malice, pa povem, da čokolino ali grisolino.

Nekaj časa je skoraj vse jedla za malico, zdaj pa res ne. Odločno pravi MLEKO in jaz ji vanj dodam še eno izmed zgoraj omenjenih zadevic.

Resnično upam, da se kaj spremeni v njeni buči. user posted image

(odgovor članu Dadi)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Vedno enaka malica
9.2.2007 22:45:02   
janca
Bodi vesela, da ti je čokolino...pa mleko. Mojemu šestmesečniku se kar dvigne ko mu ponudim mleko, da o hranjenju po steklenički ne zgublam besed. Glede malice se pa res ni treba obremenjevati, da je vsak dan ista. Nekateri imajo pa večerjo vedno isto. Jst bi bla pa prou vesela, če bi le hotel čokolino ali pa keksolino ali kaj podobnega. Je hranljivo pa še hitro. Tko da bod vesela da je tko kokr je. 

(odgovor članu Jessy)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Vedno enaka malica
10.2.2007 0:03:16   
Anonimen
Jst sem enkrat (še v času šole) brala eno raziskavo o prehranjevanju frocov. Šlo pa je nekako tkole:

Vedno , vsak obrok je bilo na mizi vse praktično skori cela piramida. Sadje, zelenjava, maslo.... Otroci so imeli možnost z mize vzeti vse kar jim je pasalo in v željenih količinah. Zaužito hrano so popisovali in tehtali in spremljali stanje otrok.

Bili so popolnoma zgroženi ko so ugotovili, da otroci inmajo obdobja popolnoma enolične prehrane. Nek otrok je dva dni zaporedoma jedel samo margarino/maslo in to brez kruha.

Ko so šli analizairat zaužito hrano so ugotovili, da so mulci v povprečju in brez zunanjega nadzora jedli popolnoma uravnoteženo.

Suma sumarum so pojedli popolnoma po prehranski piramidi (no za opazovano obdobje). Imeli so popolno razmerje med posameznimi vrstami živil.


Meni se je zadeva zdela zanimiva. Kako otrok nagonsko ve kaj rabi mi pa tudi ni jasno.

(odgovor članu janca)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Vedno enaka malica
10.2.2007 21:45:22   
NRMM
No evo naša razvajenka pa za dopoldansko malico le sadni jogurt in popoldanska malica obvezno sadje,vse ostalo je pri teh dveh obrokih odpisano. No pa večerja in zajtrk lino po flaši.Kosilo navadno ni problem,razen če jo kaj daje (zobki,viroza ipd).

_____________________________

Moji dve nagajivki :-):

Maruša 24.12.2005
Maša 26.6.2007


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Vedno enaka malica
11.2.2007 22:22:51   
NIN@
Mi smo stari  2 leti in še vedno standard zajtrk+večerja čokolino na 2dcl mleka! Vedno ista pesem...ni šans kej drugega in mislim da bolje da jaz tu odstopim. Za kosilo pa juha na 100 in 1 način, za znoret kak jedilnik!

lp
nin@

(odgovor članu NRMM)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Vedno enaka malica
13.2.2007 12:10:00   
tinkamiška
Iza(13,5m) je za zajtrk ponavadi kruh, margarino in marmelado, včasih ji dam tudi otroško pašteto, kakšen sirček,...

malica obvezno in samo banana, je jedla še kakšen mesec nazaj samo hippovo kašico in nič drugega, je nisem mogla premaknit, no zdej smo se ustavili pri banani.
popoldanska malica, spet banana, včasih jo prepričam z mandarino
kosilo tudi je brez problema, vse živo in količinsko me včasih kr malo zaskrbi tako se napokauser posted image
večerja pa ali gris, ali pa kakšen lino

edina stvar, ki ji vedno paše je sir(najrajši brez kruha)user posted image

pikec0 res zanimiva študijauser posted image

lp,
tinka


_____________________________

May be I'm not an angel, but I can still fly...

(odgovor članu NIN@)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Vedno enaka malica
15.2.2007 19:26:15   
Anonimen
Ej Seven, a se slučajno te Alnaturine zadevščine dobi tudi v Mercatorju? Mislim, da si enkrat rekla, da se jih dobi v DM...?

(odgovor članu Seven*)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Vedno enaka malica
20.2.2007 23:32:48   
petra81
Meta jaz sem te Alnaturine videla samo v DM-u!
Ste me pa dokončno prepričale, da naša še nekaj časa ne bo dobila čokolinota ali čokolišnika!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Vedno enaka malica
22.2.2007 1:19:03   
KODA
Jo bo minilo,ko se bo prenajedla tega.Pri našem tastarejšem,je bil dolgo časa Čokolino na prvem mestu.

_____________________________

Celemu svetu si le ena oseba,eni osebi pa si ves svet...

(odgovor članu petra81)
Neposredna povezava do sporočila: 18
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Pravice iz naslova krajšega delovnega časa
photo
Eden od staršev, ki neguje in varuje otroka do tretjega leta starosti, ima pravico delati krajši delovni čas, ki pa mora...
Ko otroku jezik uhaja med zobe
V predšolskem obdobju se otrok najbolj intenzivno celostno razvija in takrat lahko otrok določene glasove izgovarja na n...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?