|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 4 5 [6]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Presing forumov na mlade in neizkušene st...
6.2.2007 21:17:39   
Primoza
Morda hočejo obleči nekaj drugega - pa ne znajo povedati kaj - potem pa se ujezijo. Zjutraj je itak brzenje.

(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 126
   RE: Presing forumov na mlade in neizkušene st...
6.2.2007 21:17:59   
Seven*
Viv, zacelo se je ze kot dojencek. To je enostavno karakter otroka, temperament. Veliko je taksnih otrok.

Moja mati mi je povedala zgodbico ene njene sosede, ki je imela sto na uro kricave in zahtevne otroke. Zdaj sta oba normalna doktorja fizike. Kolko sta sploh lahko normalna pri tem.. Hec.. user posted image user posted image

Viv, saj vem da ti je tezko razumet, tako je tudi meni tezko razumet, da so taksni otroci kot je tvoj. Otroci so zelo razlicni. Veliko lahko naredi vzgoja, vse pa tudi ne..


_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 127
   RE: Presing forumov na mlade in neizkušene st...
6.2.2007 21:22:30   
Seven*
Marogica. Mi smo pa pogosto narobe obleceni, ker je tako menda prav. Zepi zadaj.. Nova moda. Vzgojiteljice so se ful smejale.. user posted image

No nagega ga jaz ne bi glih peljala, se mi zdi malo kruta metoda.


_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 128
   RE: Presing forumov na mlade in neizkušene st...
6.2.2007 21:26:39   
Magi*
hehe, naša punca je taka od zelo rane mladosti user posted image  pa je zelo bistra, hitro je spregovorila, zelo dobro zna povedati kaj hoče (kadar hoče), ko pa pride t.i. žuta minuta, je pa konec razprave. je ni stvari, ki bi jo premaknila. je ni. punco popade tak bes, da se cela trese, pordeči, kaj pordeči, pomodri, brca, maha z rokami, tuli... je ni stvari ali besede, ki bi pomagala. pomaga samo brutalna streznitev. to je po navadi, da (v primeru jutranjega odhajanja od doma) oba stopiva na hodnik in ji "pomahav v slovo" - takoj se zbrihta in se je pripravljena pogovarjat. no, seveda ni tako vsak dan, je pa bilo nekaj dni takih in sedaj je bolje.

ima pa naša mala miš izredno željo in voljo po samostojnosti in hoče vse sama. če ji kaj ne gre, znori. jaz jo razumem, ker sem sama take sorte. njen ati jo tudi razume, ker pravi, da ima to po meniuser posted image . vem pa, da bo rabila še bolj odločno postavljene meje, kot kak drug otrok, ki nima take volje. ta izredna volja ji bo v življenju tudi zelo koristila, ampak moramo jo naučiti, da bo obzirna tudi do drugih. in se mi zdi, da nam to lepo uspeva. in nimam (nimava) popolnoma nobene slabe vesti, če jo kdaj bolj na trdo "primeva", saj ji nudiva vse, kar potrebuje, jo imava neskončno rada, se ukvarjava z njo in je en mali biser od otroka. ampak, če bi pustila, da bi bilo vse po njenem ali če bi se za vsako stvar z njo pogajala, ne bi prišli nikamor (na primer: v službouser posted image ). najboj bi pa gotovo škodila njej.

_____________________________

Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe. Albert Einstein

(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 129
   RE: Presing forumov na mlade in neizkušene st...
6.2.2007 21:26:44   
viv_
IZVIRNO SPOROČILO: Seven

Moja mati mi je povedala zgodbico ene njene sosede, ki je imela sto na uro kricave in zahtevne otroke. Zdaj sta oba normalna doktorja fizike. Kolko sta sploh lahko normalna pri tem.. Hec.. user posted image user posted image


Sem vedela, da ni z njima vse OK...

Ne vem, kako mam take otroke. Ta mala je zaenkrat zelo podobna... Mogoče je to, ker sem bila celo nosečnost pri obeh res 100% nakulirana, nič, ampak res nič sikiranja niti zaradi ene stvari...

Opažam, da je to kar povezano - zahtevnost otrok z živčnostjo med nosečnostjo. Pomoje bi bilo fajn narest na to temo kakšne analize...

_____________________________

Mirna - 19. 12. 2003
Zarja - 30. 10. 2006

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 130
   RE: Presing forumov na mlade in neizkušene st...
6.2.2007 21:28:11   
eva1
IZVIRNO SPOROČILO: dk

Marogica - Takšni delovnik? Kaj dela od 10.00 do 12.00?

Pa še nekaj vprašanj:
1. Kdo si vzame bolniško ko je otrok bolan? Si je kdaj vzel od katere mož?
ponavadi sem jo jaz,velikokrat pa je tudi on doma, ker ima 12 urni delavnik in je kar dosti doma, ker se ure hitro naberejo
2. Ali vaš mož skuha vsak dan kosilo, da si ve malo odpočijete?
kadar je doma kuha ponavadi on, ko ga ni pač jaz
3. Vaš mož pegla, briže prah, obeša zavese?
peglam in praha ne briše(pomoje ga tut ne vidi), zavese pa vedno obesi on
4. Katera od vas kosi travo in zna zamenjati gumo na avtu?
to oboje dela on, če bi bilo treba bi pa tut jaz
5. Kolikokrat vam mož reče, da ste najboljša mama?
tolikokrat kot je treba-če bi pa to skoz govoril, bi pa itak rekla, da nakladauser posted image
6. Kateri je mož ponoči pomagal pri skrbi za otroka? - ne glede na to, da je šel zjutraj v službo
vedno ko se mala zajoka gre ponjo-ne glede na službo, jaz jo podojim pa nazaj odnesem
7. Kolikokrat sta se z možem že skregala zaradi različnega razmišljanja pri vzgoji?
se ne spomnim da bi se kdaj-imava iste poglede na to!




(odgovor članu dk)
Neposredna povezava do sporočila: 131
   RE: Presing forumov na mlade in neizkušene st...
6.2.2007 21:29:40   
Seven*
Viv, ampak v namigovanju si pa uspela narest doktorat a? user posted image user posted image user posted image user posted image

Pri Jakobu sem bila zelo zelo mirna, pri Emi dosti manj, pa je situacija dost obratna.

Veliko je genetika, jaz sem bila isti otrok, moja mati ima se zdaj travme, ni spala do treh let.

Ce bi pa bil kljuc v vzgoji, potem pa pri istih starsih ne bi imel dva popolnoma razlicna otroka. Moja Ema zdaj spi v posteljici. Zaspala je sama, spala bo do 5h.

user posted image


_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 132
   RE: Presing forumov na mlade in neizkušene st...
6.2.2007 21:30:04   
eva1
IZVIRNO SPOROČILO: viv

IZVIRNO SPOROČILO: Seven

Moja mati mi je povedala zgodbico ene njene sosede, ki je imela sto na uro kricave in zahtevne otroke. Zdaj sta oba normalna doktorja fizike. Kolko sta sploh lahko normalna pri tem.. Hec.. user posted image user posted image


Sem vedela, da ni z njima vse OK...

Ne vem, kako mam take otroke. Ta mala je zaenkrat zelo podobna... Mogoče je to, ker sem bila celo nosečnost pri obeh res 100% nakulirana, nič, ampak res nič sikiranja niti zaradi ene stvari...

Opažam, da je to kar povezano - zahtevnost otrok z živčnostjo med nosečnostjo. Pomoje bi bilo fajn narest na to temo kakšne analize...


user posted image user posted image user posted image se strinjam z viv-mogoče bi blo treba res kašno analizo narestuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 133
   RE: Presing forumov na mlade in neizkušene st...
6.2.2007 21:45:11   
viv_
Seven, sploh ne gre za namigovanje... ne vsega takoj osebno jemat.

Imam dve kolegici, ki sta se med nosečnostjo presikirali do amena - ena zaradi službe, ker so ji nagajali kar so ji lahko, druga pa zaradi partnerja, ker ji je delal scene in to. In obe imata kar se da zahtevne otroke.

Potem pa, če gledam kolegice, ki imajo nezahtevne otroke, so bile pa tudi v nosečnosti vse bolj ali manj mirne. Samo tolk...



_____________________________

Mirna - 19. 12. 2003
Zarja - 30. 10. 2006

(odgovor članu eva1)
Neposredna povezava do sporočila: 134
   RE: Presing forumov na mlade in neizkušene st...
6.2.2007 21:48:23   
ElaM
Glede tega se pa popolnoma strinjam z Viv. Sem ravno razlagala kolegici, da mislim, da počutje nosečnice močno vpliva na plod. Če je mami skulirana, je potem otrok tudi in obratno, vsaj v primerih, ki jih poznam je tako.

_____________________________

:)

(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 135
   RE: Presing forumov na mlade in neizkušene st...
6.2.2007 21:51:38   
Magi*
ja, jaz zase lahko potrdim, da sem bolj kolerične sorte in v nosečnosti najbrž ni bilo hudega odstopanja. tako, da je vse skupaj povezano, knede?



_____________________________

Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe. Albert Einstein

(odgovor članu ElaM)
Neposredna povezava do sporočila: 136
   [Brisano sporočilo]
6.2.2007 21:55:56   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Magi*)
  Neposredna povezava do sporočila: 137
   RE: Presing forumov na mlade in neizkušene st...
6.2.2007 22:01:18   
Seven*
Viv, ne res. V prvi nosecnosti sem imela samo par izpitov za narest. Bila sem doma, skrajno zadovoljna, BW mi je po vecerih masiral noge in hodil po sladoled. user posted image user posted image Res ni bilo razloga. Ampak, saj otroci rastejo in z mojim ni vec nekih problemov, razen pac zbujanja, ampak tudi to bomo dali skozi. user posted image user posted image

_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 138
   RE: Presing forumov na mlade in neizkušene st...
6.2.2007 22:15:06   
Anonimen
Na tole morm pa prov odgovort. Na tejle temi se drugače brzdam, ker res ne želim biti žaljiva, komentarjov ki mi mečejo kost za koga mal okol ušes mje pa na pretek. zato sem raj tih...ampak dk k se pa klele neki pametnga dela pa morm prov odgovort. pa še na taka vprašanja raa odgovarjam :)

Pa še nekaj vprašanj:
1. Kdo si vzame bolniško ko je otrok bolan? Si je kdaj vzel od katere mož? ja moj je vzel. vzel celo takrat ko sem bla js na porodniški, se pravi sva bla doma oba!!!
2. Ali vaš mož skuha vsak dan kosilo, da si ve malo odpočijete? ja!
3. Vaš mož pegla, briže prah, obeša zavese? ja večkrat kot jaz!
4. Katera od vas kosi travo in zna zamenjati gumo na avtu? ja jaz delam vsa opravila, kot jih tudi dela moj mož! pri nas ne poznamo delitve del. medtem ko js recimo kosim travo, ko si že to omenil, se mož igra z otroci. trenutno delamo hišo, pa grem jaz na bajto kaj štemat on pa je doma s tamalima
5. Kolikokrat vam mož reče, da ste najboljša mama? ni potrebe. pri nas sva mama oba! oz sva prava mama in oče in ne samo mam ki ima še en privesek svojga esca namreč!
6. Kateri je mož ponoči pomagal pri skrbi za otroka? - ne glede na to, da je šel zjutraj v službo - moj skrbi za tamalo že 9 mesecev od kar se je roila. ponoči imam jaz načes tavelko on tamalo. ker nisem dojila jo od prvega neva ponoči futra on
7. Kolikokrat sta se z možem že skregala zaradi različnega razmišljanja pri vzgoji? nikoli!



[/quote]

(odgovor članu dk)
  Neposredna povezava do sporočila: 139
   RE: Presing forumov na mlade in neizkušene st...
6.2.2007 22:16:21   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: dk

Ej babe čitam vas že nekaj dni pa vam moram reči da ste prave kure.

Jaz mam pa za vse eno vprašanje - tiste za in tiste proti.
1. Si je vaš mož vzel tistih 75 dni neplačanega očetovskeha dopusta?


moj ga jemlje po dnevih. v kosu je vzel plačanih 15 dni. več ga pa ne more, od česa bomo pa živeli 2 meseca?

(odgovor članu dk)
  Neposredna povezava do sporočila: 140
   RE: Presing forumov na mlade in neizkušene st...
6.2.2007 22:25:54   
Anonimen
Sem mislila nekaj konstruktivnega povedati, čisto zares, pa sem vmes, ko sem vse brala, pozabila. Oprosti 7, briši ali pa se bom spomnila, kaj je bilo. Nekaj na temo oblačenja vsekakor.

Na bolniški pri nas še nihče ni bil, pa bo mali pet let drug mesec, sem pa morda res imela tisto "doube" ali nekaj podobnega, kar je nekje na tem forumu, skratka, nekega "angela" in to je bila moja sestra. Če je to to. Če kaj velja user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 141
   RE: Presing forumov na mlade in neizkušene st...
6.2.2007 22:50:22   
skuštrana
Skuštrana, zdaj si pa odkrila Ameriko. Res, tu gor se mame, ki se ne strinjajo z vami izkašljujejo, da bi opravičile svoj netrud in neskrb za otroka.

Draga Barbara C in Luskan...
Potem pa mi povejta zakaj se tule gor te mamice izkašljujejo? Meni je čisto vseeno kako dolgo in zakaj in kako je kdo dojil, pa kje spijo, pa kako živijo, pa kje sexsajo in počnejo vse druge stvari. Lahko tudi na  Marsu.
Mi pa malo dvigne pokrov na glavi, ko mi začnejo te mamice, ki se ne strinjajo z mojim načinom vzgoje solit pamet na forumu, ki je namenjen mojemu načinu vzgoje.
Sploh pa, ko stopiš mački na rep zacvili, a ne?



_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu Mavrična zvezdica)
Neposredna povezava do sporočila: 142
   RE: Presing forumov na mlade in neizkušene st...
6.2.2007 22:58:11   
skuštrana
IZVIRNO SPOROČILO: Naja31

Ampak bi rada napisala, da Searsova ("izumitelja AP") imata res 8 otrok, ampak da je samo eden izmed njunih otrok potreboval AP. Meni se zdi, da četrti otrok. Skozi odzivanje na potrebe tega četrtega otroka, ki je bil hudo zahteven, sta razvila nekaj kar sta kasneje poimenovala AP.


No, tole pa mislim, da ne bo čisto držalo. Searsova sta sicer imela enega otroka bolj zahtevnega, punčka je imela neko motnjo (ne vem točno kaj, mislim pa da nekaj podobnega kot avtizem, imela je težave pri učenju)) ampak AP sta pa prakticirala na vseh (pravzaprav sta začela "raziskovati" v to smer, ko se jima je rodil najstarejši otrok), seveda sta bila pri vsakem otroku boljša starše..Saj z izkušnjami se še vedno največ naučimo, kajne?

Aja, še tole -zahvaljujoč AP vzgoji (povezanost, veliko ukvarjanja, ljubezni,...) je punčka konačala fakulteto, čeprav so jo v prvi razred poslali v t. i. posebno šolo.


_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu Luskan)
Neposredna povezava do sporočila: 143
   RE: Presing forumov na mlade in neizkušene st...
6.2.2007 23:14:02   
Seven*
Kopiram od zadnjic...



Kot smo vsi lahko opazili, je na tem forumu nastala prava vojna med tistimi, ki zagovarjajo AP in tistimi ki ne. Povdariti zelim, da to nikakor NI NAMEN tega foruma. Pravzaprav je bil narejen z namenom, da bi tisti, zagovorniki lahko nasli tukaj podobna mnenja in PODPORO, ne pa vedno novih podtikovanj.

Od zdaj naprej - OPOZARJAM, bomo tukaj komunicirali:

-konstruktivno
-SPOSTLJIVO
-vsebinsko primerno

Vsakrsna namigovanja, posmehovanja bodo BRISANA. Ce bo tema zasla v napacno smer, bom temo zacasno zaklenila, dokler se zadeva ne umiri, tako kot sem to storila vceraj.

Se nekaj. Vsak, ki sodeluje, pa ne pozna AP, naj si prosim prebere teme, ki so pripete zgoraj. Sele potem naj se vkljucuje v debato.

Od sedaj naprej bo forum STROGO MODERIRAN.


_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 144
Stran:   <<   < Prejšnja stran  2 3 4 5 [6]
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 4 5 [6]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?