|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   zeljna juha
4.2.2007 18:29:44   
*marjetica*
Ima mogoče katera recept?

Rada bi se malo prečistila, pa bi poskusila z zeljno juho.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: zeljna juha
4.2.2007 18:36:53   
Anonimen
Evo Marjetica spet te zasledujem.user posted image
Sama sem hujšala s to juho:
Glavico zelja narežeš na kocke ali rezance,dodaš 2 papriki narezani,eno malo
cvetačo,en por,malo zelene(koren),malo soli,lahko tudi jušno kocko.
Vse to skuhaj v velikem loncu in jej kadar boš lačna.V tej juhi je por in zelena,
zato boš veliko odvajala,kar je dobro za prečistit telo.

(odgovor članu *marjetica*)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: zeljna juha
4.2.2007 18:40:39   
*marjetica*
In koliko časa si jedla to juho, Moja zasledovalka ?user posted image

A lahko jem še kaj druga poleg juhce čez dan?

_____________________________

"Ne sanjaj življenja, temveč živi svoje sanje."

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: zeljna juha
4.2.2007 18:43:01   
lojzika
Se bom še jaz umešala
 
Recept/Sestavine za zeljno juho:

  • 6 mladih čebul
  • 2 zeleni papriki
  • 1 ali 2 konzervi paradižnika (celega ali v kosih)
  • 3 korenčke
  • 1 kozarec (cca. 300g) gob
  • 1 sveženj/šopek zelene
  • 1/2 zelnate glave
  • 1 zavitek Lipton mešanice juh
  • 1 ali 2 goveji jušni kocki (po želji)
  • 250g konzerva Campbell's V8 zelenjavnega soka (po želji)
  • začinite z soljo, poprom, peteršiljem, česnom v prahu, itd.

Navodila za pripravo:

  • Narežite čebulo in jo pri nizkem ognju/nizki temperaturi pričnite pražiti na olju.
  • Zeleni papriki očistite, ju narežite na manjše koščke in dodajte v lonec.
  • Odtrgajte zunanje liste z zelnate glave, jih narežite na manjše kose in dodajte v lonec.
  • Korenje narežite na manjše kose in dodajte v lonec.
  • Gobe narežite na debele rezine (sicer bodo izginile v juhi) in dodajte v lonec.
  • Če želite bolj začinjeno juho, lahko dodate manjšo količino rdeče/pekoče paprike (1/3 žlice je zadosti, saj juha postaja bolj pekoča dlje kot se kuha).
  • Namesto začimb lahko uporabite goveje jušne kocke, saj slednje vsebujejo zadostno količino soli in okusov.
  • Prelijte z 12 skodelicami vode (ali pa z 8 skodelicami vode in konzervo V8 soka), pokrijte posodo in pustite da se kuha na manjšem ognju/nižji temperaturi. Juho kuhajte dolgo časa (2 uri sta zadosti), nato poskusite in začinite s soljo in poprom.


(odgovor članu *marjetica*)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: zeljna juha
4.2.2007 18:43:47   
lojzika
1.dan



Zajtrk:
skodelica juhe, sadje v poljubnih količinah (ne jejte banan), pijte nesladkani čaj ali vodo

Malica:
velik krožnik juhe, sadje v poljubnih količinah (ne jejte banan), pijte nesladkani čaj ali vodo

Kosilo:
velik krožnik juhe, sadje v poljubnih količinah (ne jejte banan), pijte nesladkani čaj ali vodo

Malica:
velik krožnik juhe, sadje v poljubnih količinah (ne jejte banan), pijte nesladkani čaj ali vodo

Večerja:
velik krožnik juhe, sadje v poljubnih količinah (ne jejte banan), pijte nesladkani čaj ali vodo



2. dan




Zajtrk:
skodelica juhe, ena velika paprika (sveža ali vložena), pijte nesladkani čaj ali vodo, (ne jejte sadja cel dan)

Malica:
velik krožnik juhe, velik svež korenček, pijte nesladkani čaj ali vodo

Kosilo:
velik krožnik juhe, zelena solata s paradižnikom in papriko ali katerokoli drugo zelenjavo (brez olja), pijte nesladkani čaj ali vodo

Malica:
velik krožnik juhe, kuhana špinača ali kakšna druga zelena zelenjava, pijte nesladkani čaj ali vodo

Večerja:
velik krožnik juhe, velik pečen krompir (zavit v aluminijasto folijo in pečen v pečici ali nad ognjem)



3. dan




Zajtrk:
skodelica juhe, sadje in zelenjava v poljubnih količinah, pijte veliko nesladkanega čaja in vode

Malica:
velik krožnik juhe, sadje in zelenjava v poljubnih količinah, pijte veliko nesladkanega čaja in vode

Kosilo:
velik krožnik juhe, sadje in zelenjava v poljubnih količinah, pijte veliko nesladkanega čaja in vode

Malica:
velik krožnik juhe, sadje in zelenjava v poljubnih količinah, pijte veliko nesladkanega čaja in vode

Večerja:
velik krožnik juhe, sadje in zelenjava v poljubnih količinah, pijte veliko nesladkanega čaja in vode



4. dan




Zajtrk:
1 banana, pijte veliko nesladkanega čaja in vode, (ne jejte drugega sadja in zelenjave cel dan)

Malica:
skodelica juhe, 2 banani, pijte veliko nesladkanega čaja in vode

Kosilo:
velik krožnik juhe, 2 banani, pijte veliko nesladkanega čaja in vode

Malica:
velik krožnik juhe, 2 banani, pijte veliko nesladkanega čaja in vode

Večerja:
velik krožnik juhe, 2 banani, pijte veliko nesladkanega čaja in vode



5. dan




Zajtrk:
1 velik paradižnik začinjen s soljo, pijte nesladkani čaj ali vodo

Malica:
skodelica juhe, 2 velika paradižnika začinjena s soljo, pijte nesladkani čaj ali vodo

Kosilo:
krožnik juhe, 100g pečenega govejega mesa (lahko tudi 100g piščanca brez kože), 2 velika paradižnika začinjena s soljo, pijte nesladkani čaj ali vodo

Malica:
50g pečenega govejega mesa (ali piščanec), 1 velik paradižnik, pijte nesladkani čaj ali vodo

Večerja:
100g pečenega govejega mesa (ali piščanec), 2 velika paradižnika, pijte nesladkani čaj ali vodo



6. dan




Zajtrk:
zelenjava v poljubnih količinah, pijte veliko nesladkanega čaja in vode

Malica:
skodelica juhe, zelenjava v poljubnih količinah, pijte veliko nesladkanega čaja in vode

Kosilo:
krožnik juhe, 100g pečenega govejega mesa (lahko tudi 100g piščanca brez kože), zelenjava v poljubnih količinah, pijte nesladkani čaj ali vodo

Malica:
50g pečenega govejega mesa (ali piščanec), zelenjava v poljubnih količinah, pijte nesladkani čaj ali vodo

Večerja:
100g pečenega govejega mesa (ali piščanec), 2 velika paradižnika, pijte nesladkani čaj ali vodo



7. dan




Zajtrk:
zelenjava v poljubnih količinah, nesladkani naravni sok, voda

Malica:
integralen riž (polnozrnati, rjavi, neluščeni) v vodi in začinjen po želji, sok ali voda

Kosilo:
krožnik juhe, integralen riž, sok ali voda

Malica:
integralen riž, sok ali voda

Večerja:
krožnik juhe, integralen riž po želji in veliko vode

(odgovor članu *marjetica*)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: zeljna juha
4.2.2007 18:44:21   
*marjetica*
Lojzika, hvala!

Si se pa res potrudila. A si ti tudi po tej juhci kaj shujšala?

Js bi rada samo cca. 3kg dol spravila.

(odgovor članu lojzika)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: zeljna juha
4.2.2007 18:45:51   
Anonimen
Sama sem jo jedla en teden,samo ne zaradi čiščenja,ampak zaradi kil.user posted image
Če jo rabiš samo za čiščenje,potem lahko ješ tudi druge stvari.Če pa želiš shujšati
pa jej zraven lahke stvari.(solate,pusto meso,sadje).Izogibaj se težki hrani.
Še to s to juho grejo kile hitro dol,samo potem jo tudi povohati ne moreš več.user posted image
Slaba tolažba a ne?user posted image user posted image

(odgovor članu *marjetica*)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: zeljna juha
4.2.2007 18:46:04   
lojzika
Lahko pa juho tudi kupiš v pločevinki od ETE juha DiETA se reče. 

(odgovor članu lojzika)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: zeljna juha
4.2.2007 18:50:28   
lojzika
Ja tudi jaz sem shujšala. Ene 7 kil ziher ampak bila sem tist čas čez dieto zelo šibka. Celo stanovanje je smrdelo po zelju user posted image user posted image user posted image  sem pa juho kupovala, takrat namreč nisem vedela za recept

(odgovor članu *marjetica*)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: zeljna juha
5.2.2007 18:22:12   
sposa
KOLKO ČASA RABIŠ DA SHUJŠAŠ PO TALE JUHI.(1 mesec???)..

Jas namreč še dojim  , a bom zgubila mleko z tale djeto....

user posted image Ker nujno rabim djeto???? sem že obupala ker sme večer lačna in ne zdržim..mogoče bi tole pomagalo???user posted image

_____________________________

Noben človek ne more vedeti,
kaj je življenje, kaj je svet, kaj je karkoli,
dokler nima otroka, ki ga ljubi.
In tedaj se spremeni celo vesolje in nič
ni več tako, kakor je bilo.

(odgovor članu lojzika)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: zeljna juha
6.2.2007 18:43:28   
lojzika
Ja jaz sem se jo držala 14 dni.  Ne vem pa kako je če dojiš. Osebno ko sem dojila, so se kilogrami sami cedili z mene, vem da nisem kaj dosti pomagala, pa vseeno. Lahko pa juhe poješ kolikor hočeš, kakor začutiš lakoto. verjemi, da neko zdravo hujšanje to ni.

Glede tele izgube mleka tudi pravijo da ne smeš tekat pa nobene aerobike jaz sem kaj kmalu po porodu začela tekat pa sem dojila 18 mesecev 

(odgovor članu sposa)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: zeljna juha
6.2.2007 18:53:40   
Bubamaraa
IZVIRNO SPOROČILO: lojzika

Ja jaz sem se jo držala 14 dni. 


svaka ti čast....

jaz sem zdržala 1 dan in ko bi jo mogla naslednji dan jesti, sem samo pomislila na juho bi kmal bruhala...ker se mi je zagabila....tko, da mene ta juha ne bo več videla...in občudujem vas punce, ki jo lahko jeste...

_____________________________

...KO TI ŽIVLJENJE PRINESE LIMONE ,ZAPROSI ZA TEQILO,SOL IN SEVEDA ME POKLIČI…



(odgovor članu lojzika)
Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?