|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   (ne)spanje 2 letnice
10.2.2007 10:49:44   
MiNa*
Zanima me kako bi ve/vi reagirale v situaciji kot jo imamo mi doma.
Namreč ne vem več, ali naj se sekiram in vztrajam, da mala hodi spat, ali naj poiščem pomoč pri kakšnem strokovnjaku, ali naj jo preneham dajati spat čez dan.
 
Stara je dve leti. Že od rojstva malo spi. Zadnjega pol leta pa se res matramo.
Čez dan v vrtcu ni problem, spi pa 1-1.5 ure. Če jo dam spat doma, redko zaspi  v caa. 15 minutah, sicer pa poskuša zaspat, se namesti v položaj, ki ji ustreza, potem pa se začne pogovarjati –šepetaje ali peti pesmice, pa knjigice bi gledala, …, da bi vstala iz postelje ne zahteva. To traja tudi do uro in ne zaspi.  Včasih sem huda in potem joka in joka in potem od joka zaspi, drugič po dolgem času (45 min) popustim in jo vzamem iz postelje brez spanja. Če že zaspi, spi od 1-1.5 ure.
Se mi zdi še malo majhna, da ne bi imela popoldanskega spanja. Kaj mislite? Verjetno spanje koristi tudi razvoju.
 
Zvečer je zopet problem. Če nam uspe, da spi čez dan, potem ne more zaspati pred 22. uro, tako da je prej sploh ne dajem spat, ker bi se ponovila zgodba s petjem, knjigicami, pogovarjanjem.
Če čez dan ne spi, zvečer  zaspi v kakšnih 15 minutah. V tem primeru gre spat ob 19:30 in spi do 7, če ne gre v vrtec tudi do 9. Ponoči se zbudi vsaj 1x.
 
Vedno imam občutek, da bi mala rada spala, pa ne zna zaspati.
 
Kako naj ukrepam? Naj jo še silim popoldan spati ali ne? So lahko kakšne posledice, če tako malo dete nima popoldanskega spanja?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: (ne)spanje 2 letnice
10.2.2007 10:56:19   
Anonimen
Pri nas smo imeli enak problem. Ni hotela čez dan spat ampak se je zgovarjala in pela v postelji. Nekaj časa sem še poskušala pa ni bilo efekta tako da sem jo nehala dajati spat popoldne tam okrog drugega leta. Gre pa zato zvečer okrog osmih spat in zaspi v trenutku, zjutraj pa spi do devetih, pol desetih.

(odgovor članu MiNa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: (ne)spanje 2 letnice
10.2.2007 11:15:18   
ona
Glej,eni otroci pač ne potrebujejo veliko spanja,saj naša dvoletnica je ista!Popoldne NE spi že od 18 meseca in jo sploh ne silim,ker nima smisla.Drugače pa vstane ob 8 in gre spat ob 19 in to je očitno zanjo dovolj.Čez dan pa je akcija nosnstop in včasih (redko)se zgodi,da sama zaspi popoldne na kavču.Torej na tvojem mestu bi jo pustila pokonci in nekako zdržala do večera,saj praviš da potem ponoči lepo spi.Je taka kot naša!jaz sem se že navadila,da ne spi,imam jo tudi v vrtcu,ampak jo grem iskat po kosilu,tako,da ne vem kako bi bilo,če bi še tam spala,verjetno bi potem šla spat ob polnočiuser posted image

(odgovor članu MiNa*)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: (ne)spanje 2 letnice
10.2.2007 15:08:28   
Tejči
Jaz je ne bi silila s spanjem, meni se zdi dovolj, če samo počiva-leži v postelji in recimo bere knjigico. A ni veliko boljše če gre zvečer prej spat, hitro zaspi in zjutraj malo dlje spi? Meni se zdi to super. Očitno več ne rabi dnevnega spanja.
Pri nas je sicer situacija čist drugačna, ampak otroci se razlikujejouser posted image

(odgovor članu ona)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: (ne)spanje 2 letnice
10.2.2007 20:54:02   
Naja31
Zakaj bi jo silila spati?
Ja, pač noče spati.
Moj skoraj 2 letnik tudi čez vikend obvezno en dan ne spi po kosilu. Ravno danes se je to zgodilo. In kaj naj? Pač ni spal. Sicer imam velik raje, da spi, ker potem še jaz z njim spim in se vsaj malo spočijem, ampak prisliti ga pa res ne morem prisiliti.
Jaz se ne sekiram zaradi tega.

Zvečer nimamo težav s spanjem. Če ne spi čez dan, ga itak zmanjka v sekundi. Če pa spi, traja malo dalj, ampak najkasneje do 21h vedno spi.



(odgovor članu Tejči)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: (ne)spanje 2 letnice
10.2.2007 22:20:24   
bini
pa kje je tle problem???
takoj zamenjam s tabo... naša hodi sicer spat popoldne, ponoči pa se zbuja tud po 10krat... - baje razvojno to lahko traja tud do 4 leta user posted image ...
kakorkoli - zahvali se vsem bogovom, da ti spi ponoči, podnevi pa naj počne kar ji pač paše... tko bi jest naredila...

_____________________________

Svet je lep!!

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: (ne)spanje 2 letnice
11.2.2007 11:42:55   
yvon
Ne sili je spati popoldan, če ne želi. V vrtcu imajo popolnoma drug ritem, tako, da verjamem, da tam zaspi brez problemov.

Yvon

(odgovor članu bini)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: (ne)spanje 2 letnice
11.2.2007 19:56:42   
bt08
ojla,mi imamo malce drugačen problem,zaspi zvečer brez problema,ko je ura 20 je moj pikec fertig.Ampak vsako noč okoli 2 ponoči se zbudi in joka,pa nem ore takoj zaspat,ima zelo ne mirno spanje.Zato ga ne upam dat v svojo sobo,ker vem da bi bilo še težje da morem hodit ven k njemu zjutraj pa v službo,star bo pa marca dve leti.Včasih mi poje vse živce,saj sem ne naspana in vsa zmozgana.A imate kak nasvet ali pa saj kdaj so vam začeli spat po celo noč?Saj kdaj pa kdaj spi samo to je zelo malokrat,enkat se ziher zbudi na noč,največkat ob 2 ali pa kasneje.

_____________________________

6.3.2005 prijokal moj sonček Ožbej!

100 ljudi in 100 različnih pogledov!


(odgovor članu yvon)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: (ne)spanje 2 letnice
12.2.2007 9:41:18   
sonjaka
Pri nas je bilo podobno, zato smo pri 1,5 letih ukinili popoldansko spanje. Smo raje cel dan aktivni in gre potem ob 8h brez problema spat. V vrtcu pa spi pribl. 1 uro. Stara pa je zdaj 2,5 let.

(odgovor članu MiNa*)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: (ne)spanje 2 letnice
12.2.2007 10:55:58   
bt08
Ja mi smo probal,da ne gre spat,sam je ne mogoče,zaspi pol kar nekje v kotu,tudi sredi hodnika,ne zdrži celega dneva da ne bi spal.Zvečer zaspi samo ponoč se zbudi in joka.

_____________________________

6.3.2005 prijokal moj sonček Ožbej!

100 ljudi in 100 različnih pogledov!


(odgovor članu sonjaka)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: (ne)spanje 2 letnice
12.2.2007 20:56:56   
tina104
IZVIRNO SPOROČILO: bini

pa kje je tle problem???
takoj zamenjam s tabo... naša hodi sicer spat popoldne, ponoči pa se zbuja tud po 10krat... - baje razvojno to lahko traja tud do 4 leta user posted image ...
kakorkoli - zahvali se vsem bogovom, da ti spi ponoči, podnevi pa naj počne kar ji pač paše... tko bi jest naredila...




Podobno razmišljam.
Jaz bi jo dala pač v posteljo podnevi, pa naj samo počiva, če že noče spat. Drugače se mi ne zdi, da kaj premalo spi, ker recimo naš sicer ponavadi spi podnevi 2 uri, ampak ponoči pa spi nekje 10 ur, pogosto 9, če pa odštejem vsa zbujanja pa še veliko manj.


_____________________________

20. 8. 2005 se je rodil naš Aljaž

(odgovor članu bini)
Neposredna povezava do sporočila: 11
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Norice ali vodene koze
photo
Norice ali vodene koze so najpogostejša nalezljiva bolezen z izpuščaji. Bolezen se pojavlja skozi vse leto, v večjem šte...
Mesec rojstva lahko vpliva na poklic tvoje...
Si vedela, da mesec rojstva, v katerem je rojen tvoj otrok, lahko vpliva na njegov poklic?




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?