|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Kako se branite "dobronamernih"...
9.3.2007 11:55:21   
Putka
Tudi jaz sem se ene par cvetk od tašče spomnila. A pa so res vedno tašče hujše, ali naše mame lažje prenašamo? Mislim da sem pri prvem otroku že ta hujše dala skoz - vsaj kar se izključnega dojenja in čaja tiče..

"Ne hodi na morje v Dalmacijo, se ti bo zaradi spremembe klime mleko posušilo!"

"Med spanjem obračaj otroka na pol ure, da bo imela lepo okroglo glavico!"

"Na prsih moraš imeti toplo plenico, da bo več mleka"

Danes, pri 4ih letih "Je treba zjutraj nekaj toplega popit, da se ne bo trebušček prehladil."

Naj omenim, tašča je izobražena (2 faksa) in po poklicu medicinska sestra.

Putka

(odgovor članu severnica77)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Kako se branite "dobronamernih"...
10.3.2007 20:21:15   
viv_
Kje jih najdete? Meni nikoli ni nihče dajal kakšnih nasvetov. Ponavadi mi rečejo, da se fajn štimamo... No, izjema je moja babica, ki vedno ugotovi, da smo vsi premalo oblečeni, ampak to verjetno pritiče k njenim 86 letom.

Drugače se mi je pa zgodilo kar nekajkrat, pri Mirni, zdaj ne več, da sem šla do moje mami in sem jo vprašala, kaj naj naredim, kaj bi ona naredila na mojem mestu. Mirna je bila moj prvi otrok in včasih res nisem vedela, kako in kaj. V ta drugo je bil pa "pis of kejk".

_____________________________

Mirna - 19. 12. 2003
Zarja - 30. 10. 2006

(odgovor članu Putka)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Kako se branite "dobronamernih"...
10.3.2007 23:00:18   
Seven*
IZVIRNO SPOROČILO: Putka

Tudi jaz sem se ene par cvetk od tašče spomnila. A pa so res vedno tašče hujše, ali naše mame lažje prenašamo? Mislim da sem pri prvem otroku že ta hujše dala skoz - vsaj kar se izključnega dojenja in čaja tiče..

"Ne hodi na morje v Dalmacijo, se ti bo zaradi spremembe klime mleko posušilo!"

"Med spanjem obračaj otroka na pol ure, da bo imela lepo okroglo glavico!"

"Na prsih moraš imeti toplo plenico, da bo več mleka"

Danes, pri 4ih letih "Je treba zjutraj nekaj toplega popit, da se ne bo trebušček prehladil."

Naj omenim, tašča je izobražena (2 faksa) in po poklicu medicinska sestra.

Putka



Mislim WTF?!?!??! A je mozgane na faksu pustila????


_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu Putka)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Kako se branite "dobronamernih"...
10.3.2007 23:11:07   
Anonimen
"Ne hodi na morje v Dalmacijo, se ti bo zaradi spremembe klime mleko posušilo!"


Tole je imela pa čisto prav. Meni se ni posušilo samo mleko, ampak je tudi pamet postala bolj počasna.

(odgovor članu Putka)
  Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Kako se branite "dobronamernih"...
10.3.2007 23:11:39   
Seven*
Mic, ti ga tud pihnes.. user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Kako se branite "dobronamernih"...
10.3.2007 23:14:25   
Anonimen
Še en dokaz, da je imela tašča prav user posted image .

(odgovor članu Seven*)
  Neposredna povezava do sporočila: 31
   [Brisano sporočilo]
10.3.2007 23:32:35   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Kako se branite "dobronamernih"...
11.3.2007 19:17:25   
vampirka
Sem se nasmejala user posted image ...kot bi mojo mami poslušala user posted image ...ja, pri nas je tašča prav cool in mi nikoli nič ne reče! Moja mati (ki jih še 50 nima!!!) pa s takimi izjavami ven hodi, da se vsak dan bogu zahvalim, ker 200km narazen živimo user posted image ...zadnjič je bila na obisku in je 100× ponovila, da bo Lauri sladkega janežka skuhala, ker tisti dan še bogica ni kakala (jaz trapa sem ji to povedala user posted image )...potem pa jo je tamala zaj**** in se posračkala kot tavelika user posted image . No, ker z janežkom ni bilo nič, je pa zvečer začela težit naj otroku dam kaj bolj konkretnega za jest (Laura mi pred spanjem malo dalj časa visi na zizi, ker se še cartamo poleg user posted image ...čez dan poje v 10min, po kopanju pa kakšne pol urce), ker ima očitno premalo za jest (mi je očitala, da je pri tako mejhnih joških itak čudež, da že več kot 3 mesece dojim user posted image user posted image user posted image ...wtf???)! 

In res je včasih težko skozi eno uho noter, skozi drugo ven...user posted image

Spanja v skupni postelji in nošenja pa sploh ne bom komentirala, ker bom s tem itak otroka "ferderbala" (po besedah moje mami)...

_____________________________


http://vampirka.moj-album.com/

The brain is like a parachute. It works only when it is open!

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Kako se branite "dobronamernih"...
11.3.2007 19:44:30   
crci06
Jaz si pa že nekaj časa v mislih pripravljam odgovor na situacijo, ko nekdo pestva tamaučka, on pa v jok...
skoraj v vseh primerih se začne: a si lačen, a si za previt, a je mami pleničko preveč zašponala, a te zebe, a ti je vroče, pa bi moral imet kapco, pa ne kapce, pa nekaj za pokrit, pa je lahko zboel, ker sta šla v vetru ven... ipd...  na živce mi pa gre, ko ga mrcvari po rokah in ne dojame, da je ta nekdo kriv, da joka.

že parkrat serm imela na koncu jezika, da bi mali pač rad šel k mamici, ker mu ni udobno...
ker se noče pestvat na ta način in basta, pa se bojim, da ne bi slučajno še pr men kaj cvilil...

ja, sej vem, malo ven iz teme, ampak bistveno je, da bedarije preslišimo ali pa usekamo nazaj.
Druge ni.

(odgovor članu vampirka)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Kako se branite "dobronamernih"...
11.3.2007 20:48:36   
mika
(mi je očitala, da je pri tako mejhnih joških itak čudež, da že več kot 3 mesece dojim ...wtf???)!


user posted image user posted image user posted image user posted image po takšni logiki jaz ne bi nikoli dojila. mleko sem imela še kakšne 4 mesece potem, ko se je pupa odstavila, dojila sem pa jo do 18mes.

(odgovor članu vampirka)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Kako se branite "dobronamernih"...
11.3.2007 20:55:13   
triša
IZVIRNO SPOROČILO: Putka



"Med spanjem obračaj otroka na pol ure, da bo imela lepo okroglo glavico!"

"Na prsih moraš imeti toplo plenico, da bo več mleka"





To sem jaz od patronažne slišala, pa oprosti ne od ene, pa tudi od pediatra. In mislim da bo kar držalo.
Joj Putka, si pa res putkauser posted image

(odgovor članu Putka)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Kako se branite "dobronamernih"...
11.3.2007 22:04:11   
Anonimen
user posted image

Jaz sem sicer tudi slišala oboje, pa vendar nisem tamale obračala, ker se mi je kvečjemu zbudila. In kaj je zdaj bolje? Zbujat otroka? Naj povem, da ima čudovito okroglo glavico. Ponoči je spala na enem boku, čez dan na drugem. Dokler je sploh hotla spat na boku.

In ko je meni mleko začelo usihat, mi nobene žavbe, tople plenice na prsih, čaji in ne vem kaj še vse od blazno pametnih nasvetov niso pomagali.

(odgovor članu triša)
  Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Kako se branite "dobronamernih"...
12.3.2007 10:40:37   
mika
Ponoči je spala na enem boku, čez dan na drugem. Dokler je sploh hotla spat na boku.


saj to je to. ni treba zbujat otroka. jaz sem našo vsakič ko sem jo dala spat, dala na drugi bok.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Kako se branite "dobronamernih"...
8.4.2007 7:47:36   
Jutra
Tako kot pravi hothien, čisto odvisno, od koga pridejo ti nasveti.
Na mnenja nekaterih dam zelo veliko, druga jemljem za rezervo, tretja pa preslišim.user posted image

_____________________________

Naj bo lep ta dan, bodi nasmejan:)

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Kako se branite "dobronamernih"...
17.4.2007 21:24:20   
_andreja_
joj, jz pa lahko rečem samo hvala bogu za dva ušesa....user posted image user posted image  imam taščo pa še staro mamo v isti hiši in lahko si predstavljate....samo jim nazaj včasih kej čudnga povem pa kr obmolknijo (vsi poznamo: in vse tiho je bilo..)

...zunaj +28 stopinj v senci in mu oblečem kratke rokave, kaj hujšega...kaj pa ven skozi rokavčke gleda, pa tako majhnemu nesmeš dt kratkih pokavčko, no ...nevem kaj bo poletiuser posted image

izjava od izjave je pa definitvno bila ka mate to?vpraša prababica... kengerujčka ... kaj to je samo crkljanje, se mu bo hrbtenica zlomila v temuser posted image  brez komentarja...sm se kr obrnila pa šla...

kaj pri 4 mesecih še nič ne je, samo doji se še???ja, kaj mu pa faliuser posted image  pa lako bi že ukinila nočno dojenje, ker 4 mesečni otrok ne potrebuje več nočnega hrnjenja, nič ni narobe če kej pojoka, ponoč....user posted image  (zdaj smo stari 6 meseceu in večinoma celo noč prespimo; zdej je dobr k še neve, kaj bo pol rekla:: celo noč spi pa vsaj čaj bi lahko ponoč pil!!Joj groza res hvala komurkoli za dva uha, ko jih pa nebom mela sm pa mojmu že rekla, da takrat se bomo pa selili!!

< Sporočilo je popravil _andreja_ -- 17.4.2007 21:27:48 >


_____________________________

Kadar človek stori dobro delo, ne da bi mu bilo treba, se Bog ozre navzdol in pravi: ŽE SAMO ZA TA TRENUTEK JE BILO VREDNO USTVARITI SVET.

(odgovor članu Jutra)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Kako se branite "dobronamernih"...
19.4.2007 13:58:02   
dinozaver
Takih nasvetov slisim kar dosti.
Najbolj pogosti so:
- da jo zebe (ce bi jo zeblo bi se jokala), fora je v tem ko jo primejo za roko ali za obleceno nogo. Z nogo je ok, roke pa ima mrzle ker pac nima rokavic gor in ker ji rokice pac ven gledajo. Kako hitro opazijo ce kdaj nima nogavic gor. Pomojem je to prvo ko pogledaj Julijo to ce ima nogavice gor.

- da je zajna (mogoce je pa zajna, ker je suhi zrak v stanovanjo,...)

Odreagiram pa tako da sem tiho in si mislim svoje, ponavadi se pa itak ati oglasi, ker so vecina komentarji z njegove familije. Ce pa so ze z moje smeri pa se hitro branim.
Pa tega je polno kako modrujejo zakaj se joka. A si lacna, si zajna, polulana, te zebe, jo sravfa ...

Od zacetka sem jim se razlagala da ni lacna ker sma pravkar jedli, da se ne gleda po rokah in nogah ali dojencka zebe, ampak se ga more zadaj potipat po vratu in malo od vrata dol. Ampak sem vidla da sem se kar sama s sabo menla ko sem jim to pravla. In zato sem zaj kar tiho in se po moznosti vstran obrnem ali zacnem drugo temo.

Kolko Julijo prezebe in kolk ji uhe ven gledajo in kolk je zajna, zamislite kako slaba mama sem user posted image user posted image user posted image  pa se mala non stop smeji in je zelo dobovolni otrok. Hmmmm kako naj gre to skupuser posted image

Ko bi bili vsaj kaki pametni nasveti zraven pa jih zal ni.

(odgovor članu _andreja_)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Kako se branite "dobronamernih"...
16.5.2007 23:08:28   
Slončica
user posted image user posted image user posted image  pr nas se je že kr kmal začel.Doma še ne tok ko pr njegovih..npr.mala kolca tašča pa gruli:a te zebka pa jo trese po rokahuser posted image A boš naniko papala,a je že kej papala mamiuser posted image Ja kake pikice pa maš to(mala je jedla hippovo jagodno kašico),na kaj si pa alergična,a ste šle z mamico k zdravniku?A župco boš papala,zdej bi jo pa že lahko...ma ne da se mi vse pisat,bi me brisal iz foruma.V glavnem slaba mama sem,ne vem kaj je dobro za mojo hčerko,pa limono bi ji mogla v mleko stiskat ker je pol poln vitaminovuser posted image
Pa pr 6.5m se še kr dojimo,jemo pa po 3 obroke na dan(une ta zaresne).In zadnč bi ji ga tašča tud mal prašička narezala med krompirčeka pa še mal z juhico zalila da bi šlo lepo v želodček.
Moja mami ma tud občasne cvetke sam ker je pač moja mami jo na hitr utišam,kar je pa uporabnega pa ji rečem hvala(20 let je delala na pediatriji)

(odgovor članu dinozaver)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   [Brisano sporočilo]
24.5.2007 22:52:22   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Slončica)
  Neposredna povezava do sporočila: 43
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?