|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Je ali ni mleko v mehkih dojkah?
6.6.2007 12:42:21   
zoom zoom
No kot že naslov pove, me zanima ali je mleka v mehkih dojkah dovolj in mehke dojke pomenijo, da se je stanje prilagodilo povpraševanju inni več potrebe, da postanejo trde ali to pomeni, da mleko počasi presiha.
1 mesec nazaj so bile le te po kakšnih dveh urah že čisto trde, tudi user posted image  je bil dalj časa sit, sedaj pa trde postanjejo po 5, 6h urah.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Je ali ni mleko v mehkih dojkah?
6.6.2007 12:43:32   
Maxica
Ja, čist možno, da se je povpraševanje uskladilo s ponudbo oziroma obratno pravzaprav. Koliko pa je star user posted image ?

_____________________________

Sami sončki okrog mene :)

(odgovor članu zoom zoom)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Je ali ni mleko v mehkih dojkah?
6.6.2007 12:49:25   
zoom zoom
Star je 8 tednov.

(odgovor članu Maxica)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Je ali ni mleko v mehkih dojkah?
6.6.2007 12:50:29   
nena82
Je dovolj. Ko postanejo trde je v bistvu preveč mleka.
Zna biti, da se je povpraševanje uskladilo potrebi.


_____________________________

Dobili smo drugi zobek...

(odgovor članu Maxica)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Je ali ni mleko v mehkih dojkah?
6.6.2007 12:54:09   
kjava
Tud jest mam skoz mehke (stara je 5 tednov),sam če ponoč nič ne je, postanejo trde, ampak očitno mam mleka dovolj.

(odgovor članu nena82)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Je ali ni mleko v mehkih dojkah?
6.6.2007 13:11:50   
lysa
Nekje sem brala, da kljub temu, da so dojke mehke, je v njih približno 20% mleka še od prejšnjega podoja. Moje so mehke že od 3. tedna dalje in dojim na zahtevo malega, pa je pri 5. mesecih težak 10kg. Torej, mleka ima očitno več kot dovolj, kljub mehkim prsim. Od 3. meseca dalje pa sem začela tudi čutiti "naval" mleka med dojenjem (ščemenje v obeh dojkah). Tega ščemenja ne čutim, kadar zelo hlastno vleče in golta. Točno pa vem, kdaj priteče tista velika količina mleka, saj povleče in pogoltne. Ko pride gosto mleko, pa večkrat potegne in šele potem pogoltne, vmes pa tudi malo počiva.

(odgovor članu kjava)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Je ali ni mleko v mehkih dojkah?
6.6.2007 13:42:51   
rainbow
da. ponudba se uskladi s povpraševanjem. plus tega je pomembno vedeti, da se mleko tvori sproti in se ne "skladišči" v dojkah, razen t.i. sprednje mleko. Mislim, da se tako reče.

_____________________________

lp, rainbow

Life's what's important. Walking, houses, family. Birth and pain and joy. Katharine Hephburn

(odgovor članu lysa)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Je ali ni mleko v mehkih dojkah?
6.6.2007 14:25:24   
Naty*Taja
Mleka imaš ziher dost, če se mali naje. Ko se vse skup umiri in ustali itak ni več tiste trdote (takrat je mleka ziher preveč), pa tudi to je, da si mora mali ob priklopu "napumpat" , da priteče in ni tako kot na začetku, da ko odgrneš modrc, da kr brizga user posted image . Ti se nič ne obremenjuj s količino mleka, vzemi vse tako kot je in doji, kadar bo mali hotel. Bo prišlo tudi do poskoka v rasti, ko se ti bo mali kr naprej priklapljal, ko da nima dovolj, pa se to po par dnevih ustali, uskladi in bo spet mir, do naslednjega takega trenutka. Po moje mleko ne more kr tako presahniti, če le mami dovolj pije, normalno je, dosti počiva in se predvsem ne obremenjuje z dojenjem, če je dost mleka....
Ti kar mirno in po moje ko bo mali rabil več, boš pa s kašicami začela in bo.
Srečno. Pa še to, pazi tudi na kakršnokoli bolečino v prsih in kake bulice - tudi v "globini" dojke, da prav čas rešiš zadevo in se izogneš mastitisu.
To in še več je vse o dojenju iz mojih izkušenj (prvi 7 mesecev na zizi, ko se je odklopu sam, ker sem ponovno zanosila user posted image , druga pa je zdej že 10,5 m in še kr vleče....)

_____________________________

MONTIGNAC

(odgovor članu rainbow)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Je ali ni mleko v mehkih dojkah?
6.6.2007 16:16:34   
Naja30
Sigurno je mleka dovolj notri. Jaz sem se tudi ustrašila, ko so postale mehke, ampak tamala se je vedno najedla. Čeprav pa je tamala stara 6m, pa imam včasih še vedno trde in mleko brizga venuser posted image  Ali pa na eno strani je, na drugi pa teče.
Se pa uskladi ponudba in povpraševanje.

< Sporočilo je popravil Naja3 -- 6.6.2007 16:17:05 >

(odgovor članu Naty*Taja)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Je ali ni mleko v mehkih dojkah?
6.6.2007 17:06:31   
alja01
Ja, ja, je dovolj mleka vi kr zizite. Sm bla jst tud v dvomih, pa sm pol ugotovila da je čist OK, dojke so napete, ko je mleka preveč.


_____________________________

26.11. 2006 je v najino življenje posijal sonček z imenom Alina.

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Je ali ni mleko v mehkih dojkah?
7.6.2007 0:42:33   
***pika***
Je mleko, je. user posted image  Jaz imam včasih tako 'cunjaste' joške, da kar težko verjamem, da je kaj notri user posted image  Ampak je, ker tamala pije. V prazno že ne bi vlekla.

(odgovor članu alja01)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Je ali ni mleko v mehkih dojkah?
7.6.2007 8:24:11   
crci06
Ta odgovor vam sicer ne bo všeč, ampak imam na sumu, da tiste, ki imamo že tako večje prsi in potem z otrdevanjem, kadar so prepolne, postanejo še večje...  se mi zdi, da se tudi koža raztegne in da vprašanje, če bo še šla kaj skup. Potem pa so to joške do Kor...  user posted image

Mleka pa imaš definitivno dovolj.
Ko ga pri meni 1x ni bilo, je to zgledalo tako, da se je mali priklopil, 2x povlekel, odklopil, spet priklopil tako, da se je z vso silo vratu pognal naprej na joško, ni bilo nič, se je odklopil, me je pogledal v oči (verjetno zakaj mu ne dam??) in se spet priklopil... to je parkrat ponovil, potem pa sm ga dala na drugo joško, je spraznil in zaspal, jaz pa sem samo počivala in ful pila (tudi coca-colo in pivo...) pa se je spet malo nabralo. To je bilo v času preskoka rasti. Zdaj, pri 5m je spet OK. Pa nimam več trdih prsi, če je le vse OK. Če se zmotim, na kateri je bil nazadnje, pa tista druga potem seveda rata prepolna in posledično bolj trda. Če je kot skala (tud to poznam), pa je nevarnost mastitisa zelo blizu (to pa baje boli). Takoj pod vroč tuš in masirat!

(odgovor članu ***pika***)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   [Brisano sporočilo]
7.6.2007 10:16:54   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu crci06)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Je ali ni mleko v mehkih dojkah?
7.6.2007 19:00:57   
Naja30
IZVIRNO SPOROČILO: moj_moj

Ta odgovor vam sicer ne bo všeč, ampak imam na sumu, da tiste, ki imamo že tako večje prsi in potem z otrdevanjem, kadar so prepolne, postanejo še večje...  se mi zdi, da se tudi koža raztegne in da vprašanje, če bo še šla kaj skup. Potem pa so to joške do Kor...  user posted image



user posted image user posted image user posted image  Verjetno res, vsaj pri meni.

(odgovor članu crci06)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Je ali ni mleko v mehkih dojkah?
7.6.2007 21:29:46   
majas
Mleko pa vsekakor je ja ... user posted image

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Je ali ni mleko v mehkih dojkah?
7.6.2007 21:30:40   
Anonimen
Predlagam ti dve stvari, knjigo Dojenje in materinstvo iz srca ter www.dojenje.net

(odgovor članu majas)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Je ali ni mleko v mehkih dojkah?
7.6.2007 22:03:51   
force
Ja ja brez skrbi, mleko je. Ko se povpraševanje in ponudba uskladita potem dojke niso več trde. Ti samo veliko pij in bodi sproščena.

In ja knjiga Dojenje in materinstvo iz srca je super knjiga, bi si jo mogla prebrat vsaka mamica.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Otroška imena: 20 najpopularnejših herojsk...
Preverite izbor 20 najpopularnejših herojskih imen za male superjunake in superjunakinje. Ob vsakem imenu boste našli tu...
VIDEO: Ganljivo slovo od ravnokar rojenega...
video
Mlada mamica Hannah je ob rojstvu sina spoznala, da zanj ne bo mogla skrbeti tako, kot bi si zaslužil, zato je sprejela ...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?