|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Pa se je začelo...
3.9.2007 10:27:37   
Blink1
Evo mene doma...

Naša Neja se je zjutraj tudi zbudila ob pol osmih in letela v vrtec. Tam sem jo preobula in mi je kar pobegnila v igralnico, tako da se niti posloviti nisem moglauser posted image user posted image

No... kako pa je zdaj pa ne vem... sem šla mimo vrtca prej, pa ni bilo nič videt. Klical ni noben, tako da večje krize verjetno ni...

Še dve uri, pa grem po njouser posted image

_____________________________

---------------------------------------

---------------------------------------

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Pa se je začelo...
3.9.2007 10:31:58   
Marina_
Ja ,mislim ,da bomo kar me bolj jokale kot otročki user posted image

Naša Karin hodi v vrtec z punčko od moževega sodelavca(je že šel po njo) in je povedal,da se Karin lepo igra ....user posted image user posted image user posted image  jaz pa bom počasi že ...sedaj sem pospravljala,imela obisk in je kar minilo.Sedaj pa kuhat,se najest in po mojo punčko.Joj kak jo bom mučkala ,ko jo vidim....user posted image

_____________________________

Bivša Frizerka :)

17.2.06 je na svet prijokala naša zlata punčka KARIN



Karin

Marina

(odgovor članu Blink1)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Pa se je začelo...
3.9.2007 10:33:37   
Njuškalo
IZVIRNO SPOROČILO: Splišni
Ja, saj če me občutek ne vara (upam, da me), bodo Tiborja drugo leto tudi v razred na silo vlekli.




Jaz upam, da ne.Kaj pa , če bi mu ti že to leto začela govoriti, kako bo fajn, ko bo drugo leto že v šoli, ko bo že tako velik?In mogoče, če bo celo leto o tem poslušal, bo komaj čakal, da gre.
Kar se vrtca tiče, mi smo to že dali skoz, je bil pa moj tamav kar težji primer.Prvi teden sploh ni hotel v igralnico, hvala Bogu za študente, ki so jih takrat najemal...je imel eno čisto zaseuser posted image Potem je sicer šel k otrokom, vendar jih je kakšen mesec le opazoval.Je imel prav svoj kotiček, pa se je  tam najbolje počutil.Ga pa niso vzgojiteljice nič silile, in je kar minilo.Ko se je začel igrati, pa ni več hotel domov.Mi je težil vsakič, zakaj sem že prišlauser posted image Vendar, ko nazaj razmišjam, je čisto res tako, kot je ena zapisala...otrok čuti negotovost matere.Jaz sama nisem bila pomirjena s tem, da gre v vrtec, da odrašča.Mogoče je to čutil.Ko sem sama sprejela, je tudi otrok postal drugačen.To je pa čisto res.
V šoli sploh ni bil problem.Oba sva skozi leta odraščala,  ne le sin.In moje počutje ,ko je šel v vrtec in lansko leto, ko je bil prvič v šoli, je zelo drugačno.Zato je bil že prvi dan v šoli korajžen, sicer malo negotovosti še ima..vendar vedno manj.Danes je šlo meni malo na jok, ko je šel v 2. razred, njemu pa prav nič.Je komaj čakal, da vidi svoje prijatelje, kljub, kot sam pravi, zoprni učiteljiciuser posted image

_____________________________

Vprašaj se, ali te bo to kar počneš danes,kaj bolj približalo tistemu,kar bi želel biti jutri!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Pa se je začelo...
3.9.2007 10:35:54   
cmokec
Jaz sem tudi že nazaj. S to razliko, da imamo prvošolko, ki je vsa ponosna, da je v šoli. Mene je pa kar mal stisnilo. Mal od ponosa, mal pa kar tako, sploh ne vem zakaj.


_____________________________

Moje srce grejeta dva mala sončka: Sara (2001) in Pia (2005).

(odgovor članu Njuškalo)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Pa se je začelo...
3.9.2007 10:36:30   
Anonimen
Njuškalo, pri nas čisto nič ne zaleže. Ne tolažba, ne ignoranca, ne kreg, ne spodbuda, ne prijazna vzgojiteljica, ne stroga vzgojiteljica ... on goni svojo dalje.

(odgovor članu Njuškalo)
  Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Pa se je začelo...
3.9.2007 10:39:08   
Njuškalo
IZVIRNO SPOROČILO: Splišni

Njuškalo, pri nas čisto nič ne zaleže. Ne tolažba, ne ignoranca, ne kreg, ne spodbuda, ne prijazna vzgojiteljica, ne stroga vzgojiteljica ... on goni svojo dalje.



Vztrajenuser posted image Jah, ne vem kaj bo...je pa škoda toliko joka in sekiranja za čisto normalno stvar.Ker je čudno, da si naštela prav vse, pa nič ne deluje.Jaz bi kar vztrajala na tem, da damo to na ignore, ko začne svoje fore izvajat, pa da mu pozornost preusmerimo.Ker zaradi nečesa mora vztrajat...očitno tem foram posvečate dovolj pozornosti.Nekako po logiki, če razmišjam ,kako je bilo pri mojem vražičku.

_____________________________

Vprašaj se, ali te bo to kar počneš danes,kaj bolj približalo tistemu,kar bi želel biti jutri!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Pa se je začelo...
3.9.2007 10:40:11   
monja
Ja, LARA, jaz tudi danes vem, da je vrtec ok.

A smo ljudje različni, vsak po svoje doživlja spremembe. In za moje pojme je vstop v vrtec velika sprememba za oba, otroka in mater. Ne izključujem očeta. Spet pa je razlika, koliko je kdo z otrokom. Midva s sinom sva bila 24/7 skupaj, ker pač tako je in je za naju bila takšna ločitev malo težja, kot morda za koga drugega. Pri tem ima veliko vlogo čas, kajti skozi čas se potem navadi mati in posledično otrok. Treba je sprejeti, da tako mora biti, ker je hkrati to tudi najboljše. Eni smo bolj čustvene narave, rabimo več časa, drugi morda ne. Jaz sem si dala časa, kolikor se mi je zdelo potrebno in vem, da sem izbrala pravi način, takšen, ki mi ustreza in tudi mojemu otroku.
Tako bo tudi danes in še kakšen teden, dva, tri... Ene mamice bodo jokale, se borile s čustvi, druge to lažje dajete skozi, kar ne pomeni, da niste čustvene in da nimate rade svojih otrok-da ne bo pomote. Velikokrat bi rajši bila človek, ki bolj "flegmatično" prebrodi zadeve, kar je privilegij, če pogledam sebe, ki sem morda preveč polna čustev.
Pomemben je cilj in to je srečen in zadovoljen otrok v okolju, v katerega zaupamo.

_____________________________

Mati ni oseba, na katero bi se opirali,
ampak oseba, ki naredi opiranje nepotrebno...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Pa se je začelo...
3.9.2007 10:45:15   
Marina_
user posted image user posted image  monja !Kako si to lepo napisala.....tudi midve z Karin sva bili 24/7 skupaj...jaz pa sem tako podvržena joku.Sedaj,ko sem brala ta post...eh saj vesteuser posted image

_____________________________

Bivša Frizerka :)

17.2.06 je na svet prijokala naša zlata punčka KARIN



Karin

Marina

(odgovor članu monja)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Pa se je začelo...
3.9.2007 10:54:29   
monja
Čisto dobro te razumem. Ker se znam vživeti v tvojo kožo. Draga frizerka! Tudi če ti zdaj napišem v desetih vrsticah, da bo bolje, tega zdaj ne želiš slišati in tudi zaleže ne veliko. Če čutiš, da moraš jokati, se izjoči. Jaz sem se ob lanskem uvajanju tudi in me ni sram povedati. Počutila sem se izžeto, čutila sem neko veliko izgubo. Kot da je od včeraj na danes nov svet, drugo življenje, otroka so mi "vzeli"... Da ne bom pretiravala, kriza je velika. Hvala Bogu, da mine. Sčasoma. Ne morem ti reči, kako dolgo bo trajala pri tebi, vsekakor pa ji boš sama naredila konec. Čimprej, tembolje zate in za otročka. AMPAK BOLJE BO! Le pocartajta se, ko bosta skupaj, vajin skupni čas pa bo še kvalitetnejši. Potem pa boš sprejela nov način življenja, tvoja pupa tudi in spet bo vse lepo. To obdobje pa vama želim, da bo čimkrajše. Kako boš šele jokala, ko se bo poročila, pa bo tudi lep dogodek, a tako pač je! Če kaj rabiš, piši!

_____________________________

Mati ni oseba, na katero bi se opirali,
ampak oseba, ki naredi opiranje nepotrebno...

(odgovor članu Marina_)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Pa se je začelo...
3.9.2007 10:57:55   
modrooka
Ana je tut šla danes prvič v vrtec. Do sedaj je bila v privat varstvu (stara je 2 leti in 5 mesecev). Me zanima, kako se bo navadila na toliko otrok (prej jih je bilo v skupini 5, sedaj jih je 21). Dragi, ki jo ta teden uvaja, je rekel, da je bila dobre volje in da je bil z njo kakih 30 minut, potem je pa šel. Bom videla, kaj mi bo povedal, ko jo bo šel iskat.

Držim posti, da se naši otročki čimprej navadijo na novo okolje in nove razmere!!

_____________________________

Lep dan!
_________________
Ana ... 25.3.2005
Ema ... 25.4.2008

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Pa se je začelo...
3.9.2007 11:09:24   
Lunca1
No našo grem iskat čez dobre pol ure. Sem imela kontrolo ob 9.30 in je bilo vse v redu. Bravo Pina!user posted image  Saj v bistvu se mi je zdelo, da kakšnih večjih težav ne bi smelo biti, glede na to da je bila že v varstvu pri eni ženski. samo je vseeno nekaj novega zanjo.

(odgovor članu modrooka)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Pa se je začelo...
3.9.2007 11:12:50   
Marina_
Evo monja, točno to mi je manjkalo.Res je ,da vsakih toliko kličem moža ,da mi je lažje.Pa vas berem pa je spet lažje.
No sedaj sem klicala v vrtec in so mi povedali,da je pridna(malo joka) in ,da se vsake toliko časa gre pocartat.No v glavnem malo še pa po njo... in prvi dan bo za namiuser posted image


_____________________________

Bivša Frizerka :)

17.2.06 je na svet prijokala naša zlata punčka KARIN



Karin

Marina

(odgovor članu modrooka)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Pa se je začelo...
3.9.2007 11:22:47   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Njuškalo

IZVIRNO SPOROČILO: Splišni

Njuškalo, pri nas čisto nič ne zaleže. Ne tolažba, ne ignoranca, ne kreg, ne spodbuda, ne prijazna vzgojiteljica, ne stroga vzgojiteljica ... on goni svojo dalje.



Vztrajenuser posted image Jah, ne vem kaj bo...je pa škoda toliko joka in sekiranja za čisto normalno stvar.Ker je čudno, da si naštela prav vse, pa nič ne deluje.Jaz bi kar vztrajala na tem, da damo to na ignore, ko začne svoje fore izvajat, pa da mu pozornost preusmerimo.Ker zaradi nečesa mora vztrajat...očitno tem foram posvečate dovolj pozornosti.Nekako po logiki, če razmišjam ,kako je bilo pri mojem vražičku.


Ja, pozornost je definitivno pritegnil, seveda jo je, saj se nihče drug tako ne dere. Še celo vzgojiteljico smo mu uspeli zamenjat, da mu bo ja v redu, da se ne bo revež tako bal ... Ne vem, jaz sem imela občutek, da se res boji. Oziroma si je v  glavo vtepel, da se boji, in zdaj se posledično res.
Drugače pa ignoriram več ali manj, saj kaj mi pa drugega še preostane. Ko se dere, lepo mirmo rečem, naj se kar joka, da nikjer ni nobene table, da je prepovedano. Če mu paše, naj pa se. Pa pravi, da ga potem vzgojiteljica krega. In mu rečem, da potem pa, če hoče, da ga ne bo, se pa lahko poskusi ne jokat. Lahko pa tudi se, kakor hoče. In potem se joka, ker se ne more nehat jokat. Potem pa spet čisto noter pade in vrešči in je ves zabuhel. Fajn, a ne?user posted image

(odgovor članu Njuškalo)
  Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Pa se je začelo...
3.9.2007 11:25:40   
monja
Tudi jaz sem klicala v vrtec, kako je, pa so mi zagotovili da vredu. Verjemi, Karin se ima fino. Se spomni na tebe, malo pojokca, a hitro pozabi, ker se ji tooooolko dogaja. In če sta preživele prvi dan, bosta vsakega naslednjega malce lažje in tako prišle do cilja. Ko jo odpelješ domov, jo sprašuj, kako je bilo, recita "vrtcu" adijo, jutri spet pridema... Čeprav boš, ko boš to govorila, imela cmok v grlu, ker veš, da ti bo jutri spet hudo, ji pokaži, da se ti tega veseliš. Ne pretvarjaj se! Prepričaj se v to, da je to nekaj lepega. Zjutraj ji poj pesmico, po poti ji povej, kaj bo spet počela v vrtcu, ko prideta do vrtca, ga spet pozdravita:"Zdravo vrtec!" In tako vsak dan, ker tako bo tudi tebi lažje, ker se boš le tako tudi ti "učila", da je vrtec ok in ga sprejela.

Polupčkaj svojo pupiko, ko se vidita! Jutri pa v nov "boj" s solzami, vsak dan bo lažje, lepše! Javi kaj, kako bo!
monja

_____________________________

Mati ni oseba, na katero bi se opirali,
ampak oseba, ki naredi opiranje nepotrebno...

(odgovor članu Marina_)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Pa se je začelo...
3.9.2007 11:33:32   
Dejča
No, naša pikica pa je šla danes po počitnicah spet v vrtec, pa me tudi zanima, kako bo kaj. Peljal jo je ati, ker je mami šele dober teden po porodu. Malo me sicer skrbi, ker je toliko sprememb naenkrat (nova user posted image , starejša skupina, novi vzgojiteljici, pa še brez pleničk je čez dan), pa upam, da se bo hitro spet navadila, saj je rada hodila.
Jokala pa lani po vpisu v vrtec nisem, ker je bila čez poletje v varstvu pri babici in sem bolj jokala takrat, ko sem jo pustila pri njej in šla nazaj v službo. Pa sem vedela, da je v dobrih rokah, vendar sem jo pač "prvič" prepustila nekomu drugemu za toliko časa. Do vrtca sem se pa že sprijaznila z novo situacijo in tudi sicer sem velik zagovornik vrtcev.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Pa se je začelo...
3.9.2007 11:40:14   
monja
Samo da se popravim. V vrtec sem klicala lani, ko sva se uvajala. Danes pa po tihem upam, da je vse ok, druge vzgojiteljice, nova igralnica. Najbrž so ga prevzele igračke in pa prijateljčki. Počasi gredo spančkat, ker je toliko ura. To bo našemu fantiču največji problem, saj je, zdaj ko je bil doma, popoldne šel počivat okoli druge ure, ko se bo danes takrat že prebudil. Malo bo bioritem obrnjen, a bo že! Bo pa šel prej zvečer na počitek.

_____________________________

Mati ni oseba, na katero bi se opirali,
ampak oseba, ki naredi opiranje nepotrebno...

(odgovor članu monja)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Pa se je začelo...
3.9.2007 11:46:28   
pinki3
Splisni,

ko pride do tega, se spomni, kaj pravi Vesna Godina: ko te ima, da bi udaril, moras objeti - ker imas pred seboj majhnega otroka. Kakor je tebi tezko, je njemu se tezje. Drugace ne bi jokal, saj sama ves.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Pa se je začelo...
3.9.2007 11:51:17   
Anonimen
Pinki, pa niti ni več tako zelo majhen, je star 5 let in pol, 4. leto je v vrtcu, vse delamo tako, da bi mu bilo ja v redu. Pa je vse skozi samo še hujše. Tako da ni vedno vse po enem kopitu, otroci so različni. Enemu ustreza nekaj, drugemu nekaj drugega, no, našemu res še nisem uspela ugotoviti, kaj. Tepem ga ne, objemam pa ful.

(odgovor članu pinki3)
  Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Pa se je začelo...
3.9.2007 11:59:24   
Magi*
matr, sem se čisto zasekirala kaka mama sem. niti ne pokličem v vrtec, niti ne grem gledat (no, saj ne morem, ker sem 25km stran). sem jo kar tam pustila. no, saj so rekli, da bodo oni poklicali, če bo hudo. za zdaj še niso. sama pa jih nočem gnjavit, ker imajo najbrž dosti dela z našimi mulčki, da bi poleg tega še napsihiranim staršem odgovarjali na telefon.

sporočim popoldne kako je bilo. dokler nisem vaših postov prebirala, se mi je zdelo najbolj normalno, da nič ne kompliciram.

PS: v primeru od Splišni je najbrž res malo drugače. niso vsi otroci narejeni po istem kopitu.


_____________________________

Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe. Albert Einstein

(odgovor članu monja)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Pa se je začelo...
3.9.2007 12:20:10   
puncica
IZVIRNO SPOROČILO: LARA

EVO NAŠA 3 letnica tut dons prvič v vrtec. sem hotla tam ostat na zajtrku pa je rekla vzjoiteljica nej kr grem da je lažje tko. sem rekla ok tisa pol pa js kr grem te pol pridem iskat. je sam rekla ja ok, ajde čau. sem rekla ok pol pa mejte se čau pa sem šla. kdo bi joku zarad neki tko finga kukr je vrtec??!!user posted image


Hja pri 3 letih valda da otroc ne jokajo tolk pri 15 mescih je pa vse skupaj malo drugače.

_____________________________

Zunanji svet je le odsev sveta, ki ste ga ustvarili v svoji notranjosti.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Pa se je začelo...
3.9.2007 12:25:32   
monja
IZVIRNO SPOROČILO: Magi*

matr, sem se čisto zasekirala kaka mama sem. niti ne pokličem v vrtec, niti ne grem gledat ...

dokler nisem vaših postov prebirala, se mi je zdelo najbolj normalno, da nič ne kompliciram.



Zaradi naših postov se pa res ni treba obremenjevat in "zasekirat". Potem pa še naprej nič komplicirat in to je to, Magi!

_____________________________

Mati ni oseba, na katero bi se opirali,
ampak oseba, ki naredi opiranje nepotrebno...

(odgovor članu Magi*)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Pa se je začelo...
3.9.2007 12:42:00   
lutka
No, pri nas je bila pa prava polomija. Jokala sta full user posted image , vzgojiteljici se nista pustila pocartat, nista hotela jest , pit..........nič user posted image

Žiga je jokal, tako, da ga je kar cukalo, Matic manj, tako da ne vem kako bo juti.

Je bila pa res živa norišnica, ker ni bilo otroka, ki ne bi jokal.

lp

_____________________________

Kdor hoče najde pot. Kdor noče najde izgovor

(odgovor članu monja)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Pa se je začelo...
3.9.2007 12:50:55   
žarnica
Tudi mi smo dali danes prvi dan skoz. NAša dveletnica je zjutraj kar poletela v igralnico ,nama z atijem rekla adijo,papa. To je bilo to. Sva pa prišla po kosilu po njo (ima skrajšan program) in hotla it,je rekla,da bo tam spala.user posted image Bomo videli,kako bo naslednje dni.

(odgovor članu lutka)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Pa se je začelo...
3.9.2007 12:57:18   
Dejča
Jaz sem klicala, da sem malo preverila, kako in kaj. Je rekla vzgojiteljica, da imamo zlato punčko user posted image , da se je ful lepo igrala, veliko govorila, povedala, da imamo doma user posted image  in bila do kosila čisto suha - vsakič povedala, da mora na kahlo user posted image  user posted image !!

Zelo vesela in ponosna sem!!!

(odgovor članu žarnica)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Pa se je začelo...
3.9.2007 13:00:42   
CUKRČEK
Najina triletnica je tudi danes šla 1.v vrtec. Jo je oči peljal zjutraj. PA se je takoj začela igrat, mi je pomahala in šla med otroke. Brez krize, brez joka. Upam,d a je bilo tudi čez dopoldne tako. Me je prav presenetilo, ker je tako nežna punčka in ni vajena družbe vrstnikov. Bravo, Manca.user posted image

_____________________________

*prvič smo naredili enega otroka
*drugič smo naredili dvojčke
*sedaj se sploh ne upamo več delat otrok, da ne bodo
slučajno trojčki:))

(odgovor članu Marina_)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





BLOG: Pitje vode in lulanje med poukom
Te med odmorom ne tišči lulat in te je pritisnilo sredi pouka? Boš moral počakati do naslednjega odmora. V mojem svetu j...
BLOG: Ni lepšega, kot je rojevanje novega ...
Porodne babice so velik del mojega življenja. Delala sem že z mnogimi babicami, nekaj pa jih poznam tudi na bolj osebni ...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?