|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Vnetje oči- kužek
6.10.2007 17:16:29   
hrabra miška
A mogoče katera ve,s kom naj probam še iz domače lekarne pozdraviti oči mojemu kužku. Star je 4 leta in ima sedaj že 5.mesec vnetje oči. Nima vnetja 5 mesecev,samo ponavlja se skoz. Je maltežan,pazim da mu skoz režem dlake,da mu ne grejo v oči ampak vnetja se pa kar pojavljajo. Vsak mesec ga peljem k veterinarju in se čez 3 tedne spet ponovi,tako da grem lahko drug mesec spet. In za vsako masno plačam,saj mi ni težko,ker ga imamo res radi,samo vsak mesec 100€ odnest človeku ki za moje pojme ne naredi nič,je pa malo prehudo. A je možno da ga ne pozdravi do konca ali kaj naj si mislim. Ravno zdajle sem mu oči sprala z kamiliciam,kaj več si pa ne upam,ker ne poznam zdravil,oziroma nisem še probala z ničemer drugim,razen s tistim ko mi je dal veterinar.Res se mi smili,ko ima tako rdeče učke in se mu delajo rjave kot krastice od gnoja ki mu teče iz oči. Prosim,če ima katera kaj pojma naj mi napiše,ker takega ga pa ne morem pustit,saj je vendar moj,in ga bom drugače spet peljala k veterinarju.

_____________________________

Pazite na svoje otročke kot na zaklad.
Vsak je drugačen,vsak je edinstven.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Vnetje oči- kužek
6.10.2007 17:18:17   
kajalin*
Vpraši v lekarni,kej za otroke?Mu bi škodilo?

(odgovor članu hrabra miška)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Vnetje oči- kužek
6.10.2007 17:19:08   
kajalin*
Ja pa slišala sem,da kamilice niso dobre za vsa vnetja očiuser posted image

(odgovor članu kajalin*)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Vnetje oči- kužek
6.10.2007 17:20:04   
hrabra miška
Ne vem,če bi mu škodilo,saj zato sprašujem,ker še nikol nisem probala z ničemer,sem pa slišala že nekatere da to doma pozdravijo.

_____________________________

Pazite na svoje otročke kot na zaklad.
Vsak je drugačen,vsak je edinstven.

(odgovor članu kajalin*)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Vnetje oči- kužek
6.10.2007 17:21:16   
natasaom
tud men so rekli da kamilice niso dobre za oči spirat.če maš kakšne kapljice jih daš lahko kužeku

(odgovor članu kajalin*)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Vnetje oči- kužek
6.10.2007 17:26:40   
kajalin*
Sploh se ne spomnim imena kaplic,ko je blo vnetje v vrtcu jih je moja Lin dobla pa so takoj pomagala,drug dan je blo ok.Ka kera ve?Pusti raje kamilice,mislim da je boljša peteršiljeva voda,kak se pa naredi pa ne vem,mogoč vodo preliješ po peteršilju,vzami eno knjigo pa poglej.

(odgovor članu natasaom)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   [Brisano sporočilo]
6.10.2007 17:32:52   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu hrabra miška)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Vnetje oči- kužek
6.10.2007 17:34:13   
šnucika
kolikor vem,dajejo kužkom iste kapljice kot ljudem,Tobrex...če ti jih vet do sedaj ni dal,prosi v lekarni za njih.
če pa misliš,da je vnetje alergičnega izvora,potem pa so dobre kapljice ali mazilo Maxidex.

_____________________________

kaR te ne ubije,te okrepi!




(odgovor članu kajalin*)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Vnetje oči- kužek
6.10.2007 17:55:28   
hrabra miška
Potem pa ne bom več z kamilicami izpirala. Sem mu prejle se pravi samo enkrat in so mu tisti rjavi strdki kar odstopili stran,spodaj pa ima čisto svežo kožo in gnoj.Ampak po njegovem veselem skakanju mislim da mu je kar odleglo ko sem mu dala tisto nadlogo stran. In mislim da se mu bo sedaj prej zacelilo,ko je vse zračno. Hvala,bom šla v ponedeljek po kapljice.
Še nekaj. A mu lahko po tej koži mažem z chloramphenicol kremo za oči,sprašujem zaradi stika kreme z rano,če katera ve.

_____________________________

Pazite na svoje otročke kot na zaklad.
Vsak je drugačen,vsak je edinstven.

(odgovor članu šnucika)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Vnetje oči- kužek
6.10.2007 18:05:35   
šnucika
to je antibiotik,zato ne bi smelo škodit,če ga namažeš...ampak,če praviš,da mu je odleglo,kar pusti in nič ne maži.pa raje v ponedeljek skoči po kapljice...ali še boljše - menjaj veterinarja,če imaš možnost!

_____________________________

kaR te ne ubije,te okrepi!




(odgovor članu hrabra miška)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Vnetje oči- kužek
6.10.2007 18:34:56   
nuala
Uh, Luna je enkrat dobila Tpbrex, pa se ji je vse skupaj ful zapacalo.
Potem pa Bivacin kaplice in je bilo takoj v redu.
Pa fiziološka raztopina je sigurno ok, drugače pa; menjaj veterinarja!

_____________________________

Zakaj bi učil prašiča letati; izgubljaš čas in vznemirjaš prašiča.

(odgovor članu šnucika)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Vnetje oči- kužek
6.10.2007 22:54:57   
Shania
H kateremu veterinarju voziš kužka in od kod si?

Pri učkah res nikoli ne dobro, da sami pacamo, sploh, če se vnetje ponavlja že 5 mesecev. Z nepravilnim zdravljenjem lahko zadevo poslabšamo in povzorčimo kronično vnetje oči.

Pri Matežanih nasploh ni najbolj priporočljivo dlake strižt, saj nikoli ne moremo postrižt vse dlake, in tiste majhne začnejo bost učke, mi pa jih sploh vidimo ne. Dlakica je postrižena in ostra, tako, da precej nagaja učkam. Kaj če bi vseeno poskusila s čopkom in počasnim navajanjem nanj?

Vzrokov, zakaj ima kuža vnete oči je lahko precej in od tega je odvisno tudi zdravljenje. Zdravil je precej in na pamet govort ali je primeren Tobrex ali pa morda Cloranphenicol, Maxidex, Garamycin ... ni ravno ok, ker naredimo več škode kot koristi. Ravno zato in zato, ker se kužku vnetje že toliko časa vleče, predlagam obisk oftalmologa, ki bo določil pravilno zdravljenje.

Absolutno kužku očk ne izpiraj z kamilicami - krastice odstrani zgolj s fiziološko raztopino. Kako mu drugače čistiš zaspančke? Imate kakšno poseben čistilni tonik ali to delate z vodo?



_____________________________

Najhujši greh v odnosu do živali ni v sovraštvu, ampak v brezbrižnosti. To je bistvo človeške nehumanosti. (G.B.Shaw)

http://www.zavetisce-horjul.net/index.php

(odgovor članu nuala)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Vnetje oči- kužek
6.10.2007 23:04:16   
* Mateja *
Pri človeku je spiranje s kmailico ali pa kar prehuhano mlačno vodo priporočljivo, če ne pa kapoljice Tobrex. POmoje nima kej škodit, če mu jih spiraš. Sicer bo pa verjetno glede dlačic, ki bodejo v oko tako kot je Shania napisala. Provejte čopek!

(odgovor članu Shania)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Vnetje oči- kužek
6.10.2007 23:07:04   
Shania
Kamilice res niso ok, ker niso sterilne in zato lahko povzorčijo več škode, kot koristi.

_____________________________

Najhujši greh v odnosu do živali ni v sovraštvu, ampak v brezbrižnosti. To je bistvo človeške nehumanosti. (G.B.Shaw)

http://www.zavetisce-horjul.net/index.php

(odgovor članu * Mateja *)
Neposredna povezava do sporočila: 14
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Vaginalne okužbe je treba zdraviti
Najpogosteje vaginalne okužbe povzročajo glivice. Če okužb ne zdravimo, imajo lahko negativne posledice na plodnost in n...
Nosečniška zgodba: Zakomplicirano do konca
Po perfektni nuhalni svetlini se odločim, da grem še na zadnjo vožnjo z motorjem. Končala se je veliko prej, kot sem nač...
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dojenje...
пеперутка16

Do kdaj ste dojile?