|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Španski bezek
19.10.2007 11:08:48   
sončnica24
Imam vprašanje, glede španskega bezka. Pri bakkerju piše da cvevi če se ne motim od junija do septembra, pa se mi to zdi malce dolgo ker ponavadi zelo hitro odcveti.

Ga je slučajno že katera kupila? Pa drži ta čas cvetenja?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Španski bezek
19.10.2007 12:52:36   
Peteršilj
španski bezeg ponavadi cveti spomladi, razen če je to kako nova sorta. Pri bakerju so mene razočarali, njihove kataloge mećem kar v koš. user posted image

(odgovor članu sončnica24)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Španski bezek
19.10.2007 13:28:37   
bamby
Lahko , da so tisti meseci cvetenja, vendar je verjetno odvisno na kateri nadmorski višini rastejo user posted image .

(odgovor članu Peteršilj)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Španski bezek
19.10.2007 17:17:57   
Anonimen
jest tudi eno vprasanje: kdaj zacne spanski bezeg po presaditvi spet cveteti?           jest sm ga 2-krat prenasala,zdej je ze eno leto na istem mestu ,a mislite da bo spomladi zacel cveteti? hvala

(odgovor članu bamby)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Španski bezek
19.10.2007 18:01:02   
Peteršilj
IZVIRNO SPOROČILO: bamby

Lahko , da so tisti meseci cvetenja, vendar je verjetno odvisno na kateri nadmorski višini rastejo user posted image .

na kateri nadmorski višini misliš?user posted image

(odgovor članu bamby)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Španski bezek
19.10.2007 18:03:12   
Peteršilj
IZVIRNO SPOROČILO: suyani

jest tudi eno vprasanje: kdaj zacne spanski bezeg po presaditvi spet cveteti?           jest sm ga 2-krat prenasala,zdej je ze eno leto na istem mestu ,a mislite da bo spomladi zacel cveteti? hvala/quote]
tega pa ti žal ne znam odgovoriti. user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Španski bezek
19.10.2007 21:55:04   
Gina
Španski bezeg pa res ni neka zahtevna rastlina. Posadiš ga in raste. Jaz jih imam na več koncih. Cveti spomladi, kake 14 dni ali 3 tedne, na vem točno kdaj, enkrat maja - smo na 660m nadmorske. Cveti hkrati tako tisti v senci, kot tisti na soncu. Lepo diši. Če si iz notranjske ti izkopljem kak podmladek, pošiljala pa ne bi.

(odgovor članu Peteršilj)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Španski bezek
19.10.2007 21:59:08   
Gina
Še to, španski b. v naravi ni skoraj nikoli oblikovan tako, kot na bekerjevi sliki, (sem šla gledat). To je grm, ki se razrašča kot vsak grm. IMa več vej spodaj, ne le eno samo, iz katerih se razraščajo manjše vejice z listi in na koncu cvetovi. Zraste visoko, če jih ne obrezuješ imajo lahko tudi več metrov v višino.

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Španski bezek
19.10.2007 22:04:27   
silvya

IZVIRNO SPOROČILO: sončnica24

Imam vprašanje, glede španskega bezka. Pri bakkerju piše da cvevi če se ne motim od junija do septembra, pa se mi to zdi malce dolgo ker ponavadi zelo hitro odcveti.

Ga je slučajno že katera kupila? Pa drži ta čas cvetenja?



Kar piše pri bakerju ne jemlji vsega resno. Noben španski bezeg oz. Syringa vulgaris ne cveti tako dolgo, cvetijo pa različne sorte ob različnem času. Tako, da če posadiš  različne sorte ti lahko cvetijo več mesecev, ampak vsaka ob svojem času.  Večina jih začne cvetet maja in konča v začetku junija. Pol maš pa še rastline podobne španskemu bezgu in cvetijo res skoraj vso poletje (Ceanothus Automn Blue).
Jaz rastlin nikoli ne kupujem preko kataloga! Rastline je treba pogledat in kupit. Da vidiš če so zdrave in lepo raščene.



(odgovor članu sončnica24)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Španski bezek
19.10.2007 22:10:29   
silvya
IZVIRNO SPOROČILO: suyani

jest tudi eno vprasanje: kdaj zacne spanski bezeg po presaditvi spet cveteti?           jest sm ga 2-krat prenasala,zdej je ze eno leto na istem mestu ,a mislite da bo spomladi zacel cveteti? hvala


Odvisno kako velikega si presajala. Rastlina rabi vsaj eno leto, da se prime in prične rasti. Cvetovi nastajajo na enoletnih poganjkih. Če si presajala večjo rastlino in nisi prikrajšala vej, se lahko zgodi, da bo cvetela komaj maja 2009.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Španski bezek
20.10.2007 8:05:11   
Anonimen
podmladek,kaj pa moram storiti obrezati veje al kaj,                                   2009 je pa se fulll dalec ,najbolj da ga pustim pa bo kar bo

(odgovor članu silvya)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Španski bezek
20.10.2007 8:19:25   
sončnica24
Jaz sem zaenkrat zadovoljna z bakkerjevimi izdelki je vse bilo tako kot je napisano zato se mi zdi to malce čudno, ker poznam španski bezek in vem da ne cveti tako dolgo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Španski bezek
20.10.2007 12:02:49   
Gina
Ma saj ne piše, da cveti tako dolgo. Piše čisto enako, kot na npr. vsaki vrečki od katerekoli čebulice. Tam je npr. označen čas cvetenja, pa piše III.-V. in to pomeni, da cveti nekje med marcem in majem. Tukaj pa piše V.-VII., ne pa da cveti ves ta čas. Ljudje berejo oznake narobe.

(odgovor članu sončnica24)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Španski bezek
20.10.2007 16:14:23   
silvya
Pri mladiki, ki ni velika ne rabiš prirezovat. Pol jo kar lepo pri miru pusti in čakaj, da te preseneti.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?