|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   [Brisano sporočilo]
26.10.2007 11:11:51   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu ery)
  Neposredna povezava do sporočila: 26
   [Brisano sporočilo]
26.10.2007 11:14:02   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Dober kruh iz kruhomata-kako???
26.10.2007 11:15:22   
tanikaa
IZVIRNO SPOROČILO: Nalin RR

IZVIRNO SPOROČILO: ery

Pa ni tako okusen... user posted image  



In nikoli ne bo, kruh narejen na kruhomat ni nikoli tako dober kot kruh, ki je mesen na roke. Sama sem ga 1l pekla v kruhomatu, ker ni bilo pečice, sprobala sem malo morje receptov in varijant. Od kar ga pečem na "roke" pa lahko rečem, da ni boljšega kruha.

Dol pa pade, ker se pokrov prehitro odpre.



Se popolnoma strinjam. Mam kruhomat in edino kar delam z njim je to, da tu in tam zbrišem prah z njega. Kruh pa fajn na roke delam in temu jaz pravim DOBER KRUH.

_____________________________

Je** se mi za vse in vsakogar.
_____________________________

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Dober kruh iz kruhomata-kako???
26.10.2007 11:41:09   
kalbo
tretjino kile koruzne moke
dve tretjini kile bele moke
dve tretjini zavojčka svežega kvasa (fala 42g)
30 do 40 g soli, jest dam 30
dva štamperla mleka
pol litra mlačne vode
vrela voda
štamperle olivnega olja
žlička sladkorja

Koruzno moko med mešanjem (jest mam kar na stepalniku une metlice za testo) poparimo z vrelo vodo. Količine ne vem, ponucam polno posodo električnega grelnika za vodo. Pomoje gre liter not. Zadeva rata podobna koruznim žgancem. To ohladimo do mlačnega.
Presejemo belo moko, ji dodamo sol, zbudimo kvas tako, da v pogreti skodelici zmešamo vodo, mleko, sladkor in kvas. Mešanica mora biti topla, a ne vroča. Po vrhu mešanice potresemo malo moke. Ko je zadeva na vrhu šalce, to zlijemo v jamico k moki. Dolijemo še približno pol litra mlačne vode, olivno olje in stresemo not poparjeno koruzno moko (žganceuser posted image ). Vode je res veliko, sam je potrebna, da razbijemo vse kepice koruzne moke. Meni vedno skoraj prekuri mešalec. Je pa potrebno še kar nekaj bele moke dodat, da se da zadeva normalno mesit. Koliko ne vem, ker nisem tehtal. Je pa na koncu testo vedno mehkejše kot pri navadnem kruhu. Zadevo premesim, in pustim hajat nekako toliko časa, da se volumen podvoji. Še enkrat premesim, dam na pomokan pekač (za to vedno in pri vsakem kruhu uporabljam koruzno moko, ker naredi božansko skorjo) kar dobro potlačim testo po celem pekaču in pustim hajat kar v rahlo segreti pečici. Ko shaja, hlebec trikrat zarežem in povečam temperaturo v pečici na 220 stopinj. Od takrat, ko pečica doseže 220 stopinj pustim kruh notri približno pol ure, potem zmanjšam na 180 in pešem še približno 30 do 40 minut.

(odgovor članu tanikaa)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Dober kruh iz kruhomata-kako???
26.10.2007 11:43:21   
kalbo
Od kar ga pečem na "roke" pa lahko rečem, da ni boljšega kruha.


Moj je sigurno boljšiuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   [Brisano sporočilo]
26.10.2007 12:00:01   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu kalbo)
  Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Dober kruh iz kruhomata-kako???
26.10.2007 12:13:11   
hrchy
Kalbo, Nalin...

Jaz se tudi spravljam na roke kruh doma mesit... pa sem prvic delala po receptu iz knjige, pa mi je ful pretrd ratal... a mi lahko svetujeta, kaksno imata razmerje moka-voda... za navaden bel kruh? 1 kg moke... koliko vode? Thanks!user posted image



(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Dober kruh iz kruhomata-kako???
26.10.2007 12:18:07   
kalbo
Ja, v bistvu je vsa umetnost v tem. Pride pa vse skupaj bolj mokro kot če mesiš navaden kruh. Gre pa liter v tist grelnik. Sej s to vodo je tko, da včasih je žganci popijejo več, včasih manj, pol pa dodajam belo moko testu, pa je.

< Sporočilo je popravil kalbo -- 26.10.2007 12:20:14 >

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Dober kruh iz kruhomata-kako???
26.10.2007 12:21:49   
kalbo
Jaz se tudi spravljam na roke kruh doma mesit... pa sem prvic delala po receptu iz knjige, pa mi je ful pretrd ratal... a mi lahko svetujeta, kaksno imata razmerje moka-voda... za navaden bel kruh? 1 kg moke... koliko vode? Thanks!


Jamie oliver: Osnovni recept za kruh

Kila moke
6 dl + dva štamperla vode
dva štamperla  mleka
tretjino svežega kvasa (25g)
30 do 40g soli
štamperle olivnega olja
žlička sladkorja

PS, pa kvas moraš zbudit, pa testo je potrebno dvakrat hajat

(odgovor članu hrchy)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   [Brisano sporočilo]
26.10.2007 12:34:38   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu kalbo)
  Neposredna povezava do sporočila: 35
   [Brisano sporočilo]
26.10.2007 12:35:44   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Dober kruh iz kruhomata-kako???
26.10.2007 12:52:00   
hrchy
user posted image user posted image user posted image

Super, bom sprobala!!! Hvala!!!

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Dober kruh iz kruhomata-kako???
26.10.2007 19:29:51   
robinzon
Kakšna koruzna moka se uporabi? Skoraj vsako leto jo kilo kupim na HR, ko pečem ribein je drobno mleta.  Pri nas je bolj običajen koruzni zdrob, vsaj za žgance, tako, da ne vem, kaj je bilo mišljeno z koruzno  moko.

Kruh v kruhomatu pade dol, če je preveč kvasa ali predolg program. V Clatroniku ali Bommanu se najlepše speče na šnel programu št.2. Za lep kruh je potrebna tudi pravilna gostota kruha, nekje 350 ml vode na pol kg moke. Za dodano olje ali mleko se količina ustrezno zmanjša.V kruhomatu z dvema metlicama iz več kot iz pol kg moke nikoli ne pečem, se mi zdi, da iz 750 g moke ni kruh pol višji.

Nobena ni omenila lidlovih mešanic za kruh, ali pa sem spregledala. Meni so boljše kot hoferjeve, katere imajo meni razen belega vse grenak okus. Najprej sem mislila, da je to posledica ržene moke, pa izgleda, da ne, ker jo imajo tudi lidlove mešanice.

(odgovor članu hrchy)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Dober kruh iz kruhomata-kako???
26.10.2007 19:40:26   
Majuska
IZVIRNO SPOROČILO: ery

Ojla,

Situacija je taka. Moj user posted image  je na vsak način hotel kruhomat in ga je šel kupit  z eno metlico, firma nekaj na C...
Vem, sem brala že nekaj o tej temi, samo bi res rada izvedela direktno, kaj je potrebno narediti, da je specialne kruh? No da vam povem kako moj dela (ker jaz se v to ne vtikamuser posted image ).

Noter strese moko (zaenkart od mercatorja, tip 500), ena žlička soli, ena žlička sladkorja, voda, kvas.. in nastavi na 3 ure 40 minut, ne vem kaj že srednje zapečen al kaj že...
Pa ni tako okusen... user posted image  

A je drugače to noramalno, da ko vzhaja, naraste čisto do vrha, ko je pečen, ga je pa pol-pade dol?

prosim za recepte...

hvala vam... user posted image



Midva ga samo "zamesiva" v kruhomatu ... potem pa 1/2 kg moke, od tega polovica polnozrnate in pol pirine moke, 3 dl hladne vode, suhi kvas, žlička sladkorja, žlička soli in 3 žličke olivnega olja. Ko avtomat zamesi kruh, ga stresem v model in pečem v pečici 5 minut na 240, nadaljnih 40 minut pa na 200 stopinj. Kruh je odličen!

(odgovor članu ery)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   [Brisano sporočilo]
26.10.2007 19:42:32   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Majuska)
  Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Dober kruh iz kruhomata-kako???
26.10.2007 19:45:26   
Marogica
Vseeno vam moram oporekati, da kruh iz kruhomata ni dober oz. ni tako dober, kot na roko mesen. Meni je ta kruh tako všeč, da sem ugotovila, da prihranimo kar trikrat:
1. kruh je cenejši doma narejen
2. če greš v trgovino po kruh, pe vedno kupiš kakšne "malenkosti", ki niso nujno potrebne
3. kruh je tako dober, da ga lahko jem brez vsega!!!!, torej niti klobas ali podobnega ni potrebno..

user posted image user posted image

Resnično mi je tako dober, da mi zadostuje margarina ali pa maslo...

Očitno pa je to stvar okusa.

Kalbo, si pa vabljen, da nam spečeš kruh na roke doma...jaz pa tebi kakšno pico..user posted image

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Majuska)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Dober kruh iz kruhomata-kako???
26.10.2007 22:57:10   
Janeja
IZVIRNO SPOROČILO: robinzon

Nobena ni omenila lidlovih mešanic za kruh, ali pa sem spregledala. Meni so boljše kot hoferjeve, katere imajo meni razen belega vse grenak okus. Najprej sem mislila, da je to posledica ržene moke, pa izgleda, da ne, ker jo imajo tudi lidlove mešanice.


Zdaj pa res ne vem no,...  V Lidlu sploh ne najdem moke - mešanice za kruh. user posted image Pa kje user posted image jo imajo zloženo? Na polici je vedno le navadna bela moka, mešanice za kruh pa nikjer.

Drugače pa jaz kupujem Hoferjevo mešanico za sončnični kruh in je super. Pečem ga pa vedno na hitrem programu (2 uri) in na svetli barvi. Ko je pečen še nekaj minut pustim noter in se skorja ravno prav zapeče. Vročega zavijem v servet in ko se shladi ga shranim v Tuppervarovi posodi in je enako dober in mehak tri dni (sicer pa nikoli ne dočaka take starosti user posted image ).

Jutri bom pa prvič spekla tudi Hoferjev bel kruh - sem šele ta teden odkrila, da obstaja tudi ta navadna mešanica in ne le tista za sladek bel kruh.





(odgovor članu robinzon)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Dober kruh iz kruhomata-kako???
26.10.2007 22:57:57   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Janeja

Drugače pa jaz kupujem Hoferjevo mešanico za sončnični kruh in je super.


Meni tudi user posted image

(odgovor članu Janeja)
  Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Dober kruh iz kruhomata-kako???
26.10.2007 23:02:12   
robinzon
Janeja, ne vem, v kateri Lild zahajaš, pri nas v Kranju je naprej od bele moke in sladkorja, nad pudingi in kremami. Ni taka skladovnica kot v H., ampak je na polici. So različne barve vrečke. Če ne najdeš, pa vprašaj prodajalko, pri nas so prijazne in rade pomagajo. Joj, če se samo spomnim, kakšne so pisali o poslovanju v L..

(odgovor članu Janeja)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Dober kruh iz kruhomata-kako???
27.10.2007 13:39:52   
kalbo
Kalbo, si pa vabljen, da nam spečeš kruh na roke doma...jaz pa tebi kakšno pico..


Na pico sem hotel zadnjič prit, pa ste mel kolektivcauser posted image , ko nas pa zanese spet v MB, se pa zagotovo oglasimo, ker hrane čez pico zame ni.

Za kruh pa ni problema, ti ga komot spečemuser posted image

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Dober kruh iz kruhomata-kako???
27.10.2007 14:31:01   
Janeja
IZVIRNO SPOROČILO: robinzon

Janeja, ne vem, v kateri Lild zahajaš, pri nas v Kranju je naprej od bele moke in sladkorja, nad pudingi in kremami. Ni taka skladovnica kot v H., ampak je na polici. So različne barve vrečke. Če ne najdeš, pa vprašaj prodajalko, pri nas so prijazne in rade pomagajo. Joj, če se samo spomnim, kakšne so pisali o poslovanju v L..


Hvala za tole inforemacijo. Grem v ponedeljek takoj po nakupih.
Imajo pa itak v vseh Lidlih enako zložene artikle in upam, da jo bom našla. Drugač pa bom res vprašala.

Aja, bel kruh je pa že pečen in je tudi zelo dober.  Tako da imajo zdaj moji belega, jaz si grem pa še sončničnega spečt. 




(odgovor članu robinzon)
Neposredna povezava do sporočila: 46
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Kako iz kuhinjskih ostankov ustvariti rast...
Tale priročnik Naj zraste spet bi moral biti v vsaki družinski kuhinji! Zakaj, preverite v članku.
Gluten oziroma žitarice uvajajte postopoma
Marsikateri starš je v dilemi, kako zgodaj lahko žita, ki vsebujejo gluten ponudi svojemu otroku, ki se na gosto hrano š...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?