|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Kdor nima otrok...
28.12.2007 8:27:51   
baguSka
Me, ki si že dalj časa želimo otroka, sem prepričana, da precej podobne reči poslušamo: A še vedno vztrajata brez otrok? A ni že skrajni čas? Ja, ja, pohiti malo no! Joj, a še vedno nič? Pa kaj čakata? Potem veš, nimaš več živcev za otroke..


No, nama hvala bogu ni treba tega poslusat. Ker so vsi najini seznanjeni z najino situacijo. Tko da... vsi mocno stiskajo pesti za naju in jezik za zobmi.user posted image

(odgovor članu lara light)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Kdor nima otrok...
28.12.2007 8:28:52   
metuLJchy
Karin bravo za izvirnost, si mi na obraz pririsala nasmeh do uh v tem sicer zaspanem jutru!

Zakaj pa ne poveš ljudem, da se trudiš, ap da ne rata? Česa te je strah ali sram? Ne štekam, nikdar nisem. Če je človek, bo razumel, če pa ni človek, potem pa to itak nekaj pove zgolj o njem.


Odvisno kje živiš - jaz prej sem dolga leta živela na primorskem, in tam bi prej povedala. Pa nočem bit lokalpatriot, a čutim razliko - tu kjer sem zdaj v mali vasici, kjer vsak vsako vest ki jo izve takoj odnese sosedu - ne hvala, naj počistijo pred svojim pragom, nimam želje, da me bodo potem v trebuh buljili in o tem razpravljali. Če pa bi me kdo ISKRENO vprašal zakaj, bi mu verjetno tudi iskreno odgovorila. Tako pa raje zafilozofiram in je mir.

Ja, ljudje znajo bit zelo "pametni in vsevedni". Vejo kako razrešit tvoj problem, saj oh in sploh, je njihova ta in ta daljna žlahta, poznala nekoga, od katerega brata žena je.....na dopustu nehala razmišljat in zanosila. To, to je recept, a veš!! Če pa dalj časa ne rata, kar narazen it, očitno je to znak da nista za skupaj - še posebej ob tej zadnji izjavi mi dvigne krvni tlak in dobim alergijo najhujše vrste! Ker se mi zdi izjava naravnostprimitivna.


(odgovor članu nena m)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Kdor nima otrok...
28.12.2007 8:32:03   
baguSka
ni ena mamica s sitnim otrokom nič kriva.


s temle se pa popolnoma strinjam... tud jaz ne morem nobenega krivit za svojo neplodnost!!!

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Kdor nima otrok...
28.12.2007 8:35:02   
baguSka
BOdita močna in ne pozabita da tudi za vaju nekje sije močen sonček!


Najbl zanimivo se mi pa zdi, da mene recimo taki komentarji nic ne ganejo... user posted image

(odgovor članu skrivnost)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Kdor nima otrok...
28.12.2007 8:36:39   
baguSka
ONI: Kaj pa ti čakaš? Zakaj pa še nič ne joka pr vas?
JAZ: Ne mormo zanosit.
ONI: ja boga, vem kako je. Je ena moja prjatlca, znanka al kdor kol že tud ful čakala, pol je pa nehala o tem razmišljat pa je zanosila. Se moreš sprostit veš, sam sprosti se pa bo.
JAZ: Obstajajo fizični razlogi za to.
ONI: ma ne to je vse v glavi, verjemi k se bosta sprostila bo. Pa veš nekje sm brala da mogoč podzavestno vesta da nista za skupej pa zato. Mogoč če bi mela druzga.....(in podobno flancanje)
JAZ: (grem stran predn ne treščim te osebe po glav)


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Kdor nima otrok...
28.12.2007 8:39:22   
baguSka
Nism dolžna nikomur razlagat mojega zdravstvenega stanja. Jst tud sosedovga franceljna ne sprašujem če mu še vstane. Ne vem zakaj ima on mene pravico vprašat kdaj bom mela otroke. To je čist osebna stvar.


Ja super. Ampak potem pa ne razumem zakaj drugim ne dopustite tega... recimo mamici, ki je en dan razkurjena zaradi svojga malcka... user posted image  da vam to pove?? Tega pa res ne stekam... sej so samo mamice!? Naj bojo tiho, zato ker ste ve tiho? Ne vem no... men se tole ne zdi glih logicno...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Kdor nima otrok...
28.12.2007 8:44:00   
Anonimen
hm, že ko je danes leto od kar sem naredila test in je bil user posted image user posted image   in potem ss, tako da je že leto odkar ne zanosim, odgovorim vsem ta pametnim: veste kaj , naš ta drugi pa bo "hand made" ..eni razumejo, eni ne, ampak to je njihov problem user posted image .
In seveda niso mamice , ki imajo sitne otroke nič krive, je že tako, da vsakemu zgleda njegov problem največji.
Aja, izjave, ki bi lahko naredile morilko iz mene" pa daj kaj se sekiraš , saj že imaš enega" mater jim netaktno user posted image

(odgovor članu baguSka)
  Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Kdor nima otrok...
28.12.2007 8:44:14   
mika
Takrat me je stisnilo pri srcu in zaprisegla sem si- nikoli več nobene ne sprašujem o tem.


jaz tudi. pred tremi dvema letoma in pol je ena punca s takšnim veseljem cartala našo pupo in sem jo vprašala, kaj onadva s fantom  čakata. rekla mi je, da se trudita pa ne more zanosit. od jeze in žalosti bi se jezik zvezala, ker sem tako nepremišljeno vstrelila neumnost.

zato nikoli več nisem in ne bom nobene ženske vprašala po otroku.
včasih zaidem na forum kjer se bodoče mamice vzpodbujate za nosečnost in ne morem verjeti, koliko vas je. kaj se je zgodilo, da je toliko trpečih družinic, ki ne morejo do svojih user posted image .

v generaciji naših staršev toliko težav z zanositvijo ni bilo, zato pa nepremišljeno sprašujejo.

jaz sem prvič zanosila s svetlobno hitrostjo, kako pa bo, ko se bomo odločili za pdrugega sončka ne morem vedet. moja mama je potrebovala 9 let, da je ponovno zanosila, ampak user posted image  ni bilo usojeno prit na svet. potem je pa po 11(od mojega rojstva) letih rodila mojo sestro.

punce, en velik user posted image  za vas in vam iz srca želim, da boste kmalu čuvale svoje user posted image . upanje umre zadnje in jaz upam z vamiuser posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu pikalonca)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Kdor nima otrok...
28.12.2007 8:44:44   
baguSka
Pa plodno leto vsem, ki se trudite, želim


Lepa zelja. user posted image  Tnx.

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Kdor nima otrok...
28.12.2007 8:51:53   
baguSka
in sem jo vprašala, kaj onadva s fantom čakata. rekla mi je, da se trudita pa ne more zanosit. od jeze in žalosti bi se jezik zvezala, ker sem tako nepremišljeno vstrelila neumnost


Ej pa sej niste jasnovidci!!!!????? Pa kaj user posted image user posted image  Jst pa tega ne razumem, zakaj bi mogle bit tiho, zakaj ne vprasat, zakaj se ne pogovarjat??? Jaz vem da nekatere mogoce to boli, ampak to je njihova stvar in ne vasa, ki vprasate!!! Sej pa niste jasnovidke, da boste vedle koga lahko vprasate in koga ne!? Ste pac samo ljudje in vas zanima kdaj bo vasa prijateljica imela otrocka?? Jaz pa res ne razumem tistih, ki tega ne razumejo.... user posted image user posted image  In jim gre na zivce, ce jih nekdo popvprasa o tem... Ok drugo je najedanje s tem, takrat bi jst obrnila hrbet in sla, ker se mi s takimi ne da ukvarjat. Ampak ce me pa nekdo povprasa o tem, pa pac vljudno odgovoris primerno vprasanju a ne? Pa kakrsenkoli odgovor ze je... Ne stekam kaj bi blo narobe s tem res ne. Jaz ne. Pa tud nisem vec rosno mlada in me tud sprasujejo, ampak do zdej res nikol nikol nisem se nobene scene nardila okol tega. Zakaj le? Sej nisem edina s tako tezavo... Sem le ena izmed mnogih.

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Kdor nima otrok...
28.12.2007 8:55:02   
baguSka
Ne želim nobeni, da to občuti, nasprotno, želim jim vse najlepše in da bi bile čimprej .

Več se bo o tem pogovarjalo, bolj bodo razumljivi do teh situacij.


No, hvala bogu se ena, ki pdb razmislja kot jst... user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Kdor nima otrok...
28.12.2007 8:56:06   
waiting
Tudi midva sva raje zase zadrzala, da poskusam zanositi pa ne gre,
ker se dobro zavedava kako bi naju gledali iz za vogala.
Jaz sem se porocila na podezelje in takoj ko se je razvedelo
so zaceli cebljati da se moreva, ker sem noseca user posted image
potem ko pa so videli da ni trebuha so pa sprasevali zakaj sva se spolh zenila
mislm halooo user posted image
moj moz jim je zabrusu nazaj da sva se porocila iz ljubezni in ne zato ker naj bi bila prisiljena
pa so ga vsi gledali neumno user posted image ker jim ni blo nic jasno
skratka kmalu po tem so ze zaceli govoriti da ne morem imeti otrok
a dejstvo je da takrat ko so to ze govorili midva sploh se nisva poskusala da bi zanosila
saj sva zelela da se vse uredi predno naj bi prisel otrok.
Sama nisem nikoli kazala neke prevelike naklonjenosti do otrok in to me sedaj resuje
pred vsemi nadleznimi vprasanji saj tisti, ki me poznajo ze od majhnega so prepricani
da se vedno ne delava na otroku
a dejstvo je da v vsem tem casu ko poskusava da bi zanosila je moja zelja imeti otroka vsak mesec vecja
a najhujse je ker morem to zadrzevati v sebi.

Se sreca da imamo RR da malo izlijemo iz sebe user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Polona31)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Kdor nima otrok...
28.12.2007 8:56:48   
pika74
se strinjam z večino...

sam neki se mi plete po glavi... baguSka, a bi ti šla npr. na TV oddajo in povedala "Sloveniji", kako se počutiš, kaj doživljaš, kako je bit "neploden"...

čist tko me zanima

_____________________________

Ne metat puške v koruzo, ker se lahko pokvari kombajn :P

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Kdor nima otrok...
28.12.2007 8:59:26   
mika
nikol nikol nisem se nobene scene nardila okol tega.


sej tud ta punca ni nardila scene, ampak po njenem odgovoru oz. tonu kako mi je povedala me je stisnilo pri srcu.

že po teh odgovorih tukaj je jasno, da veliko žensk vprašanje prizadene in raje ne sprašujem.



(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Kdor nima otrok...
28.12.2007 9:00:43   
baguSka
sam neki se mi plete po glavi... baguSka, a bi ti šla npr. na TV oddajo in povedala "Sloveniji", kako se počutiš, kaj doživljaš, kako je bit "neploden"...


u bistvu vidm, da se sama zapletas... user posted image  u bistvu nebi sla na tv, ker ne maram javno nastopat... nebi mi blo pa bedno o tem govort ja user posted image  zakaj? jaz to ne jemljem kot neki intimnega... plodnost oz neplodnost je pa neki splosnega... sej nebi razlagala kako mi ga notr vtika, al kaj user posted image  aja o svojih custvih ce bi razlagala? ja bi ja, zakaj pa ne... meni to ni nic sramotnega... in ce bi komu koristlo, bi...

(odgovor članu pika74)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Kdor nima otrok...
28.12.2007 9:04:44   
waiting
Metulychy te cisto zastopim kako je ziveti v majhni vasici
in najbolj smesno od vsega bo, ko mi enkrat le rata da zanosim
bodo vsi vedeli se prej kot jaz user posted image

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Kdor nima otrok...
28.12.2007 9:05:33   
baguSka
sej tud ta punca ni nardila scene, ampak po njenem odgovoru oz. tonu kako mi je povedala me je stisnilo pri srcu.

že po teh odgovorih tukaj je jasno, da veliko žensk vprašanje prizadene in raje ne sprašujem.


ja.. zato ker je ona svojo uzaljenost zvalila nate.. tocno zato si se potem tko pocutla.. ker si obcutla to, kar ti je ta punca 'hotela' povedat.. ce bi reagirala drugace, tudi tebe nebi stisnilo pri srcu.. verjemi!

tud jaz socustvujem z drugimi puncami... sploh s takimi, ki jih to full prizadane... ker roko na srce, tud jaz jih ne razumem cist... bl bojo prizadete, bl socustvujem z njimi... pa to ne pomeni, da si jaz ne zelim... vse na svetu bi dala, da koncno dobim to kar si zelim, ampak jaz sem pac ocitno okrog sebe postavila nek oklep, ki mi ne more do zivega... mogoce sem se pripravila na najslabse, ne vem...

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Kdor nima otrok...
28.12.2007 9:05:37   
pika74
a veš, da sem jaz večkrat razmišljala o tem, da bi šla na TV... pa ne zato, da bi se tam pokazala ampak bolj zato, da bi "ljudi razsvetlila" in jim povedala, kako je, če si "neploden"... ker očitno še vedno velika večina ne ve, kako nam je...

pa sem mislila, mogoče bi tako "razsvetljevanje" pomagalo... sam na konc... potem vedno pristanem pri tem, da rajš ne... ker... mi je tko bolj fajn... pa očitno nisem edina,ki tko razmišlja (razen svetlih izjem - kot npr. baguSka... takih bi mogl bit več user posted image , pa bi bil svet drugačen)... sam poglejte, kok težko voditelji raznih oddaj dobijo take pare, kot smo mi, da potem po TV povejo, kako težko je it čez ta pekel... se spomnem, enkrat je bla ena oddaja - ne vem, en polnočni klub al kaj... pa še takrat so bli sam ene trije al 2 primerka... in še ta dva sta bla tko, da sta v bistvu govorila, kako jima je uspelo... se pravi, sta tahujš krizo že dala skoz...

jaja.. redki so taki...

_____________________________

Ne metat puške v koruzo, ker se lahko pokvari kombajn :P

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Kdor nima otrok...
28.12.2007 9:06:56   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: pika74

se strinjam z večino...

sam neki se mi plete po glavi... baguSka, a bi ti šla npr. na TV oddajo in povedala "Sloveniji", kako se počutiš, kaj doživljaš, kako je bit "neploden"...

čist tko me zanima



user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  ma ti ga pa pihneš. user posted image

Valda ne govoriš po medijih, ne?
Punce, sej to so naši svojci, prijatelji, ki so ti ob strani. Valda o tem ne govoriš nekim znancem, ki jih vidiš 1x mesečno.

Sčasoma dobiš trdo kožo. Problem je samo v tistih, ki nikakor ne razumejo, da ne morejo vsi zanosit, če samo gate vržeš pod posteljo. To pa je bilo včasih. user posted image  Dandanes je življenje stresno, o neplodnosti z mano zlahka vsak govori in se mi zaupa. Ker sem odprt tip človeka. Kot sem že napisala. Mogoče zato, ker imam nekako v "družini".

In vsakemu tistemu, ki ima take pripombe in vprašanja, bi ga dala na RR, pa naj bere cel dan. Bo že po 3 urah drugače gledal na to. Dejansko ljudje niso seznanjeni kaj vse je izvzeto pod neplodnost. Ni samo tisti stari zguljeni vzrok, da partner nima semenčec.Dejansko je to zelo širok pojem NEPLODNOST.
In sem srečna, da je medicina tako napredovala v tej smeri. user posted image user posted image

(odgovor članu pika74)
  Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Kdor nima otrok...
28.12.2007 9:07:13   
mika
baguSka, a bi ti šla npr. na TV oddajo in povedala "Sloveniji", kako se počutiš, kaj doživljaš, kako je bit "neploden"...


ni treba povedat vesoljni sloveniji, ampak svojim najbližjim. moja mama je prava radirka za odvečna vprašanja in hitro zradira vsakega, ki bi želel pametovati. najbolj dejavnauser posted image je bila po porodu, ko sem po mnenju nekaterih  imela vodeno mleko pa kaj vem kaj še vse.
verjamem, da bi pri težavi z zanositvijo bilo enako.

če se vam je o tem za pogovarjat, povejte, če pa vam ni, pa tudi povejte. kot je baguska napisala, ljudje nismo jasnovidni, če bi bili, teh vprašanj ne bi postavljali.

(odgovor članu pika74)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Kdor nima otrok...
28.12.2007 9:09:10   
pika74
Zakaj... zato, ker je svet lačen takih in drugačnih novic... zato je pa najbolj prodajan cajtng ravno Slovenske novice... kri, pa žalost pa grozote... to folk kupuje... in o tem se potem govori po vas... sam v tem je fora... zato mi ni do tega, da povem svojo "žalost" in svoj "neuspeh" ljudem.... nej se filajo na drug način... ne na moj...

_____________________________

Ne metat puške v koruzo, ker se lahko pokvari kombajn :P

(odgovor članu pika74)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Kdor nima otrok...
28.12.2007 9:11:29   
sonček33
pika74 - s to zadnjo izjavo se popolnoma strinjam! Filanje in to....

_____________________________

...svet je poln lepih rožic tete Pehte...



(odgovor članu pika74)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Kdor nima otrok...
28.12.2007 9:12:56   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: pika74

a veš, da sem jaz večkrat razmišljala o tem, da bi šla na TV... pa ne zato, da bi se tam pokazala ampak bolj zato, da bi "ljudi razsvetlila" in jim povedala, kako je, če si "neploden"... ker očitno še vedno velika večina ne ve, kako nam je...

pa sem mislila, mogoče bi tako "razsvetljevanje" pomagalo... sam na konc... potem vedno pristanem pri tem, da rajš ne... ker... mi je tko bolj fajn... pa očitno nisem edina,ki tko razmišlja (razen svetlih izjem - kot npr. baguSka... takih bi mogl bit več user posted image , pa bi bil svet drugačen)... sam poglejte, kok težko voditelji raznih oddaj dobijo take pare, kot smo mi, da potem po TV povejo, kako težko je it čez ta pekel... se spomnem, enkrat je bla ena oddaja - ne vem, en polnočni klub al kaj... pa še takrat so bli sam ene trije al 2 primerka... in še ta dva sta bla tko, da sta v bistvu govorila, kako jima je uspelo... se pravi, sta tahujš krizo že dala skoz...

jaja.. redki so taki...


To si pa tako lepo povedala. user posted image  user posted image user posted image user posted image

Jaz imam rezervirano TV samo zase, ko zasledim, da bo kakšna taka oddaja. user posted image

Pa dejansko je tudi veliko v nas samih. Če te nekdo vpraša kaj in kako z user posted image  po tolkem času skupnega življenja, in če dejansko si že v tem (neplodnost) te zaboli vsako vprašanje, od vsakega. Veliko zgodb tukaj na RR sem spremljala, še zdaj jih. In to so začetki. Če si pač odprt, ti o tem ni težko govoriti. Začetek je dejansko zelo težak, za psiho zelo utrujajoč. 


Punce, vsem bo enkrat ratalo. user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  

(odgovor članu pika74)
  Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Kdor nima otrok...
28.12.2007 9:13:49   
baguSka
a veš, da sem jaz večkrat razmišljala o tem, da bi šla na TV... pa ne zato, da bi se tam pokazala ampak bolj zato, da bi "ljudi razsvetlila" in jim povedala, kako je, če si "neploden"... ker očitno še vedno velika večina ne ve, kako nam je...


jaz bi sla predvsem iz tega razloga, da si bojo vsi tisti, ki ne morejo zanosit, bolj razsvetljeni... :)) da niso edini v tem, da nas je ogromno, da je full tezko in da full boli, ampak naj si ne vzamejo tok k srcu vsake besede.. naj jih to ne prizadane.. naj bojo mocne v sebi in zase.. bl samozavestne.. in naj ne razmisljajo tok zelo zelo samo o temu cilju, ker potem je razocaranje vedno vecje.. jaz sem se nekako ne 'vdala', ampak bolj prepustila.. delamo, ampak ce rata rata, ce ne rata pac ne rata.. nam pac ni usojeno.. ceprav si otrocka zelim verjetno se bolj katerakoli druga, pa vseeno ne bom zarad tega se sama sebe v grob spravla, ker bom non stop samo o tem razmisljala, kok mi je hudo... in zarad tega obtozevala druge ljudi okoli sebe se manj... bi jim pa enkrat javno povedala ja, celmu svetu, da bi vedli, da ni glih tok zlo lahko vsem do otrocka pridt... da se samo sprostis in noge narazen das...

(odgovor članu pika74)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Kdor nima otrok...
28.12.2007 9:14:14   
pika74
Ma vem, k naju je par, ki živi blizu nas... večkrat vprašal... ja kaj pa vidva... poglejta, midva mava že enga... dejta še vidva, da se bojo otroc skup igral...

pa čez kak let spet... kaj čakata... midva mava že 2, dejta še vidva kej narest, da se bojo igral...

pa še kr vrtajo... in kaj nej jima rečem, da ne morva... da se jima pol smilim ob vsakem koraku... ne vem... enim je brezveze sploh razlagat... če jih starši niso mogl vzgojit... jest jih tud ne morem...

ne vem... ta debata ni tko ajnfoh... maš take in drugačne primerke...

_____________________________

Ne metat puške v koruzo, ker se lahko pokvari kombajn :P

(odgovor članu sonček33)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





5 vzrokov za bolečino pri ovulaciji
Ne glede na to, kako zelo močna je ovulacijska bolečina, ginekologi opozarjajo, da to ni bolečina, ki bi bila normalna, ...
Najbolj ujemajoči astrološki pari so ...
V članku preveri, kateri so najboljši kozmični ljubezenski pari.




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?