|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   vlaga
8.1.2008 20:24:04   
Alisa
Kaj lahko naredim v primeru, ko se v otroški sobici v kotu nabira vlaga in je že kar lep kos moker, pa še na parket teče oz, je že mal potemnev.
Je pa novogradnja in poleg tega da skoz tečnarim izvajalecem in pridejo pa kar mal oken zasilkonirajo in oni mislijo da je to to?
Res imam že poln kufer tečnarjenja ker itak nič ne dosežem in bbi rada sama to rešla, sm če je sploh kakšna možnost.
Hvala


_____________________________

preden si bil spočet, sem si te želela,
še preden si bil rojen, sem te ljubila
in komaj si se rodil, bi zate umrla.
To je čudež življenja.


Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: vlaga
8.1.2008 22:11:21   
Kanny
Živjo,

Moj oče bi rekel, da je slaba izolacija sten. Midva imava podobne probleme, samo da je starejša hiša. Vlaga se nahaja samo na severni strani. Kupila sva Ceresit v Sparu, pride okoli 3000 bivših sit. Postavila sva ga na okensko polico. Pri nama se je kar nekaj vode že nabralo. Deluje pa že dobra dva meseca in je še veliko soli. Vsaj mislim, da je notri sol.

Tako, da sva jo kupila tudi za kopalnico. Celotnega problema tako ne bomo rešili tako, je pa vsaj manj vlage in zarosenih šip.




(odgovor članu Alisa)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: vlaga
8.1.2008 22:26:48   
Olivija
Pri nas rešujemo te težave z zračenjem, ampak res vsak dan zelo temeljito in imamo tudi Ceresit. Je letos dosti boljše. Je pa hiša stara in ravno nad otroško sobo ni izolacije, ker je terasa.

Nevem pa kako je z vašo izolacijo in toplotnimi mostovi (slaba izolacija in pretesna okna user posted image zato nevem zakaj vam še bolj tesnijo okna => še več vlage), čudi me, da se to dogaja pri novogradnji.

(odgovor članu Alisa)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: vlaga
8.1.2008 22:37:27   
Colicka
Mene pa čisto nič ne čudi, da je to ranov pri novogradnji ...imam precej prijateljev novogradnjah in tudi poznam nekaj gradbenikov in takih stanovnaj kot so se delala včasih, enostavno več ni ...investitorji šparajo pri materialih in želijo čim več in čim hitreje zaslužit ...poseldice poznamo :(

(odgovor članu Olivija)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: vlaga
8.1.2008 22:38:29   
Colicka
Pa še to: eni prijatleji vem, da so na novo belili sten z neki sredstvi proti vlagi (vprašaj v trgovniah), vendar to ni večna rešitev. Boljše je bilo par leto, potem je pa vlaga (črno) spet udarila ven ... 

(odgovor članu Colicka)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: vlaga
9.1.2008 7:30:17   
LoCa
une izvajalce itak boli k****. js imam tudi ceresit v kopalnici.

glede novogradenj: kolega od sodelavke je kupu novo stanovanje in ugotovu, da banja sploh ni bla "priklopljena" na tale...vodni sistem, kako se sploh reče. seveda ga zdej prodaja.

(odgovor članu Colicka)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: vlaga
9.1.2008 7:34:01   
Anonimen
Eni proti vlagi zbelijo z jupolom citrus - naj bi bil prav za to, če pa pomaga, pa ne vem.

Kaj pa je to cerasit? In kje se ga kupi? Bi ga tudi dala v kopalnico, ker se tuširam samo z vročo vodo in naredim kar nekaj pare. user posted image

(odgovor članu LoCa)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: vlaga
9.1.2008 7:41:09   
LoCa
ma to je taka posebna posoda, v katero se da eno tableto, ki vpija vlago, in pol se ti ta vlaga nabira v zbiralničku. tule

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: vlaga
9.1.2008 9:33:48   
Olivija
IZVIRNO SPOROČILO: biba12

Eni proti vlagi zbelijo z jupolom citrus - naj bi bil prav za to, če pa pomaga, pa ne vem.



Ne pomaga - preverjeno. user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: vlaga
9.1.2008 9:35:17   
Olivija
IZVIRNO SPOROČILO: Colicka

Mene pa čisto nič ne čudi, da je to ranov pri novogradnji ...imam precej prijateljev novogradnjah in tudi poznam nekaj gradbenikov in takih stanovnaj kot so se delala včasih, enostavno več ni ...investitorji šparajo pri materialih in želijo čim več in čim hitreje zaslužit ...poseldice poznamo :(


Pravzaprav se mi zdi žalostno, da se to dogaja pri novogradnjah. Plačaš ogromno za kakšno stanovanje, potem pa se ti pa kaj takega dogaja. user posted image

(odgovor članu Colicka)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: vlaga
9.1.2008 10:57:09   
mika
a je to prva zima ?

pri novogradnjah se to veliko dogaja, pa ni nujno da zaradi slabe izvedbe ali pri šparanju materialov.

možno je da hiša ni dovolj izušena. zato smo mi pred prvo zimo, ko smo se tudi selili hišo ogrevali na ful, da se je nabrala para, potem pa zjutraj in zvečer prezračili...vsak dan.

vlage me je bilo precej strah, ker smo je imeli ogromno, ko smo se s starši selili v novo hišo. naredili so fasado in hišo zaprli, preden se je uspela posušit, zato se je sušila na notranjo stran. tiste zime ne bomo pozabili nikoli...mrzlo je bilo kouser posted image . plesen po kotih, pod omarami se je dvignil parket.....
naslednja leta(zime) pa ni bilo več nobenih težav in nam je bilo prijetno toplo.

najbolje bi bilo, da zahtevaš(če je to blok), da ti pripeljejo sušilec in če se ne motim izsuši vlago v kakšnem tednu ali dva.

če pa to ne bo pomagalo, pa je napaka v izvedbi 

(odgovor članu Olivija)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: vlaga
9.1.2008 11:13:45   
Anonimen
Midva imava tudi polno vlage in plesni user posted image  pa je to zato (baje), ker okna preveč tesnijo in ni zraka.
kaj naredim?
Vsak dan temeljito prezračim....namazali smo s temi nekimi mažami (pojma nimam s čim)....je pa res, da je hiša stara in nima popolnoma nobene izolacije....pa še lani smo fasado prebarvali in očitno ta barva za fasado ne diha in so stene kar mokre user posted image

Upam, da čimprej to rešite....

(odgovor članu mika)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: vlaga
9.1.2008 12:41:35   
s.
IZVIRNO SPOROČILO: LoCa

ma to je taka posebna posoda, v katero se da eno tableto, ki vpija vlago, in pol se ti ta vlaga nabira v zbiralničku. tule


A stvar deluje? Ko sem ga gledala, se mi je zdela taka velika škatla. A potem tbl poseej kupuješ?
Koliko časa zdrži ena tbl?

(odgovor članu LoCa)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: vlaga
9.1.2008 13:22:01   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: s.

IZVIRNO SPOROČILO: LoCa

ma to je taka posebna posoda, v katero se da eno tableto, ki vpija vlago, in pol se ti ta vlaga nabira v zbiralničku. tule


A stvar deluje? Ko sem ga gledala, se mi je zdela taka velika škatla. A potem tbl poseej kupuješ?
Koliko časa zdrži ena tbl?


NE pomaga. Nam ni.

(odgovor članu s.)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: vlaga
9.1.2008 13:25:30   
Colicka
Kakšna pa imate okna? Sem slišala, da zadnje čase ravno plastiko zamenjujejo z lesom, ker les DIHA, plastikapa popolnoma TESNI!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: vlaga
9.1.2008 15:33:46   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: sunqueen

Midva imava tudi polno vlage in plesni user posted image  pa je to zato (baje), ker okna preveč tesnijo in ni zraka.
kaj naredim?
Vsak dan temeljito prezračim....namazali smo s temi nekimi mažami (pojma nimam s čim)....je pa res, da je hiša stara in nima popolnoma nobene izolacije....pa še lani smo fasado prebarvali in očitno ta barva za fasado ne diha in so stene kar mokre user posted image

Upam, da čimprej to rešite....


potem je najbolje, da fasado daste dol in pustite da se stene posušijo. če je hiša stara, so verjetno še temelji nezaščiteni pred vlago, tako da bi morali okoli odkopat in zaščitit temelje. 

plastična okna so strup za stare neizolirane hiše. najbolje da pokličeš kakšno podjetje za sanacijo in ti bodo svetovali. takšen poseg ni ravno finančno ugoden, ampak za voljo zdravja je potrebno ukrepat.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: vlaga
10.1.2008 18:46:30   
janjja
Ceresit samo zbira vlago iz prostora, ne more pa posušiti sten in zaustaviti vlaženja.

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: vlaga
10.1.2008 20:37:15   
Alisa
Ja mi smo dobre 3 mesece vseljeni in tudi prva zima. Okna so plastična, vem pa da med oknim oz. zunanjo in notranjo plastiko ni nobene izolacije in temu primerno je mrzlo in vlažno. Stanovanje prezračujem 2x na dan, vlage v stanovanju pa je skoraj v vseh prostorih 45% kar se mi ne zdi prevečuser posted image , al je?
Kaplice se nabirajo glih tam ko so ti bumbarji silkoniral, prej si videv vn med okni oz. je bila špranja user posted image , zdaj pa brišem non stop user posted image , v ponedeljek pridejo pa da vidim kaj porečejo na to kar so naredili površno.



_____________________________

preden si bil spočet, sem si te želela,
še preden si bil rojen, sem te ljubila
in komaj si se rodil, bi zate umrla.
To je čudež življenja.



(odgovor članu janjja)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: vlaga
10.1.2008 21:58:40   
*pepelka*
Mi imamo razvlažilnik zraka Zibro že kar nnekaj časa. Res je, da smo za to dali cca 250 € vendar pa to ni nič v zameno za čisti zrak in nič plesni v prostoru.

(odgovor članu Alisa)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: vlaga
12.1.2008 10:23:46   
mika
vlage v stanovanju pa je skoraj v vseh prostorih 45% kar se mi ne zdi preveč


to je pa že na meji, suhega zraka. normalna vlažnost je med 4o in 75%. mi imamo tudi 45% pa nam gre parket narazenuser posted image ...fuge so povečale

(odgovor članu Alisa)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: vlaga
13.1.2008 22:17:52   
tajtaja
Tudi če na novogradnjah ni fasade, se nabira vlaga, posebej po kotih, kjer so običajno betonirani stebri, Ker beton vleče nase vlago. In pa še mavčni ometi?!
To nama je rekel malar, da so boljši ona stara varianta. Midva pa sploh nisva vedela, da je več možnosti.
Ko sva naročila strojne omete, naju ni nihče vprašal, kakšne želiva. In tako stene ne vsrkavajo vlage ampak se nabira po kotih.
Ni druge kot veliko veliko zračit in pa fajn kurit. Ob prvi otoplitvi pa bomo začeli z fasado.
Zaenkrat se kar deluje.


_____________________________

Največja sreča so otročki, zato sem srečna petkrat.

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 21
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?