|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  6 7 [8] 9 10   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: dojenje 3 letnikov
27.1.2008 17:34:50   
Anonimen
Ej, skustrana...user posted image

Daj povej mi a potem lahko zahtevamo da ne smejo dat dodatka?? Kako pa to funkcionira po CR? Ker mi nimamo otrok ob sebi tja do 5 dne?


(odgovor članu skuštrana)
  Neposredna povezava do sporočila: 176
   RE: dojenje 3 letnikov
27.1.2008 17:41:02   
skuštrana
****, ne vem kje boš rodila..vidim da si v Kairu...prosi, če bi ti ga prinesli za vsak podoj..ja, vem, je težko, zato pa jaz full podpiram baby friendly porodnišnice, da je otrok stalno zraven mame...
A ni nobene možnosti, da bi bil otrok poleg tebe...tudi če imaš carski rez ti lahko sestre pomagajo, ker verjamem da je težko po carskem rezu dvigovat dojenčka.


_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 177
   RE: dojenje 3 letnikov
27.1.2008 17:44:00   
skuštrana
****, po moje lahko odkloniš dodatek..jaz imam celo na odpustnem pismu napisano, da sva šla domov na lastno odgovornost, ker so hoteli da še kak dan ostanevauser posted image ..sicer ne zaradi dojenja, ker je po treh dneh full začel dobivat na teži.

_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 178
   RE: dojenje 3 letnikov
27.1.2008 17:55:46   
Anonimen
****, v Kranju npr. začnejo otroka nosit za dojenje že na intenzuvno, to je še isti ali pa naslednji dan po CR, če so ti ga delal popoldne.
Pa tudi trudjo se. O.K., ena je multi nesramna, ampak ena sestra je pa super, ta se je fuuul zavzela, da bi jaz dojila. In mi je masirala dojke, me spodbujala za črpanje, mi govorila, da je 10 mll v parih urah načrpanega mleka kar precej, ma ni da ni, kaj sva vse počeli, ampak potem, ko je videla, kakšno je stanje, je po 8 ali 9 dneh, ko sem odhajala domov in ni bilo še nič mleka, rekla, da v 14 dneh se bo pokazalo, kako in kaj. Če bo do takrat, potem bo, da če ne bo, pa pač ne bo. Da nismo vsi rojeni za dojit, naj se nič ne sekiram.
Tako da poptem ni bilo nič, tudi po 16 dneh ne, pa se nisem nič sekirala, ko sem nato opustila misel na dojenje.

(odgovor članu skuštrana)
  Neposredna povezava do sporočila: 179
   RE: dojenje 3 letnikov
27.1.2008 18:11:31   
saskija
tudi jaz sem imla napisano na bolniškem listu da ne želim dodatka ali dude.

kaj ti pomaga, če ti otroka po CR sitega prinesejo na dojenje? pa če otroka dajo na nočenje in ga lepo futrajo? seveda potem malo kateri sesa pa če se katera sestra tako trudi.



_____________________________

Dojenček se z vsakim dnem spreminja in raste in bo nekega dne odrasel in odšel;prah pa vas bo zvesto čakal.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 180
   RE: dojenje 3 letnikov
27.1.2008 18:13:55   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: saskija

tudi jaz sem imla napisano na bolniškem listu da ne želim dodatka ali dude.

kaj ti pomaga, če ti otroka po CR sitega prinesejo na dojenje? pa če otroka dajo na nočenje in ga lepo futrajo? seveda potem malo kateri sesa pa če se katera sestra tako trudi.




Po moje mu tisti dan kaj prida dodatka niso dajali, če je bil udarno "izsušen" in so mu potem dali glukozo.

Pa tudi na nočenje ga niso dali, je bil kar pri meni.

(odgovor članu saskija)
  Neposredna povezava do sporočila: 181
   RE: dojenje 3 letnikov
27.1.2008 18:14:52   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana

****, ne vem kje boš rodila..vidim da si v Kairu...prosi, če bi ti ga prinesli za vsak podoj..ja, vem, je težko, zato pa jaz full podpiram baby friendly porodnišnice, da je otrok stalno zraven mame...
A ni nobene možnosti, da bi bil otrok poleg tebe...tudi če imaš carski rez ti lahko sestre pomagajo, ker verjamem da je težko po carskem rezu dvigovat dojenčka.



V Ljubljani imam namen... ceprav mi ne disi, ker so na intenzivni strasno neprijazne ene sestre... No saj ves ze ena je zadosti, da ti zagreni dan...
Katere porodnisnice pa so otroku prijazne??

(odgovor članu skuštrana)
  Neposredna povezava do sporočila: 182
   RE: dojenje 3 letnikov
27.1.2008 18:21:19   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: saskija

tudi jaz sem imla napisano na bolniškem listu da ne želim dodatka ali dude.

kaj ti pomaga, če ti otroka po CR sitega prinesejo na dojenje? pa če otroka dajo na nočenje in ga lepo futrajo? seveda potem malo kateri sesa pa če se katera sestra tako trudi.




Pa ja tocno o tem sem sedaj zacela razmisljat... ker jaz sem se tud tok matrala ampak do 5 meseca....Sicer sem skoz mogla dodajat...men je priteklo iz prsi glih za vzorec...
Pa sem res vse naredila...
Sedaj razmisljam da je ze nekaj na zacetku moglo biti narobe...
Mogoce so jo pa sito k meni nosili in normalno ni pri meni pol vlekla pol pa tud mleko ni nastajalo. Saj gre to baje kot ponudba povprasevanje..
A je to mozno al fantaziram??

(odgovor članu saskija)
  Neposredna povezava do sporočila: 183
   RE: dojenje 3 letnikov
27.1.2008 18:28:23   
skuštrana

Pa ja tocno o tem sem sedaj zacela razmisljat... ker jaz sem se tud tok matrala ampak do 5 meseca....Sicer sem skoz mogla dodajat...men je priteklo iz prsi glih za vzorec...
Pa sem res vse naredila...
Sedaj razmisljam da je ze nekaj na zacetku moglo biti narobe...
Mogoce so jo pa sito k meni nosili in normalno ni pri meni pol vlekla pol pa tud mleko ni nastajalo. Saj gre to baje kot ponudba povprasevanje..
A je to mozno al fantaziram??


****, to se je dogajalo moji cimri...otroka so ji prinesli sitega, revica se je full full trudila otrok pa ni hotel vlečt..ker je bil sit. je bil pod lučko in je prosila če ji ga nosijo za dojenje (oz. da njo pokličejo tja) ampak očitno nič od tega.


_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 184
   RE: dojenje 3 letnikov
27.1.2008 18:29:49   
saskija
**** veš da je možno, jaz sem mojega otročka dala samo na pregled v intenzivno  (pred skoraj 6 leti) ko so me ponovno sprejeli zaradi vnetja dojke in sem od izčrpanosti zaspala. ko se zbudim je bilo okoli več kot urca, otroka nikjer, sem zvonila sestri, se dvignila kar z infuzijo in se zvlekla iz sobe ter panično spraševala kje imam otroka, ja nato pa mi ga seveda hitro pripeljejo iz intenzivne kao iz pregleda z dudo!!!! dol sem padla, sem jih vprašala kdo jim je dovolil??? da imam svojo dudo in če bom sama presodila bom dala.

Spal je kot top in še danes sem prepričana da so mu dali dodatek čeprav so me prepričevali v obratno. 

zato sem sedaj v tretje to že v porodni napisala na sam bolniški list.

_____________________________

Dojenček se z vsakim dnem spreminja in raste in bo nekega dne odrasel in odšel;prah pa vas bo zvesto čakal.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 185
   RE: dojenje 3 letnikov
27.1.2008 18:32:51   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: ****

IZVIRNO SPOROČILO: saskija

tudi jaz sem imla napisano na bolniškem listu da ne želim dodatka ali dude.

kaj ti pomaga, če ti otroka po CR sitega prinesejo na dojenje? pa če otroka dajo na nočenje in ga lepo futrajo? seveda potem malo kateri sesa pa če se katera sestra tako trudi.




Pa ja tocno o tem sem sedaj zacela razmisljat... ker jaz sem se tud tok matrala ampak do 5 meseca....Sicer sem skoz mogla dodajat...men je priteklo iz prsi glih za vzorec...
Pa sem res vse naredila...
Sedaj razmisljam da je ze nekaj na zacetku moglo biti narobe...
Mogoce so jo pa sito k meni nosili in normalno ni pri meni pol vlekla pol pa tud mleko ni nastajalo. Saj gre to baje kot ponudba povprasevanje..
A je to mozno al fantaziram??


Ne, ni možno. Za tistih par dni v porodnišnici bi bilo že možno, ampak doma bi se moglo pa potem normalizirat in vzpostaviti stanje ponudba - povpraševanje, če bi bilo vse O.K.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 186
   RE: dojenje 3 letnikov
27.1.2008 18:34:35   
Anonimen
Aha...
Komu pol to recem da se zapise, da nocem da mu dajo dodatek, razen ce jaz odobrim??
A sestri al zdravniku? A v sprejemni ?
Pls ce ne morim prevec... Komu si ti to rekla, da so zapisali?
Pa a potem to 100% to drzi??

(odgovor članu saskija)
  Neposredna povezava do sporočila: 187
   RE: dojenje 3 letnikov
27.1.2008 18:36:15   
bumerang
Evo, na RR vse toleriram ampak ko berem, da tiste, ki nimajo mleka, nimajo mleka zato, ker ga nočejo imeti, se mi pa še po treh letih naredi tema pred očmi. Za tako izjavo meni osebno bi bila verjetno pripravljena dati komu klofuto!
Preden sem rodila, nisem niti pomislila, da ne bi imela mleka. Enkrat sem sicer kak mesec pred porodom vprašala, če ni čudno, da se mi prsi niso nič napele med nosečnostjo, ampak mi je Neva napisala, da če imam sicer večje, da to ni nujno. In mi je odgovor zadostoval.
V porodničnico sem sabo vzela modrček za dojenje, dve posebej kupljeni novi pižami, primerni za dojenje, prsne blazinice, lanolin, doma pa imela tudi nastavke za dojenje.
Rodila sem z urgentnim CR s spinalnim blokom, otrok je bil pri meni pol ure po operaciji, ko sem ga že dojila. Od takrat naprej je bil pri meni v postelji skozi na prsih, čeprav ima bolnica oddelek, kjer se ponoči lahko odda otroka.
Aja, sem pozabila. Pred porodom sem primariju poslala pismo s svojimi zahtevami v katerem je tudi pisalo, da prepovedujem, da bi mu dali glukozo ali kakršen koli dodatek.
Navala mleka nisem čutila nikoli, prsi polnih nikoli. Spomnim se samo, da mi je drugi ali bolj verjetno tretji dan po porodu, ko sem vstala in šla v kopalnico, na trebuh padlo par kapljic. Ta dan (ali naslednji) je k meni prišla tudi pediatrinja povedat, da je fiziološki kalo prevelik in da imam verjetno premalo mleka in da bo otroku potrebno dodajat adaptirano mleko. Ko sem dovolila, je takoj spil skoraj 80 ml adaptiranega mleka!
Kljub temu sem ga imela pri sebi dan in noč in ga dojila. Spomnim se, da je "promotorka dojenja", ki je hodila po bolnišnici, en dan prišla k meni ogromnokrat, da bi me kdaj dobila "ko ravno ne dojim", da se pogovoriva, pa me ni nikoli našla brez otroka na prsih.
Takoj ko sem prišla domov (peti dan), sem šla k pediatrinji po recept za Tametil. Ni imel nobenega učinka. Šla sem po homeopatske tablete, ki niso imele nobenega učinka. Šla sem po neko čajno zeliščno mešanico, ki ni imela nobenega učinka. Mož mi je prinesel neko tinkturo, ki se je mešala z vodo, in je bila brez učinka. In kuhala sem si takrat tako opevan sezamov zvarek, ki tudi ni imel nobenega učinka. Kljub temu sem tri (3!!!) mesece preden sem otroku dala adaptirano mleko otroka vsakič pred obrokom "podojila", kljub temu, da tega mleka ni bilo nikoli več kot za mililiter, dva.
Dojila sem kljub krvavim ragadam na obeh bradavicam, na srečo ne na obeh hkrati, dojila sem kljub temu, da me je bolelo.
In ne mi govorit, da nisem bila informirana, da nisem vedela, kako se tvori mleko, da nisem naredila dovolj, da nisem... ker bom res koga skloftala!
Ve pojma nimate, kako se počuti ženska, ki nima mleka, ki NI ZMOŽNA svojemu otroku zagotoviti hrane, ki ga NI ZMOŽNA ohraniti pri življenju. Kateri bi otrok, če ne bi živela zdaj in tukaj, umrl od lakote.
Ja, po treh letih jokam, ko to pišem, ker me še vedno tako boli. In zato lepo prosim, nehajte!

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 188
   RE: dojenje 3 letnikov
27.1.2008 18:36:17   
Anonimen
nato pa mi ga seveda hitro pripeljejo iz intenzivne kao iz pregleda z dudo!!!! dol sem padla, sem jih vprašala kdo jim je dovolil??? da imam svojo dudo in če bom sama presodila bom dala.

Spal je kot top in še danes sem prepričana da so mu dali dodatek čeprav so me prepričevali v obratno.


Katastrofa.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 189
   RE: dojenje 3 letnikov
27.1.2008 18:37:24   
Anonimen
****, če bi v Kranju to rekla, bi definitivno držalo. Sicer ga imaš pa v Kranju skozi pri sebi, tako da itak delaš z njim, kar hočeš. Razen takrat, ko si na intenzivni, ampak po moje bi željo po dojenju zelo upoštevale.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 190
   RE: dojenje 3 letnikov
27.1.2008 18:38:14   
skuštrana
Splišni, začetki so najvažnejši, če otrok že v porodnišnici dobi dudo, flaško in pride do t.i. sesalne zmede. In potem pri mami noče pit, ker po flaški teče samo , pri zizi je treba pa kar močno vlečt, da kaj priteče. Nekatere otroke to ne zmede, nekatere pa..

_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 191
   RE: dojenje 3 letnikov
27.1.2008 18:40:09   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: al bina

nato pa mi ga seveda hitro pripeljejo iz intenzivne kao iz pregleda z dudo!!!! dol sem padla, sem jih vprašala kdo jim je dovolil??? da imam svojo dudo in če bom sama presodila bom dala.

Spal je kot top in še danes sem prepričana da so mu dali dodatek čeprav so me prepričevali v obratno.


Katastrofa.


Ja, a ne?

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 192
   RE: dojenje 3 letnikov
27.1.2008 18:42:20   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana

Splišni, začetki so najvažnejši, če otrok že v porodnišnici dobi dudo, flaško in pride do t.i. sesalne zmede. In potem pri mami noče pit, ker po flaški teče samo , pri zizi je treba pa kar močno vlečt, da kaj priteče. Nekatere otroke to ne zmede, nekatere pa..


A v tistih parih dneh lahko toliko škode naredijo, če mu parkrat dajo po flaški mleko? Pa četudi ga potem doma samo dojiš? Če imaš mleko? Ej, tega pa kar ne morem verjet.

(odgovor članu skuštrana)
  Neposredna povezava do sporočila: 193
   RE: dojenje 3 letnikov
27.1.2008 18:43:20   
skuštrana
Bumerang, zato pa jaz ne maram, da se odpirajo takšne teme, ker kot sem že napisala, na koncu iz vsega pride en velik kreg in obsojanje tistih, ki ne dojijo in tistih ki dojijo predolgo...Ma, brezveze...

_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 194
   RE: dojenje 3 letnikov
27.1.2008 18:43:57   
Gina
POglej seven, zakaj se obrača moje pisanje - že spet? Dobro veš, da sem dojila in da zagovarjam dojenje. Dobro veš tudi to, da tebe enako mnogo prizadane nedojenje, kot mene posiljevanje s tem čez trupla. Sama sem doživela dobesedno posiljevanje s tem iz vseh koncev in ja, bila sem izobražena na tem področju in ja, že 13 let nazaj je bilo ogromno literature na to temo pa vsa leta kasneje tudi, v materiski šoli so nas učili o tem, in ja, že takrat je potekalo dojenje pri meni točno tako, kot sem prebrala, sem pa res veliko brala in v nulo tako je bilo, razen da nikjer ni pisalo, da ponudba sledi povpraševanju šele čez tri tedne mučenja in tuljenja otroka in trpljenja mamice, pa sem tudi to pogruntala in ja, že takrat lj. porodnišnica ni dala kapljice dodatka niti če smo crknile zraven od naporov, da bi mleko pritekalo v taki meri, kot ga je otrok rabil in so otroci tulili od lakote....zakaj ta dejstva jemlješ, kot da mi je dojenje brezveze? Ni mi, smiselno se mi zdi, dobro za otroka, zato sem se maksimalno trudila čez vse okvire možnega, celo pumpala sem si mesece dolgo, samo zato, ker ta srednja ni hotela cuzat, pa mesece dolgo sem vstajala ponoči, pa si stiskala, čeprav je otrok spal, ker če si nisem, posledično ni bilo dovolj mleka tisti dan.....ne bi tega delala, če si mi ne bi zdelo smiselno najbrž....kljub vsemu rečem dojenju da....vendar ne za vsako ceno, vendar o tem sploh nisem govorila niti pisala, niti vprašali me niste (čeprav ti to veš, ker me predolgo bereš). Zakaj obračanje besed, ne štekam?


Kar se raziskav tiče, za obe odgovor, tudi za hothien, vse raziskave dela LLL, in njej sorodne organizacije, kjer je jasno, da morajo že po uradni dolžnosti dobiti take in take rezultate. To je tako, kot če bi dal Renaultu delat raziskavo, katera firma avtov je najboljša?user posted image  Al pa kakšnemu njegovemu frendu. Tako da v raziskave, ki preverjajo vzgojno komponento dojenja po 2. letu, oz. pravzaprav govorimo po 3. letu, če sem sebe prav prebrala in če imam kaj spomina, ali raziskavo, ki preverja psihične vidike mam, pri dojenju po 3. letu, ne verjamem, da obstaja, če pa že, jih pa gotovo ni toliko, da bi bile verodostojne. Obstajajo zgolj raziskave o nekih vplivih na alergije, kjer pa kolikor jaz vem, v povezavi z mojimi obiski pri alergologu pravijo, daje  itak alergologija šele v povojih in da nimajo pojma, kaj nanjo deluje, zato pač preventivno izločajo vse, kjer bi teoretično obstajala možnost, da se alergija pojavi. V tej povezavi verjamem, da je manj možnosti za alergijo, ker vse umetne snovi pač rastejo v povezavi z našo umetno naravo, vključno z  od antibiotikov zafiksanimi kravami, ki se pasejo na popipsanih poljih in pridelajo temu primerno mleko, ki vsebuje določene delčke teh snovi....Tako da se kar se raziskav o psihičnih vplivih in vplivu vzgoje pač tukaj opiram na lastno pamet, ker jih ni. In meni pač pamet pravi tako, kot sem napisala, da to iz vzgojnega stališča ni zdravo, kljub temu, da sem napisala, da mene to v bistvu ne moti, ker smo vsi ljudje s svojo dozo bedarij na glavi, to je zgolj ena od mnogih (pa ste ta del preskočile). Tudi jaz imam svojo dozo bedarij nad sabo, vendar ta ne spada notri, pa popolnoma vseeno je, če bi tudi. Sem človek, imam pravico do miliona bedarij. Saj bom itak jaz posledice jedla. Zato še manj štekam, zakaj se razburjate. Če ste čist zihr v to, da je to ok, potem je to ok za vas. Kaj vas jaz brigam?


Poglej, če obrnem drugače, bila si dojena dolgo, razmisli, a je tvoja mama posestniška, te je hotela vezat nase, je hotela, da je vse po njeno, mogoče pa je, pojma nimam. Ampak dosti mam, ki tako dolgo dojijo so, dolgo dojenje je stranski proukt te lastnosti. Ali je tvoja mama mogoče taka, da ne zna reči ne, da je lahko bilo vse po tvoje, ker si se sama vzgajala? Pojma nimam, ampak veliko mam, ki tako dolgo dojijo, so, to je stranski produkt tega dejstva. A je bila tvoja mama tolk ego, da je tako dobila svojo dozo crkljanja, ker je sicer drugje ni znala dobiti dovolj, oz. je zahtevala glih to obliko crkljanja, ker ji je bilo fajn, čeprav si bila ti že velika, pa tega nisi rabila za drugo, kot za crkljanje, vendar je ona to še rabila? Pojma nimam, samo razmišljam, da bi lahko obstajala tudi taka možnost. To zdaj ne leti nate, seven, ampak na vse otroke, ki so bili tako dolgo dojeni. Ne mislim s tem, da niso normalni, seveda da so, vendar imajo mame s specifičnimi lastnostmi, ki se mi zdijo precej blizu zgoraj podobnim. Ne vem, vse mame, ki so tako dolgo dojile, pa jih jaz poznam, so nekaj od tega. Posledično imajo otroci posledice v zgornjih dveh smislih. Ali se sami vzgajajo, ali jih mame preveč kontrolirajo, posedujejo, ali pa izkoriščajo otroka še naprej v svoje ego namene. Imaš pa prav. Lahko da se motim. Seveda se lahko.

Pa še nekaj sem hotela povedat. Nikdar nimam nič proti, da se posreduje informacije o dojenju, vsakemu, ki si jih želi. Osnovne informacije o različnosti, o težavah, o vsem tem. Vse to je dobrodošlo. Zelo dobrodošlo. Vendar kar gre čez te okvire, pa preseže dobro voljo, ampak napeljuje k občutkom krivde, k pretiranemu poudarjanju dojenja kot edinega sprejemljivega dejstva, to pa se mi zdi nezasišano in na to sem alergična. Sama zagovarjam dejstvo, da vska mama poskusi, se trudi, še bolj trudi, prebere vse s tem v zvezi, se iformira....vendar če ne gre, pač ne gre. Zato se ne bi smela nobena počutiti krivo. Nobena. Pa žal ni tako. Ogromno mamic poznam, ki so trpele ko user posted image , predvsem zaradi okolja, ki ne tolerira ničesar drugega, kot dojenje. Seven, sama sem slišala ogromno kritik in zelo grdih izjav, celo napisanih v več časopisih, revijah, zelo dolgo in zelo malo nazaj, pa ves čas vmes. tako da netaktnost in nepotrpežljivost tistih, ki posiljujejo z dojenjem dobro poznam. Ne strinjam se z izjavo, da nihče nikomur nič noče. Nasilje je preveliko. Nisem pa slišala še nobene, da bi kateri ki doji, dojenje nasprotovala. Res ne, vse vam privoščijo, vendar dojenje po tretjem letu nima nič s tem, privoščiti ali ne privoščiti, gre za nekaj globljega, česar se večina ljudi dobro zaveda, gre za poneumljanje velikih otrok. Vsaka razvojna stopnja ima svoje značilnosti, seveda lahko razvojno stopnjo nekoliko nategneš, vendar veš, če bo npr. otrok v 3. razredu še vedno izgovarjal črke totalno nepravilno, zaradi ignorance staršev, ki ne peljejo otroka k logopedu, bo njegova razvojna stopnja presežena. Enako je z dojenjem. Oh seven, zakaj prebereš samo v tisti smeri, ko ti glih tisti hip paše? A ni žalostno, da se potem sekiraš za reči, ki si jih razumela čisto drugač, kot so bile napisane? Kje sem napisala, da je kakšen dojen otrok moten? Pa še nekaj, znanstvene raziskave so dokazale, da materije ni, da časa ni, pa da elektrončki čist drugače skup stojijo, kot se npr. v oš učimo, učijo še danes. Tako da znanost je en velik bulšit, vsak mesec z drugo pametjo, in ti to veš. Vsaj jaz te imam za zelo pametno. Še enkrat: Meni osebno je vseeno, če ti dojiš do otrokovega 14. leta. Res mi je. Če si tolk posestniška, si itak ne moreš pomagat, če tolk rabiš crkljanje si tudi ne moreš pomagat, če pa ne znaš reči ne, pa se otrok sam vzgaja, si pa tudi ne moreš pomagat. Človeško je to, čist razumem, res. Jaz pa kaj drugega ne morem, imam kako drugo oslarijo na grbi, pa sprejmem to pri sebi. Tko to je. Vseeno mi je, še naprej z veseljem doji.user posted image

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 195
   RE: dojenje 3 letnikov
27.1.2008 18:44:08   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Splišni

IZVIRNO SPOROČILO: ****

IZVIRNO SPOROČILO: saskija

tudi jaz sem imla napisano na bolniškem listu da ne želim dodatka ali dude.

kaj ti pomaga, če ti otroka po CR sitega prinesejo na dojenje? pa če otroka dajo na nočenje in ga lepo futrajo? seveda potem malo kateri sesa pa če se katera sestra tako trudi.




Pa ja tocno o tem sem sedaj zacela razmisljat... ker jaz sem se tud tok matrala ampak do 5 meseca....Sicer sem skoz mogla dodajat...men je priteklo iz prsi glih za vzorec...
Pa sem res vse naredila...
Sedaj razmisljam da je ze nekaj na zacetku moglo biti narobe...
Mogoce so jo pa sito k meni nosili in normalno ni pri meni pol vlekla pol pa tud mleko ni nastajalo. Saj gre to baje kot ponudba povprasevanje..
A je to mozno al fantaziram??


Ne, ni možno. Za tistih par dni v porodnišnici bi bilo že možno, ampak doma bi se moglo pa potem normalizirat in vzpostaviti stanje ponudba - povpraševanje, če bi bilo vse O.K.


Lej splisni jaz sedaj tko razmisljam..
Oni so ji ze v porodnisnici dajali dodatek.. in so mi svetovali da kupim na poti domov tud jaz pac otrosko mleko..
Evo in pol se doma matram in matram pa jem papijem pa pocivam pa jo imam skoz na prsih priklopljeno pa nikoli ne zaspi za vec kot pol urce..
Potem pa ji seveda dam dodatek tako kot v bolnici in ona zaspi za 3 ure..
Tok sem jo imela skoz na dojkah da mi je ena bradavica cist razpokala... sem kupla nastavek pa stiskala zobe ko je vlekla...ampak nisem nehala..
Ja ampak pol mi je babica rekla ko je prisla na obisk, da ene pac nimajo mleka in naj enkrat dojim drugic pa dam dodatek... in tko sva se midve matrali do 5 meseca ko sem zacela uvajat gosto hrano...takrat sem potem prenehala, in mleko je presahnilo ma v 2 dneh sem imela suhe bradavice...

Sedaj pa ne vem... res sem vse naredila in res si zelim dojiti...
Ampak ce pravijo tukaj punce da vsaka lahko doji, potem sem ze morala nekaj narobe narest??
Najverjetneje ne bi smela kupiti tistega dodatka.. al kaj..
Ah saj ne vem...
Sam vem da bom sedaj imela tretjega user posted image  in bi rada dojila!! Polno dojila!!

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 196
   RE: dojenje 3 letnikov
27.1.2008 18:45:06   
Seven*
IZVIRNO SPOROČILO: bumerang

Evo, na RR vse toleriram ampak ko berem, da tiste, ki nimajo mleka, nimajo mleka zato, ker ga nočejo imeti, se mi pa še po treh letih naredi tema pred očmi. Za tako izjavo meni osebno bi bila verjetno pripravljena dati komu klofuto!
Preden sem rodila, nisem niti pomislila, da ne bi imela mleka. Enkrat sem sicer kak mesec pred porodom vprašala, če ni čudno, da se mi prsi niso nič napele med nosečnostjo, ampak mi je Neva napisala, da če imam sicer večje, da to ni nujno. In mi je odgovor zadostoval.
V porodničnico sem sabo vzela modrček za dojenje, dve posebej kupljeni novi pižami, primerni za dojenje, prsne blazinice, lanolin, doma pa imela tudi nastavke za dojenje.
Rodila sem z urgentnim CR s spinalnim blokom, otrok je bil pri meni pol ure po operaciji, ko sem ga že dojila. Od takrat naprej je bil pri meni v postelji skozi na prsih, čeprav ima bolnica oddelek, kjer se ponoči lahko odda otroka.
Aja, sem pozabila. Pred porodom sem primariju poslala pismo s svojimi zahtevami v katerem je tudi pisalo, da prepovedujem, da bi mu dali glukozo ali kakršen koli dodatek.
Navala mleka nisem čutila nikoli, prsi polnih nikoli. Spomnim se samo, da mi je drugi ali bolj verjetno tretji dan po porodu, ko sem vstala in šla v kopalnico, na trebuh padlo par kapljic. Ta dan (ali naslednji) je k meni prišla tudi pediatrinja povedat, da je fiziološki kalo prevelik in da imam verjetno premalo mleka in da bo otroku potrebno dodajat adaptirano mleko. Ko sem dovolila, je takoj spil skoraj 80 ml adaptiranega mleka!
Kljub temu sem ga imela pri sebi dan in noč in ga dojila. Spomnim se, da je "promotorka dojenja", ki je hodila po bolnišnici, en dan prišla k meni ogromnokrat, da bi me kdaj dobila "ko ravno ne dojim", da se pogovoriva, pa me ni nikoli našla brez otroka na prsih.
Takoj ko sem prišla domov (peti dan), sem šla k pediatrinji po recept za Tametil. Ni imel nobenega učinka. Šla sem po homeopatske tablete, ki niso imele nobenega učinka. Šla sem po neko čajno zeliščno mešanico, ki ni imela nobenega učinka. Mož mi je prinesel neko tinkturo, ki se je mešala z vodo, in je bila brez učinka. In kuhala sem si takrat tako opevan sezamov zvarek, ki tudi ni imel nobenega učinka. Kljub temu sem tri (3!!!) mesece preden sem otroku dala adaptirano mleko otroka vsakič pred obrokom "podojila", kljub temu, da tega mleka ni bilo nikoli več kot za mililiter, dva.
Dojila sem kljub krvavim ragadam na obeh bradavicam, na srečo ne na obeh hkrati, dojila sem kljub temu, da me je bolelo.
In ne mi govorit, da nisem bila informirana, da nisem vedela, kako se tvori mleko, da nisem naredila dovolj, da nisem... ker bom res koga skloftala!
Ve pojma nimate, kako se počuti ženska, ki nima mleka, ki NI ZMOŽNA svojemu otroku zagotoviti hrane, ki ga NI ZMOŽNA ohraniti pri življenju. Kateri bi otrok, če ne bi živela zdaj in tukaj, umrl od lakote.
Ja, po treh letih jokam, ko to pišem, ker me še vedno tako boli. In zato lepo prosim, nehajte!


Tudi takšne obstajajo, ki se jim mleko ne dela, ampak jih je le določen procent. Mi je težko ko si se trudila in ravno zato ne smeš bit žalostna, ker veš da si naredila vse kar je v tvoji moči. Imam zelo dobro prijateljico, ki je tudi dojila le krajši čas in ji žal nobeni nasveti niso pomagali. Bumerang, vedi, da takšni posti ne letijo na tebe in tebi podobne. Tiste, ki zagovarjamo dojenje se res trudimo biti vsaj približno objektivne. Iz tega razloga, ker so obstajale tudi takšne ki žal niso mogle dojiti, so včasih imeli dojilje. Drugače pa vsa čast za voljo in trud.

Pa lepo bodi. user posted image

_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 197
   RE: dojenje 3 letnikov
27.1.2008 18:46:27   
skuštrana
Splišni, pri nekaterih otrocih je tako...nekaterim je vseeno, pijejo in iz zize in iz flaške...recimo naša L. iz flaške ni znala piti nikoli..Arsenu je nisem niti poskusila dat..

_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 198
   RE: dojenje 3 letnikov
27.1.2008 18:49:44   
Anonimen
Aha... evo se to sem opazila ce smem povedat.
Bumerang tudi jaz imam vecjo stevilko moderca in v nosecnosti ali pa med dojenjem se mi nic ni povecal..
In tocno tako kot se ti pocutis se jaz!!

Ma vse sem naredila pa 5 mesecev vztrajala..
Pa se skoz vprasam pa zakaj jaz?? Skoz imam obcutek da sem nekaj ze delala narobe...


Ampak pazi to:
Bumerang in Splisni in jaz... vse rodile z CR in pol ne imele mleka!!
Kaj pa ce je tukaj razlog??

A je katera rodila z CR tukaj in polno dojila brez problemov??

sorry saj vem da full bluzim ampak s tem dojenjem sem cist obsedena... ze sedaj v 24 tednu ker druge punce imajo ze izcedek iz prs... jaz pa nic...

oprostite no... ker morim!!

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 199
   RE: dojenje 3 letnikov
27.1.2008 18:50:55   
skuštrana
da kupim na poti domov tud jaz pac otrosko mleko..
Evo in pol se doma matram in matram pa jem papijem pa pocivam pa jo imam skoz na prsih priklopljeno pa nikoli ne zaspi za vec kot pol urce..
Potem pa ji seveda dam dodatek tako kot v bolnici in ona zaspi za 3 ure..
Tok sem jo imela skoz na dojkah da mi je ena bradavica cist razpokala... sem kupla nastavek pa stiskala zobe ko je vlekla...ampak nisem nehala..
Ja ampak pol mi je babica rekla ko je prisla na obisk, da ene pac nimajo mleka in naj enkrat dojim drugic pa dam dodatek... in tko sva se midve matrali do 5 meseca ko sem zacela uvajat gosto hrano...takrat sem potem prenehala, in mleko je presahnilo ma v 2 dneh sem imela suhe bradavice...



Evo, to je to...narobe..Nič dodatka..Nič..zato pa ga prepovej že v porodnišnici.


_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 200
Stran:   <<   < Prejšnja stran  6 7 [8] 9 10   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  6 7 [8] 9 10   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Telo po porodu: Štiri resnice in ena laž
O spremembah, ki jih pusti nosečnost na telesu ženske se veliko govori. Ženske predvsem zanima, kako jih lahko omilijo o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?