|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  7 8 [9] 10 11   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: dojenje 3 letnikov
27.1.2008 18:54:43   
skuštrana
****, jaz tudi nisem imela nobenega izcedka v nosečnosti..nič...da ti ne govorim o tem, da imam prsi premale za najmanjši modrc za dojenjeuser posted image , mleka pa za izvoz...to ni povezano. Tudi carski rez ne bi smel bit razlog, sestre ti morajo pomagat pri dojenju, držat otroka če sama ne moreš...

_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 201
   RE: dojenje 3 letnikov
27.1.2008 18:56:33   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: ****

Aha... evo se to sem opazila ce smem povedat.
Bumerang tudi jaz imam vecjo stevilko moderca in v nosecnosti ali pa med dojenjem se mi nic ni povecal..
In tocno tako kot se ti pocutis se jaz!!

Ma vse sem naredila pa 5 mesecev vztrajala..
Pa se skoz vprasam pa zakaj jaz?? Skoz imam obcutek da sem nekaj ze delala narobe...


Ampak pazi to:
Bumerang in Splisni in jaz... vse rodile z CR in pol ne imele mleka!!
Kaj pa ce je tukaj razlog??

A je katera rodila z CR tukaj in polno dojila brez problemov??

sorry saj vem da full bluzim ampak s tem dojenjem sem cist obsedena... ze sedaj v 24 tednu ker druge punce imajo ze izcedek iz prs... jaz pa nic...

oprostite no... ker morim!!


Ja, Rahujka, doji v tandemu.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 202
   RE: dojenje 3 letnikov
27.1.2008 18:57:22   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana

****, jaz tudi nisem imela nobenega izcedka v nosečnosti..nič...da ti ne govorim o tem, da imam prsi premale za najmanjši modrc za dojenjeuser posted image , mleka pa za izvoz...to ni povezano.


Enako....user posted image .

(odgovor članu skuštrana)
  Neposredna povezava do sporočila: 203
   RE: dojenje 3 letnikov
27.1.2008 18:58:13   
bumerang
Ja, je povezava med CR in nedojenjem, ampak ne med CR s spinalnim blokom in nedojenjem, ker otroka dobiš praktično takoj po porodu. Posebej, če tak CR ni bil elektiven, kar pomeni, da je ženska dala skozi dobršnji del poroda z vsemi hormonalnimi spremembami v telesu.

Seven, potem pa, lepo prosim, ne pišite takih nesramnosti, kot sem jih brala na prejšnjih straneh. Dojilje pa so imeli zato, ker se ni spodobilo, da bi premožne ženske dojile, in ker so verjeli, da se jim bodo prsi pogršale zaradi dojenja, ne zaradi tega, ker ženske niso imele mleka. Dojiti se za spodobne premožne ženske enostavno ni spodobilo! Iz tistih časov izhajajo tudi vsi recepti z raznimi obkladki čez prsi, ki povzročijo, da mleko presahne, in posebni načini povijanja.

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 204
   RE: dojenje 3 letnikov
27.1.2008 18:58:27   
Raho
IZVIRNO SPOROČILO: al bina

IZVIRNO SPOROČILO: ****

Aha... evo se to sem opazila ce smem povedat.
Bumerang tudi jaz imam vecjo stevilko moderca in v nosecnosti ali pa med dojenjem se mi nic ni povecal..
In tocno tako kot se ti pocutis se jaz!!

Ma vse sem naredila pa 5 mesecev vztrajala..
Pa se skoz vprasam pa zakaj jaz?? Skoz imam obcutek da sem nekaj ze delala narobe...


Ampak pazi to:
Bumerang in Splisni in jaz... vse rodile z CR in pol ne imele mleka!!
Kaj pa ce je tukaj razlog??

A je katera rodila z CR tukaj in polno dojila brez problemov??

sorry saj vem da full bluzim ampak s tem dojenjem sem cist obsedena... ze sedaj v 24 tednu ker druge punce imajo ze izcedek iz prs... jaz pa nic...

oprostite no... ker morim!!


Ja, Rahujka, doji v tandemu.


Pa tud joške imam take, da potrebujem orožni list, če jih peljem na sprehoduser posted image

Bumerang - jaz sem dvakrat imela CR , enkrat urgentnega in enkrat elektivnega in obakrat sem imela ful narkozo, ker imam hude težave s hrbtenico in s pritiskom.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 205
   RE: dojenje 3 letnikov
27.1.2008 19:01:15   
skuštrana
Pa tud joške imam take, da potrebujem orožni list, če jih peljem na sprehod


Polšlji meni malo, moj mož bo presrečenuser posted image


_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu Raho)
Neposredna povezava do sporočila: 206
   RE: dojenje 3 letnikov
27.1.2008 19:04:53   
bumerang
Raho, s tem, da je povezava, sem hotela povedati, da je večji % nedojilj med tistimi, ki so imele CR, v primerjavi s tistimi, ki ga niso imele. Ampak so te težave večinoma povezane z dejstvom, da ne dobijo otroka takoj k sebi, in da otroka v porodnišnici prej nafilajo z dodatkom, kot s tem, da so imele mame CR. Nekaj pa je tudi povezano z dejstvom, da elektivni CR v telesu ne sproži hormonalnih dogajanj, ki jih sproži naravni porod.
Nenazadnje z zgornjim zapisom tudi dokazujem, da sem z dojenjem in potekom dojenja kar dobro seznanjena, kljub temu, da sem imela vsega skupaj par kapljic svojega mleka.

Zdaj grem pa teč 20 minut, ker sem tako napeta, da bom eksplodirala!

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 207
   RE: dojenje 3 letnikov
27.1.2008 19:07:57   
Anonimen
No ampak vseeno samo raho je premali procent...

glih kar bom zacela verjet da nasi tamali ne vlecejo ker so zadeti od narkoze in pol jim dajajo dodatek pa glukozo in pol normalno k pridejop na prsi... se jim ne da matrat ker so siti...

Res... me zanima ali obstaja kakao raziskava , kaka statistika o tem... ker jih poznam kar veliko ki niso imele mleka pa so rodile z CR...

Ja to da velikost  prsi nic ne pomeni mi je pa cist jasno...
Ker poznam par takih ki se za st. 1 nimajo pa dojijo 100 na uro...
Mi pa joske do Koroske pa nic....user posted image user posted image

Raho al lahko jaz tud to vidim kako ti dojis v tandemu??user posted image

(odgovor članu skuštrana)
  Neposredna povezava do sporočila: 208
   RE: dojenje 3 letnikov
27.1.2008 19:12:38   
bumerang
****, nasprotno, obstajajo celo trditve, da imajo ženske z velikimi prsmi več težav pri dojenju kot tiste z res majhnimi.
Raziskave o povezavi med nedojenjem in CR so, malo poguglaj saj ti gre angleščina odlično pa še časa imaš več kot me. user posted image
Tudi to, kar pišeš (zadeti dojenčki, glukoza, dodatki), je zagotovo povezano z nedojenjem oz. poveča možnost nedojenja. Ni pa to edini razlog. Jaz sem s svojim prispevkom hotela povedati, da obstajajo tudi ženske, ki se lahko na trepalnice postavijo, pa ne bodo imele mleka.
Zdaj grem pa res teč!
Vas berem pozneje v upanju, da se mi tlak zniža.

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 209
   RE: dojenje 3 letnikov
27.1.2008 19:18:23   
skuštrana
****, še tole sem se spomnila..če boš imela napovedan cr potem zahtevaj od osebja, da tvojemu otroku ne dajejo nobene hrane ali tekočine pred prvim podojem...

_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 210
   RE: dojenje 3 letnikov
27.1.2008 19:25:09   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana

****, še tole sem se spomnila..če boš imela napovedan cr potem zahtevaj od osebja, da tvojemu otroku ne dajejo nobene hrane ali tekočine pred prvim podojem...


Aha.. ja napovedan bo. Ze prejsnji je bil...
Samo komu pa to recem? A v sprejemni al pol v porodni tik pred... Komu to reces??

(odgovor članu skuštrana)
  Neposredna povezava do sporočila: 211
   RE: dojenje 3 letnikov
27.1.2008 19:26:32   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: ****
Ampak ce pravijo tukaj punce da vsaka lahko doji, potem sem ze morala nekaj narobe narest??


Jooooooj, no, a vidite, punce, koliko škode lahko naredite???!"!!!!  

Ne, ****, na žalost vsaka res ne more dojiti, če izvzamemo tiste, ki nočejo ali tiste, ki pač ne  vedo, kaj je treba barediti. Jaz sem vse probala, vse sem naredila tako, kot so mi rekli, 100-odstotno sem zaupala uni sestri, ki se je 100-odstotno zavzela zame in za to, da bi dojila. Ampak ko je ona videla, da ne gre, sem verjela, da sva naredili čisto vse, kar se je dalo, pa pač ni šlo. Potem sem doma še nadakljefala po njenih navodilih, ampak ni šlo.

Prav je, da če želiš dojiti in če ti je veliko do tega, da narediš maksimalno, kar je v tvoji moči. Ampak narave pa pač ne moreš premagat.
Lahko na primer to primerjam s tem, da nekdo nadvse zdravo živi, se rekreira, je zdravo hrano, ne kadi, v glavnem vse zdravo, nobenega stresa, pa kljub temu umre za rakom. Ker ima pač okvarjen gen za raka. Proti naravi se ne moreš borit.
Isto je z dojenjem. Nekatere pač imamo tisti gen, ki določa količino in uporabnost mlečnih žlez, malo "drugačen".
Ne trdim, da si ti med njimi, sploh ne, ampak jaz pa očitno sem in katera druga še tudi. Resnično tu ni vse v glavi in vedenju.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 212
   RE: dojenje 3 letnikov
27.1.2008 19:26:46   
skuštrana
****, vsem povej..bodi dolgočasna kar se tega tiče..non stop jim govori, ker radi "pozabijo"user posted image

_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 213
   RE: dojenje 3 letnikov
27.1.2008 19:28:03   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: ****

Res... me zanima ali obstaja kakao raziskava , kaka statistika o tem... ker jih poznam kar veliko ki niso imele mleka pa so rodile z CR...


Kar jih jaz poznam, so pa vse dojile brez problema.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 214
   RE: dojenje 3 letnikov
27.1.2008 19:40:43   
Raho
Medtem, ko so mi Črtoja prvič prinesli šele 2 uri po CR, da sem ga podojila, sem Živo prvič podojila že v operacijski (napovedani CR, anasteziolog, s katerim je bilo vse dogovorjeno, izkušnje...).


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 215
   RE: dojenje 3 letnikov
27.1.2008 19:43:04   
Seven*
IZVIRNO SPOROČILO: ****

No ampak vseeno samo raho je premali procent...

glih kar bom zacela verjet da nasi tamali ne vlecejo ker so zadeti od narkoze in pol jim dajajo dodatek pa glukozo in pol normalno k pridejop na prsi... se jim ne da matrat ker so siti...

Res... me zanima ali obstaja kakao raziskava , kaka statistika o tem... ker jih poznam kar veliko ki niso imele mleka pa so rodile z CR...

Ja to da velikost  prsi nic ne pomeni mi je pa cist jasno...
Ker poznam par takih ki se za st. 1 nimajo pa dojijo 100 na uro...
Mi pa joske do Koroske pa nic....user posted image user posted image

Raho al lahko jaz tud to vidim kako ti dojis v tandemu??user posted image


Problem pri velikih prsih lahko nastane ko so prsi tako polne, da so pravzaprav čisto okrogle in otrok ne more zagrabiti bradavice. Drugače so pa vse naše prsi enake, razlika je pa v količini maščobnega tkiva, ki pa nikakor ne vpliva na dojenje.

_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 216
   RE: dojenje 3 letnikov
27.1.2008 19:44:10   
Seven*
IZVIRNO SPOROČILO: Raho

Medtem, ko so mi Črtoja prvič prinesli šele 2 uri po CR, da sem ga podojila, sem Živo prvič podojila že v operacijski (napovedani CR, anasteziolog, s katerim je bilo vse dogovorjeno, izkušnje...).




Raho, mene pa zanima kako je osebje v porodnišnici odreagiralo, ko so vidli da še vedno dojiš prvega? Firbec pač. user posted image

_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu Raho)
Neposredna povezava do sporočila: 217
   RE: dojenje 3 letnikov
27.1.2008 19:48:17   
viv_
IZVIRNO SPOROČILO: bumerang

Evo, na RR vse toleriram ampak ko berem, da tiste, ki nimajo mleka, nimajo mleka zato, ker ga nočejo imeti, se mi pa še po treh letih naredi tema pred očmi. Za tako izjavo meni osebno bi bila verjetno pripravljena dati komu klofuto!


Agree...

Pa tiste, ki jim otroci ponoči ne spijo, je zato, ker nočejo, da bi spali. Niso se na to psihično pripravili. Ne vejo, kako pomembno je spanje za razvoj...
Ker jaz recimo sploh nikoli nisem pomislila, da otroci ne bi ponoči spali in res, vedno so spali user posted image

_____________________________

Mirna - 19. 12. 2003
Zarja - 30. 10. 2006

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 218
   RE: dojenje 3 letnikov
27.1.2008 20:13:47   
skuštrana
Raho, mene pa zanima kako je osebje v porodnišnici odreagiralo, ko so vidli da še vedno dojiš prvega? Firbec pač.


Ja, to pa mene tudi zanima?user posted image


_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 219
   RE: dojenje 3 letnikov
27.1.2008 20:21:37   
bumerang
****, jaz ti predlagam, da napišeš porodni načrt in ga neseš sabo v dveh kopijah osebno ob porodu, in ga izročiš babici oz. zdravniku porodničarju, za eno kopijo pa zahtevaš, da jo dajo v tvojo porodno mapo oz. v dokumentacijo. Jaz bi tudi "zahtevala", da se mi na eno kopijo podpišejo in tako potrdijo sprejem. Itak imaš elektiven CR tako da boš imela za vso dokumentacijo dovolj časa.

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 220
   RE: dojenje 3 letnikov
27.1.2008 20:22:14   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: bumerang

****, jaz ti predlagam, da napišeš porodni načrt in ga neseš sabo v dveh kopijah osebno ob porodu, in ga izročiš babici oz. zdravniku porodničarju, za eno kopijo pa zahtevaš, da jo dajo v tvojo porodno mapo oz. v dokumentacijo.


Ja, to je praktična ideja :).

(odgovor članu bumerang)
  Neposredna povezava do sporočila: 221
   RE: dojenje 3 letnikov
27.1.2008 20:26:07   
Raho
Moja zdravnica je vedela cel čas, da dojim še tavečjega in je rekla, da lahko, dokler je s plodom vse OK. V porodnišnici sem povedala - babica, ki je bila poleg pri porodu je bila navdušena, pa tudi sestre na oddelku so se kar dosti pogovarjale z mano o tem, saj jih zelo malo doji v tandemcu.

Tako babica kot tudi zdravnica sta me veliko spraševali o dojenju med nosečnostjo (babica, ki je bila ob meni, namreč vodi tudi MŠ).

Drugače pa mi je celo zdravnica (druga) svetovala, naj Črtomira, ko je bil prehlajen (ravno, ko sem rodila je zbolel), mož pripelje v bolnišnico in naj ga podojim, da se prej pozdravi, saj je mleko polno protiteles. In res - mož ga je pripeljal, podojila sem ga in v enem dnevu je bil zdrav, tako da sva prišli z Živo domov in nihče več ni šmrkal.

No, v glavnem, ne morem reči, da je kdorkoli z eno lsabo besedo komentiral moje dojenje. Je pa s strani osebja v P. bilo ogromno spodbude.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 222
   RE: dojenje 3 letnikov
27.1.2008 20:30:01   
Seven*
IZVIRNO SPOROČILO: Raho

Moja zdravnica je vedela cel čas, da dojim še tavečjega in je rekla, da lahko, dokler je s plodom vse OK. V porodnišnici sem povedala - babica, ki je bila poleg pri porodu je bila navdušena, pa tudi sestre na oddelku so se kar dosti pogovarjale z mano o tem, saj jih zelo malo doji v tandemcu.

Tako babica kot tudi zdravnica sta me veliko spraševali o dojenju med nosečnostjo (babica, ki je bila ob meni, namreč vodi tudi MŠ).

Drugače pa mi je celo zdravnica (druga) svetovala, naj Črtomira, ko je bil prehlajen (ravno, ko sem rodila je zbolel), mož pripelje v bolnišnico in naj ga podojim, da se prej pozdravi, saj je mleko polno protiteles. In res - mož ga je pripeljal, podojila sem ga in v enem dnevu je bil zdrav, tako da sva prišli z Živo domov in nihče več ni šmrkal.

No, v glavnem, ne morem reči, da je kdorkoli z eno lsabo besedo komentiral moje dojenje. Je pa s strani osebja v P. bilo ogromno spodbude.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image




UAU! Katera porodnišnica to? Kapo dol! user posted image user posted image

_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu Raho)
Neposredna povezava do sporočila: 223
   RE: dojenje 3 letnikov
27.1.2008 20:33:21   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: bumerang

****, jaz ti predlagam, da napišeš porodni načrt in ga neseš sabo v dveh kopijah osebno ob porodu, in ga izročiš babici oz. zdravniku porodničarju, za eno kopijo pa zahtevaš, da jo dajo v tvojo porodno mapo oz. v dokumentacijo. Jaz bi tudi "zahtevala", da se mi na eno kopijo podpišejo in tako potrdijo sprejem. Itak imaš elektiven CR tako da boš imela za vso dokumentacijo dovolj časa.


To je zelo dobra ideja... user posted image user posted image

(odgovor članu bumerang)
  Neposredna povezava do sporočila: 224
   RE: dojenje 3 letnikov
27.1.2008 20:33:32   
Raho
Murska Sobotauser posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 225
Stran:   <<   < Prejšnja stran  7 8 [9] 10 11   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  7 8 [9] 10 11   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Seks po porodu: Ste vedeli?
Približno šest tednov po porodu, ko se konča čišča, naj bi par spet lahko pričel s spolnimi odnosi. Moški seveda nekolik...
Neverjeten trik: Uspavajte dojenčka v eni ...
video
Po internetu je zakrožil nenavaden trik. Neki očka, ki je poskušal na vse mogoče načine uspavati dojenčka, je uspel z ze...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?