|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Partner me ponižuje!
13.2.2008 8:03:04   
soncicaT
Ne. Ker bi bil kmalu moj bivši. Ker menim, da človeka, ki ga ljubiš, ne moreš žaliti. In z nekom, ki me ne ljubi, ne bi mogla živeti. In ga spoštovati. Ljubiti in spoštovati pa sta zame temeljni vrlini odnosa.

Se popolnoma strinjam... to ni življenje... da pride vsakič ko se malo spreta ven z žalitvami... kaj je otrok? Se ne zmore normalno pogovoriti ali kaj? Brez žaljivk?

Moj nasvet: draga nosečka, ki si post napisala... začni se cenit, poskušaj si zamisliti, da živiš sama, ne usmerjaj svojega moškega, pač pa ga pusti živeti po svoje, ni tvoja last... ker je otrok na poti, bi moral prevzet odgovornost zanj, ampak v nič ga ne sili. Zakaj sploh tako "popizdi"?

Zase skrbi, na ti ne bo on razlog za srečo...oz nesrečo..

Veliko sreče ti želim in predvsem notranje moči da se boš lahko osvobodila tega nezdravega odnosa.

(odgovor članu Nikita***)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: Partner me ponižuje!
13.2.2008 12:10:53   
bistra72
Sploh se ne strinjam, da mora misliti najprej in predvsem na otroka. Otrok nikoli ne sme biti smisel življenja. Si predstavljate mamo, kateri je otrok smisel življenja??? Ko odraste, se je ve verjetno sploh rešiti ne more. Otrok ni projekt svojih staršev! Je samostojno bitje, ki ga seveda ljubimo, skrbimo zanj po svojih najboljših močeh, ga vzgajamo, učimo,.... Naš projekt naj bi bila naša aosebna sreča, ki pa je, kolikor vem, odvisna v veliki emri odljudi, s katerimi živimo. In v to je potrebno vlagati energijo. V odnos z možem. Potem bo tudi otrok bolj srečen. Zato je prav, da sta se pogovorila in da si tudi ti priznala, da se kdaj pošteno razburiš in rečeš stvari, ki ga jezijo. Pogovarjajta se še naprej, vsak dan, in nikar ne vrži puške v koruzo.

(odgovor članu mami_miki)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: Partner me ponižuje!
13.2.2008 12:19:21   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: bistra72

Si predstavljate mamo, kateri je otrok smisel življenja???


Aja user posted image  No, jaz pa rada povem, da so zame otroci edini smisel življenja. Kaj pa naj bi bil moj smisel življenja?

(odgovor članu bistra72)
  Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: Partner me ponižuje!
13.2.2008 12:40:58   
mama54
IZVIRNO SPOROČILO: bistra72

Si predstavljate mamo, kateri je otrok smisel življenja???


Bolj butastega odgovora še nisem prebrala.Sama imam tri odrasle otroke , dva vnuka pa še danes rečem, da so otroci smisel in sreča v mojem življenju.

_____________________________

Ne sanjaj svojih sanj, temveč jih živi!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: Partner me ponižuje!
13.2.2008 13:01:30   
mateyka
Otrok ni projekt svojih staršev! Je samostojno bitje, ki ga seveda ljubimo, skrbimo zanj po svojih najboljših močeh, ga vzgajamo, učimo,.... Naš projekt naj bi bila naša aosebna sreča


otrok je projekt svojih staršev, je pa tudi res, da ga vzgajamo, da bo enkrat postal samostojen in da bo odletel iz našega gnezda, če uporabim metaforo tuki. in če premoreš osebno srečo, mu s tem daješ zgled kako biti srečen user posted image

smisel življenja pa je verjetno več kot samo otroci (so pa velik del tvoje sreče in smisla, če jih maš), ker potem bi vsi ljudje brez otrok bili bolj ali manj nesrečni in neizpolnjeni..

(odgovor članu bistra72)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: Partner me ponižuje!
13.2.2008 21:49:52   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: hansol

V glavnem sva se strinjala,da bova poskusila malo drugače.Mogoče bolj odkrit odnos (kar meni ni problem.on je pač tak tip,da se težko izpove) in mogoče bo bolje.Bom videla kako bo.Če se ne bo popravu,bom pa resno razmislila o tem,da greva vsak po svoje.


In ce se ne bo popravil....bos se vedno samo razmisljala o tem, da gres? Ali kaj bos naredila, da te vec ne bo ponizeval? Ker mogoce se bo spremenil in bos spremembo cutila; mogoce se ne bo. Koliko casa bos se prenasala ponizujoc odnos?


(odgovor članu hansol)
  Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: Partner me ponižuje!
14.2.2008 8:53:36   
Anonimen
smisel življenja pa je verjetno več kot samo otroci (so pa velik del tvoje sreče in smisla, če jih maš), ker potem bi vsi ljudje brez otrok bili bolj ali manj nesrečni in neizpolnjeni..


Če jaz zase rečem, da je meni otrok moje življenje, ne pomeni, da tisti, ki nimajo otrok-nimajo življenja. Tak lahko enostavno to ne gre.

(odgovor članu mateyka)
  Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: Partner me ponižuje!
14.2.2008 9:31:41   
bistra72
Sploh ne morem razumeti, da lahko eni tako butasto razmišljajo. sama imem več otrok, ki jih imam zelo rada in za njih naredim zelo veliko. Ampak imam tudi partnerja, s katerim si želim preživeti tudi čas, ko bodo otroci odšli. Torej bi ga mogla za ene 20 let postaviti na stranski tir, ko bodo otroci odšli po svojih poteh, mu bom pa rekla, no, zdaj sva pa še midva ostala????????????? Dvomim, da bo partner čakal 20 let, da bo postal number 1. Kako pa iamte pri vas lestvico prioritet? najprej otroci, potem pasrtner , potem vi sami, pa najprej prijatelji,....????

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: Partner me ponižuje!
14.2.2008 9:41:17   
maruškaŠ
Sploh ne morem razumeti, da lahko eni tako butasto razmišljajo.


Tut jaz ne, in to predvsem ti. In to predvsem zato, ker dejansko verjameš, da je tvoj prav, absolutni prav.

Eni tako drugi drugače. Moj sin je moj smisel življenja - ni pa moj edini smisel življenja. Prav tako je smisel življenja moj partner, naša družina, jaz sama in še marsikaj. In eni smisli so mi bolj pomembni, drugi manj in eni so prioriteta, drugi niso. Vendar otrok kot smisel življenja ni isto kot živeti samo za otroka in samo z njim in vse podrejati njemu.

In tudi jaz ne morem verjet, da so eni tako kratkovidni, da ne vidijo dlje od konice svojega nosu...

(odgovor članu bistra72)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: Partner me ponižuje!
14.2.2008 9:59:23   
bistra72
Niti slučajno ne mislim, da imam samo jaz prav. Vsak živi kakor mu paše, važno je, da so ljudje okrog njega in on sam zadovoljni.
Kar se tiče besede butast odgovor, pa sem napisala zato, ker je že nekdo zgoraj omenil, da je moje razmišljanje butasto. Torej sem razumela, da se na tem forumu pač tako pogovarjate.
Kar se tiče smosla življenja, pa sem vso stvar zaostrila na tak način zato, ker se mi zdi otročje, da lahko nekateri kar takole na forumu predlagajo, naj oseba zapusti svojega partnerja. To se mi zdi zelo grdo, da lahko človeku, ki ga sploh ne poznaš, ne poznaš vsega ozadja, predlagaš kar tako neko tako dokončno odločitev.
Sploh pa je tudi res, da zadnje čase ljudje vse prepogosto mešajo kaj je smisel življenja in kaj ne in zato potem pride do tako nevzpodbudnih predlogov kot je ta, da naj pač zapustimo svoje partnerje.

(odgovor članu maruškaŠ)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: Partner me ponižuje!
14.2.2008 10:09:38   
maruškaŠ
Kar se tiče smosla življenja, pa sem vso stvar zaostrila na tak način zato, ker se mi zdi otročje, da lahko nekateri kar takole na forumu predlagajo, naj oseba zapusti svojega partnerja. To se mi zdi zelo grdo, da lahko človeku, ki ga sploh ne poznaš, ne poznaš vsega ozadja, predlagaš kar tako neko tako dokončno odločitev.


Meni se zdi bolj 'neumno', da neka oseba dejansko sledi nasvetom nepoznanih ljudi na forumu... Sej ravno zato pa je forum, da pač poveš kar misliš... A ni velik bolj absurdno, da neka oseba na forumu piše o sebi, svojem življenju, svojih občutkih? Pač forum je forum, in ni realno življenje.

In kako veš, da se meša kaj je smisel življenja? Zase morda že veš - zame niti slućajno in za vse druge forumovke tudi ne. Torej vsak ima lahko svoj in drugačen smisel življenja...in so torej ne more mešati...

(odgovor članu bistra72)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: Partner me ponižuje!
14.2.2008 10:38:10   
mehurčica
Pa te je poniževal tudi preden sta se odločila za otroka? So mi čudne takšne zveze v katerih se konkretno iskri že pred poroko in pred načrtovanjem otroka. Poznam žensko, ki je bila tudi žrtev fizičnega nasilja pa se je vseeno tolažila, da je sama kriva, ker ga je sprovocirala.user posted image Poznam par, ki se toliko prekleje in partner dobesedno na vse glasilke kriči, pa se bosta kljub temu v kratkem poročila.user posted image Res mi ni jasno kaj eni vztrajajo v takem. Se mi zdi da bodo te ženske milijonkrat oprostile in tudi ostale v takšni vezi. Pa jim nobeno svetovanje iz katerih koli ust ne bo prišlo do živega. 

(odgovor članu maruškaŠ)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: Partner me ponižuje!
14.2.2008 10:45:53   
bistra72
Maruška, maruška, zakaj toliko vroče krvi? A se ti tudi rada kregaš? Pa kar v imenu vseh, ki so na forumu govoriš?

(odgovor članu mehurčica )
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: Partner me ponižuje!
14.2.2008 10:53:05   
maruškaŠ
IZVIRNO SPOROČILO: bistra72

Maruška, maruška, zakaj toliko vroče krvi? A se ti tudi rada kregaš? Pa kar v imenu vseh, ki so na forumu govoriš?


V imenu koga pa sem jaz govorila?

Če boš pozorno prebrala, sem povedala, da NE MOREŠ govorit za vse, ker ima vsak lahko svoj smisel življenja.... in da le-ta ni butast samo zato, ker ni enak tvojemu.

(odgovor članu bistra72)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: Partner me ponižuje!
14.2.2008 10:54:37   
bistra72
In kako veš, da se meša kaj je smisel življenja? Zase morda že veš - zame niti slućajno in za vse druge forumovke tudi ne. Torej vsak ima lahko svoj in drugačen smisel življenja...in so torej ne more mešati...
IZVIRNO SPOROČILO: soncicaT

[
Tukaj piše, da govoriš v imenu drugih. pa si ti še enkrat preberi.

(odgovor članu soncicaT)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: Partner me ponižuje!
14.2.2008 10:56:18   
bistra72
Bolj butastega odgovora še nisem prebrala.
IZVIRNO SPOROČILO: soncicaT

Pa še nekaj. zakaj pa tega ne komentiraš?

(odgovor članu soncicaT)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: Partner me ponižuje!
14.2.2008 11:10:46   
maruškaŠ
IZVIRNO SPOROČILO: bistra72

In kako veš, da se meša kaj je smisel življenja? Zase morda že veš - zame niti slućajno in za vse druge forumovke tudi ne. Torej vsak ima lahko svoj in drugačen smisel življenja...in so torej ne more mešati...
IZVIRNO SPOROČILO: soncicaT

[
Tukaj piše, da govoriš v imenu drugih. pa si ti še enkrat preberi.


V bistvu sem s tem povedala, da nihče ne more govorit v imenu drugih in da lahko o smislu življenja govori le vsak zase (seveda to velja za tiste, ki razumejo tudi branje med vrsticami)...

(odgovor članu bistra72)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: Partner me ponižuje!
14.2.2008 11:17:49   
bistra72
Branje med vrsticami si itak lahko vsak po svoje razlaga. Forum razumem kot prostor, kjer lahko vsak pove kaj misli. Vsekakor je razumljivo, da ne moreš pisati o tem, kaj mi slijo drugi.

(odgovor članu maruškaŠ)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: Partner me ponižuje!
14.2.2008 11:21:31   
maruškaŠ
IZVIRNO SPOROČILO: bistra72

Branje med vrsticami si itak lahko vsak po svoje razlaga. Forum razumem kot prostor, kjer lahko vsak pove kaj misli. Vsekakor je razumljivo, da ne moreš pisati o tem, kaj mi slijo drugi.


Se čist strinjam - in potemtakem tega ne počni...

"Sploh ne morem razumeti, da lahko eni tako butasto razmišljajo"

"Sploh pa je tudi res, da zadnje čase ljudje vse prepogosto mešajo kaj je smisel življenja in kaj ne . "

(odgovor članu bistra72)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: Partner me ponižuje!
14.2.2008 11:22:02   
frutka_
Tema se je kar razplamentela. user posted image
Bistra, še zmeraj mislim da je bolje oditi kot za osebno srečo prenašati ponižanja s partnerjeve strani. Če rečem po domače ne mislim se metat stran za moža, ki do mene ne čuti spoštovanja. Ki me na dnevni bazi obmetava s kletvicami in psovkami. Za mojo osebnostno rast vem, da to ni zdravo! Da to ni normalno! Da jaz od tega odnosa nimam nič!
Jaz bi rekla d aje nevzpodbuden tale njun odnos. Lažje je ostati in se ne soočiti s težavami kot pa oditi in sse znova postaviti na lastne noge.
Ampak to je moje mnenje.
Moje prioritete v življenju so najbrž drugačne kot tvoje. Na prvem mestu je osebna sreča, ki jo dosežem kot žena in mati. Dosežem jo tudi s športom, s kakšnim potovanjem. Vsekakor pa je ne dosežem z nasilnim odnosom!
In na žalost je vse preveč žensk ,ki se še vedno pred strahom da bi se postavile na svojo, samostojno pot, prepuščajo nasilnim možem. Ki jih zlorabljajo.  Ji črpajo energijo, moč, osebno srečo, ter jo delajo neskončno ponižno pred njegovimi dejanji.
Nekatere celo menijo, da si to zaslužijo!
Nekatere menijo, da se da ti urediti s pogovorom. Pohvalno! Ampak zaupanje si človek težko pridobi nazaj. Ali ne?!

Srečno!user posted image

(odgovor članu bistra72)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: Partner me ponižuje!
14.2.2008 19:11:35   
tincci
Moj mož tudi kvasa take, ko je močno jezen, da je joj. user posted image Pa sem se že naučila, kje je meja, kje se moram umaknit, da ne pride do tega, oziroma sem mu kasneje, ko se je pomiril, razložila, kake govori in kako to prizadene, enkrat sem mu iz lepega miru rekla eno sočno, ki je bla kr neki ampak v stilu, kot jo on govori jezen, ali pa se potem pačim in ponavljam za njim.. predvsem sva se pa zmenila, da je najbolje, da se eden od naju umakne, ko on pade v svoj filing, in tako gre včasih on v drugo sobo ali pa na kavo, včasih jaz. Pa nimam občutka, da me ne bi spoštoval, to se zgodi vsake kvatre, je pač njegov katastrofalen način reagiranja, ampak se mi zdi, da zaenkrat kar lepo ustavljava oz se toliko poznava, da sva se naučila ustavit pri določenih stvareh. Življenje ni črno belo, pač smo skupek enih podzavestnih vzorcev okolja, v katerem smo gor rastli.. in če se hoče, se oseba lahko kontrolira, sicer ne vedno, ampak vaja dela mojstrauser posted image

_____________________________


www.alergije.net

(odgovor članu maruškaŠ)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: Partner me ponižuje!
15.2.2008 14:47:27   
lev76
Nisem brala predhodnih odgovorov.
Lahko ti le svetujem knjigo, ki ti bo mogoče v pomoč. Njen naslov je Moški ki sovražijo ženske in ženske ki jih ljubijo.

(odgovor članu tincci)
Neposredna povezava do sporočila: 72
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?