|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kašelj,vročina-odpeljati k zdravniku?
19.2.2008 21:45:24   
ROŽICI
moja je stara 4leta..in  danes je prišla domov z vročino 38 dva dni prej pa mi zvečer,ponoči pa tudi čez dan ful kašlja.user posted image
pa ne vem kdaj peljete ve otroke k zdravniku?
pred enim mescom sva bli že tud zarad kašlanja in vročine pri zdravniku pa je dobila antibiotik...zdaj pa se mi zdi da  non stop sam zdravniku hodivauser posted image
prosim za mnenja.
hvala!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: kašelj,vročina-odpeljati k zdravniku?
19.2.2008 21:58:15   
pikicatalonica
Naša j stara 3,3 leta in vedno naredim takole.
Če ima vročino do 38,5 ji dam Daleron in upam, da vročina pade. Če vročina pade ne gremo k zdravniku (razen po mojo bolniško) in smo minimalno 2 dni doma. Če v teh dveh dneh ni vročine je vse OK! Gre še za ca. 5 dni k babici in če je vse OK gre nazaj v vrtec!
Če pa Daleron ne pomaga in vročina naraste čez 38,5 pa ji dam svečko, ki je zaenkrat vedno pomagala oziroma zbila vročina, pa gremo k zdravniku!
Moram povedat, da zelo nerada grem k zdravniku za vsako figo ker je pri zdravniku ponavadi veliko bolnih otrok in lahko moj otrok tam še bolj zboli! Tudi nisem pristaš, da za vsako vročino moj otrok dobi antibiotik in to moja zdravnica tudi ve, zato ji predpiše antibiotik šele ko je 100%, da ji bo pomagal! Raje damo kri kot pa da jemo antibiotik za vsak slučaj!

LP, pikicatalonica

(odgovor članu ROŽICI)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: kašelj,vročina-odpeljati k zdravniku?
19.2.2008 22:04:31   
ROŽICI
hvala za odgovor.
kaj pa proti kašlju?ful kašla ponoči...jo draži in pol obe ne spimauser posted image
dala sem ji panazus...a obstaja še kaj boljšega?

(odgovor članu pikicatalonica)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: kašelj,vročina-odpeljati k zdravniku?
19.2.2008 22:46:31   
atanja
Jaz ga peljem če ima vročino par dni skup. Ker tudi naša zdravnice reče da se vivi če je kaj hujšega po parih dneh ne pa na začetku k se še vse kuha.

Sm pa ga na začetku peljala takoj pa sta s setro rekle da je sin bolj mene pripeljal da sem se pomirila kot pa jaz njegauser posted image . TAko da zdaj res ne hodimo zaradi vročine in kašlja razen če traja par dni

(odgovor članu ROŽICI)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: kašelj,vročina-odpeljati k zdravniku?
19.2.2008 22:48:22   
atanja
Evo sem šele zdajle brala tvoj drugi post-za kašelj pomaga ena stvar iz bršljana. Ne vem kako se reče ampak pri nas je po enmu dnevu skoraj nehal kašljat. Mislim da ga zdaj zelo promovirajo-ena zelena žaba naj bi bila znak

(odgovor članu atanja)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: kašelj,vročina-odpeljati k zdravniku?
19.2.2008 22:58:51   
Lunc_a
In zakaj je dobila antibiotik.zaradi navadnega kašlja in vročine se ga ne daje.
Zrak v spalnici naj bo hladen,ne sme biti toplo.
če iz nosa teče potem tudi kašlja ,ker šmrklji tečejo v grlo,zvečer daj operil P
k zdravnici se gre če je vročina 3 dni skupaj
kar naj kašlja,ne daj nič,je prav da da

(odgovor članu ROŽICI)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: kašelj,vročina-odpeljati k zdravniku?
20.2.2008 0:39:11   
pikicatalonica
Jaz sem ekrat kupila za kašelj neki sirup, ki je bil ful grenak in ga ni hotela pit pol pa sem kupila
Herbijon (jakličev sirup) za izkašljevanje in nam je pomagal pa še fini sladek je!
Velikokrat pa uporabim doma narejen sirup iz smerkovih vršičkov, ki ga naredi tašča in je super!

LP, pikicatalonica

(odgovor članu Lunc_a)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: kašelj,vročina-odpeljati k zdravniku?
20.2.2008 9:02:34   
ROŽICI
hvala za vam odgovore.user posted image

(odgovor članu pikicatalonica)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: kašelj,vročina-odpeljati k zdravniku?
20.2.2008 9:14:29   
N _ B
Takoj ju ne peljem, ker tako nima kaj naredit, če gre za virusno okužbo. Peljem pokazat 3. oz. 4. dan. P tudi pove, do kdaj naj bi bilo uredu oz., kdaj naj bi se stanje izboljšalo, če se ne gremo nazaj. Pri nas P svetuje, da je otrok pod kontrolo nekje na 4 dni, saj gre lahko iz virusne v bakterijsko okužbo, ko pa so potrebni AB. Pri nas sedaj k sreči naročajo na pregled in ni nepotrebnega čakanja med ostalimi malimi bolniki.

Za izkašljevanje dajem slezov sirup ali Prospan (izvlečki bršljana), ter tople obloge na prsni koš. Sirupov za izkašljevanje naj se ne bi dajalo po 18. uri iz razloga, da otroka ponoči ne draži. Otrok naj veliko pije, saj se s tem redči sluz in olajša izkašljevanje.

(odgovor članu ROŽICI)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: kašelj,vročina-odpeljati k zdravniku?
20.2.2008 13:49:25   
lelčy
jaz odpeljem svojo tamalo k zdravniku če ima vročino par dni skupaj (največ 3 dni).sam pravi da se bolje vidi čez par dni kaj se kuha, kot takoj na začetku.

za kašelj pa je nam zelo pomagal prospan-bršljanov sirup in sirup iz smrekovih vršičkov (oba dobiš v lekarni)

(odgovor članu ROŽICI)
Neposredna povezava do sporočila: 10
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?