|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Potreba po globokem vdihu vsake toliko časa
27.2.2008 9:33:44   
Maxica
Sicer sem se naročila k zdravnici, vendar sem dobila uro šele za v ponedeljek, pa vprašam še tukaj, morda ima katera podobne izkušnje.
Prejšnjo sredo zvečer sem našemu 3,5 letniku brala knjigo v postelji, ko se mi je kar naenkrat zazdelo, da mi zmanjkuje zraka. Očitno sem s tako vnemo brala vse v eni sapi, da sem morala parkrat prav pošteno globoko vdihniti.user posted image  Potem pa sem postala pozorna na to, in še cel ta teden se mi tako naredi, da moram vsake toliko časa, ne vem, na cca.5,10 minut, globoko vdihniti. Kot bi ves čas preplitvo dihala in mi na koncu zmanjka zraku.
Smo pa zadnjič šli kar na en orng 3 urni pohod, tudi v hrib, pa nisem imela nobenih problemov, da bi bila zadihana ali karkoli. Tudi da bi me na kašelj sililo, se mi ne dogaja. Ponoči čisto ok spim.
Samo takole, čez dan, pa kr opazim, da se moram vsake toliko časa mal nadihati.user posted image
Saj ne vem, morda sem le preveč pozorna postala na to, ampak me je kr mal panike zagrabilo, pa sem rekla, se grem rajši pokazat.
Je imela katera kakšno podobno izkušnjo?

_____________________________

Sami sončki okrog mene :)
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Potreba po globokem vdihu vsake toliko časa
27.2.2008 9:36:31   
piščanc
meen včasih stisne tko v pljučih in v srcu, kot da me zbode in vzame dih. potem se malo umirim, več bi bilo treba delati za zdravje, ja.

_____________________________

iz malega zraste veliko

(odgovor članu Maxica)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Potreba po globokem vdihu vsake toliko časa
27.2.2008 9:41:46   
sazi
Meni se to dnevno dogaja že več let, pa ne posvečam temu prav velike pozornosti - verjetno zato, ker to traja že leta in štejem kot normalno stanje in del sebe. Ja, nujno potrebujem vsake toliko časa globok vdih in imam pogosto občutek, da sploh ne morem pljuč napolniti toliko, kot želim. Se moram prav skoncentrirat in polno vdihnit, potem je pa tak super občutek.

Po mojem ni nič resnega, ampak če te skrbi, le pojdi k zdravniku.
Jaz zase sicer mislim, da ima to veze s stresom in psiho, saj sem ves čas z nečem obremenjena in se sploh ne morem čisto sprostiti.

(odgovor članu Maxica)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Potreba po globokem vdihu vsake toliko časa
27.2.2008 9:47:18   
Volga
Mogoče kakšen manjšpi napad panike? trema?

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Potreba po globokem vdihu vsake toliko časa
27.2.2008 10:07:51   
Maxica
IZVIRNO SPOROČILO: sazi

Meni se to dnevno dogaja že več let, pa ne posvečam temu prav velike pozornosti - verjetno zato, ker to traja že leta in štejem kot normalno stanje in del sebe. Ja, nujno potrebujem vsake toliko časa globok vdih in imam pogosto občutek, da sploh ne morem pljuč napolniti toliko, kot želim. Se moram prav skoncentrirat in polno vdihnit, potem je pa tak super občutek.

Po mojem ni nič resnega, ampak če te skrbi, le pojdi k zdravniku.
Jaz zase sicer mislim, da ima to veze s stresom in psiho, saj sem ves čas z nečem obremenjena in se sploh ne morem čisto sprostiti.


Ja, prav nekak takole je pri meni.
Tudi jaz vse bolj tuhtam, da je morda res psihičnega vzroka, zdaj pa sploh, ko se sam na to osredotočam.user posted image
Samo je res tak skeri občutek, ko se ti zdi, da kr nekak ne moreš napolniti pljuč, ja.

_____________________________

Sami sončki okrog mene :)

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Potreba po globokem vdihu vsake toliko časa
27.2.2008 10:27:46   
mala maja
IZVIRNO SPOROČILO: Maxica

IZVIRNO SPOROČILO: sazi

Meni se to dnevno dogaja že več let, pa ne posvečam temu prav velike pozornosti - verjetno zato, ker to traja že leta in štejem kot normalno stanje in del sebe. Ja, nujno potrebujem vsake toliko časa globok vdih in imam pogosto občutek, da sploh ne morem pljuč napolniti toliko, kot želim. Se moram prav skoncentrirat in polno vdihnit, potem je pa tak super občutek.

Po mojem ni nič resnega, ampak če te skrbi, le pojdi k zdravniku.
Jaz zase sicer mislim, da ima to veze s stresom in psiho, saj sem ves čas z nečem obremenjena in se sploh ne morem čisto sprostiti.


Ja, prav nekak takole je pri meni.
Tudi jaz vse bolj tuhtam, da je morda res psihičnega vzroka, zdaj pa sploh, ko se sam na to osredotočam.user posted image
Samo je res tak skeri občutek, ko se ti zdi, da kr nekak ne moreš napolniti pljuč, ja.


prav zaradi tega sem bila mesec dni nazaj pri zdravnici. Meni je še  splodnjem delu levega krila pljuč kar nekej pokalo, če sem se čudno obrnila. Rekla je da ne sliši nič nenormalnega na pljučih, da gre verjetno za napade panike, ali pa se vse skupaj dogaja zaradi preutrujenosti. Mi je sicer dala napotnico za pulmologa, amapk nisem prišla še na vrstouser posted image . Aja pa ene tablete za živce sem dobila, katerih pa sploh iskat nisem šla. Je pa res da ko se je pri meni umirila "norija" zaradi deka sem tudi lažje začela dihat. Se pa zgodi kakšen dan ko moram tudi jaz vzeti čas zase, da se nadiham.

A te lahko samo nekaj vprašam. Si se mogoče tudi kaj zredila?

(odgovor članu Maxica)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Potreba po globokem vdihu vsake toliko časa
27.2.2008 10:41:52   
Maxica
IZVIRNO SPOROČILO: mala maja

A te lahko samo nekaj vprašam. Si se mogoče tudi kaj zredila?


Ne, nič.
Sprašuješ morda zaradi ščitnice? Pred kakšnima dvema mesecema me je poslala na pregled ščitničnih hormonov, ker sem bila skoz utrujena in brez energije, pa so bili vsi v mejah normale.

_____________________________

Sami sončki okrog mene :)

(odgovor članu mala maja)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Potreba po globokem vdihu vsake toliko časa
27.2.2008 10:46:59   
mojsoncek
Tesnoba? Anksioznost?



_____________________________

Vse kar smo, je posledica našega dosedanjega mišljenja (Buda)

(odgovor članu Maxica)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Potreba po globokem vdihu vsake toliko časa
27.2.2008 10:48:30   
mala maja
meni je dala tud na pregled ščitnice. Je bila prepričana da je ščitnica, pa so bili vsi izvidi v mejah normale.

Sprašujem pa kar tako, ker jaz sem se in to za celih 15 kg. Žal pri meni naredijo živci ravno obratno in takrat jem in jem. Je rekla da mogoče težko diham tudi zaradi tega, user posted image  kar sigurno nekaj pripomore amapk ne ta tako kot imam jaz občutek.

(odgovor članu Maxica)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Potreba po globokem vdihu vsake toliko časa
27.2.2008 10:56:15   
Maxica
Tudi jaz sem tuhtala o kakšni anksioznosti ali čem podobnem, vendar se mi je zdelo ful čudno, ker mi je, ko se mi je zdelo, da res ne morem priti do potrebnega zraku, ful pomagal en tak orng pekoč, evkaliptusov bombon. Se mi je zdelo, da sem kar zadihala do konca pljuč.user posted image  Kr neki, saj vem.

_____________________________

Sami sončki okrog mene :)

(odgovor članu mala maja)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Potreba po globokem vdihu vsake toliko časa
27.2.2008 12:04:37   
sazi
Jaz se nisme nič zredila, je pa res, da se kar naprej nekaj sekiram - ni čudno da ne morem dihatuser posted image .
Vedno si rečem, bo že bolje, ko opravim to in to, pa je potem že nova naloga v vrsti in izvajam pritisk sama nase spet naslednjih nekaj mesecev. Saj načeloma se odklopim, samo sem prepričana, da me globogo še vedno grize. Pa zagotovo je tu problem v meni sami in si ne predstavljam, da bi mi nekaj tablet za živce kaj popravilo - poštimat moram sama pri sebi.

(odgovor članu Maxica)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Potreba po globokem vdihu vsake toliko časa
27.2.2008 12:26:13   
Pobalami
Imam dve znanki, ki sta imeli enak problem:

-eni so ugotovili astmo (slabše je če je notri, v zaprašenem okolju)
-eni so ugotovili probleme s ščitnico in to kar hude (se je tudi precej zredila)

Mislim, da je prav da greš k zdravniku.

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Potreba po globokem vdihu vsake toliko časa
27.2.2008 13:08:11   
Maxica
To z astmo mi je tudi zanimivo. Sem mislila, da imajo to sam otroci in pa starejši ljudje.user posted image  
Sama sem alergična na cvetni prah, vendar do zdaj mi je vedno bolj udarilo na nos in oči, pa sem tuhtala, če bi bilo to tudi morda kaj povezano s tem.
Polno enih diagnoz sem si postavila, v glavnem.user posted image

_____________________________

Sami sončki okrog mene :)

(odgovor članu Pobalami)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Potreba po globokem vdihu vsake toliko časa
27.2.2008 14:43:02   
kaj@
tudi meni se je to dogajalo,začelo se je med 2 nosečnostjo,sem tudi alergik-trave,hišni prah...pa so mi ugotovili da imam alergijsko astmo,sem dobila primerno terapijo in sedaj vsakič ko imam občutek da ne diham dobro,vzamem pumpico in je takoj boljše,ti priporočam da obiščeš dr.

(odgovor članu Maxica)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Potreba po globokem vdihu vsake toliko časa
27.2.2008 14:45:39   
gojska
moj dragi tudi ne more prav vdihnit. Kot, da ne bo prišel do sape.
Njemu so postavili diagnozo bronhialna astma, poslabša se zaradi  viroze, pršič, prahu, cigaretnega dima, prehod iz mrzlega na toplo...
Dobil je tiste pumpice. Eno kot zdravilo, eno pa za vsak slučaj.
Pomaga hoja v hrib in seveda tepihe ven, rože venuser posted image  in nehat kadit.

(odgovor članu Maxica)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Potreba po globokem vdihu vsake toliko časa
28.2.2008 0:10:21   
* Mateja *
isto se dogaja meni in je psihičnega vzroka. Sem dala tudi preiskave za ščitnico skoz, vse ok, pa pri kardiologu sem bila, ampak zgleda da je psiha. Imaš takrat tudi tesnoben občutek v prsih? Ker jaz ga mam in me takrat tudi z dihanjem nagaja. To je kot nekakšna tesnobnost.  Pejdi se pokazat, pa boš najbolj vidla.
Niso pa edina s takimi težavami, definitivno

(odgovor članu gojska)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Potreba po globokem vdihu vsake toliko časa
28.2.2008 1:44:02   
eva1
Ja se mi občasno tudi dogaja, da moram globoko vdihniti, ampak se s tem sploh ne obremenjujem...itak pa je 95% vseh bolezni v glavi, če mene kdo vpraša! Seveda če boš mislila na to, boš že potencirala, in boš spet mogla globoko vdahniti...kr brez panike, mislim, da nimaš za kaj skrbet!

(odgovor članu * Mateja *)
Neposredna povezava do sporočila: 17
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?