|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   obsevanje
29.2.2008 10:21:56   
gojska
Če ti po kirurški odstranitvi rakavih tvorb predpišejo obsevanje, kaj to pomeni ?
Ali za vsak slučaj ali ni poti nazaj.............
ne gre zame ampak me ful prizadane.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: obsevanje
29.2.2008 10:24:33   
Anonimen
Moja mami je imela prvo operacijo, potem pa še 25 obsevanj. Imela je pa raka na bezgavki na vratu. Sedaj je že tri leta na pregledih vse vredu. In upamo da tako ostane.

(odgovor članu gojska)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: obsevanje
29.2.2008 10:28:59   
lukec
Ne, to sploh še ne pomeni, da ni poti nazaj, pot do ozdravitve gre tudi preko obsevanj. Ne obupat - borit se je treba do konca!

_____________________________

Meni nebö odprto se zdi,
kadar se v tvoje ozrem oči,
kadar prijazno nasmejaš se,
kar sem prestala, pozabljeno je.
(F. Prešeren)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: obsevanje
29.2.2008 10:31:44   
kobacaj
Npr. če gre za odstranitev dojke se lahko metastaze razširijo tudi na bezgavke ali pa tudi ne, vendar tudi če ni metastaz v bezgavkah dajo ponavadi preventivno obsevanje. Koliko obsevanj pa je in na katerem področju je novotvorba?

(odgovor članu gojska)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: obsevanje
29.2.2008 10:36:24   
luka jan
Ne, to ne pomeni da je konec s tabo. Obsevanja so pač del celotnega zdravljenja in ponavadi ga predpišejo skoraj vsem. Zraven dajo še zelo radi kemoterapijo, pa pol še kakšne tablete, ampak to spada v celotno zdravljenje.
Nikar se ne sekiraj, ponavadi je obsevanje preventivno, razen če ti tega ne povedo drugače.

(odgovor članu kobacaj)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: obsevanje
29.2.2008 10:41:41   
gojska
metastaze na rodilih, mater. vratu in bezgavkah. za število obsevanj pa ne vem

(odgovor članu gojska)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: obsevanje
29.2.2008 10:45:59   
luka jan
Kje pa je bil primaren rak? In kako so potem ugotovil vse te metastaze?
Veš, ponavadi se še kar dobro to reši kar si napisala, če le ni čiiiisto prepozno.

(odgovor članu gojska)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: obsevanje
29.2.2008 10:50:07   
gojska
joj ne vem, ker mi ne pove vsega. Nismo na taki liniji.
Jest upam da bo vse O.K.

(odgovor članu luka jan)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: obsevanje
29.2.2008 10:55:34   
kobacaj
Tudi mene zanima kje je bil primarni rak? Drugače pa kot so ti povedale, bo verjetno po obsevanju sledila še kemoterapija, ampak odvisno za katero vrsto karcinoma gre, in velikokrat obsevanje in kemoterapija zelo dobro primejo in ozdravijo. Zato ne prehitro obupat in potrebna je samo močna volja in psihična podpora tej osebi, ko gre skozi ta postopek zdravljenja.

(odgovor članu gojska)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: obsevanje
29.2.2008 10:59:47   
luka jan
Ponavadi je najprej kemoterapija, nato sledijo obsevanja.
Sama rodila in  mat. vrat nista takšen problem, to odstranijo in je ok. Problem so bezgavke, po njih se metastaze širijo naprej in ko se enkrat bezgavke pozitivne nimaš pojma kam se je preselilil.
Sicer pa držim pesti, saj bo vse vredu.

(odgovor članu kobacaj)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: obsevanje
29.2.2008 11:39:16   
frutka_
Nekatere vrste raka so operabilne in nekatere ne. Kar lahko odstranijo z OP bodo, nekaj pa najbrž obsevajo, če ne gre drugače.  Moj ati ima trenutno kemoterapije. Z OP mu bodo odstranili tumor na pljučih, drobnocelični rak, ki je pri njem primarni, pa se zdravi le s kemoterapijo.
Zdravljenje raka je običajno dolgotrajno in ga kombinirajo z vsemi možnimi variantami.Moj ati se je odločil tudi za alternativo poleg onkološkega zdravljenja.
Kar pogumno in če je zbolel nekdo ki ti je blizu naj te ne bo sram iti na obisk in vprašati po zdravju. Mi imamo kar naprej obiske, atija zamotijo, veliko hodi ven in skrbi za fizično kondicijo, ki je ključnega pomena pri samem zdravljenju. Poleg seveda odkrite stopnje bolezni.

Vso srečo!

(odgovor članu gojska)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: obsevanje
29.2.2008 13:04:17   
N _ B
Daleč od tega, da bi to pomenilo konec.

Babica je bila leta 1975 operirana na rodilih. Primarni rak je bil na rodilih. Metastaze so bile tudi na bezgavkah. Eno od bezgavk so odstranili. Imela je kemoterapije ter predoperativna in pooperativna obsevanja. Rak je bil že v IV. stadiju. Zdravljenje je bilo uspešno. Pa je bilo pred davnimi 33-imi leti. V tem času pa je medicina že zelo napredovala.
Umrla je leta 2004 zaradi možganske kapi.

"Z voljo in vero do življenja ter z zaupanjem v zdravnike se daleč pride," to so njene besede, ki jih ne bom nikoli pozabila.

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?