|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Svetujte glede € in gradnje
10.3.2008 13:27:54   
kiki13
Lp!

Najina situacija je takšna:
kredit ''lahko'' vzamem le jaz, plača zadnje 3 mesece dobrih 500€, imam pa možnost, da si jo dvignem na potrebnih, recimo 1100€ in potem šefu logično vrnem razliko za plačane višje prispevke.

Na SKB-ju nama je naredil inf. izračun, da bi dobila 21000€ gotovinskega kredita na podlagi zadnjih 3 višjih plač.
Za hipotekari kredit bi pa tam potrebovala 6 zadnjih plačilnih list, kar mi pa ni O.K., saj je tista plača bistveno manjša.

Fora je v tem, da nimava glih predstave glede vseh stroškov, ki naju čakajo, bi pa rada da se čimprej vselimo v hišo ( vsaj da je zrihtano kuhinja, kopalnica in soba - za začetek), ker sedaj plačujemo najemnino, torej denar v nič. Tukaj v tej hiši imamo pogodbo zaenkrat za dve leti (morda nam potem še za kakšno leto podaljšajo).

Sedaj imava v prvi vrsti za odštet 20000€ za parcelo, potem pa počasi soglasja, pa načrt, pa komun. prispevek, elektro,... potem smo šele pri gradnji.
Zanima me, koliko približno € se porabi nekje do samega izkopa za gradnjo (torej za papirje)? Ima kdo kakšno evidenco, tisti ki ste v gradnji?

Vem, da bo potrebno veliko veliko več €, samo ne vem še kako se odločit. Za kater kredit. Ma ne vem.

Če lahko, mi prosim naj nekdo kaj pametnega svetuje
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Svetujte glede € in gradnje
10.3.2008 13:45:38   
Anonimen
Pri naju je blo tkole:

- načrt: 2000€
- geološko + geodetsko poročilo: 500€
- komunalni prispevek: 1000€ (je bilo cenejše, ker je nadomestna gradnja)
- elektro priključek: 4000€ (tud je všteta tu omarica)
- vodovod: bomo še videli kako bo.

Dam glavo stran, da sem še kaj pozabila, tako, da mislim, da lahko računaš 4000€ za vsa dovoljenja + načrt.

(odgovor članu kiki13)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Svetujte glede € in gradnje
10.3.2008 13:57:46   
Pikec
Brez zamere ampak z 21.000 kredita od tega je 20.000 za parcelo... Jst ne vidim kako se bo izšlo. Po izkušnjah je potrebno mal več denarja. Sploh če je kakšna občina z visokim komunalnim prospevkom.


BTW: samo stavbno pohištvo za hišo pride od 10-15k. Plus še vse.

Jst močno upam, da vam rata.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Svetujte glede € in gradnje
10.3.2008 15:22:05   
bamby
Samo za zgraditev hiše koliko stane, je odvisno tudi koliko veliko delaš user posted image . Ne moreš vse v en koš dat, ali ima bivalne površine 120m2 po nadstropju, ali pa 60m2. Če bi zidala 60m2 pritličje + 60m2 mansardo bi morda z 21000€ še šlo, pa še tisto, če bi vas stal le material in večinom delali sami.

(odgovor članu Pikec)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Svetujte glede € in gradnje
10.3.2008 15:57:56   
noe
To je  odvisno od  več stvari.Nama je naredu predračun za streho dvokapnico brez aherjev 4329 evrov, brez grušta (lesa)  in kritine. Pol pa še 2576 za kritino in kao najcenejši grušt 1900 evrov.
Pa sva mal iskala in težila in najdla grušt za 1500, kritino za 1500 in mojstra , ki bo delal streho za cca. 1500 evrov. Tako , da naju bo sedaj prišla streha samo toliko kot pri krovco delo.
Res pa je, da ne bo streha gotova v treh dneh ampak bo trajalo 6-7 dni in še moj bo delal zraven kar v prejšnem prrimeru nebi. Sam imava pa  približno 3000 evrov v žepu. Kar je pa ogromno.
Midva imava 115 m2 hišo in morava za 30000 narediti toliko, da gremo not in prihranimo najemnino, kar je mesečno 180 e.
Res, pa je da sva že imela parcelo in sva lani si zrihtala elektiko in vodo in izkoristla še nadomestno gradnjo.

(odgovor članu bamby)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Svetujte glede € in gradnje
10.3.2008 17:27:00   
Dadi
Uh ja €...pri gradnji jih ni nikoli dovoljuser posted image ....sama sva vzela montažno hišo + nakup zemljišča... Trenutno čakava soglasja, potem pa oddava za gradbeno dovoljenje...Sami papirji so naju prišli:
- 5.000€ samo za papirologijo (projekt, geodetski posnetek, vodilna mapa etc.)
- prbl 800€ naju bodo prišla soglasja (komunala, elektro, kabelska...)
- še strošek za vlogo za gradbeno dovoljenje....

Potem pa lahko začnemo kej praskat-izkop, klet in montažna hiša do pod. 4. gr. faze.

_____________________________

May you be strainghtened by yesterday¨s rain, walk straight in tommorow¨s wind and cherish each moment of the sun today.

(odgovor članu noe)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Svetujte glede € in gradnje
10.3.2008 17:29:13   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: kiki13
koliko približno € se porabi nekje do samega izkopa za gradnjo (torej za papirje)?

So ti kar lepo povedali. Komunalni pripevek je lahko od 500.000 SIT do 9.000.000 ali še več.

Ko pa začneš kopat - vsaj 12mio sit do strehe s kritino (od tega steha 3mio SIT).
Potem pa okna 2mio SIT, ometi 1,5mio,TI+ tlaki 1mio SIT, knauf 1mio SIT, ploščice?, notranja vrata?, zunanja vrata0,25mio SIT, garažna 0,25mio SIT, elektrika napeljava?, napeljava voda, centralna 8.000EUR, radiatorji?, parket cca 1mio SIT

Pa to so vse bol minimalne cene. No potem pa oprema, kuhinja, kopalnica, keramika, zunanja ureditev odtokov, ...


Uf, kr hudo.

(odgovor članu kiki13)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Svetujte glede € in gradnje
10.3.2008 17:34:34   
Dadi
Tehnofil by the way...zdej mamo €ure..user posted image

_____________________________

May you be strainghtened by yesterday¨s rain, walk straight in tommorow¨s wind and cherish each moment of the sun today.

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Svetujte glede € in gradnje
10.3.2008 18:22:38   
Anonimen
Po moje hiše z cca. 150m2 s parcelo in vso papirologijo, lastnim načrtom, pod 30 mio ne narediš (sem tudi jaz še na tolarjih user posted image ). 

Kakšna pa je končna cena, je odvisno, kje bo stala hiša (Goričko ali Ljubljana, kjer so že cene parcel enake cenam izgrajene hiše), ali zidaš tipsko hišo ali po posebnem načrtu, kakšna je matična osnova, na katero hišo postavljaš (če imaš skalo, je nekaj drugega kot barje), kakšne materiale uporabljaš (lahko kupiš ena navadna okna v Bauhausu ali ti jih naredijo po meri - trikrat večja cena), kvadratura, kakšna je komunalna opremljenost (če imaš vse možno, so ti prispevki ulala dragi)... Do sedaj še nihče ni naredil izračuna, koliko hiša dejansko stane.

Tudi če npr. delaš tipsko montažno, še vedno rabiš parcelo, klet ali osnovno ploščo, del načrtov, pa še se kaj najde.
Naju je npr. pred samo gradnjo samo dograditev lastne poti prišla 1 mio sit.

Jaz vama, preden se sploh lotota kakšnihkoli nakupov pacele, svetujem, da se najprej dobro informirata po internetu (www.podsvojostreho.net , ponudba montažnih hiš), da si ustvarita vsaj približno sliko.
Saj se da, je pa veliko živcev in odrekanja in lastnega dela.

< Sporočilo je popravil Ankica -- 10.3.2008 18:25:11 >

(odgovor članu Dadi)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Svetujte glede € in gradnje
10.3.2008 19:05:56   
Anonimen
Vem, da bo potrebno veliko veliko več €, samo ne vem še kako se odločit. Za kater kredit. Ma ne vem.


Med katerimi pa izbiras? Gotovinskim in...??

(odgovor članu kiki13)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Svetujte glede € in gradnje
10.3.2008 19:46:06   
Skabi
Pred dvema letoma so bili vsi papirji in vsa soglasja malo manj kot milijon, s komunalnim prispevkom vred. Okrog 100.000 E bomo porabili, da se bomo vselili v hišo . ampak to bo dokončana  brez fasade k+p+m okrog 200 kvadratov vse skupaj. Tudi mi smo mislili, najprej eno sobico, da gremo hitro notri, potem pa vidiš, da napeljave po celi hiši je treba narediti (no, mansardo lahko pustiš za kasneje), pa omete je tud fajn imet povsod in estrihe... Da se pa vse, samo pravo voljo moraš imeti.  Če želiš vedeti kaj bolj podrobno, pošlji ZS.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Svetujte glede € in gradnje
11.3.2008 8:52:21   
Drnula
kiki - stroške vama bo vsak drugače povedal. Če jih hočeta ocenit jih morata nujno sama na svojo situacijo izračunat. Vzame nekaj časa se pa izredno izplača. Pri tem vama lahko drugi pomagamo predvsem s tem, da vas spomnimo na kaj je še potrebno računat, če bi morda kaj izpustila pri svojem preračunu.

(odgovor članu kiki13)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Svetujte glede € in gradnje
11.3.2008 11:10:00   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: Dadi
...zdej mamo €ure..

Jaz sem plačal v SIT. Kogar pa zanima naj preračuna.

Projekti Lokacijska v PGD skupaj 800.000 SIT (sosed je dal 400.000 za tipski, ponudbe pa so bile 1,2mio sit)
Taksa na UE za GD 50.000
Voda (poleg so plačila izvedbe do parcele) ene 30.000 sit (se mi zdi)
Elektrika ene 175.000 sit
Komunalni prispevek 500.000 sit

(odgovor članu Dadi)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Svetujte glede € in gradnje
14.3.2008 19:32:28   
Lu
Kje pa sta kupila parcelo? Se mi zdi zelo ugodno, če gledam kakšne cene so pri nas, v Grosupljem. Za znort. Pa sam gor gre user posted image

_____________________________

Maja 21.02.2005 ribica
Tian 03.10.2006 tehtnica
Maša 21.1.2011 vodnarka

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Svetujte glede € in gradnje
14.3.2008 19:49:12   
mala maja
tole bo pa težka, sory amapk res. Tako kto ti je napsiala Pikec je tudi precej odvisno od občine in komunalnega prispevka, tud od arhitekta...

Midva se spravljava renovirat staro hišo, pa so nama povedalai da je 50000€ kar malo. Recimo predračuni za okna so prišli od 6000€ do 10000€, predračun za fasado okoli 10000€. Da pa začneš iz nule je pa kar težko.

No želim pa vama da se vama dobro izide.user posted image

(odgovor članu Lu)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Svetujte glede € in gradnje
15.3.2008 8:09:46   
kiki13
Parcelo sva kupila v Beli Krajini - ja, smo dobili ful poceni, glede na to, da se sosednje parcele prodajajo po 30 € /m2.
No, midva sva ga dobila za 19 user posted image .

Odločila sva se vzet od 35.000 - 40.000 € kredita, torej nama 20.000 ostane za material + delo. Delali bomo pa itak vse sami, plačali bomo le enega zidarja, ki bo vodil ekipo. 

Počasi bo 

(odgovor članu Lu)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Svetujte glede € in gradnje
15.3.2008 9:11:38   
Cacka02
Ajej, težka bo...

Sicer sem po naravi optimist, ampak tole je pa premalo keša za karkoli. Mislim, da tudi za material ne bo zadosti, sorry. Fora je, da misliš, da si vse stroške predvidel, pa žal temu ni tako. Vedno se najde kaj, kar dodatno stane in denar kopni.
Glede na to, da imaš že tako malo plačo, pa velik kredit, me zanima, kako mislite živeti, saj so življenski stroški ubitačni. Če nimata staršev, ki bi pomagali s finančnimi injekcijami, bo kar težko.
Dobro premislita. Midva ravno gradiva hišo, ti lahko serviram številke iz prve roke. Hiša K+P+M, tlorisne površine 80m2, naju je do strehe prišla čez 80.000€, raje še kaj več, samo streha 28.000€. Res da je energetsko varčna hiša in so posledično dražji materiali, ampak tu smo nekje. Pa smo sedaj šele v III. gradbeni fazi. Do konca bomo potrebovali vsaj še 180.000€.
Vsekakor pa vama želim mirne živce pri gradnji, ker jih bosta potrebovala.

(odgovor članu kiki13)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Svetujte glede € in gradnje
15.3.2008 9:21:17   
Marogica
Mogoče ti bo kaj lažje, če ti povem, da bo naš znanes sedaj skoraj vse sam gradil, material je nabavil jeseni, ko je bil kar velik popust nanj in je izračunal, da ga bo prišel m2 nekje okrog 350€, kar je resnično malo(pač zato, ker bo dobesedno sam gradil), drugače pa moraš računati nekje okvirno med 500-600€ na m2, pa seveda še navzgor, odvisno zopet od želja in potreb vaše hiše.  Pa to je seveda brez parcele in vseh papirjev.

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Cacka02)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Svetujte glede € in gradnje
15.3.2008 10:27:26   
kiki13
Ne, jaz pa pravim da ne bo težka, ker je moja NETO plača dosti dosti višja od bruta, ki sem ga napisala zgoraj.
Če povem, da midva z možem že en čas šparava  - tudi do 700 €/ mesec, nikakor pa ne manj kot 500 €, torej imava že lepe navade. In to s tem, da poleg tega še odplačujeva kredit za avto in pa plačujeva najemnino. Plus stroški za otroka,... torej stroškov nama res ne manjka. Želim samo povedat, da najini prihodki niso tako skromni in da misliva poleg odplačevanja kredita mesečno prišparat še vsaj 300, 400 €. Tako se pa že nekaj nabere,ne?

Niti ni nama cilj da smo v novi hiši že naslednje leto. Ampak nekje je treba začet. In da, vse bova plačala sama kot tudi vse doslej!  Jaz nisem za te fore, da bi me pri mojih letih ( pa nisem stara, moj tudi ne), kakorkoli zalagali starši ali kdo drug. Če imam svojo družino, imam svojo družino, svoje življenje, svoj cilj in vse to bo nekoč ustvarjeno le iz najinega truda, in ne bo nikoli nobenih komentarjev da nam je neekdo filal riti z denarjem.
To je le moje mnenje in res; raje spim v šotoru kot da si posojam denar od staršev. No, posodila si morda v skrajni sili še bi, da bi mi ga pa kdo podaril, pa ne hvala. ČISTI RAČUNI- DOLGI PRIJATELJI!

(odgovor članu Cacka02)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Svetujte glede € in gradnje
16.3.2008 1:31:04   
Annny
Kaj naj rečem...potem pa kupite parcelo za teh 20.000 €, pa še recimo 2x toliko prišparajte in delajte karsedaveliko sami, pa bo uspelo..user posted image  Upam, res upam, da bo šlo.

(odgovor članu kiki13)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Svetujte glede € in gradnje
16.3.2008 16:47:56   
krtekxx
Sem pogledala v najine finance in ob vselitvi je bil najin račun manjši za 180.000 EUR, skupaj s parcelo (35.000 EUR) in vsemi dajatvami vred (komunalni prispevek eden najnižjih 2500 EUR, načrt 3000 EUR - arhitekt si je to res zaslužil). Pridelala sva pa brezštevilne žulje, porabila ves dopust pa še dopust staršev za pomoč pri gradnji in seveda dobro leto "življenja". Se je pa vsekakor splačalo. Svetujem ti, da si naredita eno ornk, ampak res ornk realno finančno konstrukcijo.

(odgovor članu Annny)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Svetujte glede € in gradnje
16.3.2008 18:36:45   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: Annny
, pa bo uspelo..user posted image  Upam, res upam, da bo šlo.

Kakorkoli že, kar računata, prištejta 50%. No potem, kolikor manj bo, toliko bolje.

Kdor začne, tudi konča. Če ne prej, pa kasneje.

(odgovor članu Annny)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Svetujte glede € in gradnje
18.3.2008 22:38:11   
pojona
No, midva sedaj zidava. Takole ti povem - najina hiša je pritlična ( vse v enem štuku-160m2 + 70m2 kleti, podstrešje neizkoriščeno zaenkrat). Sedaj imava hišo pod streho, pa okna in vhodna vrata imamo tudi. Parcelo (podedovano) sva imela 900m2 + kupila sva še 500m2, zaradi dovoza na najino parcelo ( 500m2 zemlje- zeloooo poceni 4000eur). Do sedaj smo delali vse sami s pomočjo dobrih sosedov in sorodnikov ( za delo nismo dali skoraj nič, razen za tesarja za streho, ki je bil 2000eur/delo). Les za streho smo dobili doma. Zaenkrat je naš znesek porabe do te faze za hišo 60.000EUR. Aja, pa izolacijo za hišo imamo že kupljeno, pa greznico imamo narejeno, pa vodo imamo priključeno v hiši, elektriko pa še nimamo priklopljeno, imamo pa pripeljano do hiše.

p.s.  Mislim, da ceneje ne gre


_____________________________

CARPE DIEM

(odgovor članu kiki13)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Svetujte glede € in gradnje
22.3.2008 13:14:54   
pupika27
a je tukaj gdo ki gradi iz štajerskega konca????mene zanima koliko ste plačali na tem koncu za prispevke(ptuj)!midva sva parcelo dobia v dar in morama zdaj porihtat najprej papirje in naju zanima koliko naju bodo prišli!brez načrta ker nama ga bo risala znanka

(odgovor članu pojona)
Neposredna povezava do sporočila: 24
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?