|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Zemljiška knjiga
23.4.2008 19:39:03   
Peteršilj
kako dolgo po izdaji gradbenega dovoljenja je še možno le tega vpisati v zemljiško knjigo?

_____________________________

poljubček, pozdravček po zraku leti, pa tam se ustavi, kjer moj dragi živi
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Zemljiška knjiga
23.4.2008 20:30:29   
Pikec
user posted image

Sem od foha pa absolutno ne štekam vprašanja.

(odgovor članu Peteršilj)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Zemljiška knjiga
23.4.2008 20:40:54   
Anonimen
Ampak res ... user posted image
Zakaj bi pa sploh gradbeno vpisovala v ZK? Prvič slišim za kaj takega.

(odgovor članu Pikec)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Zemljiška knjiga
23.4.2008 22:33:10   
Naja31
Bi rekla, da moraš najprej nekaj sezidati in potem to vpisati v ZK.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Zemljiška knjiga
23.4.2008 22:33:51   
mala maja
A misliš služnost, ki je morala biti pridobljena zaradi tega da sta dobila GD. Naprimer služnost za dovozno cesto ali kakšen komunalni vod. Če gre za to, takoj, samo koleke kupiš, izpolniš en glup obrazec in oddaš na ZK.

GD se pa ne vpisuje v ZKuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Zemljiška knjiga
28.4.2008 13:45:34   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: Peteršilj
kako dolgo po izdaji gradbenega dovoljenja je še možno

Gradbeno dovoljenje ima rok trajanja, kot salama. Ko rok preteče, ne velja več. Mislim da 1 leto. Potem je potrebno zaprositi za podaljšanje.

Pa v nekaj letih moraš končat gradnjo, se mi zdi. Včasih je bilo 3 leta do pokritja objekta. Pikec ve več o tem.


< Sporočilo je popravil tehnofil -- 28.4.2008 13:46:51 >

(odgovor članu Peteršilj)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Zemljiška knjiga
28.4.2008 19:31:01   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: tehnofil

IZVIRNO SPOROČILO: Peteršilj
kako dolgo po izdaji gradbenega dovoljenja je še možno

Gradbeno dovoljenje ima rok trajanja, kot salama. Ko rok preteče, ne velja več. Mislim da 1 leto. Potem je potrebno zaprositi za podaljšanje.

Pa v nekaj letih moraš končat gradnjo, se mi zdi. Včasih je bilo 3 leta do pokritja objekta. Pikec ve več o tem.



Da te malo dopolnim.
Po ZGO-1 (71. člen http://www.mop.gov.si/fileadmin/mop.gov.si/pageuploads/
zakonodaja/prostor/graditev/zgo_1.pdf) velja gradbeno dovoljenje za gradnjo zahtevnega objekta tri leta in za gradnjo manj zahtevnega objekta (pod to menda spadajo stanovanjske hiše) dve leti. To pomeni, da se moraš v dveh letih spravit narediti izkop. Z izkopom (ali celo z zakoličbo?) se gradnja začne. In ko se začne, velja gradbeno dovoljenje do konca sveta user posted image . Mi imamo na parceli eno napol zaraščeno izkopano gradbeno jamo za vikend, za katerega je bilo gradbeno dovoljenje izdano pred 40-imi leti, v tem času so ta del parcele celo zaščitili in se novih zadev tam ne da graditi, se pa čisto legalno lahko ta vikend naredi tudi po 40-ih letih, neglede na nove predpise. To je potrdila tudi uradnica na UE, ki potrjuje gradbena dovoljenja.

Kaj pa je z vpisom gradbenega dovoljenja v zemljiško, pa ne vem oziroma vprašanja ne razumem.

(odgovor članu tehnofil)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Zemljiška knjiga
2.5.2008 16:36:59   
Anonimen
GD se v zemljiško knjigo ne vpisuje, niti ne služi kot podlaga za vknjižbo služnostne pravice v zemljiški knjigi. Če rabiš služnost moraš skleniti pogodbo o služnosti z lastnikom služečega zemljišča.

Pomojem si nekaj zamešala user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Zemljiška knjiga
4.5.2008 14:05:36   
mala maja
IZVIRNO SPOROČILO: caffee

GD se v zemljiško knjigo ne vpisuje, niti ne služi kot podlaga za vknjižbo služnostne pravice v zemljiški knjigi. Če rabiš služnost moraš skleniti pogodbo o služnosti z lastnikom služečega zemljišča.

Pomojem si nekaj zamešala user posted image



amapk čeprav imaš skelnjeno overovljeno pogodbo o služnosti-recimo za pot, ne velja nič dokler ni vpisana v ZK. Preverjeno in razočaranouser posted image . Poglej moj oče je delal vikend, ni vpisal služnostnih pogodb v ZK. Vikend pustil meni in ko sem hotela vpisat služnsot sem zvisela. Čeprav lepo piše da velja za vse nadaljne lastnike in dediče po obeh podpisnikih. Se pravi pri moji parceli in parceli na katero se nanaša služnost, se je ena parcela čisto na začetku pod hribom  prodala in sedaj mi čisto nič ne velja služnostna pogodba. Tista ta prva noče podpisat in lahko se samo user posted image user posted image

Hvala bogu da se dobro drugače zastopimo med seboj.

No sam tolk sem hotela pobedat, da se mora služnost vpisat v ZK, že zaradi komplikacij, ki lahko nastanejo zaradi čudnihuser posted image ljudi.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Zemljiška knjiga
6.5.2008 15:41:11   
tehnofil
se je ena parcela čisto na začetku pod hribom prodala in sedaj mi čisto nič ne velja služnostna pogodba. Tista ta prva noče podpisat in lahko se samo

Hvala bogu da se dobro drugače zastopimo med seboj.

Pač se je spremenila številka parcele in se ne da DIREKTNO vpisati služnosti. Lahko pa jo pridobiš, še posebej če je to edini dostop. Po tem to ne puščaj odprto medsebojnem razumevanju ampak daj zahtevek za služnost. Podlaga za predelog služnosti pa je tvoja pogodba. Tudi, če bo sodni izvedenec delal analizo bo imel tvojo pogodbo za podlago, kakor tudi dejansko stanje t.j. uporaba te poti za dostop do nepremičnine. KER DO VSAKE NEPREMIČNINE SE ZAGOTOVI NUJNA POT.

(odgovor članu mala maja)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Zemljiška knjiga
6.5.2008 22:09:21   
mala maja
ja tehnofil lepo se sliši tole tvoje in enakega menja smo skoraj vsi po hribu navzgor.
Aja pa ni se spremenila parcelna številka ampak lastnik. In ta lastnik sedaj hoče na leto 500€ za služnost, ker on kao spoštuje svojo lastnino.user posted image

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Zemljiška knjiga
7.5.2008 11:47:11   
tehnofil
sedaj hoče na leto 500€ za služnost,

Višino odškodnine določi sodišče in ne lastnik. In je enkraten znesek, ne letni, saj poti ne najemaš ampak plačaš enkratno odškodnino.

To je zato, ker se sami menite. Vlogo za nujno pot je potrebno vložiti. Sodišče jo obravnava prioritetno, ker mora vsaka nepremičnina imeti zagotovlje dostop. Ne se sekirat, naj sodišče določi nujno pot in odškodnino (ki pa ni tako nenormalno visoka).


(odgovor članu mala maja)
Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?