|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   vaditeljica aerobike
16.5.2008 8:00:42   
emas
Pozdravljene!

Sem vaditeljica aerobike in prejšnji teden mi je test nosečnosti pokazal pozitivno. Seveda sva bila s fantom zelo vesela, sedaj me pa zanima,
če lahko nadaljujem z vadbo aerobike kot vaditeljica, sicer se bom malo "šparala"user posted image , vendar bi rada sezono (še en mesec) speljala do konca. Vodim le 3 krat tedensko, tako,da vadba ne bi bila pretirana. Kot vsako novopečeno nosečko pa me je seveda strah,da zaradi aerobike ne bi bilo kaj narobe oz. bi v najhujšem primeru prišlo do spontanega splava.

Zahvaljujem se vam za vse nasvete in odgovore!


Lp
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: vaditeljica aerobike
16.5.2008 9:12:57   
kristinaj
skakanju se odreči pa bo........

(odgovor članu emas)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: vaditeljica aerobike
16.5.2008 13:24:00   
arabela*
lahko nadaljuješ,vendar morajo biti vaje prilagojene user posted image

_____________________________

Kdor zmore sanjati, najde vizijo. Kdor najde vizijo, poišče pot. Kdor najde pot, doseže cilj.

(odgovor članu emas)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: vaditeljica aerobike
16.5.2008 13:36:50   
P*****
Jaz sem brala, da naj ne bi imela srčnega utipa nad 140 (ker otrok potem ne dobi dovolj kisika), zato sem tudi sama takrat prenehala hoditi na tai bouser posted image . Malo se popazi (ne skači preveč) in spremljaj utrip, drugače pa mislim, da ne bi smelo bit kaj norobe.
Lepo nosečnost ti želimuser posted image

(odgovor članu arabela*)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: vaditeljica aerobike
16.5.2008 14:17:26   
pomar*ANČA*
boš sama hitro videla, če ti bo sploh pasalo. jaz sem zelo hitro pustila aerobiko in trebušni ples, ker mi je bil prehiter in prenaporen tempo, sploh skakanje pri aerobiki. 

(odgovor članu P*****)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: vaditeljica aerobike
16.5.2008 15:31:03   
arabela*
Ja jaz semuser posted image ,pa hodim tud na aerobiko,pa tud naša vaditeljica je user posted image .ampak imamo program prilagojen zauser posted image .So vaje bolj počasne,določene odpadejo,skratka fajn je da ostaneš aktivna.
Pa enako velja za trebušne.user posted image

_____________________________

Kdor zmore sanjati, najde vizijo. Kdor najde vizijo, poišče pot. Kdor najde pot, doseže cilj.

(odgovor članu pomar*ANČA*)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: vaditeljica aerobike
16.5.2008 22:51:09   
Annny
Vaje moraš prilagoditi...stepanje zelo počasi - absolutno ne preširoko (stegenske mišice se zaradi večje raztegljivosti v nosečnosti lahko močno povesijo..), nobenih vaj za trebuh ali boke, srčni utrip mora ostati pod 140, nobenega sedenja z nogami široko narazen ipd. Edino vaje za roke ostanejo iste. Boš videla, da se boš tudi sama začela počutiti drugače in da ti nekatere stvari v nosečnosti ne bodo pasale..Moj recept je bil pa tak..do 3.meseca sem telovadila normalno (le pazila, da nisem imela previsokega srč. utripa), potem pa raje zelo previdno. Uživaj!

(odgovor članu emas)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: vaditeljica aerobike
20.5.2008 15:03:45   
hmm...
IZVIRNO SPOROČILO: Annny

Vaje moraš prilagoditi...stepanje zelo počasi - absolutno ne preširoko (stegenske mišice se zaradi večje raztegljivosti v nosečnosti lahko močno povesijo..), nobenih vaj za trebuh ali boke, srčni utrip mora ostati pod 140, nobenega sedenja z nogami široko narazen ipd. Edino vaje za roke ostanejo iste. Boš videla, da se boš tudi sama začela počutiti drugače in da ti nekatere stvari v nosečnosti ne bodo pasale..Moj recept je bil pa tak..do 3.meseca sem telovadila normalno (le pazila, da nisem imela previsokega srč. utripa), potem pa raje zelo previdno. Uživaj!



Zakaj ne?

tega še nisem slišala


_____________________________

Kadar neko stvar izgubimo, šele takrat se zavedamo kaj smo imeli!

http://www.zavetisce-horjul.net/index.php

-----> POMAGAJMO JIM!!!!!

(odgovor članu Annny)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: vaditeljica aerobike
20.5.2008 17:43:39   
_katja_
Živjo!

Jaz sem imela sicer aerobiko za nosečnice, ampak sem jo imela do 11.tedna. Potem se nam je pa končala. Po občutku mislim, da bi jo lahko imela še nekaj časa. Poskokov itaq nismo imele, vaje so bile prilagojene, tako da ni bilo problema. Je pa res, da sem ene dvakrat mogla mal stisnit, ker mi je bilo slabo. Tako sem se vsaj malo zamotila in nisem mislila na slabost:)
Jaz ne vidim nobenega problema. Jacke daj ven iz koreografije, pij večkrat in to je to.
Pri pulzu je pa odvisno, ja teorija pravi, da naj ne bi presegel 140 udarcev na minuto. Sam meni pulz hitro naraste in sem ga imela ob vodenju aerobike 160 (zraven sem govorila in to se seveda tudi pozna). Pa sem se super počutila. Ginekologinja mi je tudi rekla, da če se dobro počutiš lahko greš tudi nad 140. Je pa res, da to ne velja za tiste, ki pred nosečnostjo niso bile aktivne. Me pa, ki smo bile aktivne ne vidim nobenega problema. Ginekologinja mi je tudi rekla, da je otrok zelo zaščiten, in da prej mamici postane slabo, ji otrdi trebuh, se ji vrti,...kakor pa je z otrokom kaj narobe. Tudi sama trenutno (15.t) športam in imam pulz pri hoji v klanec okoli 160.

Odvisno je od vsake posameznice. Ampak če je z otrokom vse okej, če je bila nosečnica že prej aktivna, če se dobro počuti, ne vidim razloga za skrb. Telo ti pove kdaj je dosti. Itaq pa, da ne pretiravamo in tečemo v klanec na 190 pulza:)

Športen pozdrav!
K

(odgovor članu hmm...)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: vaditeljica aerobike
20.5.2008 18:37:17   
šnucika
Tudi jaz sem vaditeljica vodnih vadb in trener plavanja.
Ko sem zanosila,sem v 7. tednu imela krvav izcedek in moj G je rekel konec miganja,v smislu aerobike in učenja plavanja z neplavalci.
Hotel me je dati takoj na bolniško,pa sem vztrajala do 25. tedna.Seveda samo z plavanjem.
Kritično je prvo tromesečje,pa tudi kasneje moraš obvezno prilagoditi vaje sama sebi.

_____________________________

kaR te ne ubije,te okrepi!




(odgovor članu _katja_)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: vaditeljica aerobike
21.5.2008 12:13:24   
Inigo
jst bi ti priporočala, da vaditeljstvo opustiš... tvojim strankam najbrž ne bo najbolj všeč, ko boš vadbo prilagodila sebi. si mislim, no...

predvsem je kritično skakanje in hitri nagli gibi. tudi na pulz moraš pazit... no, razmisli.
pa lepo in brezskrbno nosečnost ti želim!user posted image

(odgovor članu šnucika)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: vaditeljica aerobike
22.5.2008 11:11:13   
miši
pozdravljena

tudi jaz sem vaditeljica aerobike, sedaj drugič noseča.

hja,vidim,da je veliko teorij in vsega. res je,da morš v prvi vrsti poslušat svoje telo. v prvih treh mesecih je težko ne vem kaj skakat,ker te zateguje,napihuje, slabo ti je...potem pa je precej boljše. poskoke sem jaz izvajala,samo ne tolk intenzivne, tako recimo,da sem s celim stopalom pristala na tleh in ne po prstih. tudi trebušne sem delala in še delam, ampak na boku. s trebušnimi je tako,da je potrebno izmeriti diastazo,ki nastane ko se trebušne mišice s trebuhom razdelijo na dva dela. če je ta večja kot za 3 prste, potem trebušnjakov rajš ne delaj,ker bodo potem težko šli nazaj. tako učijo na tečaju za vadbo za nosečnice. pokazali so tudi slike in ni blo videt preveč atraktivno.

no,jaz sem normalno aerobiko (HiLo) imela nekje do 4.meseca. vadbo za nosečnice sem vodila do konca 7.mesec anosečnosti (ko smo pač zaključili sezono). res sem omejila poskoke pa trebušne mi nekako niso pasale,zato jih nisem delala.

v nosečnosti se precej zrahljajo vezi,ligamenti in sklepi, zato odvsetujejo razne špage pa sedenje po turško...razlog je v tem,da se veliko hitreje kaj pretrga/natrga kot sicer pa četudi si v nevem kakšni formi, ker to v bistvu nima veze. no,v prvi vrsti pa je vse skupaj odvisno od genetske sestave, enim ni nič, drugi pa so vsi bogi ane. enako velja za kožo in strije.

pulz. tukaj pa bi te jaz kr malo za ušesa user posted image . ja valjda,da se ti fajn počutiš, kaj pa plodek,ki za razvoj potrebuje konstanten dovod kisika. Tudi jaz priznam,da mi je pulz hitro ušel do in čez 160, ampak,ko sem to vidla,sem takoj upočasnila tempo. sama verjetno veš,da pri takšnem pulzu v telesu laufajo ANaerobni procesi,kar pomeni,da je tvoj vir energije glikogen v jetrih in da v krvi ni veliko kisika. ti tak tempo zmoreš z lahkoto, kakšno uro in več, samo za plod pa to nikakor ni ugodno. mislim,da je to ena od stvari pri katerih se res ne splača reskirat, saj lahko pride do zastoja rasti ali kakšnih komplikacij.

sicer pa resnično toplo priporočam vaje za nosečnost, za mišice medeničnega dna (to niso zgolj keglove vaje), vaje za hrbet (nujno,ker je pri dojenju zelo obremenjen), prsi, roke. jaz sem imela krasno prvo nosečnost, hiter porod (ja sem bila šivana) in po 6.tednih sem se vrnila v telovadnico, najprej počasi in postopoma, potem pa sem že kmalu začela vodit.

vsekakor se punce premalo zavedajo pomena vadbe, sploh po porodu.

če te še kej zanima, mi piši na zs. jaz sem ful pogrešala kakšen nasvet od nosečih športnic.
LP,Taja

_____________________________

http://www.papicajezakon.blogspot.com

(odgovor članu Inigo)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: vaditeljica aerobike
1.6.2008 15:57:41   
katee
Tudi jaz sem vaditeljica aerobike in sem 5 mesecev po porodu. V nosečnosti sem iz 12 ur tedensko prešla na 4 ure, ker sem bila prve tri mesece blazno utrujena. Delala sem pa samo na stepih. Seveda sem pazila pri trebušnjakih. Po prvih treh  mesecih sem šla na morje, potem sem pa še obiskovala (ne vodila) pace in tnz še do 6. meseca. Res pa je, da sem na koncu zelo pazila, da ni bilo nobenih poskokov. Tudi klasičnih  trebušnjakov nisem izvajala, ampak vaje za globoko trebušno mišico. Mene je zelo križ bolel, ker sem imela zelo ohlapne medenične vezi in zato mi je fizioterapevt tudi odsvetoval aerobiko.
Po porodu sem se pa tudi jaz zelo hitro vrnila v dvorano in moram priznati, da mi je prav dobro delo. Seveda ne smeš pretiravati ne v nosečnosti ne takoj po porodu.


_____________________________

Mami in oči me imata najraje!

(odgovor članu miši)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: vaditeljica aerobike
7.8.2008 7:15:46   
Irena83
Hoj nosečka!
Po moje tudi ni najbolj pametno poskakovanje, sploh pa kot vaditeljica moraš dat še toliko več energije od sebe in se bojim, da tudi če bi se želela "šparat", te to tako noter povleče, da še sama ne veš kdaj. Raje se vključi na vadbo za nosečnice:) glede na to, da si vaditeljica aerobike me zanima, če morda veš kje imajo fajn te vadbe. Jaz bom hodila verjetno v Domžale, ker mi je tam najbližje.

Lepo se imej,

Irena

(odgovor članu emas)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: vaditeljica aerobike
3.10.2008 11:27:50   
dreamhorse
Stara tema, pa vendar.
Manuela Pendl - Žalek je bila voditeljica aerobike, ki je le to vodila do več kot 5 meseca nosečnosti

(odgovor članu Irena83)
Neposredna povezava do sporočila: 15
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?