|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   sedenje,plazenje, vzpenjanje
20.5.2008 21:30:26   
Nacka
ojla, mene pa zanima kdaj so se vaši user posted image  sami vsedli, začeli plaziti (naprej) in vzpenjati. Naš je star 8m 3t pa se je včeraj sam vsedel (sam je sedel že prej, a smo ga mi posedli), plazi pa se samo nzaj, potem pa joka, ko se kam zagozdi. Vzpenja se še nič, oz. malenkostno (name). Sva bila na pregledu pri nevrofiztioterapevtki, pa je rekla, da z njim ni nič narobe (bil je nedonošenček), a naju je vseeno dala na fizioterapijo, da bo baje nekaj popravil na kvaliteti gibanja. A mate kakšne izkušnje -  a nevrofizioter. kar vse malo dajo na fiziterapijo al kaj???
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: sedenje,plazenje, vzpenjanje
20.5.2008 21:50:54   
sandra85
sam se usede in se ob opori dviga na nogice od 7m
naprej se plazi od 8.m


_____________________________

kako je če imaš v življenju 2 moška: enega neizmerno ljubiš in se mu z užitkom cela predaš, drugega imaš neizmerno rada, vsak njegov napredek je zate ponos in vsak njegov nasmeh ti polepša dan! oba pa mi pomenita VSE na tem svetu! ¦ ¦

(odgovor članu Nacka)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: sedenje,plazenje, vzpenjanje
21.5.2008 7:55:08   
kristinaj
našo sem dala v kotiček na tleh pri 3m, sama se je vsedla pri 6,5m, plazit pa je začela pri 8m. vzpenjat se je pa začela, ops sem pozabila najbrž enkrat po 9m, shodila je pri 12m....

s tvojim ni nič narobe... eni prej drugi kasneje..... jaz se s tem ne bi obremenjevala.....

(odgovor članu Nacka)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: sedenje,plazenje, vzpenjanje
21.5.2008 12:38:10   
Solero
IZVIRNO SPOROČILO: kristinaj
s tvojim ni nič narobe... eni prej drugi kasneje..... jaz se s tem ne bi obremenjevala.....


Se strinjam. Na koncu itak vsi shodijo.

(odgovor članu kristinaj)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: sedenje,plazenje, vzpenjanje
21.5.2008 14:44:20   
sergi
Naša se je samostojno usedla pri 6,5 m, takrat se je začela tudi plazit. Pri 7 se je prvič samostojno postavila na nogice. Naslednji teden bo stara 9 in ob opori pohištva že prav lepo hodi. Se ti ni treba še nič sekirat, da bi bilo kaj narobe, samo eni pač pozneje osvojijo sedenje in plazenje. Nečakinja je 6 m starješa od moje pa se je samostojno vsedla nekje po 8m pri 11m se je začela plazit in vzpenjat pri 15m pa hodit!

(odgovor članu Nacka)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: sedenje,plazenje, vzpenjanje
21.5.2008 15:22:24   
oktoberka
Samostojno se je vsedla pri 6.mesecih, plazit po vseh štirih tudi pri 6.mesecih, dviga se pa na noge zdaj pri 7.mesecih in ob opori smam naredi kakšen korak.

Mislm da s tvojim user posted image  ni nič narobe. Vse ob svojem času. Eni prej, drugi kasnej. Js sm tud shodila šele pri 15.mesecih, prej se pa nism prav dosti plazila. Mi je pa rekla na Fth da je to dedno. Moj mož je namreč pri 9.mesecih že dobro hodil, njegov nečak pri 8,5 mescih hodil, oče pa tud pri 9.mesecih.

_____________________________

http://oktoberka.moj-album.com

(odgovor članu sergi)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: sedenje,plazenje, vzpenjanje
21.5.2008 19:42:55   
Ronči
10m se še ne useda, plazi pa tudi ne. se pa po riti vleče naprej ali nazajuser posted image

(odgovor članu oktoberka)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: sedenje,plazenje, vzpenjanje
21.5.2008 19:48:45   
baja*
vse pri 9m - plazenje, posedanje in vstajanje

(odgovor članu Ronči)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: sedenje,plazenje, vzpenjanje
21.5.2008 21:00:11   
zalenka
naša je stara 9,5m in se ne vsede, niti ne plazi. se je obračat začela šele pri 8m. zdej smo na fizioterapiji. ma pa kr močan ekstenzijski vzorec in ji to tud ovira motoriko.

na nogice se pa sploh ne opre nič.

pa je na fizio rekla da bo vse nadoknadila, da ni nobene panike.

(odgovor članu baja*)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: sedenje,plazenje, vzpenjanje
21.5.2008 21:15:30   
alesha
Naša se je naprej začela plazit pri 8m in 3 dni, teden kasneje se je že sama znala vsest, na noge se je začela postavljat pri 8,5 m, ob opori je začela hodit kakšen teden ali dva kasneje, pri slabih 11 mesecih pa je shodila, pri 11m in 3t pa ze tece (je se storasta). Nikoli jo nisem sama postavljala na noge, silila, da bi hodila. Za vse stvari nas je sama presenetila.

_____________________________

Najina lubica LUNA - 28.05.2007
...in še ena lubica PIKA STELA - 2.5.2010

(odgovor članu zalenka)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: sedenje,plazenje, vzpenjanje
21.5.2008 21:40:55   
Sisy
IZVIRNO SPOROČILO: zalenka

naša je stara 9,5m in se ne vsede, niti ne plazi. se je obračat začela šele pri 8m. zdej smo na fizioterapiji. ma pa kr močan ekstenzijski vzorec in ji to tud ovira motoriko.




isto pri nas.

Edino danes se je prvič sama vsedla in to na previjalni mizi.

Stara je 9 mesecev in pol.

_____________________________

najina skraužlana sreča: Sara, 10.8.2007

je 1.8.2009 dobila bratca Marka

pa imamo dva levčka :-)








(odgovor članu zalenka)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: sedenje,plazenje, vzpenjanje
22.5.2008 7:11:59   
Ronči
Mi imamo v tem mescu razvojno, (imeli smo jo tudi, ko je imela 5,5-6mesecev). Vse je v redu, vendar pričakujejo, da se bo do 10 meseca usedla in plazla. No zaenkrat še čakamo. Je pa vsak dan bolj mobilna, če bo šlo tako naprej, se bo hitro splazila. Do 9,5 meseca je samo sedela, sedaj se pa po riti premika user posted image

(odgovor članu Sisy)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: sedenje,plazenje, vzpenjanje
22.5.2008 21:30:06   
ThinkPink
Vse je v redu, vendar pričakujejo, da se bo do 10 meseca usedla in plazla.


Eni otroci nikoli ne plazijo. Midva sva bila že malo zaskrbljena, saj naša 9m ne plazi in sva v posvetovalnici vprašala P. Rekla je, da je zdrava in močna, da to če ne plazi ni nič narobe, baje pa celo takšni prej shodijo. user posted image  Upam no. Zaenkrat se še ni niti na nogice sama postavila.

(odgovor članu Ronči)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: sedenje,plazenje, vzpenjanje
22.5.2008 22:43:10   
mehurčica
Sin: -plazit po trebuščku 7,5m
-posedat sam in na noge postavljat 8m
-plazit po vseh štirih 8,5m
-shodil pri 10,5m

Hči: -plazit po trebuščku 5m
-posedat sama 6,5m
-plazit po vseh štirih malo pred 7m
-včasih se tudi sama vzpne na noge ob opori(7m)


_____________________________

Šele, ko postaneš mama, začneš resnično cenit zdravje.

(odgovor članu ThinkPink)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: sedenje,plazenje, vzpenjanje
25.5.2008 7:51:52   
*bubi*
Časovno so že druge napisale, jaz bi rada samo poudarila, da ne prehitevajte, naj gre vse po vrsti = sedenje, posedanje, plazenje po kolenih, vstajanje ob opori.


Bubi je dobro plezal po trebuščku in se ob opori vlekel navzgor. Malo je šlo tudi že po kolenih. Potem pa ga peljem k fizioterapevtki in je ugotovila, da sploh ne zna sedet. Strogo je prepovedala vsako dvigovanje in pokazala vaje za razvijanje ravnotežja pri sedenju. Razložila je, da se faz ne sme preskočit, ker je potem vse skupaj preveč nesigurno in preveč padcev.



_____________________________

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Pa smo kompletni... No, odvisno, kaj je komplet :)

(odgovor članu mehurčica )
Neposredna povezava do sporočila: 15
   [Brisano sporočilo]
20.6.2008 7:13:47   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Nacka)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   [Brisano sporočilo]
20.6.2008 7:17:38   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Ronči)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: sedenje,plazenje, vzpenjanje
23.6.2008 12:18:01   
BrinaS
IZVIRNO SPOROČILO: *bubi*

Časovno so že druge napisale, jaz bi rada samo poudarila, da ne prehitevajte, naj gre vse po vrsti = sedenje, posedanje, plazenje po kolenih, vstajanje ob opori.
Bubi je dobro plezal po trebuščku in se ob opori vlekel navzgor. Malo je šlo tudi že po kolenih. Potem pa ga peljem k fizioterapevtki in je ugotovila, da sploh ne zna sedet. Strogo je prepovedala vsako dvigovanje in pokazala vaje za razvijanje ravnotežja pri sedenju. Razložila je, da se faz ne sme preskočit, ker je potem vse skupaj preveč nesigurno in preveč padcev.


Moj zdaj 3 letnik se je splazil s 6m, postavil in hodil ob opori  s 7m, samostojno vsedel in sedel z 9,5m in shodil z 10m. Nikoli ga nismo v nic silili ali drzali za roke pri hoji. Bil je tudi v RA, kjer pa ni bilo pri nas nikoli govora o zaporedju.
Hci 6,5 m gre po njegovih stopinjah. Se plazi, o sedenju pa ne duha ne sluha.

quote]IZVIRNO SPOROČILO: Nalin

IZVIRNO SPOROČILO: Ronči

Mi imamo v tem mescu razvojno, (imeli smo jo tudi, ko je imela 5,5-6mesecev). Vse je v redu, vendar pričakujejo, da se bo do 10 meseca usedla in plazla. No zaenkrat še čakamo. Je pa vsak dan bolj mobilna, če bo šlo tako naprej, se bo hitro splazila. Do 9,5 meseca je samo sedela, sedaj se pa po riti premika user posted image


glede na to da se premika po riti, ne verjamem da se bo začela plazit. če pa bi moja terapevtka tole prebrala bi ji šle kocine pokonci. Ne vem zakaj na RA regledih pravijo da je ritanje okuser posted image



Pred kaksnim mesecem je bila oddaja na NG, kjer je bilo receno da ni pravilnega plazenja oz. da je vsako plazenje pri katerem otrok doseze svoj cilj pravilno. Glavni dojenckov cilj pa je, da shodi.

Potem pa naj bomo mi pametniuser posted image

(odgovor članu *bubi*)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: sedenje,plazenje, vzpenjanje
23.6.2008 12:38:24   
Anonimen
Sama se je vsedla pri 9,5 mesecih, plaziti se je začela pri 10, sedaj bo pa kmalu 11 in se že postavllja..malo na nogice ampak še zelo negotovo, večinoma pa ji uspe priti do kolenuser posted image .


(odgovor članu BrinaS)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: sedenje,plazenje, vzpenjanje
23.6.2008 21:39:16   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Nalin

IZVIRNO SPOROČILO: Ronči

Mi imamo v tem mescu razvojno, (imeli smo jo tudi, ko je imela 5,5-6mesecev). Vse je v redu, vendar pričakujejo, da se bo do 10 meseca usedla in plazla. No zaenkrat še čakamo. Je pa vsak dan bolj mobilna, če bo šlo tako naprej, se bo hitro splazila. Do 9,5 meseca je samo sedela, sedaj se pa po riti premika user posted image


glede na to da se premika po riti, ne verjamem da se bo začela plazit. če pa bi moja terapevtka tole prebrala bi ji šle kocine pokonci. Ne vem zakaj na RA regledih pravijo da je ritanje okuser posted image



Meni je tudi na NFT rekla, naj ji preprečim premikanje po ritki, v nevrološki ambulanti pa, da naj jo kar pustim. Pa bodi potem pameten. user posted image  Ampak naša lepo kobaca, če se ji kam mudi in da je razdalja kratka, pa gre po ritki.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: sedenje,plazenje, vzpenjanje
1.7.2008 22:04:29   
Pikapoka1
Moj je star 7 m in sam sedi zelo lepo in se tudi ujame vstran in naprej skoraj vedno. ne morem pa ga pripravit na premike naprej, da bi se opiral malo bolj na rokice..tko za plazenje...ko pade na trebuček se začne jokat in to je to..je pa res, da se mi zdi da je bolj lene narave ker se mu ne da kaj dosti trudit za igračko...tako da imam malo težav z motivacijo. če je katera predalec, se hitro zadovolji s čimer koli, kar je bližjeuser posted image ? Ima katera kak nasvet- Tudi obrača se ne še čisto za 180 stopinj, na trebuh ali hrbet. sem bla enkrat pri NFT pa je rekla, da paničarim, da je pač malo bolj lagoden pri razvojiu in to je to. imam pa nečaka, ki je mesec in pol starejši, pa  skoraj že hodi user posted image
ali me mora skrbet?user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   [Brisano sporočilo]
1.7.2008 22:56:45   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Sisy)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: sedenje,plazenje, vzpenjanje
26.7.2008 12:27:37   
Lunc_a
Sam se je začel posedati okrog 8 meseca.
Plazit se je začel pri cca 11 mesecih,vstajat ob opori pa cca 12 mesecev

(odgovor članu Nacka)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: sedenje,plazenje, vzpenjanje
26.7.2008 12:48:41   
*tajda*
IZVIRNO SPOROČILO: sandra85

sam se usede in se ob opori dviga na nogice od 7m
naprej se plazi od 8.m


Pri mojem user posted image  je bilo enako.

(odgovor članu sandra85)
Neposredna povezava do sporočila: 24
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?