|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: preživetje
11.8.2008 14:22:53   
barby78
Safira user posted image user posted image user posted image
Saj bo,boš videla.

Jaz sem se tudi pri 24-ih tednih začela odpirat,oz. se je od znotraj kazal lijak.MV je bil dolg komaj 1,3 cm.potem sem bila do 28.tedna v bolnici in dobila injekcije za razvoj pljučk,pa še neke tablete proti odpiranju.doma pa sem tudi večinoma počivala.pa smo zdržali do 37t 2/7.res proti pričakovanju.Naša pikica je bila resda bolj majhna,46 cm (no pa saj je mami tud majhna user posted image ),težka pa je bila 3050 g.

Sina pa sem rodila v 35.tednu in je bil velik 47 cm,tehtal pa 3010 g.

Zato pa nikar se ne sekiraj,misli na najboljše user posted image
No,na koncu boš pa še čez rok rodila.

LP,Barby

_____________________________

Moja največja sreča in veselje,sta moja 2 sončka
LIA-24.03.2008
VITO-02.12.2000


(odgovor članu Noseckica)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: preživetje
12.8.2008 1:22:05   
saša80
IZVIRNO SPOROČILO: Lunc_a

Ključni faktor za preživetje je TEŽA!!!težji je otrok boljše je,nima toliko težav


teža nima nobene veze s preživetjem. glavni faktor preživetja je dihanja, pljučka, srček,... in vsi organi..teža sploh ni važna

(odgovor članu Lunc_a)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: preživetje
12.8.2008 11:45:09   
Noseckica
IZVIRNO SPOROČILO: Lunc_a
Ključni faktor za preživetje je TEŽA!!!težji je otrok boljše je,nima toliko težav

IZVIRNO SPOROČILO: saša80
teža nima nobene veze s preživetjem. glavni faktor preživetja je dihanja, pljučka, srček,... in vsi organi..teža sploh ni važna

Saša80, delno imaš prav, vendar je pa tudi teža zelo pomembna.

(odgovor članu saša80)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: preživetje
12.8.2008 16:41:24   
frutka_
Safira držim pesti, da še doooolgo ne bo pokukal iz trebuščka!user posted image
Sicer pa ključnega pomena ni teža temveč zrelost nedonošenčka! Pred kratkim je bila oddaja na tv in je znana LJ pediatrinja, ki se ukvarja z nedonošenčki to še posebej poudarila.

(odgovor članu SAFIRA)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: preživetje
23.8.2008 8:51:26   
*bubi*
Safira, vesela sem zate in ti želim vse dobro še naprej. user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

user posted image  pa naj še kar malo počaka in se greje pri tebi user posted image

_____________________________

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Pa smo kompletni... No, odvisno, kaj je komplet :)

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: preživetje
23.8.2008 10:16:59   
mama06
SAFIRA edino, kar ti lahko rečem: BRAVO PUNCAuser posted image user posted image user posted image user posted image

Tvoje dete je pa borec po mami. Le tako naprej. Držim pesti, da se bo vse lepo izteklouser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Kot veš, je moj dečko sedaj star 10mesecevuser posted image , pa sem tudi imela v 27.T lažne popadke, na koncu sem pa rodila 8 dni čez rok. Seveda sem imela tudi ogromno počivanja.

Še enkrat BRAVO PUNCA!!!!!

(odgovor članu *bubi*)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: preživetje
25.8.2008 15:46:45   
saša80
nosečkica, teža pri preživetju sploh nima veze... ko se otrok rodi tako zgodaj je za zdravnike teža  najmanj pomebna.. tut sami zdravniki ti lahko povedo. 

(odgovor članu mama06)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: preživetje
25.8.2008 20:20:26   
Noseckica
IZVIRNO SPOROČILO: saša80

nosečkica, teža pri preživetju sploh nima veze... ko se otrok rodi tako zgodaj je za zdravnike teža  najmanj pomebna.. tut sami zdravniki ti lahko povedo. 


Ja, saj so mi.

Imam user posted image  rojeno v 32. tednu, tako da govorim iz lastnih izkušenj. Pa verjetno si videla, da sem napisala, da je teža tudi pomembna in ne, da je samo teža pomembna. user posted image

(odgovor članu saša80)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: preživetje
25.8.2008 21:12:18   
saša80
nosečkica  sama sem rodila  v 26 tednu..  pa če so meni rekli, da ni pomembna teža tolko kot vsi ostali organi potem veš da je še manj pomembna pri tako razvitem otročku kot je tvoj...32 teden to je že donošeno za nas:)

aja je pa tut to da se klinika v mb zelo zelo rzalikuje od ljubljanske..mi ej ena razlagala ko je rodila v mb ..skoraj nisem mogla verjet.. nimajo kengurejčkanja,  niti fizioterapevtka ne pokaže handlinga,... ko je otrok v inkubatorju ga niti mamici ne dajo  ven...groza..

< Sporočilo je popravil saša80 -- 25.8.2008 21:13:35 >

(odgovor članu Noseckica)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: preživetje
25.8.2008 21:26:34   
koala
Safira jaz veliiiiiko krat mislim nate in moooooočno stiskam pestke zate, drži se punca. Naj tebe in tvoje detece čuvata tvoja angelčka.

_____________________________

Nisem vedela
koliko ljubezni imam v srcu,
dokler me ni nekdo poklical MAMA

(odgovor članu saša80)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: preživetje
25.8.2008 21:54:05   
Noseckica
IZVIRNO SPOROČILO: saša80

nosečkica  sama sem rodila  v 26 tednu..  pa če so meni rekli, da ni pomembna teža tolko kot vsi ostali organi potem veš da je še manj pomembna pri tako razvitem otročku kot je tvoj...32 teden to je že donošeno za nas:)

aja je pa tut to da se klinika v mb zelo zelo rzalikuje od ljubljanske..mi ej ena razlagala ko je rodila v mb ..skoraj nisem mogla verjet.. nimajo kengurejčkanja,  niti fizioterapevtka ne pokaže handlinga,... ko je otrok v inkubatorju ga niti mamici ne dajo  ven...groza..


To pa ne bo držalo. user posted image

Vse tri stvari, ki si jih naštela, sem jaz (in tudi druge mamice) "doživela" v MB. user posted image user posted image user posted image  

(odgovor članu saša80)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: preživetje
25.8.2008 23:05:39   
user
saša80 kdaj je pa rodila ,30 let nazaj.  2.5 meseca sem hodila moji pupiki na obisk pa nimam ene pripombe čez intenzivno,ko sma prišli domov sem jih nekaj časa prav pogrešala. Noseckica povej da ne pretiravamuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Noseckica)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: preživetje
26.8.2008 13:24:27   
Noseckica
IZVIRNO SPOROČILO: user
saša80 kdaj je pa rodila ,30 let nazaj.  2.5 meseca sem hodila moji pupiki na obisk pa nimam ene pripombe čez intenzivno,ko sma prišli domov sem jih nekaj časa prav pogrešala. Noseckica povej da ne pretiravamuser posted image user posted image user posted image


User, tudi jaz sem jih nekaj časa prav pogrešala in če smo imeli kakšen pregled v bolnici, smo hitro "skočili" še malo v 1. nadstropje pogledat.

Pa saj nam je bila EINT nekaj časa drugi dom, kajne?
In odlična mariborska ekipa nadomestni starši.....

Komaj čakam, da vse te doktorje in sestre srečam spet na srečanju nedonošenčkov.

(odgovor članu user)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: preživetje
26.8.2008 21:15:37   
saša80
punca je rodila pred 1 mesecem in so še vedno na intenzivni v mb. pa tut glede obiskov se je pritoževala,.. v lj so obiski non stop tudi ponoči lahko greš k otroku, razen od 1-2 popoldan ni obiskov ker se zdravniki menjajo in imajo predajo.

ma veliko je bilo takih reči ki so me rpav presenetile, da je lahko taka razlika med mb in lj


(odgovor članu Noseckica)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: preživetje
26.8.2008 21:48:35   
user
Mogoče je trenutno preobčutljiva na vse dogodke,ki se dogajajo okrog nje.Upam da je z njeno bebiko  vse ok.

(odgovor članu saša80)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: preživetje
26.8.2008 22:20:18   
Noseckica
Verjetno je user posted image  še preslaboten, da bi se z mamico kengurujčkala oz. da bi ji ga dali iz inkubatorja. Osnovni handling ji bo fizioterapevtka pokazala, ko bo sprejeta k user posted image , se pravi tik pred odhodom domov. Glede obiskov se pa popolnoma strinjam, da je tista ura na dan absolutno premalo.

Vse dobro mamici in user posted image .

(odgovor članu user)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: preživetje
27.8.2008 9:33:28   
saša80
nosečkica..možno, a je res preobčutljiva, nekaj je pa tudi res, da so res grozne razlike za mb in lj. sama sem bila v ljubljani pa sem previjala sama ko sta bila v baby termu še s kisikom in sondico za hrano..fizioterapevtka je pokazala mesec pa pol preden smo šli na oddelek previjš lahko samo takrat ko ti fizioterapevtka pokaže..tisti punci v mb pa je mnda ena medicinska sestra samo pokazala in to je blo to. hranit pa ni smela svojega otročka.ne vem kako je zdaj, se že dolg časa nisma čuli.aja pa tut sami pripomočki oz napravice se tut full razlikujejo..sem js nje poslala sliko od naših pikcov pa ona meni od njenega pikeca pa je bilo vse drugače. se mi zdi da bi se to moralo zdravstvo odločit pa da bi bilo za vse enako, saj smo v eni državi. je pa žalsotno da za nedonošenčke dobivajo denar večinoma od donatorjev..res žalostno, sama vsak mesec nakžem nekaj denarja na lj intenzivno,  za mb pa pošljem kak sms, upam, da pride v prave roke

< Sporočilo je popravil saša80 -- 27.8.2008 9:34:59 >

(odgovor članu Noseckica)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: preživetje
27.8.2008 9:37:45   
saša80
kako je pa glede kengurujčkanja v mb..a tut dajo otročka za 2 uri k mamici? namreč v lj  za manj kot 2 uri ga sploh ne dajo ven, ker je to kao velik stres za otroka, da ga prestavljajo ven in noter...

meni so mojo pupiko dali ven ko je imela še kisik,  tiste obliže po trebuščku za merjenje utripa, saturacija,.. ne vem kaj še vse.. pa mela je mislim da 1 kg

(odgovor članu saša80)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: preživetje
27.8.2008 12:06:58   
katka28
IZVIRNO SPOROČILO: saša80

punca je rodila pred 1 mesecem in so še vedno na intenzivni v mb. pa tut glede obiskov se je pritoževala,.. v lj so obiski non stop tudi ponoči lahko greš k otroku, razen od 1-2 popoldan ni obiskov ker se zdravniki menjajo in imajo predajo.

ma veliko je bilo takih reči ki so me rpav presenetile, da je lahko taka razlika med mb in lj





No tu bom pa se jaz nekaj napisala. V Lj kjer smo mi bili na EINT-u so obiski od 10-12 in od 14-18 tako, da to zame ni cel dan. Sama sem bila ravno zaradi tega veckrat nesrecna saj sem cele dneve divjala in pumpala mleko samo, da bo prezivela vecino casa zraven svojid dveh. Obiskov sploh nisem imela ker sem bila ta cas na EINT-u in tisti cas sem zivela samo za nasa dva.  Ko pa smo prisli v Celje tam pa si dejansko lahko s svojim otrockom, ki je v inkubatorju cel dan in noc.

Sama sem mnenja, da se EINt ne razlikuje prav nic povsod morajo biti zdravniki prijazni ( ker smo mamice v teh situacijah bolj ranljive) , se pa zna kdaj zgoditi, da ima kaksna sestra slab dan in takrat je vse narobe. Menim pa, da so mb EINt-ovci bolj prijazni saj velja ze za stajerce, da smo bolj odprte sorte tako, da jaz nebi delala krivice enim in drugim. Sploh pa smo mamice bile navajene svojega rajona tiste, ki smo bile v LJ ljubljanskega in tiste iz Mb mariborskega. Vec pa bi lahko povedala tista, ki je bila na obeh koncih.

(odgovor članu saša80)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: preživetje
27.8.2008 12:36:15   
emaa
Vidim, da je intenziva na otroški kirurgiji kliničnega centra super kar se tega tiče, obiski kadarkoli, razen okrog 10 zjutraj med vizito niso zaželeni. Jaz sem Davidu iz porodnišnice prinesla mleko tudi ob 21 zvečer, pa ga malo pobožala, pa so bili tudi ekstremni nedonošenčki tam, ki so pač potrebovali kirurško pomoč. Naša sta nedonošena, samo v primerjavo z večino vaših, že donošena. Je pa res, da ko je tvoj otrok v inkubatorju, je vsak čas, ki ga preživiš z njim, premalo. 

(odgovor članu katka28)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: preživetje
27.8.2008 19:46:17   
Noseckica
IZVIRNO SPOROČILO: saša80
kako je pa glede kengurujčkanja v mb..a tut dajo otročka za 2 uri k mamici?

Midve sva se kengurujčkali tisto uro (med obiski). user posted image

IZVIRNO SPOROČILO: saša80
meni so mojo pupiko dali ven ko je imela še kisik,  tiste obliže po trebuščku za merjenje utripa, saturacija,.. ne vem kaj še vse.. pa mela je mislim da 1 kg

Pri meni je bilo enako.

(odgovor članu saša80)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: preživetje
27.8.2008 19:48:24   
Noseckica
IZVIRNO SPOROČILO: saša80
za mb pa pošljem kak sms, upam, da pride v prave roke


user posted image user posted image user posted image user posted image

Hvala! user posted image

(odgovor članu saša80)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: preživetje
27.8.2008 22:03:09   
saša80
če bi ljudje  preživeli  nekaj trenutkov na intenzivni med temi pikeci bi večkdo nakazal denar tem malim borcam, tako se pa nekateri sploh ne zavedajo kaj pomeni predčasno roditi in niti pojma nimajo kako vse skupaj zgleda.. moji sorodniki dokler niso vidli otročka niso sploh vedli kako izgleda, ko so pa vidli so se pa celi teden user posted image .pač dokler to ne vidiš in ne doživiš  si sploh ne moreš predstavljat..

(odgovor članu Noseckica)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: preživetje
27.8.2008 22:30:16   
Noseckica
IZVIRNO SPOROČILO: saša80
moji sorodniki dokler niso vidli otročka niso sploh vedli kako izgleda, ko so pa vidli so se pa celi teden user posted image .pač dokler to ne vidiš in ne doživiš  si sploh ne moreš predstavljat..


A tako hudo je bilo user posted image

(odgovor članu saša80)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: preživetje
28.8.2008 10:33:19   
saša80
nosečkica ja.. sploh ko vidiš komaj 800 g otročka  z polno cevkami user posted image grozen občutek, ampak je zdaj toliko lepše

(odgovor članu Noseckica)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...
Neverjeten trik: Uspavajte dojenčka v eni ...
video
Po internetu je zakrožil nenavaden trik. Neki očka, ki je poskušal na vse mogoče načine uspavati dojenčka, je uspel z ze...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?