|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: preživetje
29.8.2008 8:02:34   
user
saša80 naša pikica je tudi imela 800g. Ko sem jo prvič videla se mi je kar zameglilo pred očmi še sreča da sem sedela na vozičku.

(odgovor članu saša80)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: preživetje
29.8.2008 18:56:55   
saša80
ja kdo tega ne doživi si niti predstavljati ne more kako je.. js sem vbistvo bila res v velikem šoku.. ko zdaj gledam res vidim kaj sem prestajala.. pri nam je še fantek bil na srčku operiran, oba možganske krvavitve, skratka vsakokrat ko sem prišla k njima neka novica..ampak hvala bogu so se slabe novice nehale in so bile potem vedno bolj vesele..pač tega ne pozabiš nikoli, jaz  se še vse spomnim kot bi bilo včeraj pa  bo kmalu 1 leto od tega..

(odgovor članu user)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: preživetje
29.8.2008 20:48:38   
anajmad
IZVIRNO SPOROČILO: saša80

ja kdo tega ne doživi si niti predstavljati ne more kako je.. js sem vbistvo bila res v velikem šoku.. ko zdaj gledam res vidim kaj sem prestajala.. pri nam je še fantek bil na srčku operiran, oba možganske krvavitve, skratka vsakokrat ko sem prišla k njima neka novica..ampak hvala bogu so se slabe novice nehale in so bile potem vedno bolj vesele..pač tega ne pozabiš nikoli, jaz  se še vse spomnim kot bi bilo včeraj pa  bo kmalu 1 leto od tega..
Men je še blo bolj grozno,ker leto poprej je umrl nam Vid. Tudi prezgodaj rojen. Jaz  vem,da sem samo jokala in po petih dneh me je zlomilo,ko je bilo z Ulo najslabše. Pomotoma so ji predozirali zdravilo za odvajanje in je shujšala iz prvotnih 94o g na 723g.Men se je čist rolal,sam sedela sem ob inkubatorju in molila, molila da bi moja punčka preživela. Najhuje je pa bilo,ko je lulala kri in sploh niso vedeli,če bo ostala pri življenju. Meni dejansko se mi je tisto noč sanjalo o dveh belih križih na pokopališču. Zlomilo me je. Samo to se spominjam,kako me je glavna sestra sredi nočo tolažila in zdravnika,ki mi je dajal injekcijo za pomiritev. Naslednji dan so me po sili spravili domov(ker je bilo ravno Novo leto). Še zdaj se spominjam,kako sem se tresla,ko smo zjutraj klicali na EINT,kako je z Ulo. O tega,kar sem jst preživela res ne privoščim nobenemu.

_____________________________

* na žalost , štirje jurji so že tukaj.....smrk*

(odgovor članu saša80)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: preživetje
30.8.2008 8:23:22   
saša80
anajmad hudo mi je kaj si mogla dat skozi...verjamem da ti je hudo, sploh ne vem kako bi preživela izgubo otroka.. dobra si da se tako držiš..ma saj drugega ti ne preostane da živiš dalje. ampak pozabiš pa nikoli ne. hvala bogu da so v lj na eint tako prijazne sestre in zdravniki da stojijo nam staršem ob strani v  lepih in hudih trenutkih..

(odgovor članu anajmad)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: preživetje
30.8.2008 8:33:47   
zajko
Da se še jaz malo oglasim in povem svoje mnenje.Sama sem se srečala z lj.intenzivo(8 mesecev) in mb.intenzivo(že tudi teče 8 mesec) in sem z mb zelo zadovoljna.Sestre so super,pred zdravniki kapo dol.Vsa pohvala dr.Kanič,dr.Pogorevcu in pa tudi dr.Roškarju.Njihov odnos je v primerjavi z ljubljanskimi zdravniki,ko komaj prideš sploh do njih,neprimerljiv.

(odgovor članu anajmad)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: preživetje
30.8.2008 22:29:31   
saša80
kaj pa ti na ljubljanski intenzivni ni bilo všeč..jaz osebno nimam niti ene slabe besede.. res sem se počutla kot v krogu družine ..so mi tekle solze ko sem odhajala

(odgovor članu zajko)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: preživetje
5.10.2008 9:18:19   
SAFIRA
Jutro!

Malo se vam javljam... prvič sem se v 25.tednu nosečnosti, ko sem spraševala, kako je s preživetjem nedonošenčkov. Imela sem narejeno cerklažo in non stop sem bila v strahu glede prezgodnjega poroda.
Evo, danes sem še vedno user posted image  in noseča 39t2d, PDP pa imam v petek 10.1o.2008user posted image user posted image user posted image , imeli bomo pa user posted image .

Samo na popadke še čakam user posted image .

Lp

(odgovor članu saša80)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: preživetje
5.10.2008 11:58:36   
mama06
Bravo SAFIRA!

Držim pesti, da bo porod čim lažji in da boš svojo štručko čimprej stisnila k sebiuser posted image .

Še enkrat čestitam!

(odgovor članu SAFIRA)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: preživetje
5.10.2008 18:43:01   
Noseckica
IZVIRNO SPOROČILO: SAFIRA
Jutro!

Malo se vam javljam... prvič sem se v 25.tednu nosečnosti, ko sem spraševala, kako je s preživetjem nedonošenčkov. Imela sem narejeno cerklažo in non stop sem bila v strahu glede prezgodnjega poroda.
Evo, danes sem še vedno user posted image  in noseča 39t2d, PDP pa imam v petek 10.1o.2008user posted image user posted image user posted image , imeli bomo pa user posted image .

Samo na popadke še čakam user posted image .

Lp
 
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu SAFIRA)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: preživetje
3.11.2008 18:21:01   
Bor ki ga več NI
Zlatka KANIČ je dne 12.3.2008 ignorirala našega Bora. Arogantno, vasezagledano.
Bor je mrtev. V eni sami noči (Si dobro spala, Zlatka?) je ukradla življenje čudovitemu človeku staremu 12 in pol let. Je izbrisala naša življenja. Sedemnajstletne sestre, očeta, mame,... Bor je mrtev. Bor, človek, ki je enkrat samkrat potreboval pomoč - pa je ni dobil. Bor, izjemno prijazen, pameten, z načrti za 10 življenj, ena sama dobrota, ena sama sreča. Zaupal je ljudem. In mi smo zaupali. In prosili. In bili prezrti, izgnani, izgnani iz tega sveta v svet neopisljivega obupa in brezkrajne žalosti. Bor je mrtev in mi z njim.        Kaničevi sta pomagala Pula in Pogorelec.    Bor je mrtev.                                 

(odgovor članu user)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: preživetje
3.11.2008 20:39:01   
frutka_
user posted image

(odgovor članu Bor ki ga več NI)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: preživetje
4.11.2008 8:36:37   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: Bor ki ga več NI
Zlatka KANIČ je dne 12.3.2008 ignorirala našega Bora. Arogantno, vasezagledano.
Bor je mrtev. V eni sami noči (Si dobro spala, Zlatka?) je ukradla življenje čudovitemu človeku staremu 12 in pol let. Je izbrisala naša življenja. Sedemnajstletne sestre, očeta, mame,... Bor je mrtev. Bor, človek, ki je enkrat samkrat potreboval pomoč - pa je ni dobil. Bor, izjemno prijazen, pameten, z načrti za 10 življenj, ena sama dobrota, ena sama sreča. Zaupal je ljudem. In mi smo zaupali. In prosili. In bili prezrti, izgnani, izgnani iz tega sveta v svet neopisljivega obupa in brezkrajne žalosti. Bor je mrtev in mi z njim.        Kaničevi sta pomagala Pula in Pogorelec.    Bor je mrtev.                                 

Iz vsega srca mi je iskreno hudo za vašega Bora user posted image user posted image user posted image  Ne dovolite, da vam kdorkoli zagreni spomine, naj vas vodi ljubezen vašega prezgodaj odletelega user posted image  Še je ob vas, v sapici, ki zapihlja okrog vašega lica in vam suši solze, v meglenem jutru, ko prvi sončni žarek najde pot do vas. Ob vas je. In v mislih vseh nas, ki smo tole prebrali in se nas je globoko dotaknila vaša grozljiva izguba user posted image  user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Bor ki ga več NI)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: preživetje
26.11.2008 21:06:13   
Srčekgirll
IZVIRNO SPOROČILO: Bor ki ga več NI

Zlatka KANIČ je dne 12.3.2008 ignorirala našega Bora. Arogantno, vasezagledano.
Bor je mrtev. V eni sami noči (Si dobro spala, Zlatka?) je ukradla življenje čudovitemu človeku staremu 12 in pol let. Je izbrisala naša življenja. Sedemnajstletne sestre, očeta, mame,... Bor je mrtev. Bor, človek, ki je enkrat samkrat potreboval pomoč - pa je ni dobil. Bor, izjemno prijazen, pameten, z načrti za 10 življenj, ena sama dobrota, ena sama sreča. Zaupal je ljudem. In mi smo zaupali. In prosili. In bili prezrti, izgnani, izgnani iz tega sveta v svet neopisljivega obupa in brezkrajne žalosti. Bor je mrtev in mi z njim.        Kaničevi sta pomagala Pula in Pogorelec.    Bor je mrtev.                                 


Moje soželje. Ko sem videla na TVju in  prebirala ta post sem zdraven jokala, saj sem glede tega zelo občutljiva.user posted image user posted image user posted image user posted image   Bodite močni. Z vami sem.


_____________________________

ponosna mamica treh fantov maj 2008, julij 2010 & oktober 2012

(odgovor članu Bor ki ga več NI)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: preživetje
26.11.2008 22:12:43   
tosja

IZVIRNO SPOROČILO: Bor ki ga več NI

Zlatka KANIČ je dne 12.3.2008 ignorirala našega Bora. Arogantno, vasezagledano.
Bor je mrtev. V eni sami noči (Si dobro spala, Zlatka?) je ukradla življenje čudovitemu človeku staremu 12 in pol let. Je izbrisala naša življenja. Sedemnajstletne sestre, očeta, mame,... Bor je mrtev. Bor, človek, ki je enkrat samkrat potreboval pomoč - pa je ni dobil. Bor, izjemno prijazen, pameten, z načrti za 10 življenj, ena sama dobrota, ena sama sreča. Zaupal je ljudem. In mi smo zaupali. In prosili. In bili prezrti, izgnani, izgnani iz tega sveta v svet neopisljivega obupa in brezkrajne žalosti. Bor je mrtev in mi z njim.        Kaničevi sta pomagala Pula in Pogorelec.    Bor je mrtev.                                 



user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Danes sem izvedela za vašo izgubo. Bodite močni! Vaš user posted image Bor bo vedno z vami in vi z njim... user posted image


_____________________________

Ko hodiš, pojdi zmeraj do konca...

(odgovor članu Bor ki ga več NI)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: preživetje
27.11.2008 10:39:49   
Šaki
sm vidla,včeraj.

user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu tosja)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: preživetje
27.11.2008 12:07:25   
Skye
enostavno nimam besed user posted image user posted image user posted image

iskreno sožalje družini user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Vse, kar lahko storiš,
ali o čemer sanjaš,
da lahko narediš,
poskusi narediti.
V drznosti je genialnost,
je moč in čarovnija.
Začni zdaj! (Goethe)

(odgovor članu Šaki)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: preživetje
27.11.2008 19:04:09   
Andromeda
user posted image user posted image user posted image Moje sožalje! user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Skye)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: preživetje
27.11.2008 20:24:49   
Noseckica
IZVIRNO SPOROČILO: Bor ki ga več NI
Zlatka KANIČ je dne 12.3.2008 ignorirala našega Bora. Arogantno, vasezagledano.
Bor je mrtev. V eni sami noči (Si dobro spala, Zlatka?) je ukradla življenje čudovitemu človeku staremu 12 in pol let. Je izbrisala naša življenja. Sedemnajstletne sestre, očeta, mame,... Bor je mrtev. Bor, človek, ki je enkrat samkrat potreboval pomoč - pa je ni dobil. Bor, izjemno prijazen, pameten, z načrti za 10 življenj, ena sama dobrota, ena sama sreča. Zaupal je ljudem. In mi smo zaupali. In prosili. In bili prezrti, izgnani, izgnani iz tega sveta v svet neopisljivega obupa in brezkrajne žalosti. Bor je mrtev in mi z njim.        Kaničevi sta pomagala Pula in Pogorelec.    Bor je mrtev.                                 



Iskreno sožalje ob prerani izgubi vašega Bora! user posted image

Žal mi je za vašo tragično izkušnjo z MB pediatrijo, pa vendar moram dodat, da smo mi prav tej zdravnici (dr. Zlatki Kanič) neizmerno hvaležni, ker je bila (v našem primeru, seveda) ob pravem času na pravem mestu.

(odgovor članu Bor ki ga več NI)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: preživetje
27.11.2008 23:34:00   
biba 78
Iskreno sožalje tudi iz moje strani.user posted image
 
Želim pa povdariti to, da je pa po zaslugi teh zdravnikov, katerih imena se vse pogosteje pojavljajo v medijih, veliko otrok, velikih za dlan, preživelo in mi je resnično žal za vašo izkušnjo.

_____________________________

http://www.myhero.com/myhero/hero.asp?hero=A_Lepej_LC_GMaribor_SI_2008_ul

(odgovor članu Noseckica)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: preživetje
28.11.2008 16:21:29   
Davana
Naj tudi jaz izrazim moje globoko sožalje ob vaši nenadomestljivi izgubi. Lahko si le predstavljam vašo bolečino in obup in upam, da bo ljubezen, ki ste jo čutili do Bora počasi iz vaših src pregnala jezo in nemoč.

Pa vendar moram tudi jaz, kot Nosečkica in biba 78 pred mano, povedati, da sem celotnemu oddelku EINT na mariborski pediatriji neskončno hvaležna, ker so pomagali mojemu Galu - sploh dr. Pogorevcu, ki je bil njegov zdravnik. Brez njih bi se tudi naša zgodba končala drugače...



_____________________________

Pošlji MALIBORCI (brez presledka!) na 1919 in podari 1 € Društvu za prezgodaj rojene otroke Maribor.
Velja za Si.mobil-ove uporabnike.

(odgovor članu biba 78)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: preživetje
28.11.2008 20:45:09   
biba 78
Moram še nekaj dodat...malo me je zmotil ves ta pomp v medijih....namreč  jezi me misel na to, zakaj je treba ljudi izpostavljati samo takrat, ko kaj narobe storijo........vsi smo kravi pod kožo, vsi delamo napake v življenju in vsi se iz teh napak učimo............ne znam si predstavljati bolečine Borovih najožjih sorodnikov, sočostvijem z njimi...........ampak lansko leto se je v porodnišnici Maribor rodilo več kot 230 otrok s porodno težo pod 1500g....kdo je pa njim pomagal, da so ostali pri življenju? Ravno dr. Kaničeva, prav tako je za to zaslužen dr. Pogorevc in še veliko drugih zdravnikov in ostalo osebje na EINT.......A jih je kdaj kdo pohvalil v medijih za njihov trud, požrtvovalnost.....neprespanih noči ob naših otročkih?

Odgovor je nažalost NE!

Moje mnenjen je, da si zaslužijo tudi pohvale, ne samo graje......

_____________________________

http://www.myhero.com/myhero/hero.asp?hero=A_Lepej_LC_GMaribor_SI_2008_ul

(odgovor članu Davana)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: preživetje
28.11.2008 20:49:42   
Felicita
IZVIRNO SPOROČILO: biba 78

Moram še nekaj dodat...malo me je zmotil ves ta pomp v medijih....namreč  jezi me misel na to, zakaj je treba ljudi izpostavljati samo takrat, ko kaj narobe storijo........vsi smo kravi pod kožo, vsi delamo napake v življenju in vsi se iz teh napak učimo............ne znam si predstavljati bolečine Borovih najožjih sorodnikov, sočostvijem z njimi...........ampak lansko leto se je v porodnišnici Maribor rodilo več kot 230 otrok s porodno težo pod 1500g....kdo je pa njim pomagal, da so ostali pri življenju? Ravno dr. Kaničeva, prav tako je za to zaslužen dr. Pogorevc in še veliko drugih zdravnikov in ostalo osebje na EINT.......A jih je kdaj kdo pohvalil v medijih za njihov trud, požrtvovalnost.....neprespanih noči ob naših otročkih?

Odgovor je nažalost NE!

Moje mnenjen je, da si zaslužijo tudi pohvale, ne samo graje......


biba, odgovor si mi vzela izpod tipk user posted image user posted image user posted image pa ne velja samo za te zdravnike, velja za vse - življenja rešujejo in življenja izgubljajo. ampak jaz (mogoče malo naivno, pa vendar) verjamem da se v veliki večini trudijo.


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu biba 78)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: preživetje
28.11.2008 21:00:52   
Noseckica
IZVIRNO SPOROČILO: biba 78
Moram še nekaj dodat...malo me je zmotil ves ta pomp v medijih....namreč  jezi me misel na to, zakaj je treba ljudi izpostavljati samo takrat, ko kaj narobe storijo........vsi smo kravi pod kožo, vsi delamo napake v življenju in vsi se iz teh napak učimo............ne znam si predstavljati bolečine Borovih najožjih sorodnikov, sočostvijem z njimi...........ampak lansko leto se je v porodnišnici Maribor rodilo več kot 230 otrok s porodno težo pod 1500g....kdo je pa njim pomagal, da so ostali pri življenju? Ravno dr. Kaničeva, prav tako je za to zaslužen dr. Pogorevc in še veliko drugih zdravnikov in ostalo osebje na EINT.......A jih je kdaj kdo pohvalil v medijih za njihov trud, požrtvovalnost.....neprespanih noči ob naših otročkih?

Odgovor je nažalost NE!

Moje mnenjen je, da si zaslužijo tudi pohvale, ne samo graje......


Se popolnoma strinjam s tabo, biba 78.

(odgovor članu biba 78)
Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: preživetje
28.11.2008 23:23:13   
Davana
biba 78, tudi jaz se strinjam s tabo.

razumem Borove starše in svojce, da so besni, da se jim zdi vse skupaj nesmiselno, ker so prizadeti, žalostni...
ampak ne morem in predvsem tudi nočem verjeti, da bi zgoraj omenjeni zdravniki svoje delo opravljali malomarno.

in grozen se mi zdi sedaj ta medijski linč zdravnikov, ker ne glede na to, kako se bo stvar izšla, so v očeh večine javnosti že itak krivi.


_____________________________

Pošlji MALIBORCI (brez presledka!) na 1919 in podari 1 € Društvu za prezgodaj rojene otroke Maribor.
Velja za Si.mobil-ove uporabnike.

(odgovor članu Noseckica)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: preživetje
29.11.2008 8:13:23   
anajmad
Tle se strinjam z vami. Vsak je krvav pod kožo. Toda vam ni umrl otrok,to se morate zavedati. In sploh ne po 12 letih. si predstavljate,da po 12 letih vam umrejo vaše pikice,kaj bi storile?
Jaz razumem Borovo mami in jo tudi podpiram,ker meni se je podobno zgodilo.Res,da moj Vid ni živel 12 let,ampak "samo dva dni " mi je takrat rekla pediatrinja v Izolski porodnišnici,ki je odpovedala prevoz v LJ na EINT. Si predstavljate? Mislim,da ne. In potem ti pride se dret nad mano,kaj sploh težim,ker je ona morala ob 5h zjutraj vstati zaradi mojega sina. Mislim,da je plačana za to.
Res pa je,da vsak lahko enkrat naredi napako. Toda za napako naj odgovarja tako kot je treba.
Borovi starši nimajo več sina,tako koj jaz ne več. Bolečina ostane,toda za druge starše pravim, naj zdravniki že enkrat odogovarjajo za svoje"kikse",da se ne bi to dogajalo prevečkrat. Ker preveč otrok umre zaradi zdravniških napak.
To je moje mnenje. Lahko me "pojeste" zaradi tega. Toda ,dokler nisi enkrat v takšni situaciji,ne razmišljaš tako. Meni so takrat tudi vsi svetovali,naj tožim zdravnico in bolnišnico. Nisem imela moči in ne"jajc" po domače povem po pravici. Zato podpiram Borove starše,ki so se upali tako izpostaviti,ker bolečina je res premočna. 

_____________________________

* na žalost , štirje jurji so že tukaj.....smrk*

(odgovor članu katka28)
Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Najlepša voščila za mamo
Ravno takrat, ko potrebujemo navdih za čestitko, ki bi jo radi namenili mami, se nam rado pripeti, da ostanemo z izprazn...
Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?