|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Majhna tolazba za mamice ki ste izgubile svoj...
25.10.2008 20:41:59   
smrka
Tole sem prejela na mail, in se mi zdi vredno da delim z vami, da si preberete, mogoce se malo potolazite, da vasa bolecina nebi bila tako neznosna kot je.

Pismo s neba 
Ovo se dogodilo u jednoj dalekoj zemlji,  
ali ćemo mi ovdje mamu zvati Sanja,  
a njenog dječačića Stipe.
 



Skočila je na noge čim je ugledala kirurga koji je izlazio iz operacijske dvorane. 
Upita: "Kako je moj dječak? Hoće li biti dobro? Kada ga mogu vidjeti?”  

Kirurg reče: „Žao mi je. Učinili smo sve što smo mogli, ali Vaš sinčić nije izdržao". 

Puna boli, Sanja reče, za sebe: „Zašto djeca obolijevaju od raka? Zar Bogu nije stalo?  
Gdje si bio, Bože, kad te je moj sin trebao?"
 




Kirurg upita: „Biste li željeli ostati koji trenutak sami sa svojim sinom?   
 
Bolničarka može izići van na koju minutu prije nego ga odvezu na sveučilište".  



Sanja ipak zamoli bolničarku da ostane s njom dok se bude opraštala sa svojim sinom. Nježno zatim prođe prstima kroz njegovu bujnu i kovrdžavu kosu. 
„Biste li željeli pramen njegove kose", upita bolničarka. Sanja kimne glavom. Bolničarka odreže pramen dječakove kose, stavi ga u prozirnu vrećicu i pruži je Sanji.  



Majka reče: „Bila je to Stipina ideja da doniramo njegovo tijelo sveučilišnoj klinici. Rekao je, možda će nekome biti od koristi. 
Prvo sam bila protiv toga, ali mi je Stipe rekao: „Meni neće trebati nakon što umrem. Možda će pomoći nekom drugom dječaku da ostane koji dan više sa svojom mamom."  



Sanja nastavi: „Moj je Stipe imao zlatno srce. Mislio je na druge. Nastojao je pomoći drugima kad je god mogao." 
Sanja je izišla iz Dječje bolnice, posljednji put, nakon što je u njoj provela najveći dio vremena tijekom dugih šest mjeseci.  



Stavila je torbu sa Stipinim stvarima na sjedalo u autu, do sebe. Vožnja do kuće je bila teška. Još teže je bilo ući u praznu kuću. 
Unijela je Stipine stvari i vrećicu s pramenom njegove kose u dječju sobu.  



Počela je raspoređivati autiće i ostale njegove stvari, točno onako kako su uvijek bile u Stipinoj sobi. 
Legla je preko njegova krevetića, zagrlila njegov jastučić,  
i tako je, plačući,zaspala.  
Bilo je oko ponoći kada se probudila. Pored nje, na krevetu, bilo je pismo, u omotnici.  



Čitala je pismo:  
 
Draga mama! 
Znam da ću ti nedostajati. Ali, nemoj pomisliti da ću te zaboraviti ili prestati voljeti budući da me više nećeš svaki čas onako čuti kako ti vičem:  
V o l i m t e.
 



Uvijek ću te voljeti, mama, svaki dan sve više. A jednoga dana ćemo se vidjeti.  
Do tada, ako želiš posvojiti nekog malog dječaka, da ne budeš sama, ja ću se s time složiti. On može imati moju sobu i sve moje igračke. Ali, ako se ti odlučiš za djevojčicu, njoj se vjerojatno neće sviđati stvari koje dečki vole.
 



Znaš, njoj ćeš morati kupiti lutke i sve ostalo što vole curice.  
Ne budi tužna dok misliš na mene. Ovdje, gdje sam sada - da samo znaš kako je lijepo! Djed i baka su me dočekali i proveli me naokolo, ali će mi trebati još puno vremena dok sve vidim
.
 



Anđeli su mi super. Volim ih gledati kako lete.  
I, znaš što još? Isus nije sličan nijednoj od onih svojih slika. Ipak, čim sam ga ugledao, znao sam: to je on. Isus me je osobno poveo da vidim Boga. I, znaš što još, mama? Sjeo sam Bogu na krilo i razgovarao s njim, baš kao da sam ja netko veoma važan.
 



Tada sam mu rekao da bih ti volio napisati jedno pismo, da se pozdravim s tobom, i svašta još. Znaš, znao sam ja da to nije dozvoljeno.  
Ali, znaš što, mama? Bog mi je sâm dao papir i svoju vlastitu olovku da ti napišem pismo.
 



Mislim da je Gabrijel ime anđelu koji će odnijeti pismo tebi.  
Bog mi reče da ti napišem i njegov odgovor na jedno od pitanja koja si mu postavila, ono: Gdje je on bio, kad sam ga ja najviše trebao?  
Bog kaže da je bio na istom mjestu gdje i ja, sa mnom, kao što je bio i sa svojim sinom, ono dok mu je bio na križu.
 



On je bio baš tu, kao što je uvijek sa svojom djecom.  
Nego, da ne zaboravim, mama. Znaš, nitko ne može vidjeti ovo što je napisano, nitko osim tebe. Za bilo koga drugoga, ovo je obični prazni list papira.  
A sada, moram vratiti Bogu njegovu olovku.
 



Potrebna mu je da napiše još imena u Knjigu života.  
A večeras, ja ću sjediti za stolom s Isusom, na večeri. Siguran sam, hrana će biti slasna.  
Uh, umalo ti zaboravih reći. Mene više ništa ne boli. Od raka nema više ni traga. Sretan sam jer ne moram više podnositi bol, a ni Bog ne mora više gledati kako se patim.
 



A sada, on zove svoga anđela k meni. Anđeo kaže da je ovo pismo "posebna dostava”.  
A, što kažeš sada na to?  
 
Potpisujemo se, s ljubavlju 
 
Bog, Isus i ja 


< Sporočilo je popravil smrka -- 25.10.2008 20:42:48 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Majhna tolazba za mamice ki ste izgubile ...
25.10.2008 22:16:03   
Nikita***
Ok tolažba za tiste, ki verjamejo v boga. Za tiste, ki ne verjamemo, pa bolj user posted image

_____________________________

EX JERY

Ženska, ki je pretrpela izgubo otroka, se ničesar več ne boji. (židovski pregovor)

http://www.freewebs.com/trini-horjulska/

(odgovor članu smrka)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Majhna tolazba za mamice ki ste izgubile ...
26.10.2008 19:28:25   
Gabrielka
Se totalno strinjam z Nikito. Meni se zdi to utapljanje žalosti v veri dokaj porazno za inteligentnega človeka.

(odgovor članu Nikita***)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Majhna tolazba za mamice ki ste izgubile ...
26.10.2008 20:00:07   
Nikita***
Končno ena, ki se strinja z mano in me razume. Ponavadi izpadem jaz čudna user posted image , ker pač ne verjamem v boga in tako svoje hčere nikoli ne poimenujem ali ne smatram za angela (angelčka), ker mi je to malce bedasto. Ampak ljudje smo si različni.

_____________________________

EX JERY

Ženska, ki je pretrpela izgubo otroka, se ničesar več ne boji. (židovski pregovor)

http://www.freewebs.com/trini-horjulska/

(odgovor članu Gabrielka)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Majhna tolazba za mamice ki ste izgubile ...
26.10.2008 22:19:46   
* Mateja *
če smem dodati, mislim, da vera in inteligentnost modernega človeka nimata nič skupnega. Vera ni samo za revčke in neumne.  sam tko,.... nekje mora imeti človek tolažbo, uteho,...zato ni treba takoj obsojat!

(odgovor članu Nikita***)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Majhna tolazba za mamice ki ste izgubile ...
26.10.2008 22:26:49   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: Gabrielka

Se totalno strinjam z Nikito. Meni se zdi to utapljanje žalosti v veri dokaj porazno za inteligentnega človeka.


No ja. Jaz sem pač raje očitno idiot pa mislim da so pokojni nekje, kaj ti jaz vem kje, ne glih angeli, ampak njihova energija da je prisotna, kot pa da bi verjela da so bili samo kos mesa. Ker jaz pri ljudeh ne ljubim tisto meso, ne pogrešam meso....pogrešam smeh, energijo ki so jo oddajali, čustva ki so jih v meni vzbujali......
In če bi merili inteligenco po tem kam se ljudje vse zatečemo v trenutkih obupa.....
Recimo meni se zdi tud žalostno in porazno za inteligentnega človeka da žali verujoče oz. drugačne od sebe. Tebi se ne?
Sploh pa ta tema ni namenjena temu.

(odgovor članu Gabrielka)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Majhna tolazba za mamice ki ste izgubile ...
27.10.2008 10:05:13   
Solzice
Vsakdo se tolaži na svoj način. Nekdo išče otroke v angelčkih, nekdo drug v zvezdicah, nekdo jih čuti na svoj način - edinstven način. Nekdo veruje v eno vero, nekdo v drugo, nekdo izgubi zaupanje v vero...in z nikomer ni nič narobe.
Vsak na svoj način.Vsak išče nekaj, kar mu daje smisel življenja, nekaj s čimer lahko preživi, živi in sprejme izgubo.
Za nekoga je to Bog, za nekoga je to nekaj Višjega, za nekoga ni Nič. In spet, vse je prav in nič narobe. In, drage moje, inteligenca, pa nima vloge in nobene povezave v žalovanju. Ko se znajdemo v žalosti, v nemoči, si vsak poišče nekaj česar se lahko vsaj malo oprime. In velikokrat "inteligenca" tu odpove. In ni važna. Česa vse se oprimemo samo, da preživimo in se naučimo živeti...

Zato, dragi žalujoči, prepustite se svoji tolažbi, svojemu prepričanju, če ste ga našli in drugim njihovo tolažbo. Saj ni pravila in sploh ni pomembno. Pomembno je, da nam uspe, da dobimo moč in energijo, ki jo potrebujemo, da se postavimo na noge, da upamo in zmoremo naprej.

In če bo zgodbica vsaj nekomu sedla v srce, če bo le eden žalujoči našel v njej vsaj malce tolažbe potem je namen izpolnjen.

vse dobro,

< Sporočilo je popravil Solzice -- 27.10.2008 16:08:05 >


_____________________________

Čas je dober do nas.
Vedno nam vrne to, kar smo izgubili - preko modrosti in spominov.
( D.Steel )

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Majhna tolazba za mamice ki ste izgubile ...
29.10.2008 14:27:06   
Matejčika
Lepo si napisala Solzice!

Jaz sem verna! In to s ponosom povem! In zaradi tega nisem niti približno neinteligentna! Kvečjemu so to tisti ljudje, ki mislijo, da smo verni ljudje neumni! Meni je v tolažbo, da vem, da je Bog za mojega sinka poskrbel tako, kot je bilo zanj najbolje. Če se pa kdo ob tem zmrduje, je to njegova stvar!


_____________________________

Ne mečte pušk v koruzo, ker se lahko zataknejo v moj kombajn, potem pa mam pravo sranje! :)

(odgovor članu Solzice)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Majhna tolazba za mamice ki ste izgubile ...
29.10.2008 22:58:39   
TamaraJ
IZVIRNO SPOROČILO: Gabrielka

Se totalno strinjam z Nikito. Meni se zdi to utapljanje žalosti v veri dokaj porazno za inteligentnega človeka.



OMG... Ko bi vedele, kaj sem vse jaz počela, da bi se spravila k sebi in razumela, dojela smrt svojega otroka... in funkcionirala naprej zaradi zdravega fantka, ki je ob meni... Ne vem, nimam se za neinteligentno. Marsikomu tiste besede pomagajo.
Ne sodi, če nočeš biti sojen.


_____________________________

Amor Omnia Vincit


(odgovor članu Gabrielka)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Majhna tolazba za mamice ki ste izgubile ...
29.10.2008 23:00:57   
TamaraJ
Solzice... meni je pomagalo srečanje. Enkratno...potem sem gurala naprej sama. Lepo napisano.

Hvala vam za ves vaš trud. Dragocena je roka, rama, beseda... predvsem v trenutkih, ko zmanjka upanja.


_____________________________

Amor Omnia Vincit


(odgovor članu TamaraJ)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Majhna tolazba za mamice ki ste izgubile ...
30.10.2008 0:07:01   
frutka_
Besede, ki jih izrečete na tem delikatnem forumu, marsikomu sežejo do srca. Zato se mi zdi izražanje mnenj v zvezi z vero popolnoma neprimerno. To paše med dnevne čveke h kavici.
Ko se človek sooča z izgubo se oprime vsega da splava. Da razume. Da bolečino pretopi v neboleč spomin. Zato...Če ja zame Bog navaden mrzel kamen ob poti mi ga pusti. Ne obsojaj! Jaz Verjamem, da mi bo pomagal.

(odgovor članu TamaraJ)
Neposredna povezava do sporočila: 11
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?