|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   alkohol in dojenje
28.10.2008 22:05:27   
BOTIKA



Mene pa zanima če katera ve kako dolgo naj ne bi dojila če sem  prejšni dan malo preveč spila. Grem namreč po 1 letu zopet ven, (na rojstni dan prijateljice) kjer bomo same babe in ga ponavadi ful čagamo in pa tudi malo več spijemo.Zdaj pa me zanima kako je potem z dojenjem saj imam namreč 4 mesece staro punčko in sma polno dojeni?




_____________________________

7.7.2008 JE POSIJAL ŠE EN SONČEK V NAŠE ŽIVLJENJE
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: alkohol in dojenje
28.10.2008 22:07:20   
Doll
žal ne vem,.ker dokler sem otroka dojila nisem pila alkohola,četudi sem bila s prijateljicami.Saj zabava ne pomeni pitje alkohola

(odgovor članu BOTIKA)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: alkohol in dojenje
28.10.2008 22:42:50   
shadow1
ojla jaz imam staro punčko 3 mesece in skoraj vsak dan spijem vsaj eno pivo,saj pravijo ,da je dobro za mleko.spijem pa tudi 2 al pa 3 če grem s kako kolegico na kak čvek.tako da če boš malo spila ampak pive ne pij kakih viskačev,ji verjetno ne bo nič.če bo preveč ma lahko krče.moja kolegica je to sam enkrat nardila in nikoli več,je mel pol tamal ful krče,sam je res spila ful.

(odgovor članu BOTIKA)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: alkohol in dojenje
28.10.2008 22:46:13   
Doll
http://med.over.net/forum5/read.php?94,1977632,1977632#msg-1977632

(odgovor članu shadow1)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: alkohol in dojenje
28.10.2008 22:51:14   
benika
ojla jaz imam staro punčko 3 mesece in skoraj vsak dan spijem vsaj eno pivo,saj pravijo ,da je dobro za mleko.spijem pa tudi 2 al pa 3 če grem s kako kolegico na kak čvek.tako da če boš malo spila ampak pive ne pij kakih viskačev,ji verjetno ne bo nič.če bo preveč ma lahko krče.moja kolegica je to sam enkrat nardila in nikoli več,je mel pol tamal ful krče,sam je res spila ful.


user posted image user posted image user posted image Važno, da se za svojo rit poskrbiuser posted image user posted image user posted image  Mislim, da se še med dojenjem ne morete upreti alkoholu...Rugelj je take označil za kronične alkoholike.

(odgovor članu shadow1)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: alkohol in dojenje
28.10.2008 23:10:06   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: shadow1

ojla jaz imam staro punčko 3 mesece in skoraj vsak dan spijem vsaj eno pivo,saj pravijo ,da je dobro za mleko.spijem pa tudi 2 al pa 3 če grem s kako kolegico na kak čvek.tako da če boš malo spila ampak pive ne pij kakih viskačev,ji verjetno ne bo nič.če bo preveč ma lahko krče.moja kolegica je to sam enkrat nardila in nikoli več,je mel pol tamal ful krče,sam je res spila ful.



Joj joj joj, kakšna neodgovornost!!!
Sama sem sicer mnenja, da ni nič narobe, če v nosečnosti in v času dojenja mamica spije kak požirek piva ali vina na sem ter tja (recimo 1-2x na mesec) ... samo pivo ali 2 na dan je pa malo too much ... pa saj obstaja brezalkoholno, če vam je okus tako všeč!
Pa strinjam se z Doll, da zabavati se ne pomeni, da se ga napiješ, ampak da se imaš fino z ljudmi s katerimi si v družbi ... in če jaz nebi znala uživat brez alkohola v družbi, bi se močno zamislila nad družbo v kateri sem in sama nad sabo.

(odgovor članu shadow1)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: alkohol in dojenje
29.10.2008 9:19:52   
Naja30
Ko sem dojila, nisem pila.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: alkohol in dojenje
29.10.2008 9:24:54   
Pikica76
Jest sem pa imela lastno dekliščino, takrat ko sem ga dojila, pa pač en dan po tem nisem dojila, je bil na izčrpanem in umetnem, svojega sem si pa izčrpala in vrgla stran. Pa mu ni bilo nič hudega. Dejte no dojilje ne bit tako zategnjene, naj se ga gre bejba napit prav paše včasih za dušo. Kakšen Rugelj neki no, dddd.

Uživaj v življenju in v svojem maleg bitjecu, to je glavno, da bosta oba zadovoljna.

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: alkohol in dojenje
29.10.2008 9:26:50   
katra55
Ko sem dojila, sem edino za novo leto spila kozarček penine, drugače pa ne.
Mislim da je neodgovorno od tebe da se greš napit, potem pa dojit 4 m starega dojenčka.
Saj zabavaš se lahko tudi brez alkohola, ali ne?

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: alkohol in dojenje
29.10.2008 10:01:59   
aluš
Jap, pa še to mi je prišla na misel. Kakšna boš pa naslednji dan, če boš vsa "napita". A bo očka rihtal otročka, ko boš ti imela mačka.

No, zdaj jaz ne vem, kolk si ti mislila s tem, da ga mal več spijete. Jaz mislim če je to en aperetiv, pa kakšno pivo -  OK bo tud otroček preživel. Sploh če ga podojiš ko greš od doma in recmo noč nekak prespi, pa tisti alkohol najbrž že mal popusti do naslednjega dojenja. Če pa se ga res misliš napit, pa ne vem, jaz tega ne odobravam, sigurno ni dobro za otročka, da ga potem dojiš.

(odgovor članu katra55)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: alkohol in dojenje
29.10.2008 12:03:26   
nia5
Jaz sem drugače velik ljubitelj piva, vendar sedaj ko dojim spijem tu pa tam 2dl piva, drugače pa pijem brezalkoholnega, sem se že v nosečnosti navadla, da je pač bolj brezvezen okususer posted image , ampak okus piva pa je. Jaz se ga sigurno ne mislim napit dokler dojim, če pa že moreš pa otročka vsaj en dan ne doji-no vsaj jaz je ne bi, to je pač moje mnenje.

(odgovor članu aluš)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: alkohol in dojenje
29.10.2008 14:53:19   
polma

IZVIRNO SPOROČILO: BOTIKA




Mene pa zanima če katera ve kako dolgo naj ne bi dojila če sem  prejšni dan malo preveč spila. Grem namreč po 1 letu zopet ven, (na rojstni dan prijateljice) kjer bomo same babe in ga ponavadi ful čagamo in pa tudi malo več spijemo.Zdaj pa me zanima kako je potem z dojenjem saj imam namreč 4 mesece staro punčko in sma polno dojeni?




Ma, itak boš takoj pijana-saj nisi pila že eno letouser posted image !
Jaz pa spijem kako pivo, mi zelo pašeuser posted image .


< Sporočilo je popravil polma -- 29.10.2008 14:54:35 >

(odgovor članu BOTIKA)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: alkohol in dojenje
29.10.2008 15:36:01   
D.anna 76
Zmernost je povsod dobrodošla, tako pri pijači kot pri hrani, zato kak kozarček vina ali piva ne bo škodil ne tebi ne tvojemu dojenčku.



< Sporočilo je popravil D.anna 76 -- 29.10.2008 15:37:28 >

(odgovor članu polma)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: alkohol in dojenje
29.10.2008 15:59:53   
lotty4
O pitju sem se pozanimala pri pediatru, ker mi je noro zapasal že v porodnišnici, prej pa sploh ne. Pa so mi rekli da ga z alkoholom lahko bolj malo, za dušo. Brezalkoholnega pa lahko malo več, v bistvu je to tekoča hrana, naj pa ne bo nadomestilo za drugo tekočino, ker tako zelo zdravo pa spet ni. Gre pa popolnoma vsa hrana v mleko tako da gre tudi pijača in  se ni za hecat. Tko pravijo tudi za kavo, potem enako velja za pivo. Skušnjavi se je težko upreti zato si privoščimo tisto malo in z užitkom, preveč pa ne.

(odgovor članu D.anna 76)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: alkohol in dojenje
29.10.2008 16:10:59   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: shadow1

ojla jaz imam staro punčko 3 mesece in skoraj vsak dan spijem vsaj eno pivo,saj pravijo ,da je dobro za mleko.spijem pa tudi 2 al pa 3 če grem s kako kolegico na kak čvek.tako da če boš malo spila ampak pive ne pij kakih viskačev,ji verjetno ne bo nič.če bo preveč ma lahko krče.moja kolegica je to sam enkrat nardila in nikoli več,je mel pol tamal ful krče,sam je res spila ful.



3pire?
Matr mene je dost skupaj pa sm pijana od treh pirov. Da bi pa pol še otroka nosila okol, previjala, kopala, pa dojilauser posted image  ..... mislm pa resno, kaj sploh kdaj pomislite preden kaj nardite? Nažgat se ga pol pa še otroka napituser posted image
Najbulš da še kej snifnete, saj bodo mel verjetno sam mal krčkovuser posted image

Vredu, spiješ kdaj kkšno pivce al pa kozarčk vina. Ampk vsak dan? Tri pire? Pol pa še nasvete talat da naj le pijejo sam ne viskijauser posted image  Mislm resno nekateri nimajo čist pospravljenga podstrešja.

(odgovor članu shadow1)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: alkohol in dojenje
29.10.2008 18:03:35   
Anonimen
Velikorat spijem tud 2 pira, pa nisem pijana. Polno dojim.In kopanje, previjanje, hranjenje....vse gre brez problema. In nisem slaba mama zaradi tega, če ga spijem.user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: alkohol in dojenje
29.10.2008 19:56:57   
inesc
Tudi jaz v času nosečnosti in sedaj, ko še dojim, ne pijem alkohola. Včasih se mi tako zalušta piva (sem drugače ljubiteljicauser posted image ), ampak mi vest ne da.

Drugače pa ste bogo revo preveč napadle. Jaz pač pravim, vsak po svoje najbolje ve kaj je zanj in za njegove dobro in kaj ne!!! DAjte ji malo dihatuser posted image

_____________________________

02.04.2008 smo dobili našega sončka Marka.

Jih je že 5, dva sta na poti. Kaj je že to spanje???

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   [Brisano sporočilo]
29.10.2008 19:59:20   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: alkohol in dojenje
29.10.2008 20:06:48   
evi28
Jest sem pa imela lastno dekliščino, takrat ko sem ga dojila, pa pač en dan po tem nisem dojila, je bil na izčrpanem in umetnem, svojega sem si pa izčrpala in vrgla stran.


Alkohol naj bi rabil 24 ur, da se razgradi iz telesa.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: alkohol in dojenje
29.10.2008 20:58:15   
BOTIKA



punce hvala za tiste odgovore ki se nanašajo na temo in NE HVALA za tiste ki zopet pametujejo kaj je prav in kaj ne. Jebi ga se ga bom pač malo poveselila pa zato še nisem slaba mamauser posted image , saj to ni vsaki dan.




_____________________________

7.7.2008 JE POSIJAL ŠE EN SONČEK V NAŠE ŽIVLJENJE

(odgovor članu evi28)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: alkohol in dojenje
30.10.2008 8:31:55   
ronja
botika, jaz na tvojem mestu ne bi "preveč pila", ker je punči res še majhna... Alkohol je v telesu gotovo še en dan - koliko ga bo, pa odločaš ti... Pa saj se da met fenomenalno dobro, tudi če ne piješ alkota, res! Jaz se še nikoli nisem napila, pa sem se skoraj vedno bolj zabavala kot drugi. Samo sprosti se kar tako, pojdi plesat po soku, tudi to se dauser posted image . Kaj te briga, kako te gledajo. KOlegice bojo pa itak razumele, če dojiš, da pač ne piješ. Mogoče vsaj probaš na začetku brez, če se boš mogoče vseeno dobro počutila, pa niti ne boš rabila?
Če pa že moraš, pa spij eno pivo in se res fejst napleši, da gre tisto pivo tudi ven... potem se nimaš kaj sekirat.

Pivo vsak dan pa se mi zdi preveč obremenjujoče za novorojenčka. Sem pa tja, če zapaše, zakaj pa ne, deci vina ali kozarec piva (ne glih pol litrskiuser posted image ), magari celo pivo, če ti res ful paše, samo vsak danuser posted image ...

To, da bi delalo pivo mleko, ni res. Res pa ima veliko vitamina D, ampak tega ima tudi brezalkoholno ravno toliko (ali pa procentualno še več, ker pač nima tistih odstodkov alkoholauser posted image ).

Sama sicer nikoli nisem pila, ampak zdaj recimo so mi svetovali omejitev sladkarij in se sploh ni problem držat, ker vem, za koga je to. Mislim, zato se ne počutim nič žrtveno.

jaz bi rekla: probaj brez, če bo šlo, mogoče boš ugotovila, da se da super zabavat brez. Okoli mene so bili tudi dostikrat vsi pijani, pa sem se mela super. Če se ne bo dalo, če se ne boš mogla sprostit, še vedno lahko spiješ eno pivo. Potem boš videla, če boš že dovolj not padla, če bi bilo res treba še kaj več. Ker že nekaj časa nisi pila, ti bo mogoče eno pivo čisto zadosti.

(odgovor članu BOTIKA)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: alkohol in dojenje
30.10.2008 8:47:08   
tanikaa
IZVIRNO SPOROČILO: flower

zakaj sem vedla že ko sem vidla naslov teme, da jo boste spljuvale, molarizirale..user posted image kolk vidim je vprašala kak dolgo naj ne bi dojila, saj ni vprašala, če ve pijete alkohol niti za vaše mnjenje o pitju alkohola..user posted image






Moj odgovor je čist isti. Mater vam čistunsko. Če vam kaj gre, vam gre pljuvanje in moraliziranje.

_____________________________

Je** se mi za vse in vsakogar.
_____________________________

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: alkohol in dojenje
30.10.2008 8:57:14   
poka1
Dej si duška. Naslednji dan dej miša na AM in bodo vsi zadovoljni. Ne se sekirat..nisi edina neodgovorna mama na RR...sem tudi jazuser posted image user posted image

_____________________________

26.12.2007 smo dobili Ažbeta 57cm,4710g
23. 3. 2009 smo dobila Ulo 53cm. 3940g

(odgovor članu tanikaa)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   [Brisano sporočilo]
30.10.2008 9:16:33   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Pikica76)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: alkohol in dojenje
30.10.2008 9:22:29   
April
IZVIRNO SPOROČILO: BOTIKA




Mene pa zanima če katera ve kako dolgo naj ne bi dojila če sem  prejšni dan malo preveč spila. Grem namreč po 1 letu zopet ven, (na rojstni dan prijateljice) kjer bomo same babe in ga ponavadi ful čagamo in pa tudi malo več spijemo.Zdaj pa me zanima kako je potem z dojenjem saj imam namreč 4 mesece staro punčko in sma polno dojeni?





A je tok težko doma ostat? Sploh, ko je še tak mali dojenček. če pa že greš vn, pa ni treba pit. Zakaj bi bil otrok potem prikrajšan?

(odgovor članu BOTIKA)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?