|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Nuhalna - kako?
13.11.2008 8:37:55   
Anonimen
Pozdravljene vse mamice in bodoče mamice,


mene pa zanima kako potekanuhalna,  je to ultrazvok preko trebuha ali vaginalni uz???

  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Nuhalna - kako?
13.11.2008 8:42:18   
Balonchy
Največkrat preko trebuha. Če pa ni dobro viden plodek, ti ga naredijo vaginalno.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Nuhalna - kako?
13.11.2008 8:52:36   
zmajaz
Vaginalni UZ sem jaz obakrat imela samo pri 8. tednu, ko je plod res še zelo majhen. Nuhalno sem pa obakrat imela prek trebuha. Mislim, da pri 12-ih tednih plod že mora biti toliko velik, da se dobro vidi prek trebuha. V bistvu NS ni nič kaj drugačna od običajnega UZ, samo da posebno pozornost nameni merjenju nuhalne svetline (razdalja med kožno gubo in hrbtenico), nosni kosti (ki je mongoloidi naj ne bi imeli), srčku in sečnemu mehurju. Pogleda pa tudi, če ima otrok vse prstke itd. :)

< Sporočilo je popravil zmajaz -- 13.11.2008 8:53:50 >

(odgovor članu Balonchy)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Nuhalna - kako?
13.11.2008 9:30:16   
zabbica
Jaz sem imela vaginalni UZ, ker je bil otrok  tak čudno obrnjen in ni šlo drugače izmeriti ns.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Nuhalna - kako?
13.11.2008 9:34:25   
Deja
Ko sem bila na NS, je najprej začela UZ preko trebuh, po nekaj trenutkih pa se je plodek obrnil tako da se ni več skoraj nič prav videlo.
Zato je potem UZ potekal vaginalno.
Po cca 3 minutah pa se je plod zopet obrnil oz. je zaspal v neugodnem položaju, zato smo pregled prekinili - sem morala 20 minut hodit - iti na sprehod -da se je dete zbudilo, nato pa nazaj na pregled.
potem ji je le uspelo izmeriti razdalje, natisniti lepe slikice in naju razveseliti z rezultati...


_____________________________

21.6.2008-najlepši dan mojega življenja-postala sem gospa!!!
22.1.2009-smo dočakali našega princa...

http://www.ringaraja.net/sn/personalpage_user.asp?show=3&memID=1108329586


(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Nuhalna - kako?
13.11.2008 9:34:54   
katra55
Jaz sem imela vaginalnega.

(odgovor članu zabbica)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Nuhalna - kako?
13.11.2008 9:40:55   
Blueeyes
trebušnega ... se je vse dobro videlo, tako da nisem potrebovala vaginalnega

(odgovor članu katra55)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Nuhalna - kako?
13.11.2008 9:41:25   
Blueeyes
trebušna NS - se je vse dobro videlo, tako da ni bilo potrebe po vaginalni

(odgovor članu katra55)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Nuhalna - kako?
13.11.2008 9:45:59   
ninini
trebušni vse ok.

(odgovor članu Blueeyes)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Nuhalna - kako?
13.11.2008 10:23:27   
smejčica
jaz sem ga imela preko trebuha. Ker ga ni mogla zmerit, sem mogla iti 3 krat k njej. No, v tretje je šlo. Mi je blo pa prav fajn, da sem ga lahko toliko krat videla. :)

(odgovor članu ninini)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Nuhalna - kako?
13.11.2008 14:06:59   
pokica_
Prvo trebušni, ker je pa bebica ležala na boku ni mogel dobro videt, zato smo naredli pol še vaginalnega, da je lahko naredil vse meritve.

_____________________________

Pa smo dočakali najino največjo srečo...sinka Aneja

(odgovor članu smejčica)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Nuhalna - kako?
13.11.2008 21:39:47   
Pandica
NS mi je delala UZ samo preko trebuha in se je vse super vidlo, sem pa res mogla prej "skakat", da sem zbudila user posted image , ker je ravno spala user posted image  

_____________________________

SREČA..... tako majhna, da jo lahko držiš v naročju, a hkrati tako velika, da napolni življenje z ljubeznijo! Ta sreča je moja deklica Zala

(odgovor članu pokica_)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Nuhalna - kako?
13.11.2008 22:45:35   
Katjusa
prvič mi ga je delala vaginalno preko trebuha sploh ni poskusla ker je smatrala da sem predebela..... v drugo sem bla pri drugem G in ko sem ga vprašala če bo vaginalno me je začudeno pogledal in reku za to pa res ni potrebe in da bomo videli no ko je začel gledat je reku da se super vidi in da vsak špehek ni enak da včasih s ena kaki shui punci slabše vidiuser posted image user posted image user posted image user posted image tak da kakorkoli sam da so rezultati vreduuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Pandica)
Neposredna povezava do sporočila: 13
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Zgodnji znaki nosečnosti: Izcedek
Zanositev povzroči številne spremembe v ženskem telesu in ena od teh je trdnost in položaj materničnega vratu. S spremlj...
Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?