|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Psihoterapevt
20.11.2008 12:35:02   
picola1
Mene pa zanima sledeče: (me resnično zanima, bi pa s to temo rada dosegla tudi to, da bi mogoče kdo, ki je v težavah razmišljal tudi o tej opciji)

Ali ste kdaj zaradi svojih zakonskih (ali pa osebnih, starševskih) težav obiskali psihologa/psihiatra/psihoterapevta?
Jaz sama večkrat brez sramu povem, da z mojim dragim še danes (pa imava drugače krasno zvezo) greva kdaj na kak pogovor, če vidiva, da se glede kakšne stvari že dalj časa bockava in je ne znava sama rešit. In vedno prideva iz takšnega pogovora nasmejana, vesela, imava veliko materiala za pogovarjat se in kar je najbolj pomembno, še vedno sva potem rešila ta najin problem, da se ni več ponavljal in nama grenil življenja.
Sva pa v nekem obdobju hodila redno in ravno to obdobje je bilo odločilno, ali bova ostala skupaj ali ne oz ali bova celo življenje na tisti bedni stopnji vsakdanjih prepirov oz odtujenosti. In ravno psihoterapija nama je pomagala, da imava danes to, čemur se reče čudovit zakon.

Zato se večkrat vprašam, zakaj nekateri, ki imajo tako hude težave (ali pa malo manj hude in so vseeno nesrečni in zagrenjeni) in se kar naprej in naprej vrtijo v začaranem krogu, ne izberejo te možnosti?
A ne verjamete, da vam ti ljudje lahko kako pomagajo? A je to neka stigma, vas je sram, da bi šli k psihologu? Mislite, da bi vas zato imeli za nenormalne? A sploh niste nikol pomislili na to? A je še kakšnen razlog?

Hvala za vaše odgovore.user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Psihoterapevt
20.11.2008 12:37:25   
picola1
Aja...če kdo pozna kakega dobrega psihoterapevta, bi mogoče na to temo lahko napisali tudi ime, priimek, za kakšno terapijo gre, morda link...morda tudi telefonsko, če mislite, da je sprejemljivo...Mogoče bi to komu pomagalo, da zbere pogum in začne aktivno in sistematično reševat svoje težave.

< Sporočilo je popravil picola1 -- 20.11.2008 12:38:20 >

(odgovor članu picola1)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Psihoterapevt
20.11.2008 12:56:11   
uwaga
Midva s partnerjem sva pred nekaj leti na mojo željo obiskala družinsko terapevtko.
Zelo dobro smo se pogovorili in zelo je pomagala.
Ni me sram in ni mi žal. Če bo potreba bova pa ponovila, saj zato jih pa imamo.
Jaz osebno ne vidim nič sramotnega v tem da nekdo poišče pomoč.

(odgovor članu picola1)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Psihoterapevt
20.11.2008 12:58:30   
ronja
Mene pa zanima sledeče: (me resnično zanima, bi pa s to temo rada dosegla tudi to, da bi mogoče kdo, ki je v težavah razmišljal tudi o tej opciji)

Midva še nisva šla, ker še ni bilo nič takega, kar nama ne bi ratalo hitro rešit. Ko/če bo, bova definitivno šla, noben od naju nima nekih predsodkov glede tega.

Sva pa z bratom enkrat pisala eni psihiatrinji v zvezi s sestro, ker sta se starša noro sekirala, ker njene odločitve res niso bile več "normalne", ampak zelo zelo na robu... Nam je zelo dobro odgovorila, več nismo rabili, sestra ima še vedno svoje vzpone in padce, vendar pa ima zdaj vsaj neko zaledje, če bi šlo kaj narobe, da se ima kam vrnit in dokler je kolikortoliko srečna  v svojem svetu, sem jaz takoj za. Večno ne bo mogla tako živet, ampak to bo njen problem, ne naš...

(odgovor članu picola1)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Psihoterapevt
20.11.2008 13:03:28   
nanč
Midva grema z mojim ju3 na drugo srečanje.Ne na skupno,zarad mojih težav mora prit z mano,me prav zanima kako bouser posted image .Drugače pa mi ni žal,da sem se opogumla.

_____________________________

kaj vse me dandanes čudi...

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Psihoterapevt
20.11.2008 13:08:00   
MILU1
Jaz se definitivno strinjam, da je to dobra rešitev problemov, ko jih sama dva ne znata več rešiti. Ampak ljudje (zakonci) še vedno to jemljejo kot tabu, češ : " saj sva normalna, kaj pa potrebujeva psihiča!" škoda. Je pa še en problem: 
ženska bi še šla, toda moški noče.

(odgovor članu picola1)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   [Brisano sporočilo]
20.11.2008 13:21:05   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu MILU1)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Psihoterapevt
20.11.2008 13:50:26   
MILU1
Po čem pa sklepaš , da sva rabila psihoterapevta?

Ali pa ****.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   [Brisano sporočilo]
20.11.2008 14:53:45   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu MILU1)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Psihoterapevt
20.11.2008 15:28:46   
picola1
Sej sem mislila že prej napisat pa sem imela premalo časa...

Midva sva hodila k eni prijateljici v Celje, res fantastična ženska...mislim pa, da je včasih tudi v LJ, če je komu predaleč...
Potem je super terapevt tut Zoran Milivojević...ampak ne za vsakega...Ti mora sest...Pa drag je...(ampak je eden najboljših terapevtov na področju transakcijske analize)
Zaradi posledic spolne zlorabe sem hodila na Združenje proti spolnemu zlorabljanju h Katji Bašič-fantastična je...in ogromno mi je pomagala. Sedaj pa grem včasih k Petru Topiču, ki se ukvarja sicer z zasvojenimi s seksualnostjo, samo ima tudi ogromno izkušenj s spolno zlorabo...

Pokličete pa lahko Katjo Bašič na 080 28 80,
Petra Topiča na 01 2511 053,
če pa kdo želi vedet cifro od moje prijateljice iz Celja pa naj mi piše na ZS.

Moja kolegica hodi k Sanji Rozman in je tut ful zadovoljna. (pa še draga ni...edin problem za nekoga je lahko ta, da ima samo skupine, nima individualnih terapij) Ona pa se ukvarja s področjem zasvojenosti od odnosov (največ)...in na splošno s parterskimi odnosi.


(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Psihoterapevt
20.11.2008 15:47:56   
ronja
midva z bratom sva pisala sem:
http://www.temza.si/predstav.htm
Odg. sva dobila po emailu, seveda, mislim pa, da ima tudi drugačno obliko svetovanja.

(odgovor članu picola1)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Psihoterapevt
20.11.2008 22:30:42   
Anonimen
Jaz sem hodila. Mi je pomagalo, zelo, ker sem bila čisto.... Se mi pa zdi, da je tema o obiskovanju psihologov, reševanje na ta način osebnih težav še vedno velik tabu in da se o tem ne sme govoriti. Vsaj pri nas. Jaz sem včasih najbližjim omenila, pa so me samo čukasto gledali. Na srečo me je mož podpiral pri obiskih terapije oz. potrpežljivo čakal na moje spremembe, za katere je bil deloma kriv tudi on. In moram reči, da je prišel do zaključka, (se trudi), da mora tudi on marsikaj spremeniti  na sebi. Terapije pa trajajo kar nekaj časa in moraš biti vztrajen. Sem poskusila približati te terapije, pogovore določenim osebam, ki so se mi zdele potrebne pomoči, pa ni bilo zanimanja. Jaz pravim, da za tako obliko pomoči morajo trpeti dovolj, da jo sprejmejo, očitno še ne user posted image

(odgovor članu ronja)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Psihoterapevt
21.11.2008 9:56:56   
mojamura
moj verjetno na kaj takega v življenju ne bi pristal - jaz pa bi šla z veseljem....ampak vezo sestavljata 2 ne en, aliuser posted image

on enači tak obisk pri terapevtu s tem, da je pač tisti, ki terapevta obiskuje, noruser posted image user posted image

_____________________________

Assumption is mother of all fuc*k*ups.

(odgovor članu picola1)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Psihoterapevt
21.11.2008 12:05:20   
ronja
mojamura, pojdi po nasvet k terapevtu ti, da ti pove, kako ga prepričatuser posted image . Mogoče pa majo kake trike?

(odgovor članu mojamura)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Psihoterapevt
21.11.2008 12:12:50   
MLADAMAMICA
Meni osebno je to neumnost. Sama sem se odločila zanj in sama problem imela in rešila... Meni noben ne bo pametoval, kako naj se obnašam in rešujem svoje življenje. Sama sem proti. Sploh pa da hodim na srečanja in predavanja ala kako biti dobra žena, kako uspeti v zakonu,... in podobno s**nje.
Rešiva kar se rešiti da, če pa ne bi mogla rešiti, NISVA ZA SKUPI. to je moje mnenje

< Sporočilo je popravil MLADAMAMICA -- 21.11.2008 12:13:20 >

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Psihoterapevt
21.11.2008 12:32:22   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: MLADAMAMICA

Meni osebno je to neumnost. Sama sem se odločila zanj in sama problem imela in rešila... Meni noben ne bo pametoval, kako naj se obnašam in rešujem svoje življenje. Sama sem proti. Sploh pa da hodim na srečanja in predavanja ala kako biti dobra žena, kako uspeti v zakonu,... in podobno s**nje.
Rešiva kar se rešiti da, če pa ne bi mogla rešiti, NISVA ZA SKUPI. to je moje mnenje


Zadni stavek pravzaprav ima luknje kot svicarski sir. Recimo : Resiva kar se resiti da - ali to pravzaprav ne pomeni resiva kar sva sposobna resiti? Spobnost resevanja je pa vecinoma limitirana, ker ce bi imela neskoncno in popolno moznost resevanja, sploh ne bi imela problema, ki bi ga bilo potrebno resevati. Vsaj ne vec kot 5 minut.
Nadaljevanje: ce pa ne bi mogla resiti pomeni priznavanje okrnjene sposobnosti resevanja problemov; Kar posledicno pomeni, da ce bi poznala nacin resitve, bi problem mogoce lahko resila. In tukaj nastopijo psihoterapevti. Pri neznanju nacina resevanja problemov, pri predstavitvi problemov z nekega drugega zornega kota itn...
Nesposobnost resiti problem ne pomeni, da nista za skupaj, temvec zgolj in samo, da ne znata resit problem. In enacenje neznanja resevanja problema z izjavo nisva za skupaj, govori o bezanju pred lastno nespsobnostjo, ki nas doleti vedno znova; prav zato ker ni odvisna le od partnerja, temvec je odvisna predvsem od nas samih in nase sposobnosti soocanja z lastnim "znanjem" ali "neznanjem" resevanja problemov, cloveske psihologije, sprejemanjem drugacnega mnenja in stalisca, sprejemanjem kompromisov, sposobnostjo vziveti se v drugega.
To se vedno ne pomeni, da se vse da resiti, pomenipa, da se dosti lahko resi, ce ti kdo pomaga.

Ko bos namesto Meni noben ne bo pametoval,...  zacela razmisljati o tem, da to morda pa le ni pametovanje in dajanje gotovih predpisanih formul, temvec stalisce in mnenje, ki tebi lahko ponudi nekaj s cemer si lahko pomagas, in ko bos pametovanje zamenjala v svoji glavi z razgovorom - bos na dobri poti.
Navsezadnje s prijatelji se vsi pogovarjamo o svojih problemih in to prav zato, ker nam mogoce lahko dajo dober nasvet. Z odvetniki se pogovarjamo o svojih pravnih problemih, ker od njih pricakujemo dober pravni nasvet kako si pomagati in kako nam on lahko pomaga... enako je s psihoterapevtom - kako si lahko pomagamo in kaj lahko on naredi, da nam pomaga.
Zakaj je zate odvetnik sprejemljiva moznost, psohoterapevt pa ne, ostaja tebi v premislek.

_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu MLADAMAMICA)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Psihoterapevt
21.11.2008 12:50:20   
ronja
hm, mlada mamica, saj psihoterapevti niso sovražniki, ki bi te hoteli v kali zatreti... PO moje ti pomagajo, da poveš svoje mnenje na način, ki partnerja ne prizadane in ga zato lažje sprejme, pomaga mogoče najt kompromise, mogoče kdaj pove, da tukaj res pretiravaš ipd... Ampak v bistvu ti hoče dobro (no, vsaj naj bi...)

Dejstvo je, da se včasih znajdemo pred situacijo, ko ne vemo, kako naprej. Takrat ti lahko nekdo nepristranski zelo pomaga - lahko je to inteligenten prijatelj, ki te pozna, lahko je partner, če se gre za probleme v službi, ampak če imata med sabo probleme, nista nepristranska in si težko stojita ob strani...
Jaz bi se recimo takoj naročila h kaki psihologinji ali psihiatrinji ali nekemu terapevtu pač, če bi se mojemu lubiju kaj zgodilo. Ker nimam pojma, kako naj bi šla čez to, sploh ne vem, kje bi se lotila stvari, ker bi mi po moje čisto vse dol padlo... So stvari, ki si jih predstavljam, kako bi jih reševala (prevara, odtujenost, utrujenost, tudi ločitev...), so pa stvari, kjer nimam pojma, to je recimo ena taka... In čisto lahko se mi/nama bo v življenju zgodila še kakšna takšna, ki je pač sama ne bom znala rešit - zakaj bi bila kaj manj, če grem vprašat za nasvet strokovnjaka? Včasih pač ne znamo, to ne pomeni, da nočemo ali da se ne da... Pa je škoda enega potencialno lepega zakona zaradi trme, se ti ne zdi?

(odgovor članu MLADAMAMICA)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Psihoterapevt
21.11.2008 13:05:09   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: MLADAMAMICA

Sploh pa da hodim na srečanja in predavanja ala kako biti dobra žena, kako uspeti v zakonu,... in podobno s**nje.


Ej, pa ne to ni to, da ti eden pametuje. Pri takšni terapiji gre za sklepanje dogovorov, sporazumevanje med partnerjema, terapevt je prisoten toliko, da posluša in daje smernice. Primer; Lahko se lažeš ali laže on, kaj je pred tednom dni obljubil, če je pa prisoten psihoterapevt pa tu laganja ni, so samo karte dane na mizo, čeprav marsikdaj boleče, ampak s tem si seznanjen, to veš, da je. Ne moreš si nekdo zatiskati oči, drugi pa delati po svoje. In če kar ugotoviš da nista za skupaj, kako sta pa sploh prišla skupaj user posted image . Neki čari so sigurno bili in zakaj se ne bi poskusilo rešiti zakona tudi na tak način, vsaj zavoljo otrok.

(odgovor članu MLADAMAMICA)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Psihoterapevt
21.11.2008 13:12:06   
ThinkPink
Razmišljala sem že o tem, šla pa nisva. Sicer nimava nekih takih težav, katerih ne bi mogla skupaj rešiti, je pa ena stvar, ki se vleče iz preteklosti, pa jo vsake toliko dobim postreženo, kar na dolgi rok sigurno ni dobro za vezo.

Mogoče bi nama pomagal nek pogovor s strokovnjakom, da bi skupaj dala to stvar, tja kamor sodi, v preteklost.

Nujno ni, škodilo pa tudi ne bi. Nimam predsodkov o tem, sploh pa sem se že kdaj znašla v kakšni krizi in mi je žal, da takrat nisem šla na kakšen posvet.


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Psihoterapevt
21.11.2008 13:33:34   
MLADAMAMICA
IZVIRNO SPOROČILO: ThinkPink

Sicer nimava nekih takih težav, katerih ne bi mogla skupaj rešiti.



TUDI MIDVA NIMAVA. pa za vse, ki ste napadle moje mnenje... menim da ne potrebujem "strokovnjakov" da mi deli nasvete kako živeti in se obnašati, kaj reči itd. TO JE MOJE MNENJE, vsak pa naj dela kar hoče. Sama ne dovolim da se mi kdo meša v mojo zasebnost in še manj govorim tujcu o svojih "težavah"

ps. če bi vsi psihiatri/psihologi/psihoterapevti vedeli kako se obnašati v določenem trenutku, se nebi ločevali. ljudje smo si različni in če nastane tolikšen problem, da se ga ne da rešiti je bolje ne biti s tako osebo. MOJE MNENJE je, da se morata le pogovarjati, o vsem, tudi če je kaj neumnega.

pa še nekaj: veliko manj je bilo ločitev včasih, ko se niso šli tožit k psihoterapevtu za vsak problemček... takrat je bilo tudi več ljubezni in spoštovanja.

< Sporočilo je popravil MLADAMAMICA -- 21.11.2008 13:37:10 >

(odgovor članu ThinkPink)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Psihoterapevt
21.11.2008 13:34:47   
MLADAMAMICA
DECEMBRKA nimava še otrok

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   [Brisano sporočilo]
21.11.2008 13:42:15   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu MLADAMAMICA)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Psihoterapevt
21.11.2008 14:05:11   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: MLADAMAMICA

pa še nekaj: veliko manj je bilo ločitev včasih, ko se niso šli tožit k psihoterapevtu za vsak problemček... takrat je bilo tudi več ljubezni in spoštovanja.


Saj te ne napadam, splh ni to moj namen. Samo še to bi dodala.
Včasih so bili časi drugačni in tako, kot je rekla moja teta, tamladi danes niso pripravljeni marsikaj potrpet, kar se deloma z njo tudi čisto strinjam. No, čez čas pa izvem, kako je "pedenala" moža, ko je prišel domov nalit in ga slekla in dala spat.  Ne bi o tem, kako je bilo včasih, res ne. Ker vsak ima svoje zgodbe. Vsak svoje probleme. In marsikdo se v današnjem času ravno s pomočjo knjig, terapevtev reši mračnih mišljenj  naših prednikov.

< Sporočilo je popravil decembrka -- 21.11.2008 14:11:32 >

(odgovor članu MLADAMAMICA)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Psihoterapevt
21.11.2008 14:11:44   
tanikaa
IZVIRNO SPOROČILO: MLADAMAMICA


takrat je bilo tudi več ljubezni in spoštovanja.



S tem se pa ne bi strinjala. Večina porok je itak bila dogovorjenih, ženske pa so doma bile itak tiho, ker so morale biti tiho. Ampak glede na to, da si stara 23 let, bi lahko malo bolj napredno razmišljala. Pa ne napadam te.

Meni se terapevti ne zdijo nič takega. Če bi sama mela probleme v zakonu, bi se odločila za terapevata. Ziher. In me to ne bi bilo sram povedat. Kot me tudi ni sram povedat, da sem pet let hodila k psiologu. Ker če ne bi, mogoče ma danes več ne bi bilo ali pa bi bila na kakem zaprtem oddelku.

_____________________________

Je** se mi za vse in vsakogar.
_____________________________

(odgovor članu MLADAMAMICA)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Psihoterapevt
21.11.2008 14:35:53   
ellena
Ufff, decembrka, težko delo si si naložila.

Berem, da ti je jasno v čem je poanta psihoterapevtov, vidim pa da tvoji sogovornici ni...

Te podpiram v vsem kar pišeš, da bi le čimveč ljudi bilo sposobnih razmišljat na tak način user posted image

lp


(odgovor članu tanikaa)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?