|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  4 5 [6] 7 8   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: mož se noče učiti slovenščino
26.2.2009 9:03:17   
MLADAMAMICA
IZVIRNO SPOROČILO: Ankica
IZVIRNO SPOROČILO: Cveka30
ne jaz tudi Kitajca ne bi razumela, jaz govorim o tem da na javnih mestih naj ljudje govorijo tisti jezik ki je v državi uradni jezik v tem primeru je to Slovenščina

veverička tebi dam pa samo en nasvet, postavi mu ultimat, pa boš videla kako bouser posted image


Ultimati v zvezi so vse prej kot dobrodošli, ker odvzemajo spoštovanje in možnost lastne izbire. 

Torej bi vsi turisti morali pred prihodom v Slovenijo govoriti slovensko. Naj jih naženemo nazaj? Da ne govorim o poslancih, na javnem mestu v parlamentu, pa vsak vleče po svoje. Ali vremenarke, niti naglaševat ne znajo, pa delajo na TV-ju.

Spoštovanje med kulturami, jeziki, narodi je stvar, ki poteka obojestransko. Ne more večina pričakovati, da se bo manjšina prilagodila njenim merilom, če sama ni sposobna sprejeti navad, jezika, kulture manjšine.

user posted image matr, z vsem se strinjam

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 126
   RE: mož se noče učiti slovenščino
26.2.2009 9:19:03   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Ankica

IZVIRNO SPOROČILO: Cveka30

IZVIRNO SPOROČILO: MLADAMAMICA

IZVIRNO SPOROČILO: Cveka30

še nekaj, kaj se dogaja doma za zaprtimi vrati me prav nič ne briga, ko pa nekdo pride na javno mesto in ti nekaj začne govoriti v obraz, kako naj jaz vem, da mi ne grozi da me bo ubil, če pa ga ne razumem, ne govorim o turistih, govorim o ljudeh, ki v Sloveniji živijo že dalj časa! 

ok, pretiravat pa ni treba. tudi kitajca ne razumeš, pa opaziš kdaj si v življenski nevarnosti in kdaj te želi nekaj vprašati. ampak ve bi se lažje sporazumele s kitajcem kot z bosancem. definitivno


ne jaz tudi Kitajca ne bi razumela, jaz govorim o tem da na javnih mestih naj ljudje govorijo tisti jezik ki je v državi uradni jezik v tem primeru je to Slovenščina, me pa prav nič ne zanima kako govoriš ti doma, zaradi mene tudi Kitajščino!!

veverička tebi dam pa samo en nasvet, postavi mu ultimat, pa boš videla kako bouser posted image



Ultimati v zvezi so vse prej kot dobrodošli, ker odvzemajo spoštovanje in možnost lastne izbire.

Torej, Cveka, če greš v Prekmurje, bi potemtakem morala znati tudi Madžarsko, v Kopru pa Italijansko. Znaš? Aja, je še vedno slovenščina uradni jezik, torej se tega ni potrebno naučiti.
Torej se v Ljubljani z mojo mamo npr. ne bi smela pogovarjati v najinem narečju, temveč bi morala govoriti ljubljansko? V Mariboru pa štejersko? Glede na to, kako raznolika so slovenska narečja, komot potegnem povezavo s tujim jezikom. Navsezadnje, bolje razumem srbščino kot pa Prleke (sicer mi je to narečje tako fajn, spevno, samo kaj poveste, pa nimam pojma user posted image ). Torej bi vsi turisti morali pred prihodom v Slovenijo govoriti slovensko. Naj jih naženemo nazaj? Da ne govorim o poslancih, na javnem mestu v parlamentu, pa vsak vleče po svoje. Ali vremenarke, niti naglaševat ne znajo, pa delajo na TV-ju.

Ko grem v Italijo, se s poslovnimi partnerji pogovarjam angleško. Italijansko ne znam. Po Benetkah govorim slovensko in se ob to še nobeden ni obregnil. Ena znanka je priseljenka iz Italije in ne zna besede slovensko. Tu živi še iz časov pred vojno. Pa ji nobeden zaradi tega ne teži. Kje je torej problem? Ker gre za napačno narodno pripadnost?

Spoštovanje med kulturami, jeziki, narodi je stvar, ki poteka obojestransko. Ne more večina pričakovati, da se bo manjšina prilagodila njenim merilom, če sama ni sposobna sprejeti navad, jezika, kulture manjšine. Namesto da bi te razlike vzeli kot medsebojno bogatenje, spoznavanje, s postavljanjem pogojev (govoriš, delaš lahko samo tako, kot hoče večina, ker tako ne boš moteč element, torej zliti se s povprečjem) širimo medsebojne razlike. Večina je tista, ki lahko poda roko, sprejme nekoga in mu da vedet, da ga šteje za sebi enakega. A ni logično, da bo potem le-ta imel večje veselje in spodbudo za npr. v temu primeru učenje slovenščine? Poleg tega, da se bo počutil sprejet in zaželje, enako tudi njegova osebna identiteta.




user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

< Sporočilo je popravil Cveka30 -- 26.2.2009 9:28:16 >

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 127
   RE: mož se noče učiti slovenščino
26.2.2009 9:27:28   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: veveričica

če bi brala  za nazaj nebi pisala o tem ,ker je bilo dosti napisano zase vem da znam in razumem  slovensko govorimo pa o mojem partnerju ne o meni.jaz nimam probleme z sporazumevanjem do sedaj me je vsak ki sem mu hotela kaj povedati razumev.to da tu na forumu pišem v naglici pa pomeni da pri 6 mesečni punčki nimam ravno čas  gledati na vse slovnične  besede pike vejice.ene ste pa res natančne kouser posted image


no da potegnem jaz črto! uglavnem, v Sloveniji ni Slovenca ki bi govoril pravilno slovensko, to je dejstvo, pa brez komplicirana, prosim.
kar se pa tiče tvojega moža, pa brez tega da bereš tukaj na RR kaj smo napisale, lahko na koncu narediš samo to, poskusi se z njim pogovoriti normalno človeško, kot mož in žena, in mu stoj ob strani, mogoče pa ima samo strah, da ne bo pravilno govoril in se mu bojo vsi smejaliuser posted image poskusi se z njim pogovoriti in da boš videla zakaj se noče učit, lahko je kriv strah! na koncu mu lahko tudi rečeš da boš šla z njim na tečaj slovenščine, kot podpora!
me lahko tukaj pametno solimo in čvekamo kaj je najbolje zate, ampak to najbolj vesta vidva!!

pa vso srečo!!!

(odgovor članu veveričica)
  Neposredna povezava do sporočila: 128
   RE: mož se noče učiti slovenščino
26.2.2009 9:54:27   
Tanja55
IZVIRNO SPOROČILO: Cveka30



no da potegnem jaz črto! uglavnem, v Sloveniji ni Slovenca ki bi govoril pravilno slovensko, to je dejstvo, pa brez komplicirana, prosim.
kar se pa tiče tvojega moža, pa brez tega da bereš tukaj na RR kaj smo napisale, lahko na koncu narediš samo to, poskusi se z njim pogovoriti normalno človeško, kot mož in žena, in mu stoj ob strani, mogoče pa ima samo strah, da ne bo pravilno govoril in se mu bojo vsi smejaliuser posted image poskusi se z njim pogovoriti in da boš videla zakaj se noče učit, lahko je kriv strah! na koncu mu lahko tudi rečeš da boš šla z njim na tečaj slovenščine, kot podpora!
me lahko tukaj pametno solimo in čvekamo kaj je najbolje zate, ampak to najbolj vesta vidva!!

pa vso srečo!!!



In ti to ves od kod? In zakaj bos ti potegnila crto na javnem forumu? Od kdaj si pa ti omniprezentna velicina, ki jo vsi spostujemo in ji sledimo? In od kdaj mi bo ena Cvetka30 rekla, da ne govorim pravilno slovensko??? user posted image user posted image  Sej bi uporabila tistega smeskota od Kind lady, tisti ki tolce po mizi od smeha....ampak se mi zdi da je tole prej za jokat kot pa za smejat.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 129
   RE: mož se noče učiti slovenščino
26.2.2009 9:55:51   
viv_
Ankica,

tole je malo preveč potencirano.

Dejstvo je, da je slovenščina EDINI uradni jezik v Sloveniji. Povsem nepomembno je, kako kdo govori za 4 vrati, v javnem življenju pa je potrebno uporabljati slovenščino. Sploh se mi zdi pričakovano, da nekdo, ki je državljan RS govori ta jezik. Za pridobitev državljanjstva sedaj je celo potrebno znanje jezika.

In ja, narečja so, jasno da so. Ampak poznamo pojem "knjižna slovenščina".

Sem pa prepričana, da te, ki hodijo na obisk v Bosno, le-tam s "priženjenimi" sorodniki govorijo bošnjaško in ne slovensko.





_____________________________

Mirna - 19. 12. 2003
Zarja - 30. 10. 2006

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 130
   RE: mož se noče učiti slovenščino
26.2.2009 10:16:44   
veveričica
IZVIRNO SPOROČILO: viv RR

Ankica,

tole je malo preveč potencirano.

Dejstvo je, da je slovenščina EDINI uradni jezik v Sloveniji. Povsem nepomembno je, kako kdo govori za 4 vrati, v javnem življenju pa je potrebno uporabljati slovenščino. Sploh se mi zdi pričakovano, da nekdo, ki je državljan RS govori ta jezik. Za pridobitev državljanjstva sedaj je celo potrebno znanje jezika.

In ja, narečja so, jasno da so. Ampak poznamo pojem "knjižna slovenščina".

Sem pa prepričana, da te, ki hodijo na obisk v Bosno, le-tam s "priženjenimi" sorodniki govorijo bošnjaško in ne slovensko.




ej alo  slovenka sem   brez sorodnikov  v bosni pomojem  bi teli pikanogavički ki jo maš na sliki  bol dopovedala.si pa čudna.sj  imaš otroke pa jih boš učila PRAVILNO SLOVENŠČINO

(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 131
   RE: mož se noče učiti slovenščino
26.2.2009 10:31:56   
viv_
IZVIRNO SPOROČILO: veveričica

IZVIRNO SPOROČILO: viv RR

Ankica,

tole je malo preveč potencirano.

Dejstvo je, da je slovenščina EDINI uradni jezik v Sloveniji. Povsem nepomembno je, kako kdo govori za 4 vrati, v javnem življenju pa je potrebno uporabljati slovenščino. Sploh se mi zdi pričakovano, da nekdo, ki je državljan RS govori ta jezik. Za pridobitev državljanjstva sedaj je celo potrebno znanje jezika.

In ja, narečja so, jasno da so. Ampak poznamo pojem "knjižna slovenščina".

Sem pa prepričana, da te, ki hodijo na obisk v Bosno, le-tam s "priženjenimi" sorodniki govorijo bošnjaško in ne slovensko.




ej alo  slovenka sem   brez sorodnikov  v bosni pomojem  bi teli pikanogavički ki jo maš na sliki  bol dopovedala.si pa čudna.sj  imaš otroke pa jih boš učila PRAVILNO SLOVENŠČINO


1. Ja, otroke učim pravilno slovenščino in se trudim, da govorimo čim bolj pravilno in uporabljamo dvojino in ne tolčemo v gorenjskem narečju, čeprav je to težko.
2. Vem, da ti nimaš sorodnikov, jih ima pa verjetno mož. In z njimi govoriš slovensko?
3. Govorim kar nekaj tujih jezikov in tudi potujem kar precej in vedno, če se le da, se prilagodim in govorim lokalni jezik - ene dobro ene malo slabše. Pa se mi še nihče nikoli ni smejal, če sem kaj narobe povedala. Pač, se potrudim, ker roko na srce, v večini držav ne prideš nikamor s slovenščino. In ravno tako se mi zdi zelo lepo, če se kakšen tujec skuša potrudit s slovenščino.

_____________________________

Mirna - 19. 12. 2003
Zarja - 30. 10. 2006

(odgovor članu veveričica)
Neposredna povezava do sporočila: 132
   RE: mož se noče učiti slovenščino
26.2.2009 10:39:42   
veveričica
IZVIRNO SPOROČILO: viv RR

IZVIRNO SPOROČILO: veveričica

IZVIRNO SPOROČILO: viv RR

Ankica,

tole je malo preveč potencirano.jaz sem ponosna na svoje gorenjsko narečje in se ga ne sramujem.ne komplicirat ker  verjetno tudi ti nisi popolna v besednem zakladu.ja a si ti  prebrala  v čemu ja stvar.mož ne želi govoriti slovensko.to je moj problem ne da mi ti soliš pamet  z mojo slovenščino

Dejstvo je, da je slovenščina EDINI uradni jezik v Sloveniji. Povsem nepomembno je, kako kdo govori za 4 vrati, v javnem življenju pa je potrebno uporabljati slovenščino. Sploh se mi zdi pričakovano, da nekdo, ki je državljan RS govori ta jezik. Za pridobitev državljanjstva sedaj je celo potrebno znanje jezika.

In ja, narečja so, jasno da so. Ampak poznamo pojem "knjižna slovenščina".

Sem pa prepričana, da te, ki hodijo na obisk v Bosno, le-tam s "priženjenimi" sorodniki govorijo bošnjaško in ne slovensko.




ej alo  slovenka sem   brez sorodnikov  v bosni pomojem  bi teli pikanogavički ki jo maš na sliki  bol dopovedala.si pa čudna.sj  imaš otroke pa jih boš učila PRAVILNO SLOVENŠČINO


1. Ja, otroke učim pravilno slovenščino in se trudim, da govorimo čim bolj pravilno in uporabljamo dvojino in ne tolčemo v gorenjskem narečju, čeprav je to težko.
2. Vem, da ti nimaš sorodnikov, jih ima pa verjetno mož. In z njimi govoriš slovensko?
3. Govorim kar nekaj tujih jezikov in tudi potujem kar precej in vedno, če se le da, se prilagodim in govorim lokalni jezik - ene dobro ene malo slabše. Pa se mi še nihče nikoli ni smejal, če sem kaj narobe povedala. Pač, se potrudim, ker roko na srce, v večini držav ne prideš nikamor s slovenščino. In ravno tako se mi zdi zelo lepo, če se kakšen tujec skuša potrudit s slovenščino.

(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 133
   RE: mož se noče učiti slovenščino
26.2.2009 10:45:20   
puppa
IZVIRNO SPOROČILO: Ankica


Ultimati v zvezi so vse prej kot dobrodošli, ker odvzemajo spoštovanje in možnost lastne izbire.

Torej, Cveka, če greš v Prekmurje, bi potemtakem morala znati tudi Madžarsko, v Kopru pa Italijansko. Znaš? Aja, je še vedno slovenščina uradni jezik, torej se tega ni potrebno naučiti.
Torej se v Ljubljani z mojo mamo npr. ne bi smela pogovarjati v najinem narečju, temveč bi morala govoriti ljubljansko? V Mariboru pa štejersko? Glede na to, kako raznolika so slovenska narečja, komot potegnem povezavo s tujim jezikom. Navsezadnje, bolje razumem srbščino kot pa Prleke (sicer mi je to narečje tako fajn, spevno, samo kaj poveste, pa nimam pojma user posted image ). Torej bi vsi turisti morali pred prihodom v Slovenijo govoriti slovensko. Naj jih naženemo nazaj? Da ne govorim o poslancih, na javnem mestu v parlamentu, pa vsak vleče po svoje. Ali vremenarke, niti naglaševat ne znajo, pa delajo na TV-ju.

Ko grem v Italijo, se s poslovnimi partnerji pogovarjam angleško. Italijansko ne znam. Po Benetkah govorim slovensko in se ob to še nobeden ni obregnil. Ena znanka je priseljenka iz Italije in ne zna besede slovensko. Tu živi še iz časov pred vojno. Pa ji nobeden zaradi tega ne teži. Kje je torej problem? Ker gre za napačno narodno pripadnost?

Spoštovanje med kulturami, jeziki, narodi je stvar, ki poteka obojestransko. Ne more večina pričakovati, da se bo manjšina prilagodila njenim merilom, če sama ni sposobna sprejeti navad, jezika, kulture manjšine. Namesto da bi te razlike vzeli kot medsebojno bogatenje, spoznavanje, s postavljanjem pogojev (govoriš, delaš lahko samo tako, kot hoče večina, ker tako ne boš moteč element, torej zliti se s povprečjem) širimo medsebojne razlike. Večina je tista, ki lahko poda roko, sprejme nekoga in mu da vedet, da ga šteje za sebi enakega. A ni logično, da bo potem le-ta imel večje veselje in spodbudo za npr. v temu primeru učenje slovenščine? Poleg tega, da se bo počutil sprejet in zaželje, enako tudi njegova osebna identiteta.


Ankica samo nekaj besed na tvoj prispevek.
Kot prvo, pojma nimaš o osnovah. Če bi jih imela, ne bi primerjala narečij s tujimi jeziki.

Kot drugo, v slovenščini je URADNI jezik slovenščina. In ja, vsaj odrasel človek, ki je zaposlen mora znati knjižno slovenščino. Te se tudi učiš v šoli.

Kot tretje, ko greš ti v Italijo na poslovni sestanek, to traja največ en teden. Se motim? In če pride "bosanec" v Slovenijo za en teden, mu nihče ne odreka pravice, da govori po bosansko. In nihče ga ne bo grdo gledal, ker ne zna slovensko.

Imamo pa pravico, da grdo gledamo ljudi, ki so prišli k nam iz bivše juge, pa tu živijo 40 let. Pa ne zna niti enega stavka povedat v slovenščini.
VIdiš, tu pa se podre tvoja teorija o spoštovanju drugačnosti, tujih jezikov?

Kdo tu koga ne spoštuje? ONI niti približno ne spoštujejo Slovencev.
In s takim odnosom tudi možod avtorice teme izraža največjo možjo mero nespoštovanja nje , njene kulture, njenega jezika.
IN še to... če imaš ti službo v Sloveniji MORAŠ znati slovensko. MORAŠ.

Tako da... naučimo se spoštovanja SVOJEGA jezika, SVOJE kulture, SVOJE domovine.


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 134
   RE: mož se noče učiti slovenščino
26.2.2009 10:49:47   
veveričica
mene mož spoštuje  me ima rad mi pomaga  je pa v sloveniji šele 2 leti tako da ima še čas.in neboš verjela tudi jaz spoštujem sebe in svojo domovino pa čeprav sem se zaljubila v bosanca kar pa zame ni greh

(odgovor članu puppa)
Neposredna povezava do sporočila: 135
   RE: mož se noče učiti slovenščino
26.2.2009 10:58:33   
puppa
IZVIRNO SPOROČILO: veveričica

mene mož spoštuje  me ima rad mi pomaga  je pa v sloveniji šele 2 leti tako da ima še čas.in neboš verjela tudi jaz spoštujem sebe in svojo domovino pa čeprav sem se zaljubila v bosanca kar pa zame ni greh


Ok, kje sem pa rekla, da je greh, ker si se zaljubila v Bosanca?

Pa glede tega da je "šele 2 leti" v Sloveniji. Če bi imel interes bi se naučil vsaj osnov že v 2 mesecih.
Poznam primer, ko je ena ženska šla v Ameriko, ne da bi znala besedo angleško. Po treh mesecih je znala se zmenit vs osnovne stvari.

Tako da... očitno ni interesa na strani tvojega partnerja.

pa še to... že morda da tebe osebno spoštuje, vsekakor pa ne spoštuje tvoje kulture, in tvojega jezika.



< Sporočilo je popravil puppa -- 26.2.2009 10:59:27 >

(odgovor članu veveričica)
Neposredna povezava do sporočila: 136
   RE: mož se noče učiti slovenščino
26.2.2009 11:01:56   
viv_
puppa user posted image  - lepo napisano!

_____________________________

Mirna - 19. 12. 2003
Zarja - 30. 10. 2006

(odgovor članu puppa)
Neposredna povezava do sporočila: 137
   RE: mož se noče učiti slovenščino
26.2.2009 11:07:40   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: viv RR

Ankica,

tole je malo preveč potencirano.

Dejstvo je, da je slovenščina EDINI uradni jezik v Sloveniji. Povsem nepomembno je, kako kdo govori za 4 vrati, v javnem življenju pa je potrebno uporabljati slovenščino. Sploh se mi zdi pričakovano, da nekdo, ki je državljan RS govori ta jezik. Za pridobitev državljanjstva sedaj je celo potrebno znanje jezika.

In ja, narečja so, jasno da so. Ampak poznamo pojem "knjižna slovenščina".

Sem pa prepričana, da te, ki hodijo na obisk v Bosno, le-tam s "priženjenimi" sorodniki govorijo bošnjaško in ne slovensko.



Se povsem strinjam.
S svojim sporočilom sem hotela poudariti, da mogoče so vzroki, da se nekdo noče naučiti jezika države, v kateri živi tudi drugačne narave, ne gre nujno za apriori prevelik ponos in zaverovanost vase. 

Puppa, tudi s tabo se povsem strinjam. Ne vem, a ne znam napisat razumljivo? Eni so (pre)ponosni, da bi se naučili jezika države, kjer živjo. Enih je sram, eni nimajo finančnih sredstev, eni ves čas, ko bivajo v neki tuji državi, sploh ne gredo izven skupnosti iste jezikovne pripadnosti. Vem pa, ker poznam nekaj ljudi, da so tudi taki, ki se nočejo naučiti jezika države, kjer živijo, ker imajo neprestano občutek, da so nesprejeti. In da jih bo širša okolica sprejela le, če bodo svojo identiteto zamenjali za večinsko. Malo pretirana skrb, pa vendarle obstaja.
Torej tudi zame je nuja, če hočeš živeti v neki tuji državi, da se naučiš jezika te države. Vendar pa se mi zdi bistvena razlika v motivu za učenje. Ali se učiš zato, da te bo večina sprejela ali zato, ker hočeš spoznati in razumeti državo, v kateri živiš ter sebi omogočiti lažje in prijetnejše življenje.




(odgovor članu viv_)
  Neposredna povezava do sporočila: 138
   RE: mož se noče učiti slovenščino
26.2.2009 11:09:21   
veveričica
viv RR ti pa si res primitivna.in kaj potem če ne spoštuje moje kultureMENI je pomembno da spoštuje mene in mojo družino.naj spoštuje svojo kulturo  vsak in bo ok. niste v takšni situaciji in   da povem še to nobeden nasvet ni nevem kaj pameten in   škoda  da sem jaz edina ki    ima bosanca  in ne zna slovensko.ni  nobenega takšnega primera več sploh ti vivrr mi greš  ful na živci k kr neki lapaš  rajši se  brigaj zase in za svojo familijo če mi nimaš nič pametnega povedat

(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 139
   [Brisano sporočilo]
26.2.2009 11:10:40   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu veveričica)
  Neposredna povezava do sporočila: 140
   RE: mož se noče učiti slovenščino
26.2.2009 11:11:53   
viv_
IZVIRNO SPOROČILO: veveričica

viv RR ti pa si res primitivna.in kaj potem če ne spoštuje moje kultureMENI je pomembno da spoštuje mene in mojo družino.naj spoštuje svojo kulturo  vsak in bo ok. niste v takšni situaciji in   da povem še to nobeden nasvet ni nevem kaj pameten in   škoda  da sem jaz edina ki    ima bosanca  in ne zna slovensko.ni  nobenega takšnega primera več sploh ti vivrr mi greš  ful na živci k kr neki lapaš  rajši se  brigaj zase in za svojo familijo če mi nimaš nič pametnega povedat


Če razumeš slovensko potem vidiš, da je to pisala puppa in ne viv. user posted image

Ja, je pa puppa lepo napisala.

_____________________________

Mirna - 19. 12. 2003
Zarja - 30. 10. 2006

(odgovor članu veveričica)
Neposredna povezava do sporočila: 141
   RE: mož se noče učiti slovenščino
26.2.2009 11:13:18   
veveričica
vse ste tko pametne da glava boli.res.in  kaj zdj . se bo naučiv    če bo hotev čene pa nebo konec sveta.in   ni mu enostavno tam pustiti življenje mladost   in družino in   pride v slovenijo ki je tako  necivilizirana da je žalostno  bosanci so manj vredni .zakaj . čemu takšne žaljivke   sovraštvo  in  vse drugogrozne ste

(odgovor članu veveričica)
Neposredna povezava do sporočila: 142
   RE: mož se noče učiti slovenščino
26.2.2009 11:14:08   
puppa
IZVIRNO SPOROČILO: veveričica

viv RR ti pa si res primitivna.in kaj potem če ne spoštuje moje kultureMENI je pomembno da spoštuje mene in mojo družino.naj spoštuje svojo kulturo  vsak in bo ok. niste v takšni situaciji in   da povem še to nobeden nasvet ni nevem kaj pameten in   škoda  da sem jaz edina ki    ima bosanca  in ne zna slovensko.ni  nobenega takšnega primera več sploh ti vivrr mi greš  ful na živci k kr neki lapaš  rajši se  brigaj zase in za svojo familijo če mi nimaš nič pametnega povedat


Če ne spoštuje tvoje kulture tud tebe (v celoti) ne spoštuje.

Sicer ne vem kaj si otela slišat od nas, ampak očitno smo ti precej stopile na žulj. Če bi tebi bilo vseeno, da se tvoj partner noče naučiti slovensko, ne bi pisala na forum in spraševala za nasvete.
Očitno ti pa ni vseeno in nekje globoko v sebi veš, da imam (o) prav. Tudi glede nespoštovanja. In te boli. Malo premisli.

(odgovor članu veveričica)
Neposredna povezava do sporočila: 143
   RE: mož se noče učiti slovenščino
26.2.2009 11:15:10   
veveričica
IZVIRNO SPOROČILO: viv RR

IZVIRNO SPOROČILO: veveričica

viv RR ti pa si res primitivna.in kaj potem če ne spoštuje moje kultureMENI je pomembno da spoštuje mene in mojo družino.naj spoštuje svojo kulturo  vsak in bo ok. niste v takšni situaciji in   da povem še to nobeden nasvet ni nevem kaj pameten in   škoda  da sem jaz edina ki    ima bosanca  in ne zna slovensko.ni  nobenega takšnega primera več sploh ti vivrr mi greš  ful na živci k kr neki lapaš  rajši se  brigaj zase in za svojo familijo če mi nimaš nič pametnega povedat


Če razumeš slovensko potem vidiš, da je to pisala puppa in ne viv. user posted image

Ja, je pa puppa lepo napisala. no sj če je tako lepo napisala potem ni treba  tebi pisat in pomeni to da se strinjaš z njo

(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 144
   RE: mož se noče učiti slovenščino
26.2.2009 11:17:03   
lemavrica
Ja če je pa Slovenija tako grozno necivilizira pa pejt lepo v Bosno živet in bo. Pa še tvoj bo zadovoljen, ker se mu ne bo treba slovenščine učit.

_____________________________

12.09.07 sva dobila najinga sončka Jako
06.05.2010 smo dobili še drugega sončka Žigo

...Na ta lepi dan v meni erekcija se ti ne zdi da ne more biti lepša...


(odgovor članu veveričica)
Neposredna povezava do sporočila: 145
   RE: mož se noče učiti slovenščino
26.2.2009 11:20:27   
veveričica
kdo pa si ti pupa da boš pisala o meni stvari  za katere sploh nimaš pojma.ali se mogoče poznava da pišeš  tako pogumno koliko me spoštuje in  kaj.pa daj se zamisli  malo kaj pišeš ženska.očitno  ti nimaš počiščeno  pred svojim pragom.kako  ti veš kaj se dogaja  pri meni doma za vrati.alo  nemunosti klatiš.in kaj potem če me moti da   ne govori slovensko  to ne pomeni da ga zato nimam rada in da se ne spoštujeva.to je malenkost ki jo  bova rešila  če bo vse ok .in hvala  vsem za  dobre  nasvete ostale  ki pa pišete neke ugotovitve pa  lahko  zapustite to stran .pupa žulj maš ti veš kje tam spodajuser posted image

(odgovor članu veveričica)
Neposredna povezava do sporočila: 146
   RE: mož se noče učiti slovenščino
26.2.2009 11:24:46   
veveričica
lemavrica   bom tukaj živela ker obema odgovarja način življenja  in  pogoji so boljši če pa  bi ljudi izbirala pa naj ti sporočim da so bosanci   veliko bolj ljubeč in prijazen narod.in kdo si ti da boš mene pošiljala v bosno. dj se skuliri da te nebi zgrizla

(odgovor članu veveričica)
Neposredna povezava do sporočila: 147
   RE: mož se noče učiti slovenščino
26.2.2009 11:26:55   
puppa
IZVIRNO SPOROČILO: veveričica

kdo pa si ti pupa da boš pisala o meni stvari  za katere sploh nimaš pojma.ali se mogoče poznava da pišeš  tako pogumno koliko me spoštuje in  kaj.pa daj se zamisli  malo kaj pišeš ženska.očitno  ti nimaš počiščeno  pred svojim pragom.kako  ti veš kaj se dogaja  pri meni doma za vrati.alo  nemunosti klatiš.in kaj potem če me moti da   ne govori slovensko  to ne pomeni da ga zato nimam rada in da se ne spoštujeva.to je malenkost ki jo  bova rešila  če bo vse ok .in hvala  vsem za  dobre  nasvete ostale  ki pa pišete neke ugotovitve pa  lahko  zapustite to stran .pupa žulj maš ti veš kje tam spodajuser posted image


Veverička!

Če bi pozorno brala, bi videla, da nobena od nas (vsaj na zadnji strani) NI žalila ne tebe, ne tvojega partnerja. Povedala sem samo to kar mislim.
ne vem kdo si, ne poznam te. Vem pa, da taka izjava "ne bom se učil tvojega jezika" pomeni le eno - j*b* se mi za tvoj jezik in tvojo kulturo.
Pa te bom vprašala takole. A ti z njim govoriš bosansko? Domnevam da ja. V svojem domu, v svoji državi govoriš z njim bosansko.
Ok razumem, da prvih par mesecev pač prilagajaš njemu stvari in tudi jezik.
Ampak tole je pa tako nespoštovanje tebe, da kar srce boli.

Žal mi je če ti tega ne vidiš.

In žal mi je, da ne znaš komunicirat konstruktivno. In na vsakega pošlješ val kletvic in poniževanj, samo zato, ker (v spoštljivem tonu) napiše svoje mnenje.

(odgovor članu veveričica)
Neposredna povezava do sporočila: 148
   RE: mož se noče učiti slovenščino
26.2.2009 11:33:04   
veveričica
prve 3 mesece ko sva se spoznala sem govorila bosansko in še to mi je bilo preveč  ampak NE POGOVARJAM SE Z NJIM  BOSANSKO .JAZ GOVORIM SLOVENSKO IN ON MENI ODGOVARJA BOSANSKO.če bi brala kaj za nazaj bi to lahko  videla saj sem  že pisala o tem.JEZNA SEM BILA SAMO  KER PIŠEŠ DA MENE NE SPOŠTUJE  A POJMA NIMAŠ.KAJ ČE GA JE PA SRAM  KER SE LOMI KO GOVORI  .EJ NIMAŠ POJMA ZATO  TE PROSIM DA NE KOMENTIRAŠ VEČ MOJE TEME

(odgovor članu puppa)
Neposredna povezava do sporočila: 149
   RE: mož se noče učiti slovenščino
26.2.2009 11:35:43   
puppa
IZVIRNO SPOROČILO: veveričica

prve 3 mesece ko sva se spoznala sem govorila bosansko in še to mi je bilo preveč  ampak NE POGOVARJAM SE Z NJIM  BOSANSKO .JAZ GOVORIM SLOVENSKO IN ON MENI ODGOVARJA BOSANSKO.če bi brala kaj za nazaj bi to lahko  videla saj sem  že pisala o tem.JEZNA SEM BILA SAMO  KER PIŠEŠ DA MENE NE SPOŠTUJE  A POJMA NIMAŠ.KAJ ČE GA JE PA SRAM  KER SE LOMI KO GOVORI  .EJ NIMAŠ POJMA ZATO  TE PROSIM DA NE KOMENTIRAŠ VEČ MOJE TEME


Veš Veverca... res ne bom več komentirala. Pa ne zaradi tega, ker me ti prosiš.
Ampak zato, ker nisi sposobna normalne komunikacije. Škoda besed zate. Škoda mojega časa.

(odgovor članu veveričica)
Neposredna povezava do sporočila: 150
Stran:   <<   < Prejšnja stran  4 5 [6] 7 8   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  4 5 [6] 7 8   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?