|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   običajna nedelja
30.8.2009 13:05:28   
ana b
Običajna nedelja. Ko je čas za spanje začne gospod oče z njima divjati in potem, ko se mu ne ljubi več se uleže in zaspi, maladva pa kravaluser posted image . Govorim mu in razlagam, ampak se nič ne prime.
Isto se dogaja zvečer pred spanjem, divjajo, potem pa teži, ker ne želita spat. Kako naj mu dopovem, da pred spanjem ali počitkom, divjanje ni najboljša zabava, če pa kaj pripomnim, sem pa itak user posted image .


Drugo pa je igranje z malima s kockami, ki presegajo njune sposobnosti. Mož cele dneve preko ebaya kopuje lego kocke. Do tu vse lepo in prav. Problem se pojavi, ker on to malima vse pokaže in ker so stvari njima všečne bi se tudi z njimi igrala, npr. bagerji, buldožerji, vlaki.
Ravno danes jima je sestavil vlak in seveda potem je sledil jok in stok vsakič, ko mali po nesreči kaj podre. Naj še napišem, da so to vse kocke 5+, tamali pa je bil komaj 2. Ne zdi se mi prav, ker se potem mož jezi na njega, ko kaj podre, čeprav se mali zelo lepo igra in se vidi, da zelo pazi. Možu vedno povem, da je mali komaj 2 leti star, apak on trmari po svoje, da ga hoče naučiti, da pazi itd, itd,... To temo sva že 100x predebatirala, ampak kako prepričati starega trmoglavcauser posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: običajna nedelja
30.8.2009 13:27:18   
Gina
Prepusti mu komplet rihtanje otrok za spat. Če zaspi zraven, ga zbudi in mu povej, da sta otroka tam in naj ju spravi spat, ti pa pojdi ven. Eno dejanje milion besed.

(odgovor članu ana b)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: običajna nedelja
30.8.2009 14:10:07   
sanja nk.
user posted image user posted image najprej jima sestavi kocke ki so za starejše, potem pa bi otroka še nazjal, da zakaj je podrl vse skupaj, ja tvoj mož tut en otrok sorry user posted image ..kako boš 2 letnika naučil lepega ravnanja, ko pa ima itak fazo, da vse podre, pa še napisala si , da pazi...da se je že to navadil user posted image
lahko bi bil ponosen na njega da ga sploh to zaniman vse...
aja pa kdo potem joka mož user posted image user posted image
Lej tvoj možek se mora najprej naučiti, da je njegov sin star šele 2 leti pa da bo še marsikaj uničil, ne da bi hotel, pa tudi kocke niso njjegova igrača ampak jih gradi za otroke kaj ne, zato naj se ne čudi ko se podrejo, ko pa bo sin star 4 in 5 pa bosta lahko že marsikaj skupaj naredila pa tudi otrok bo imel občutek za igro z kockami
lp

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: običajna nedelja
30.8.2009 14:22:38   
ana b
Sanja, saj to je problem, ker ga primerja s ta starejšim 5-letnikom. Joče mali, ker mu je hudo, ko se stvari podrejo in ker je ati hud in teži, jaz pa zraven cel čas težim, da je mali komaj 2 leti staruser posted image .
To da je moj mož otrok, pa je meni dobro znano, samo vzgoja pri njemu ne zaleže večuser posted image

(odgovor članu sanja nk.)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: običajna nedelja
30.8.2009 14:39:22   
sanja nk.
jooo user posted image se mi že mali smili, da je v stresu potem ko kaj podre, kaj bo očka naredu.....tukaj vsaj mislim kot pogovor drugo ni mogoče, vse drugo je samo stopnjevanje krega...
ja lahko mu prepoveš..joo kaj govorim user posted image , da naj mlajšemu več ne kaže kock. Dokler ne kupi takih za 2 letnike user posted image


(odgovor članu ana b)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: običajna nedelja
30.8.2009 15:19:19   
aluš
Ja, eni moški so preblem. Nočejo odrast. Pač probajo, če jim mogoče ne bo treba.

Po mojih izkušnjah ne pomaga nobeno pregovarjanje,kreganje in ne vem kaj še. Po nekaj letih vsega tega, sem ga začela  postavljat pred dejstva. Pa je kar dojel.

Torej spanje. Takoj, ko se začne metat in trapat z njima (pred spanjem), mu povej, da če ju bo on dal spat, naj kar nadaljuje, sicer naj neha, ker ve da je potem problem. Če se ne bo dal motit, rec, da greš na sprehod in pojdi za par urc na svež zrak. Saj vem, da boš živčna in te bo skrbelo, samo to je edini način, da bo dejel vzrok-posledica (kot 5-letnik, kaj češ). Sicer spoh ni rečeno, da ko prideš nazaj, da bo situacija v redu (beri, da bo otrok spal (5-letnik najbrž popoldne ne hodi več spat). Moraš računat na to, da bo ves tečen. Ampak naslednjič ponovi zadevo. Počasi se daleč pride.

S kockami bi pa jaz naredila tako: kupila bi par zanimivih kompletov Lego duplo (te so večje, primerne za 2-3 letnike). In  bi se takrat,ko se ati loti sestavljanja "svojih" kock (to tvoj moški kupuje zasvoj hobi, kot za otroka, to najbrž veš), vsedla s tistimi kockami na tla k tamalemu in mu pokazala, da ti imaš pa večje, pa se ne poderejo tako hitro, pa lažje in hitreje sestavijo, pa žogico imajo.... Bosta oba tamala pri tebi. Tastar bumbar bo pa ostal sam svojo tehniko. Pa naj "pizdi" kakor hoče. Bo imel konkreten dokaz, za kakšno starost je kaj. Da na škatli ni tista številka (npr. 5+)Jza vsak slučaj.

Pa veliko sreče ti želim, samo res nimate fletne nedelje, če je to takole, kot si napisala. Zvečer si čist živčen, namesto bi se mal spočil, pa bil otrokom v korist (ko nas imajo že med tednom bolj malo).

(odgovor članu sanja nk.)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: običajna nedelja
30.8.2009 16:38:37   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: ana b

ampak kako prepričati starega trmoglavcauser posted image


vzemi mu kocke user posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu ana b)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: običajna nedelja
30.8.2009 19:24:24   
ana b
IZVIRNO SPOROČILO: rija

IZVIRNO SPOROČILO: ana b

ampak kako prepričati starega trmoglavcauser posted image


vzemi mu kocke user posted image



user posted image user posted image user posted image user posted image bo treba

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: običajna nedelja
30.8.2009 20:23:45   
ZmajTolovaj
IZVIRNO SPOROČILO: Gina

Prepusti mu komplet rihtanje otrok za spat. Če zaspi zraven, ga zbudi in mu povej, da sta otroka tam in naj ju spravi spat, ti pa pojdi ven. Eno dejanje milion besed.



Točno to sem jaz pomislila. Če naredi sranje, naj ga še skida. Ti pa pejt na eno pijačo s kolegico tačas.


_____________________________

The only man who had his work done by Friday was Robinson Crusoe.

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: običajna nedelja
30.8.2009 21:01:38   
Naja31
Ni stari trmoglavec , ampak neodrasel moški.

Pa naj ju on da spat, če naredi tako štalo.
Včasih sem prav presebnečena nad nekaterimi moškimi.

(odgovor članu ZmajTolovaj)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: običajna nedelja
31.8.2009 20:42:42   
PiaM
tvoj mož je pravi debil, sori user posted image

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: običajna nedelja
31.8.2009 22:30:26   
rosas
Kot so napisale punce že prej, naj ima on celotno oskrbo otrok in naj vse dela, in se igra z njimi.
Definitivno pa mora najprej on odrasti, če hoče da imajo otroci otroštvo.

(odgovor članu PiaM)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: običajna nedelja
1.9.2009 1:03:28   
polma
IZVIRNO SPOROČILO: PiaM

tvoj mož je pravi debil, sori user posted image


user posted image


_____________________________

Še never nisem bla tko bed k hojte!!!

(odgovor članu PiaM)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: običajna nedelja
1.9.2009 7:51:37   
botrca
Eni moški so res kreteni...oprosti, ampak ne vem katera druga beseda je primerna za take ki zdravijo svoje komplekse na svojih otrokih.
Bogi otrok, kaj preživlja...zame to ni igra če se potem razpuser posted image ...zdi če mu mali sesuje kocke user posted image . Pa saj je komaj 2 leti star ne 5...

Kocke bi mu v glavo zmetala, ded fardamani...user posted image . Glede norenja pred spanje pa bi se strinjala z ostalimi, šla bi ven on pa naj se sam znajde. Ne bi trajalo dolgo, verjemi.

< Sporočilo je popravil botrca -- 1.9.2009 7:52:08 >


_____________________________

Če želimo živeti z namenom, moramo poiskati tisto, kar najbolj goreče ljubimo, dati vse, kar imamo, nato pa to predati naprej kot štafeto tistim, ki nam sledijo.

(odgovor članu polma)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: običajna nedelja
1.9.2009 10:52:33   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: aluš


S kockami bi pa jaz naredila tako: kupila bi par zanimivih kompletov Lego duplo (te so večje, primerne za 2-3 letnike). In  bi se takrat,ko se ati loti sestavljanja "svojih" kock (to tvoj moški kupuje zasvoj hobi, kot za otroka, to najbrž veš), vsedla s tistimi kockami na tla k tamalemu in mu pokazala, da ti imaš pa večje, pa se ne poderejo tako hitro, pa lažje in hitreje sestavijo, pa žogico imajo.... Bosta oba tamala pri tebi. Tastar bumbar bo pa ostal sam svojo tehniko. Pa naj "pizdi" kakor hoče. Bo imel konkreten dokaz, za kakšno starost je kaj. Da na škatli ni tista številka (npr. 5+)Jza vsak slučaj.

Pa veliko sreče ti želim, samo res nimate fletne nedelje, če je to takole, kot si napisala. Zvečer si čist živčen, namesto bi se mal spočil, pa bil otrokom v korist (ko nas imajo že med tednom bolj malo).


sE PODPIŠEM. Ko bo pa mož spet repenčil, ker mu je sine razdrl kocke, vzemi vrečko in spakiraj njegove kocke v smeti. Glede nato, da se obnaša kot otrok, se tudi ti daj do njega. Seveda, bo glasen, ampak mu reci, da zaradi enih je.benih kock ne bo kričal na otroka. Ko bo pa šel spat, pa vzemi kocke ven in jih čuvaj za sinka, ko bodo primerne zanj.

Za spanje zvečer, pa je najbolje, da ga po divji igri greš tušrat. takrat se bo malo umiril. Potem mu prebereš pravljico ali pesmico....karkoli umirjujočega, pa bo lažje zaspal.
Sicer je naša pupa bila v tem obdobju zelo nemogoča kar se spanja tiče. Kljub temu, da je nihče ni razdivjal, je potrebovala eno uro, včasih tudi več, da je zaspala. Bile so hude borbe. Hvala bogu, je to obdobje že dolgo za nami. 

(odgovor članu aluš)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: običajna nedelja
1.9.2009 18:37:01   
mojamura
tvoj mož je otrok v odraslem telesu. res je, da je za vzgojo njega prepozno, zato pa se ne pusti iztiriti kadar gre za tvoje/vajine otroke.

Najdi neko metodo pot, da svojemu največjemu 'otroku' pokažeš kaj je prav in kaj ni

_____________________________

Assumption is mother of all fuc*k*ups.

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 16
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?