|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   [Brisano sporočilo]
20.10.2009 14:54:09   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu klavdijas)
  Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Preživnina, zakaj bi plačeval?!
20.10.2009 14:59:46   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: klavdijas

Žalost pri vem tem je pa to, da se preživnina ( tudi, če ni bila nikoli plačana )šteje v vse norme za otroški dodatek in štipendijo. Mi smo  pri štipendiji presegali centus za 26 €, ker je pač v skupni prihodek  šla tudi preživnina, ki pa je ni nikoli plačeval.
Že tako  nima nič od fotra, potem ji pa požre še štipendijo. Čeprav ˝očim˝nima na socijalni in v šoli uradno nobene besede ( če slučajno jaz umrem, nima do nje nobene pravice, čeprav ga imenuje ati in drugega atij  ne pozna ), ko je v vprašanju denar, pa takoj njegov dohodek štejejo zraven. Naša država je res država, ki bo šla kamlu v p...o.

Lp,

       Klavdija



res je. mi smo presegli za takratnih 92 SIT, da jaz nisem dobila štipendije.

kar je pa še bolj žalostno pa je, da so otroci dolžni poskrbeti za svoje starše in plačevati za njih dom (razen, če se odpoveš dediščini), pa čeprav niso nikoli nič dobili od njih. uradno smo dobivali denar, a dejansko ga nismo dobili nikoli user posted image
pa ni več dolžan meni, ampak moji mami, ker je zalagala namesto njega. no, tega verjetno ne bomo dobili nikoli.

(odgovor članu klavdijas)
  Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Preživnina, zakaj bi plačeval?!
20.10.2009 15:15:22   
vodica
Tudi moji sestrični se nikjer ne upošteva preživnina,ki bi jo morala prejemat pa je ne.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Preživnina, zakaj bi plačeval?!
21.10.2009 10:32:22   
Trilogija
Naveden je primer, ki ni resniče. Zanima me ali ste bili v tej situacije, poznate koga, morda koga opomnimo rešimo ali svetujemo v tej zagati.

(odgovor članu vodica)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   [Brisano sporočilo]
21.10.2009 10:36:19   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Trilogija)
  Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Preživnina, zakaj bi plačeval?!
21.10.2009 11:26:02   
CatJa
IZVIRNO SPOROČILO: Trilogija

Opis primera:

Nezakonski par se znajde na sodišču za preživnino otroka. Sodišče določi mesečno 150 eur preživnine očetu. Oče se odloči da ne bo plačeval niti centa. Njegova neto plača je 800 eur. Zadeva gre v izvršbo. Tam jo gladko zavrnejo, ker ima oče obremenjeno plačo do minimalne. Zadeva zastara v roku 3 let. Preživnine ne bo nikoli!




user posted image  

Sploh pa se lahko rubež denarnih prejemkov opravi največ do višine dveh tretjin prejemkov, vendar tako, da dolžniku ostane najmanj znesek v višini 70% minimalne plače po zakonu.

Tukaj imaš lepo obrazloženo, katere terjatve imajo prednost in preživnina je vsekakor na prvem mestu:
http://www.revijakapital.com/dfs/clanki.php?idclanka=121


Ne vem, no, jaz se ne bi dala tako zlahka odpravit.



_____________________________

Niso časi slabi, temveč človek.
John BEAUMONT

(odgovor članu Trilogija)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   [Brisano sporočilo]
21.10.2009 11:28:18   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu CatJa)
  Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Preživnina, zakaj bi plačeval?!
12.11.2009 7:49:35   
kajsica
Mogoče se oglašam malce pozno ampak vseeno.....

V kolikor mi je znano zapade dolg fizični osebi na 5 let in takrat je potrebno podati izvršbo in sicer na COVL. Ko je izvršba storjena in je pravnomočna velja naslednjih 10 let in če v tem času ni izplačana, jo ponovno vložiš. To lahko narediš sam preko neta, samo registrirati se moreš na njihovi strani, ali pa še bolje, dati nekomu ki se s temi zadevami ukvarja. V SLO je kar nekaj podjetij ki se izrecno ukvarjajo z izvršbami in prav tako odvetnikov, samo če bi sama izbirala, bi raje dala takšnim podjetjem, ker jim je to glavna dejavnost.

Kot prvo se da izvršba na plačilni promet, se pravi na banke (dobro je če imaš davčno števiko od dolžnika). Ko je izvršba pravnomočna se mu blokira račun (terja se glavnica+zakonske zamudne obresti+stroški izterjave). Če ta postopek ni uspešen, se da poizvedba na premoženje in če je toliko premoženja da se rubi....se pač rubi...v vsakem primeru lahko prideš do poplačila. Ni se mogoče temu izogniti če malo poznaš pravni sistem.

V glavnem...vloga na COVL stane 36€, poizvedba na premoženje okoli 20€, edino kar je drago je potem obisk sodnega izterjevalca za katerega je potrebno plačati akontacijo in sicer okoli 500€, kar pa seveda s poplačilom dobiš povrnjeno.

Kot prvo pa moraš imeti pravnomočno sodbo, da je oseba vam dolžna oziroma je dolžna za preživnino, to pa v kolikor mi je znano se vlaga na sodišče za vsaki 2 leti in ko imaš to v rokah je vse izvedljivo.

Bolj bodo čakali večje so obresti.

Upam da sem vsaj malo pomagala s tem odgovorom in da se bo katera med vami, ki ima težave obrnila na prave osebe in uredila to v korist svojega otroka.

lp



_____________________________

Živiš lahko na 2 načina. Lahko se pretvarjaš, da ni nič čudežno. Lahko pa imaš vse za čudež. (Albert Einstein)

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Preživnina, zakaj bi plačeval?!
12.11.2009 8:30:07   
Kepica83
Moj bivši si je urejal preživnino za otroka. Imela sta zmenjeno 100eur nato je ona želela imeti 150 eur. Pi vseh kreditih in vsem mu ni ostalo nič. Ampak so mu lepo rekli, da krediti nimajo dobene veze in da je otrok na prvem mestu pred njegovim luksuzum. Tako da je gladko dobil odločbo za 150 eur.

_____________________________

Najin sonček je privekal:
28.3.2010 ob 17:41 uri. Težek 3410g in velik 50cm.

1.Mesec: 4620g in 54.5cm
2.Mesec: 5690g
3.Mesec: 6400g in 63cm
5.Mesec: 7860g

(odgovor članu kajsica)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   [Brisano sporočilo]
12.11.2009 8:33:10   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu kajsica)
  Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Preživnina, zakaj bi plačeval?!
10.12.2009 18:53:55   
rozinca33
Pozdravljeni!

Tudi sama imam podoben primer, ko se preživnine od mojega bivšega verjetno ne bo dalo nikoli izterjati, ali pa tudi. Plačuje tu in tam, pa še to gre verjetno iz penzije njegove mame :(

Vendar bi želela opisati nek drug primer... in sicer:
Poznam očeta, ki je svoji bivši vsak mesec dajal denar in tudi za sina skrbel. V drugem zakonu ima tri hčerke. Pa ker ni imel nikjer črno na belem, da je za sina iz prvega zakona plačeval, je sin, ko je bil polnoleten, tožil očeta za preživnino in to tožbo tudi dobil. Tako se je ta oče in njegova družina iz drugega zakona morala izseliti iz hiše, ki sta jo zgradila z drugo ženo, prodati to hišo in plačati "za nazaj". Vendar je tu pač to dejstvo, da je bil ta oče naveden kot lastnik.
Če pa nimaš ničesar v lasti, ti ničesar ne morejo vzet.
Upam, da bo morda kljub vsemu kateremu/-i v pomoč info, da nikoli ni prepozno.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Preživnina, zakaj bi plačeval?!
10.12.2009 21:09:48   
orka

IZVIRNO SPOROČILO: kajsica

Mogoče se oglašam malce pozno ampak vseeno.....

V kolikor mi je znano zapade dolg fizični osebi na 5 let in takrat je potrebno podati izvršbo in sicer na COVL. Ko je izvršba storjena in je pravnomočna velja naslednjih 10 let in če v tem času ni izplačana, jo ponovno vložiš. To lahko narediš sam preko neta, samo registrirati se moreš na njihovi strani, ali pa še bolje, dati nekomu ki se s temi zadevami ukvarja. V SLO je kar nekaj podjetij ki se izrecno ukvarjajo z izvršbami in prav tako odvetnikov, samo če bi sama izbirala, bi raje dala takšnim podjetjem, ker jim je to glavna dejavnost.

Kot prvo se da izvršba na plačilni promet, se pravi na banke (dobro je če imaš davčno števiko od dolžnika). Ko je izvršba pravnomočna se mu blokira račun (terja se glavnica+zakonske zamudne obresti+stroški izterjave). Če ta postopek ni uspešen, se da poizvedba na premoženje in če je toliko premoženja da se rubi....se pač rubi...v vsakem primeru lahko prideš do poplačila. Ni se mogoče temu izogniti če malo poznaš pravni sistem.

V glavnem...vloga na COVL stane 36€, poizvedba na premoženje okoli 20€, edino kar je drago je potem obisk sodnega izterjevalca za katerega je potrebno plačati akontacijo in sicer okoli 500€, kar pa seveda s poplačilom dobiš povrnjeno.

Kot prvo pa moraš imeti pravnomočno sodbo, da je oseba vam dolžna oziroma je dolžna za preživnino, to pa v kolikor mi je znano se vlaga na sodišče za vsaki 2 leti in ko imaš to v rokah je vse izvedljivo.

Bolj bodo čakali večje so obresti.

Upam da sem vsaj malo pomagala s tem odgovorom in da se bo katera med vami, ki ima težave obrnila na prave osebe in uredila to v korist svojega otroka.

lp



s tem se pa jaz strinjam,preden poteče sodba o izvršbi podat novo in ne bo zastaralo,če ne prej ko bo v penziji mu bodo pa takrat vzeli
Kar se pa rubeža tiče,pa ni nujno da ti rubijo lastnino,po nekem novem zakonu rubijo vse kar se nahaja v hiši/stanov. kjer imaš prijavljeno stalno bivališče,ne glede na to a si podnajemnik al pa lastnik.

_____________________________

Radi se imejte in se veliko smejte

(odgovor članu kajsica)
Neposredna povezava do sporočila: 37
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?