|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: kako pogosto hranite novorojenčka??
28.2.2010 20:16:48   
Taddy78
Tisti kratek čas ko sva se dojila, je jokal na 1 uro, ali uro in pol. Ko sva začela samo z dodatkom, je imel na dan 6 obrokov na 3 ure, ponoči smo spali. Bil je skoraj kot ura in se zbujal na minuto, no včasih je med obrokoma potegnil 4-5 ur, potem pa je bila lakota...

(odgovor članu endrina)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: kako pogosto hranite novorojenčka??
28.2.2010 21:12:35   
Urska09

IZVIRNO SPOROČILO: kovač

hvala za prijazne nasvete - ker eni pravijo, da naj se ne hrani prepogosto, tako, da so mi zelo všeč vaši nasveti, da naj se hrani ko otrok želi

Seveda, kadar otrok želi. To je pa lahko v razponu od pol ure do 3, 4 ure. Večina dojenčkov se itak hrani pogosteje kot zalivančki. Ker se materino mleko bistveno hitreje presnavlja kot AM (na 1-1,5 ure). Pravzaprav je povsem normalno, da je dojen (buden) otrok lačen že po 1 uri, največ uri in pol. Razen kadar spi.

(odgovor članu kovač)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   [Brisano sporočilo]
2.3.2010 8:20:57   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Urska09)
  Neposredna povezava do sporočila: 28
   [Brisano sporočilo]
2.3.2010 8:21:06   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Urska09)
  Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: kako pogosto hranite novorojenčka??
3.3.2010 9:49:23   
koala
IZVIRNO SPOROČILO: zivepo

IZVIRNO SPOROČILO: Urska09
Seveda, kadar otrok želi. To je pa lahko v razponu od pol ure do 3, 4 ure. Večina dojenčkov se itak hrani pogosteje kot zalivančki. Ker se materino mleko bistveno hitreje presnavlja kot AM (na 1-1,5 ure). Pravzaprav je povsem normalno, da je dojen (buden) otrok lačen že po 1 uri, največ uri in pol. Razen kadar spi.


jst bi se sam na tole obrnala (pa ne direkt na tebe urska, ampak pač tako mnenje) in me zanima naslednje

pa je kera dojila res na pol ure do uro, recimo ob 2 dala zizo, da je obe pojedla je trajal pol ure na začetku tud eno uro in ob 3 nazaj na zizo in jovo na novo obe zizi pol ure "mira" in nato ponovitev...
če sem z njo cel dan od jutra do sredi popoldneva tkao vstrajala je že bila nejevoljna, jokava (kot da bi ji kaj manjkalo) recimo po 10urah ni niti več dojke sprejela ker je bila prazna...





zivapo moj je bil tak ko je bil star malenkost čez 6 mesecev ko sta mu izraščali zgornji enkici. Ko so mu izraščali zobki ni bilo variante da bi odprl usta če sem prišla blizu z žličko (no saj tudi komu niso izraščali zobki ni pretirano oboževal žličke), sav se pač dojila, dojila in še enkrat dojila. Mleka pa sem imela za izvoz, se mi še zdaj zgodi da mi pod toplim tušem priteče kapljica mleka pa ne dojim že več kot eno leto.

_____________________________

Nisem vedela
koliko ljubezni imam v srcu,
dokler me ni nekdo poklical MAMA

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   [Brisano sporočilo]
3.3.2010 10:34:09   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu koala)
  Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: kako pogosto hranite novorojenčka??
3.3.2010 14:31:12   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: zivepo

IZVIRNO SPOROČILO: Urska09
Seveda, kadar otrok želi. To je pa lahko v razponu od pol ure do 3, 4 ure. Večina dojenčkov se itak hrani pogosteje kot zalivančki. Ker se materino mleko bistveno hitreje presnavlja kot AM (na 1-1,5 ure). Pravzaprav je povsem normalno, da je dojen (buden) otrok lačen že po 1 uri, največ uri in pol. Razen kadar spi.


jst bi se sam na tole obrnala (pa ne direkt na tebe urska, ampak pač tako mnenje) in me zanima naslednje

pa je kera dojila res na pol ure do uro, recimo ob 2 dala zizo, da je obe pojedla je trajal pol ure na začetku tud eno uro in ob 3 nazaj na zizo in jovo na novo obe zizi pol ure "mira" in nato ponovitev...
če sem z njo cel dan od jutra do sredi popoldneva tkao vstrajala je že bila nejevoljna, jokava (kot da bi ji kaj manjkalo) recimo po 10urah ni niti več dojke sprejela ker je bila prazna...





Enako kot urška, v razponu od 30 minut do 3,4 ure. Čez dan je največkrat bilo to na pol ure, do 1 uro, ponoči pa na 3-4 ure. Visel na zizi 15.30 minut, 30 minut mir, pa jovo na novouser posted image , če mi ga je uspelo zamotit npr z previjanjem, oblačenjem in sprehodom, je bil razmik tudi na 1 uro, če je zaspal v vozičku pa na 1-2 ure. TO je bil že nek ritual in sem se navadila tega. Zdaj si ne predstavljam takega tempauser posted image . Po 1 mesecu pa so se podoji skrajšali, so trajali po 2-5 minut, držalo mu je isto od pol ure do 2 uri največ. Mleka sem iemla vedno dovolj in še preveč

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: kako pogosto hranite novorojenčka??
3.3.2010 14:34:11   
PC Baby
Na pol ure ne, ampak sem pa polnih 7 mesecev dojila na 1,5 ure (od konca prejšnjega podoja, do začeka naslednjega). Crknla. ... in izgubila 10 kg, kar je dobra stran tega user posted image


Pa mali bi že po eni uri jedel, če bi bilo po njegovo.

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: kako pogosto hranite novorojenčka??
3.3.2010 14:39:54   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: PC Baby

Na pol ure ne, ampak sem pa polnih 7 mesecev dojila na 1,5 ure (od konca prejšnjega podoja, do začeka naslednjega). Crknla. ... in izgubila 10 kg, kar je dobra stran tega user posted image


Pa mali bi že po eni uri jedel, če bi bilo po njegovo.


Zanimivo, jaz nisem shujšala skoraj nič

(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: kako pogosto hranite novorojenčka??
3.3.2010 15:31:12   
manna
Težko je posploševat...ene pravite, da dojeni dojenčki niso dolgo siti, zalivančki pa točni kot ura in podobno... Jaz bi samo dodala, da obstajajo pa tudi taki, ki jim hrana ne pomeni veliko. Sesanje že, ampak ne pa samo mleko. Naša je visela na meni cele dneve, popila pa komajda kaj. Redila se je tudi silno počasi. Samo pančkala bi z bradavico v ustih. Recimo od 7h zjutraj do 12h je mirno zdržala brez enega požirka, potem pa je od 14h do 20h visela na meni, popila pa vsega skupaj 400ml v 24 urah (smo tehtali).
Šele zdaj mi je počasi jasno, da taka pač je, da niso vsi taki kot piše v knjigah...


(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: kako pogosto hranite novorojenčka??
3.3.2010 15:34:14   
ledenaa
Moj je bil vsake pol ure na joški in to do skoraj 12 meseca user posted image

(odgovor članu manna)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   [Brisano sporočilo]
3.3.2010 20:56:43   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu ledenaa)
  Neposredna povezava do sporočila: 37
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Dojenček ponoči ne spi
Je nočno hranjenje res še vedno potrebno? Do kdaj? Kako bi si lahko pomagali, da bi omejili nočne podoje?Kaj storiti, če...
Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?